Jabuk
Apple carply naknadna vgradnja
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.07.2019 19:41:26
Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me ce si je kdo v audija a5 oz a4 z MMI naknadno vgradil carplay?. Nasel sem tole:

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F183843991393

Cena se mi zdi ok. Nebi pa rad kupoval ce zadeva ne deluje. Ce mi kdo lahko svetuje kako je resil zadevo bi bil zelo hvalezen da ne vrzem po nepotrebnem denarja skozi okno.

Ce ima kdo s tem izkusnje naj se mi prosim oglasi na zasebno in pustim tel st da se slisiva.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.07.2019 22:34:24
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšne so sploh prednosti Apple Car Play v primerjavi z Audi sistemom. Namreč ravno kupujem nov avto in nevem zakaj bi sploh plačeval 500€ za ta dodatek? Razen če ne vem vseh prednosti?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.07.2019 22:53:04
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni osebno je bistvena prednost to, da lahko v avtu poganjaš poljubno navigacijo, ki je na voljo za CarPlay... tukaj mislim predvsem na Google Maps (čeprav imaš še druge). Tovarniške navigacije se redko nadgrajujejo, nadgradnje so praviloma za plačat, storitve za gostoto prometa in obvoze so za doplačat, hitro postanejo zastarele, itd... z uporabo google maps so vsi ti problemi rešeni. Potem so pa še druge malenkosti, ki se navezujejo na to, da je sistem bolje integriran s telefonom.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.07.2019 06:18:47
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Meni osebno je bistvena prednost to, da lahko v avtu poganjaš poljubno navigacijo, ki je na voljo za CarPlay... tukaj mislim predvsem na Google Maps (čeprav imaš še druge). Tovarniške navigacije se redko nadgrajujejo, nadgradnje so praviloma za plačat, storitve za gostoto prometa in obvoze so za doplačat, hitro postanejo zastarele, itd... z uporabo google maps so vsi ti problemi rešeni. Potem so pa še druge malenkosti, ki se navezujejo na to, da je sistem bolje integriran s telefonom.

To s tem, da google maps tudi počasi postaja počasen in bolj malo uporaben - ne kaže zapore cest, preusmeritve včasih ne delajo ko je gneča, trackajo te na vsakem koraku...

Apple maps bo v iOS13 dobil veliko posodobitev, tako kot novi carplay je veliko bolj uporaben in intiutiven (split screen). Tanovi maps je veliko bolje pregleden kot google maps, pa še za iOS13 so govorili nekaj o AR navigation, torej da boš imel telefon tako pritrjen, da bo kamera gledala naprej ven in ti bo na zaslonu dejansko kazal kam it glede na realno sliko.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.07.2019 06:30:58
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple CarPlay ima prednosti in pomankljivosti...

Prednost je ze omenjena... in sicer ta, da lahko uproabljam tudi druge navigacije ... poleg Google Maps recimo se offline navigacije Sygic ali Magic Earth, kjer ni potrebe po povezavi v splet... Imajo pa (vsaj v mojem avtu) to pomanjkljivost, da ne prikazujejo navodil preko HUDa projiciranega na vetrobransko steklo, tako kot vgrajena navigacija) ...

Prednost je tudi boljsi zvok pri recimo telefoniranju, ker je priklop ter komuniakcija preko kabla in ne preko Bluetooth ... Sicer tale na linku za Audi je tudi wireless... tako da nevem, kako je s kakovostjo zvoka...

Slabost pa so defitivno recimo SMS sporocila, ker jih ni mozno prebrati na velikem displeju v avtomobilu... ampak jih lahko samo prebere... To pa vem, da pri slovenscini ni uproabno... pri recimo anglescini ali nemscini je OK... Vgrajen infotainment zna sporocila prebrati, kot tudi prikazati na displeju ... Verjamem sicer, da je to predvsem zaradi varnosti... ampak lahko bi pustili moznost, da takrat, ko avto stoji, da se besedilo vidi tudi na displeju...

Novi CarPlay v iOS 13 je res malo bolj uporaben... oz. mogoce bi bilo bolje, ce bi napisal, da je lepse prikazano vse skupaj Very Happy ...

Skratka... ali je komu to vredno doplacila ali ne, bo moral sam presoditi... Se vedno se lahko uporablja vgrajen infotainment... tako da je moznost izbire, kaj bomo uporabljali...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.07.2019 09:38:04
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Apple maps bo v iOS13 dobil veliko posodobitev

Kolikor sem preizkusil Apple Maps na iOS 13 beta 1, so zemljevidi v naših krajih identični kot v prejšnjih iOS verzijah (porazni). Funkcionalno ga pa ne morem oceniti, ker ga preprosto ne uporabljam... saj so zemljevidi v primerjavi z google mapsi 5-10 let zadaj.

Se pa strinjam, da se je google maps v zadnjih letih poslabšal. Trackanje pa ja... kako pa misliš, da life traffic deluje? Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.07.2019 10:07:29
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da boš težko dobil koga, ki ima izkušnje s tem...
Je pa kar drago tako, da bi priporočal, da si zagotoviš nakup z možnostjo vračila če ne deluje.

Bi pa ob tej priložnosti vprašal, če je tukaj kak lastnik MB, ki ima CarPlay in je sprobal retrofit za wireless CarPlay... Baje je treba namestiti nek android APK na konzolo (nikjer ne najdem a to gre na MB ali ne) in potem kupiti še nek dongle...
https://www.amazon.com/Carlinkit-Wireless-Mirroring-Interface-Receiver/dp/B07QGZ9W1D

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.07.2019 10:17:11
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v a4 2011 bi tole pasalo? nimam navigacije,pa bi tole super bilo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.07.2019 10:17:55
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@dvihtelic poglej v opis spodi so neki MMIji omenjeni če paše v tvojega.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.07.2019 11:25:47
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za vse odgovore, sem dobil približno odgovor.

Ker ne uporabljam zelo veliko navigacije se verjetno nebom odločil. Traffic info je res super ampak za 500€ mi je prevec kar nudi Car Play.

Vse ostalo mi pa nudi že tako ali tako Audi MMI sistem.

Še nekaj. A Google navigacijo preko Car Play-a prikazuje tudi na Virtualnih števcih?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.07.2019 11:42:34
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@turi ne noben app ne omogoča tega. Ker CarPlay ne omogoča prikazovanja na števcih, HUD itd.
Samo na Audiju TT al pa R8, ki nimata sredinskega zaslona v konzoli ampak samo tistega za števce je možno imeti tam CarPlay.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.07.2019 12:46:44
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha. Hvala za odgovore. Potem "še" ni vredno nakupa, vsaj za moje potrebe.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.07.2019 13:15:32
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam ne vidim potrebe po Apple CarPlay sodobbnih Mercedesih z MBUX kjer je že sam vmesnik zelo intuitiven. Zraven z malo doplačila dobiš tudi AR za vaigiranje. Audi kolikor vem tako ali tako koristi storitve od Google tako, da je google maps že zraven. Prednost Apple CarPlaya bi potem lahko bila še samo uporaba aplikacije Music za poslušanje glasbe. Če je v avtu ne škodi, če pa ni je pa večina tudi ne bo pogrešala.

Je pa tudi precej odvisno ali podpira samo povezavo preko kabla ali tudi brezžično (vsaj zdi se mi da je tudi ta opcija). Pa potem od velikosti in kvalitete zaslona, ki je vgrajen v avto.

No pa če je kdo zelo navajen na Siri jo lahko potem uporablja tudi v avtu Smile

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.07.2019 14:01:25
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri nekaterih novejših avtomobilih je možno CarPlay aktivirati naknadno, z dokupom aktivacijske kode, ki se jo vnese v obstoječi infotainment.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.07.2019 19:02:36
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni bi bilo možno zadevo rešiti, če bi preko servisa kupil kodo, če se prav spomnim okoli 200 eur. Ampak sem zadevo preizkusil v enem drugem vozilu, ampak se mi ne zdi vredno tega denarja. Praktično podobne zadeve imam vgrajene že v osnovnem meniju (Navigacija, telefon, sms).

Avtorju teme pa priporočam, da vpraša tukaj glede retrofit http://www.mtl.si/sl/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.07.2019 07:39:07
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolcna-pita je napisal/a:
@turi ne noben app ne omogoča tega. Ker CarPlay ne omogoča prikazovanja na števcih, HUD itd.
Samo na Audiju TT al pa R8, ki nimata sredinskega zaslona v konzoli ampak samo tistega za števce je možno imeti tam CarPlay.


Če bi gledal WWDC2019 bi videl da bo v iOS 13 to omogočal. Bojda bo lahko zdaj carplay na več zaslonih in nekaterih HUD-ih.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.07.2019 07:41:21
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kolikor sem preizkusil Apple Maps na iOS 13 beta 1, so zemljevidi v naših krajih identični kot v prejšnjih iOS verzijah (porazni). Funkcionalno ga pa ne morem oceniti, ker ga preprosto ne uporabljam... saj so zemljevidi v primerjavi z google mapsi 5-10 let zadaj.

Se pa strinjam, da se je google maps v zadnjih letih poslabšal. Trackanje pa ja... kako pa misliš, da life traffic deluje? Smile


Za potrebe live traffic ja tracking ok, če te podatke potem samo grupirajo in pozabijo za posameznika kje in kdaj je bil. Tako pa shranjujejo vse za nazaj na serverjih in potem lahko skoraj kdorkoli pride do teh podatkov (vključno vlada in ostali). Sorry, ampak ne hvala. Sam sem naredu app za trackanje in nisem nikoli shranjeval na serverju podatkov, ker jih ne rabim in me niti ne zanimajo. Kar sem rabil, sem uporabil, in podatke potem zavrgel.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.07.2019 10:02:46
Re: Apple carply naknadna vgradnja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy res je ampak trenutno tega ni... Bomo o tem govorili, ko bo.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani