Jabuk
Katero kreditno kartico?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.07.2019 11:18:31
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker je ta tema nekako najbolj bogata si jo bom drznil sposoditi za vprašanje glede kreditne kartice.

Za tujino bi namreč potreboval kreditno kartico (ne debetno) in je pri moji banki 32€ letne naročnine. Bi jo vzel, plačal teh 32€ in ne bi kompliciral, ampak že imam N26 (debetne Mastercard) + Apple Pay in dejansko ne rabim kreditne za nič drugega kot za rent a car v tujini.

Pozna kdo kakšno opcijo kako do poceni ali pa še bolj predrzno... free kreditne kartice? Smile

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 935
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.07.2019 11:45:05
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večina rent a carjev sprejema tudi debetne MC, s tem da je postopek malo daljši, pa tudi dovolj sredstev moraš imeti gor (ki jih oni pol rezervirajo). Zastonj kreditne pa ni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.07.2019 11:58:32
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče sem malo površno zapisal. Rent a car jo sprejme, na licu mesta v tujini izven EU pa želijo kreditno.

Vseeno hvala za odgovor. Se bom moral sprijazniti s temi 32€ Smile

_________________
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.07.2019 13:17:19
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Diners ima tako, če ustvariš dovolj prometa (zbereš točk), da ti pokrije letno članarino!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.07.2019 16:00:08
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
Diners ima tako, če ustvariš dovolj prometa (zbereš točk), da ti pokrije letno članarino!


enako ima NLB. če imaš dovolj prometa, je članarima za master/visa free.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.07.2019 17:18:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi Sberbankov Ideal mastercard je free, če zapraviš več kot 400€ na mesec (lahko tudi filaš Revut 😛). Pa ponavadi je v razbih akcij prvo leto v vskame primeru free. Drugače je pa za preverit tudu bunq kreditno, če ti odgovarja za take situacije.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.07.2019 21:02:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Visa prepaid kartico od Intese cca 4 leta in se mi obnaša kot kreditna, uporabljam jo za vse živo npr app store, paypal, aliexpress, booking nastanitev v eu in izven eu, zaenkrat povsod deluje.

Za rent a car je še nisem uporabljal, tako da ti tocnega odgovora ne morem podati. Povprašaj na banki, strošek je enkraten (10€), pa še k...ev prenosni čitalnik za spletne nakupe npr eventim ipd, ki ti generira kodo rabiš (5€), ostalih stroškov ni.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1427
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.07.2019 21:07:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Abankina Visa Electron je top, kar se tice slovenskih bank pa se kur.cevega citalca ne rabis Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 15.07.2019 21:48:59
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
Imam Visa prepaid kartico od Intese cca 4 leta in se mi obnaša kot kreditna, uporabljam jo za vse živo npr app store, paypal, aliexpress, booking nastanitev v eu in izven eu, zaenkrat povsod deluje.

Za rent a car je še nisem uporabljal, tako da ti tocnega odgovora ne morem podati. Povprašaj na banki, strošek je enkraten (10€), pa še k...ev prenosni čitalnik za spletne nakupe npr eventim ipd, ki ti generira kodo rabiš (5€), ostalih stroškov ni.

Ne more se obnašat kot kreditna, če to ni. Za rentacarje, ki eksplicitno zahtevajo kreditno, ti popolnoma nič ne pomaga. Za stvari, ki jih naštevaš pa je tudi vsaka druga prepaid/debetna kartica ok, za kar pa kot pravi, tako ali tako že ima N26 Debit Mastercard.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 15.07.2019 22:43:11
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Ne more se obnašat kot kreditna, če to ni. Za rentacarje, ki eksplicitno zahtevajo kreditno, ti popolnoma nič ne pomaga. Za stvari, ki jih naštevaš pa je tudi vsaka druga prepaid/debetna kartica ok, za kar pa kot pravi, tako ali tako že ima N26 Debit Mastercard.


Ne trdim, da je kreditna, ti iz izkušenj povem, da je bila zahtevana eksplicitno kreditna kartica, pa je šla spletna rezervacija vseeno skozi, seveda z dovolj sredstvi na kartici. Presenečenje tudi zame Question

Niti nisem trdil, da zadeva deluje na rentacar, kjer je obema jasno zakaj zahtevajo kreditno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9089
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 15.07.2019 22:50:39
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včasih se da zmenit, da namesto rezervacije na kartici, pustiš raje kavcijo.

Imajo pa npr. Italiji običaj delat velike rezervacije. Tudi do 1000EUR. Je pa itak bolje vzet avto pri drugem ponudniku. Pa malo več plačat za zavarovanje in zmanjšajo kavcijo.

Moja izkušnja je, da če plačaš malenkost več, ni teh norih kavcij in se da tudi razumno zmenit. Pa ni treba prav dosti več plačat.

Zoprno je tudi to, ker ti taka rezervacija požre/zmanjša limit na kartici. Zna bit zoprno, če si računal ta sredstva porabit na dopustu.

Je pa itak od države do države drugače. Grki mnogo manj komplicirajo od Italijanov. Pri špancih pa še nisem rental, sam so baje precej cigoti. Predvsem tisti iz raznih otokov.


Nazadnje urejal/a macata Pon 15. Jul 2019 22:54; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 15.07.2019 22:54:14
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AlexWein je napisal/a:
Ker je ta tema nekako najbolj bogata si jo bom drznil sposoditi za vprašanje glede kreditne kartice.

Za tujino bi namreč potreboval kreditno kartico (ne debetno) in je pri moji banki 32€ letne naročnine. Bi jo vzel, plačal teh 32€ in ne bi kompliciral, ampak že imam N26 (debetne Mastercard) + Apple Pay in dejansko ne rabim kreditne za nič drugega kot za rent a car v tujini.

Pozna kdo kakšno opcijo kako do poceni ali pa še bolj predrzno... free kreditne kartice? Smile

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/213636689-Can-I-use-Curve-to-pay-a-hotel-or-rental-deposit-

Drugače pa rezervacije sredstev v pravem pomenu besede zna delati tudi mBills Mastercard (ni omejitev kot pri Curve).

Nisem pa še nikoli uporabil rent-a-car tako, da bo moral nekdo probati ali deluje kot bi moralo.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.07.2019 06:32:14
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za veliko informacij in za deljenje izkušenj z rent a car najemi! Like

Verjetno bom vzel kar pri svoji banki, ker ne upam preveč tvegat in ostati brez avta, ker imam planiran 14 dnevni road trip po Jordaniji in če ostanem brez avta bi bil zelo omejen.

Imeli smo že slabo izkušnjo v Maroku in visokimi depoziti ampak to je bilo pred leti, prvi najem rent a car in premalo preverjeno vse skupaj iz naše strani.

Tokrat planiram, da bi si preko https://www.billiger-mietwagen.de rezerviral avto s polnim kaskom vendar je potrebno v državi, kjer avto prevzamem še vedno dati kreditno kartico in si oni začasno vzamejo/zadržijo depozit. Podjetje, kjer bom jaz rezerviral mi bo pa v primeru, da se kaj zgodi vrnilo ta del oz. celoten depozit.

Tako sem vsaj razumel, bom pa še bolj natančno prebral pred odhodom. Še imam čas do septembra Smile.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9089
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.07.2019 07:18:10
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta zadeva ima svoj catch. Ti si z najemodajalcem v enakem odnosu, kot če bi najemal sam. Edino, če se kaj zgodi, lahko od zavarovalničarja izterjaš povračilo stroškov. Za eno angleško zavarovanje sem bral, da znajo povedat precej izgovorov, zakaj ne plačat. Še posebej, če nisi Anglež.

Mal preveri po netu, kakšne so kaj izkušnje s temi Nemci.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.07.2019 08:07:14
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Ta zadeva ima svoj catch. Ti si z najemodajalcem v enakem odnosu, kot če bi najemal sam. Edino, če se kaj zgodi, lahko od zavarovalničarja izterjaš povračilo stroškov. Za eno angleško zavarovanje sem bral, da znajo povedat precej izgovorov, zakaj ne plačat. Še posebej, če nisi Anglež.

Mal preveri po netu, kakšne so kaj izkušnje s temi Nemci.


Hvala za opozorilo. Bom vsekakor še prebral o tem. Smile

_________________
Razdruženo: Tor 16. Jul 2019 09:04.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.07.2019 12:55:25
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam s tocno tem namenom poleg n26 se vedno Sparkasse MC kreditno 16 EUR letno.

Imej tudi v mislih, da rabis na kreditni najmanj 1500 EUR (prostega!!) limita (odvisno od rent-a-carja sicer), da pokrije kavcijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.07.2019 13:30:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Jaz imam s tocno tem namenom poleg n26 se vedno Sparkasse MC kreditno 16 EUR letno.

Imej tudi v mislih, da rabis na kreditni najmanj 1500 EUR (prostega!!) limita (odvisno od rent-a-carja sicer), da pokrije kavcijo.


Ja, to mi je znano Smile . Hvala za opozorilo Smile

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1647
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 16.07.2019 15:51:28
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
Diners ima tako, če ustvariš dovolj prometa (zbereš točk), da ti pokrije letno članarino!

Koliko je to? Sem relativno nov pri njih, pa še nisem čisto na tekočem.

Aja, pa ti oni kaj avtomatsko dvignejo limite, če "pridno zapravljaš"? Ker so mi na začetku postavili smešno nizka limita (mesečni in obročni), pa ko sem vprašal, če je možno povišati, so zahtevali cel kup papirjev.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani