Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.12.2007
Prispevkov: 469
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 29.07.2019 21:25:44
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za odgovore ... ocitno je mms prevec predpotopna opcija, da bi sel v korak s casom ... saj potem sem ji poslal preko mejla slike, ampak zelo zamudno ... mora vsako posebej potem odpirat in shranjevat.

Bo treba nekako drugace resit vse to skupaj ocitno - sploh povezavo med iphonom in androidom, pod pogojem, da bo potem znala uporabljat stvari seveda ... se mi zdi, da se je najbolj preprosta varianta viber ali pa whatsapp; ampak tu pac zmanjsa kvaliteto slike ...

Pa ocitno nisem edini s temi problemi ... btw, se vedno cakam na odgovor Telemacha na situacijo - ocitno nimajo niti odgovora, da ne gre zaradi zastarelosti tehnologije, kaj sele, da bi imeli resitev ...

Toliko o Telemach supportu in razumevanju tehnologije ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 30.07.2019 15:00:25
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spidi21 je napisal/a:
...

Glede na to, da so slike vedno vecje, bi Telemach lahko malo sprostil omejitev velikost

ko pa klices na support, pa te obravnavajo, kot da si nepismen,

Nisem probal iz Mobitelovega omrezja ... se mi zdi butasto, da bi moral skoz omrezje menjavat, ce hocem mms poslat ...

Toliko o Telemach supportu in razumevanju tehnologije ...


To so tvoje izjave, tko da ja ce bi razumel tehnologijo nebi take pisal, ce bi imel zeljo da ti delajo mmsi in ker baje razumes zadevo bi si uzel 5 min, in probal z mobitelovga omrezja, probal drugo sim, sim drugega operaterja, sliko k ni poslal zmansat z nekmu appom itd..

Ampak ne kriv je support ker zaenkat apple se ne umogoca da ti student na supportu uheka v tvoj iPhone in takoj odkrije kaj hudica je z tvojo napravo.. eeeeeee 100 ljudi 100 cudi..

Si kej vprasal ata googla,apple da nimajo slucajno kake naprave tezave z mms-i, konvertanjem slik ...modemom , iOS verzija, karkoli

Aja pa btw Imam Telemach od prvega dne, (tusmobil od prvega dne) MMsi delajo, samo danes sem poslal 3 slike iz 2300m katere je posilal 1-5kb na sekundo!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 31.07.2019 12:18:46
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Punca ima Telemach 1leto in zaenkrat ni imela težav z MMSi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 31.07.2019 20:29:11
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je avtor teme prenesel stevilko od drugega operaterja so lahko tezave tudi zaradi tega. Kako to reševat nimam pojma, vem pa da so imeli nekateri precej tezav recimo pri aktivaciji facetime in imessage.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 01.08.2019 04:41:24
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, včeraj recimo slikal nekaj s telefonom, poslal MMS, čez 5 minut vidim klicaj na ikoni od Messages.

Je pa čisto random, včasih gre lepo skozi. Številka je bila sicer že 10-krat prenešena med operaterji.

Nihče ne pričakuje, da bo Telemachov helpdesk nekaj "hekal" naše telefona, ampak očitno nekaj ne štima čisto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 01.08.2019 05:54:13
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj čist zbrisat nastavitve. Ne vem sicer kako.

Kak mesec nazaj sem ženi reševal mms probleme na androidu pri hot. Ni in ni delalo. Smo vse pistavili na default, resetirali itd. Čudno mi je bilo edino, da se je vedno pojavila še nastavitev za simobil.

Ko smo to zbrisali, je zadeva začela delat.

Največ dela sem imel, da sem ugotovil, kako se te profile zbriše, ker o androidu nimam pojma.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 01.08.2019 16:49:40
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
No, včeraj recimo slikal nekaj s telefonom, poslal MMS, čez 5 minut vidim klicaj na ikoni od Messages.

Je pa čisto random, včasih gre lepo skozi. Številka je bila sicer že 10-krat prenešena med operaterji.

Nihče ne pričakuje, da bo Telemachov helpdesk nekaj "hekal" naše telefona, ampak očitno nekaj ne štima čisto.


5min ? Torej si v nekih rovtah kjer je švoj povezava in ti verjetno prekine posiljanje.. v normalnih razmerah vec k 10 sekund nebi smel cakat da vidis a je uspesno poslal...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 01.08.2019 18:22:22
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
5min ? Torej si v nekih rovtah kjer je švoj povezava in ti verjetno prekine posiljanje.. v normalnih razmerah vec k 10 sekund nebi smel cakat da vidis a je uspesno poslal...


LJ center.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 01.08.2019 19:40:33
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te tezave sem imel na telemachu, vsak dan sem imel tezave v sluzbi v centru Lj. Po neskoncnih klicih se mi ni dal zafrkavat z njihovo podporo katera nikoli nic ne naredi, niti osnovne aplikacije za spremljanje porabe niso mogli popravit v enem letu, da dela. Tako da sem sel nazaj na telekom. Vse bp ze 20 let, vmes sm probal telemach 8 mesecev in sel nazaj

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.12.2007
Prispevkov: 469
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 06.08.2019 13:47:59
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z malo zamude odgovarjam … dopusti pa vse skupaj …

agerg je napisal/a:
Ce je avtor teme prenesel stevilko od drugega operaterja so lahko tezave tudi zaradi tega. Kako to reševat nimam pojma, vem pa da so imeli nekateri precej tezav recimo pri aktivaciji facetime in imessage.


Številka je bila prenesena od Telekoma ja. Da bi bile težave zaradi tega, ne bi rekel no … Aktivacija Facetima in iMessage je šla brez problema skozi drugače.

Jenrej je napisal/a:
No, včeraj recimo slikal nekaj s telefonom, poslal MMS, čez 5 minut vidim klicaj na ikoni od Messages.

Je pa čisto random, včasih gre lepo skozi. Številka je bila sicer že 10-krat prenešena med operaterji.

Nihče ne pričakuje, da bo Telemachov helpdesk nekaj "hekal" naše telefona, ampak očitno nekaj ne štima čisto.


Tako je, Jenrej … včasih gre, včasih ne … tako da definitivno nekaj ne štima pri Telemachu glede pošiljanja MMS-ov.

Pa noben ni rekel, da bi moral Telemach kaj hekat; gre se za odnos do stranke in na njihovo dolgo čakanje …

In ja, thxslo - sem probal vse možnosti, ki si jih naštel … druga sim kartica, sim kartica drugega operaterja in so težave pri Telemachu samo.


macata je napisal/a:
Probaj čist zbrisat nastavitve. Ne vem sicer kako.

Kak mesec nazaj sem ženi reševal mms probleme na androidu pri hot. Ni in ni delalo. Smo vse pistavili na default, resetirali itd. Čudno mi je bilo edino, da se je vedno pojavila še nastavitev za simobil.

Ko smo to zbrisali, je zadeva začela delat.

Največ dela sem imel, da sem ugotovil, kako se te profile zbriše, ker o androidu nimam pojma.


Tudi to že probal … ni efekta, še vedno ne pošilja.

Michael je napisal/a:
Te tezave sem imel na telemachu, vsak dan sem imel tezave v sluzbi v centru Lj. Po neskoncnih klicih se mi ni dal zafrkavat z njihovo podporo katera nikoli nic ne naredi, niti osnovne aplikacije za spremljanje porabe niso mogli popravit v enem letu, da dela. Tako da sem sel nazaj na telekom. Vse bp ze 20 let, vmes sm probal telemach 8 mesecev in sel nazaj.


Ravno to sem pravil samo … podpora redkokdaj kaj reši, pa še vedno traja in traja z njihove strani … očitno pa thxslo vleče procente od Telemacha, da jih tak zagovarja. Ali pa smo vsi ostali očitno taki noobi, da res ne znamo delat s telefoni in da nič ne pogooglamo prej, preden se obrnemo na forum …


Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 07.08.2019 02:59:49
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spidi21 je napisal/a:
… očitno pa thxslo vleče procente od Telemacha, da jih tak zagovarja. Ali pa smo vsi ostali očitno taki noobi, da res ne znamo delat s telefoni in da nič ne pogooglamo prej, preden se obrnemo na forum …


Lp


Poznam prevec ljudi k so leta in leta na Telemachu pa nben ne jamra =) .. Nebena firma se ni propadla od par ljudi k pridejo na vsake tok casa stokat po forumih.

Pa ce mene telemach placuje, a tebe Mobitel placuje da jamras cez Telemach? Eh brate nehi z butastim kle gor k jih klanfas eno za drugo..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 07.08.2019 07:31:08
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
100% težava izvira iz prenosa številke od drugega operaterja. Seveda se s tem nobenemu ne da ukvarjat.

Imam podoben primer pri kolegu, ki je iz telekoma in simobila presel na t2 mobilno (2 loceni cifri).
Sedaj pri eni tuji banki ne dobi vec verifikacijskega sms-a in posledicno ne more uporabit banko.
Banka ga posilja k mobilnemu operaterju kot ces da oni sms posljejo. T2 pa prabi naj banka to uredi. Prej je seveda vse delovalo.

Skratka cela jajca so s temi prenosi, ker se nekje zadeve ocitno ne zavedejo kot bi se morale.

Kdo je tisti, ki ureja katera stevilke je pri katerem operaterju in da sms pride k pravemu operaterju pa nimam pojma in tut nočm vedt.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.12.2007
Prispevkov: 469
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 12.08.2019 21:59:49
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Poznam prevec ljudi k so leta in leta na Telemachu pa nben ne jamra =) .. Nebena firma se ni propadla od par ljudi k pridejo na vsake tok casa stokat po forumih.

Pa ce mene telemach placuje, a tebe Mobitel placuje da jamras cez Telemach? Eh brate nehi z butastim kle gor k jih klanfas eno za drugo..


Sploh ne stokam po forumu, ampak sem prišel po nasvet, ko sem izčrpal vse opcije, ki jih poznam ...

Pa če bi dobro prebral temo, bi videl, da sem na Telemachu ... ne da se mi več, ker sploh ne vem, zakaj se oglašaš, če nič pametnega ne napišeš in žališ ljudi po forumu ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 13.08.2019 01:39:36
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spidi21 je napisal/a:
Sploh ne stokam po forumu, ampak sem prišel po nasvet, ko sem izčrpal vse opcije, ki jih poznam ...

Pa če bi dobro prebral temo, bi videl, da sem na Telemachu ... ne da se mi več, ker sploh ne vem, zakaj se oglašaš, če nič pametnega ne napišeš in žališ ljudi po forumu ...


Ti:Nisem probal iz Mobitelovega omrezja ... se mi zdi butasto..

Nekdo k si neki zeli take ne butne vn, ampak proba in ce je tok fejst vsaj napise a je MMS su skoz? Si kej napisal ce si probal in kasn je bil rezultat,oziroma kaj si ze vse probal? Pravis da si izcrpal vse opcije
Zato sm ti to napisal:

Jst:ker baje razumes zadevo bi si uzel 5 min, in probal z mobitelovga omrezja, probal drugo sim, sim drugega operaterja, sliko k ni poslal zmansat z nekmu appom itd

In potem koncno clo zves da clovek clo neki probava

Ti: In ja, thxslo - sem probal vse možnosti, ki si jih naštel

In potem..

Ti: zakaj se oglašaš, če nič pametnega ne napišeš

........
Drgac a ti je spet vetr zapihal v pravo stran in ti je Telemach signal ujel pa si se kuj spomnu da me mors Pingat na jabuku. Uglavnem se slisiva cez kak tedn dni ko spet vetr zapiha...lp do takat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 02.09.2019 08:37:11
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dodajam.

Punca je prej imela iPhone 7 (ios 12.1) in Telemach že 1 leto. Brez 1 težave glede MMSa.

cca 14dni nazaj je zamenjala telefon za XS (ios 12.4), še vedno Telemach, ista SIM kartica. Sedaj pa opaža, da ji občasno noče poslati MMSa. Za hec sem pobrisal velikost mms sporočila in zaenkrat delajo.

https://telemach.si/a16991/Pomoc/Storitve/Mobilna-telefonija/Aparat-in-oprema/Kako-nastavim-prenos-podatkov-in-sporocila-MMS-v-Telemach-omrezju.html

Ker tukaj ni nikjer nastavitve za velikost mms sporočila.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.02.2007
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 08.10.2019 06:51:49
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 11 Pro iOS 13.2 public beta (in vse 13ke na tem telefonu prej) mi ne uspe poslat MMSa prek Telemacha. Prej je bla ta SIMka v iPhone X in je delal brez problema. Nastavitve so bile prenesene. Sem probal resetirat network settinge, se enkrat vpisat vse veckrat iz telemachove, (soft in hard) resetirat telefon,… nic.

_________________
http://mr.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 08.10.2019 11:11:37
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mih@ je napisal/a:
iPhone 11 Pro iOS 13.2 public beta (in vse 13ke na tem telefonu prej) mi ne uspe poslat MMSa prek Telemacha. Prej je bla ta SIMka v iPhone X in je delal brez problema. Nastavitve so bile prenesene. Sem probal resetirat network settinge, se enkrat vpisat vse veckrat iz telemachove, (soft in hard) resetirat telefon,… nic.

Meni dela normalno na uradni iOS 13.
A imas nastavitve za mms?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 08.10.2019 11:16:04
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer nisem na Telemachu ampak na Telekomu, imam pa tudi tezavo z mmsi. In sicer ce hocem poslati mms stiku direkt iz Photos ne gre. Ce grem pa v messages in dodam sliko pa lahko posljem mms. Sem na zadnjem iosu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.02.2007
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 08.10.2019 11:22:41
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
msevc je napisal/a:
Meni dela normalno na uradni iOS 13.
A imas nastavitve za mms?


Jp



_________________
http://mr.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.06.2018
Prispevkov: 46
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 08.10.2019 12:40:37
Re: Telemach in pošiljanje mms na iPhone XS, zadnji iOS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdravljeni,jas pa bi rabil pomoč če mi lahko kdo svetuje,prešel sem iz telemacha na a1 ker imam sedaj kartico notri novo kartico od a1 me zanima ali moram narediti reset iphona ker imam še vse podatke in povezave od telemacha in če moram narediti reset kako obdržim ikone,predvsem ikono od nove kbm poslovnega bankaneta s katero se prijavljaš na poslovni bankanet (ikona approve) kajti če jo izbrišem moram zopet na banko da mi dajo novo kodo,hvala za odgovore
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani