Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Restore problem
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 14.12.2014
Prispevkov: 10
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 27.12.2016 18:46:29
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi je uspelo dobiti nazaj vse. Posodobil sem na 10.2 in mi je syncalo kontakte(še 1x sem vnesel account v icloud), notes-e, ter photo library, prav tako pa mi je še syncalo 1password vault tako da imam tudi vsa gesla. Hooray Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 24.12.2018 13:14:38
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kar tukaj vprašam, da ne odpiram novo temo.

je kaka varijanta da macbook pro retina formatiram brez da na novo naložim sistem? ter če ja , kako?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 24.12.2018 13:28:08
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
kar tukaj vprašam, da ne odpiram novo temo.

je kaka varijanta da macbook pro retina formatiram brez da na novo naložim sistem? ter če ja , kako?


Izbris računa in s tem datotek ti ne pride vpoštev?Jaz ponavadi ustvarim nov račun z administrativnimi pravicami in nato izbrišem svojega. Ostane gost račun...

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 24.12.2018 13:31:51
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok bom probal
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 25.12.2018 11:07:41
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Izbris računa in s tem datotek ti ne pride vpoštev?Jaz ponavadi ustvarim nov račun z administrativnimi pravicami in nato izbrišem svojega. Ostane gost račun...


sem probal. toda ni ok.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 25.12.2018 11:14:15
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
sem probal. toda ni ok.


Težava?

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 25.12.2018 11:17:41
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdej je šlo. nisem potem doloćil primarnega uporabnika. hvala za to
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.03.2008
Prispevkov: 181
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 05.07.2019 11:32:25
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pišem kar tukaj, tema izgleda taprava. Torej:
Pred tremi leti sem uničil telefon do take mere, da sem ga lahko uporabljal le kot ipod, zato sem kupil novega. Iz starega sem naredil backup, ker sem imel spravljene kontakte in nekaj slik. Novega takrat nisem mogel restorat, ker mi ga iTunes niso zaznali (prestara verzija in prenov telefon). Pred kratkim sem upgradal in updatal računalnik (mac). V tem času novega iphona nisem priklapljal, tudi backupa na icloud nisem delal. Pred nekaj dnevi sem hotel prenesti samo kontakte iz starega backupa, po nesreči pa sem kliknil restore iz backupa iz 2016. Telefon mi je vrglo v DFU in je zablokiral v error -50. V trenutku ko sem kliknil restore sem se spomnil, da nisem naredil backupa, zato sem telefon odklopil od računalnika. Ostal je v DFU skoraj cel dan, zvečer pa se je spet postavil, vendar na nastavitve in podatke iz 2016. Tako sem izgubil vse slike, message, posnetke... pač vse kar sem v zadnjih 3 letih spravil na ta telefon.
Moje vprašanje: ali obstaja kakršna koli teoretična možnost, da spravim telefon nazaj v prešnje stanje, se pravi izpred 3 dni oz. ali je možno na kakršenkoli način dobiti podatke zadnih 3 let nazaj. Poizkušal sem z (sicer trial verzijami) različnimi programi, ampak vse kar mi najdejo je to, kar je trenutno na telefonu (iz 2016 in prej). V settingih imam dva opomnika: "iphone not backed up" in "finish setting up your iphone" - če to karkoli pomaga. V vmesnem času sem le opravil tri klice in poslal 4 smsje, nič drugega.
Na uradnih servisih in apple supportu pravijo, da ni mogoče, sprašujem pa tukaj, če se je vmes že odprla kakšnakoli rešitev za ta problem. Lahko je tudi hekerska, lahko tudi uničim telefon, v najslabšem primeru kupim novega in ga restoram na te nastavitve kot jih imam sedaj (sem na istem).
Res sem v hudih težavah, zato prosim za pametne predloge, lahko tudi na zs.
hvala in LP
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 06.07.2019 19:12:58
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ban je napisal/a:
Pišem kar tukaj, tema izgleda taprava. Torej:
Pred tremi leti sem uničil telefon do take mere, da sem ga lahko uporabljal le kot ipod, zato sem kupil novega. Iz starega sem naredil backup, ker sem imel spravljene kontakte in nekaj slik. Novega takrat nisem mogel restorat, ker mi ga iTunes niso zaznali (prestara verzija in prenov telefon). Pred kratkim sem upgradal in updatal računalnik (mac). V tem času novega iphona nisem priklapljal, tudi backupa na icloud nisem delal. Pred nekaj dnevi sem hotel prenesti samo kontakte iz starega backupa, po nesreči pa sem kliknil restore iz backupa iz 2016. Telefon mi je vrglo v DFU in je zablokiral v error -50. V trenutku ko sem kliknil restore sem se spomnil, da nisem naredil backupa, zato sem telefon odklopil od računalnika. Ostal je v DFU skoraj cel dan, zvečer pa se je spet postavil, vendar na nastavitve in podatke iz 2016. Tako sem izgubil vse slike, message, posnetke... pač vse kar sem v zadnjih 3 letih spravil na ta telefon.
Moje vprašanje: ali obstaja kakršna koli teoretična možnost, da spravim telefon nazaj v prešnje stanje, se pravi izpred 3 dni oz. ali je možno na kakršenkoli način dobiti podatke zadnih 3 let nazaj. Poizkušal sem z (sicer trial verzijami) različnimi programi, ampak vse kar mi najdejo je to, kar je trenutno na telefonu (iz 2016 in prej). V settingih imam dva opomnika: "iphone not backed up" in "finish setting up your iphone" - če to karkoli pomaga. V vmesnem času sem le opravil tri klice in poslal 4 smsje, nič drugega.
Na uradnih servisih in apple supportu pravijo, da ni mogoče, sprašujem pa tukaj, če se je vmes že odprla kakšnakoli rešitev za ta problem. Lahko je tudi hekerska, lahko tudi uničim telefon, v najslabšem primeru kupim novega in ga restoram na te nastavitve kot jih imam sedaj (sem na istem).
Res sem v hudih težavah, zato prosim za pametne predloge, lahko tudi na zs.
hvala in LP


probat ni greh (https://www.imobie.com/support/recover-iphone-photos-after-restore-without-backup.htm) ..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 06.07.2019 20:57:00
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ban je napisal/a:
Pišem kar tukaj, tema izgleda taprava. Torej:
Pred tremi leti sem uničil telefon do take mere, da sem ga lahko uporabljal le kot ipod, zato sem kupil novega. Iz starega sem naredil backup, ker sem imel spravljene kontakte in nekaj slik. Novega takrat nisem mogel restorat, ker mi ga iTunes niso zaznali (prestara verzija in prenov telefon). Pred kratkim sem upgradal in updatal računalnik (mac). V tem času novega iphona nisem priklapljal, tudi backupa na icloud nisem delal. Pred nekaj dnevi sem hotel prenesti samo kontakte iz starega backupa, po nesreči pa sem kliknil restore iz backupa iz 2016. Telefon mi je vrglo v DFU in je zablokiral v error -50. V trenutku ko sem kliknil restore sem se spomnil, da nisem naredil backupa, zato sem telefon odklopil od računalnika. Ostal je v DFU skoraj cel dan, zvečer pa se je spet postavil, vendar na nastavitve in podatke iz 2016. Tako sem izgubil vse slike, message, posnetke... pač vse kar sem v zadnjih 3 letih spravil na ta telefon.
Moje vprašanje: ali obstaja kakršna koli teoretična možnost, da spravim telefon nazaj v prešnje stanje, se pravi izpred 3 dni oz. ali je možno na kakršenkoli način dobiti podatke zadnih 3 let nazaj. Poizkušal sem z (sicer trial verzijami) različnimi programi, ampak vse kar mi najdejo je to, kar je trenutno na telefonu (iz 2016 in prej). V settingih imam dva opomnika: "iphone not backed up" in "finish setting up your iphone" - če to karkoli pomaga. V vmesnem času sem le opravil tri klice in poslal 4 smsje, nič drugega.
Na uradnih servisih in apple supportu pravijo, da ni mogoče, sprašujem pa tukaj, če se je vmes že odprla kakšnakoli rešitev za ta problem. Lahko je tudi hekerska, lahko tudi uničim telefon, v najslabšem primeru kupim novega in ga restoram na te nastavitve kot jih imam sedaj (sem na istem).
Res sem v hudih težavah, zato prosim za pametne predloge, lahko tudi na zs.
hvala in LP



Kolikor razumem delovanje iOS-a, je to nemogoče. To je natančno to, kar se Apple trudi preprečiti. Če dobi telefon v roke tretja oseba, ne more nikakor restavrirati podatkov.

Ob prvem zagonu iOS kriptira celoten pomnilnik z naključnim geslom, ki ga ne ve niti uporabnik. Dekripcija poteka preko uporabnikovega AppleID-ja. Ko se podatki na disku zbrišejo, se zbriše tudi naključno geslo, s katerim so bili kriptirani in podatki so izgubljeni.

Če ti dejansko uspe restavrirati podatke, je to velik FAIL za varnost, tako močno dvomim, da bo šlo.

Pač backupi. Več njih. Iz različnih časovnih obdobij. Pa še potem bo kdaj šlo kaj narobe. Šola za drugič.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.03.2008
Prispevkov: 181
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 08.07.2019 12:29:32
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
probat ni greh (https://www.imobie.com/support/recover-iphone-photos-after-restore-without-backup.htm) ..


No, ne gre. Vse kar imam je iz leta 2016. To, kar Jernej pravi, se zgleda res. Ni druge, kot da se tudi v mislih poslovim od vsega zadnjih 3 let (kar se podatkov na telefonu tiče). Hvala za vso pomoč.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 08.07.2019 16:52:40
Re: Restore problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ban je napisal/a:
No, ne gre. Vse kar imam je iz leta 2016. To, kar Jernej pravi, se zgleda res. Ni druge, kot da se tudi v mislih poslovim od vsega zadnjih 3 let (kar se podatkov na telefonu tiče). Hvala za vso pomoč.


Mogoce ima Cellebrite v izraelu kako interno resitev da znajo prebrat prejsni kluc od enkripcije pa se to nebi mogu vse nazaj dobit... aja no pa kako 5 mestno stevilko $$ bi mogu prej nakazat haha...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani