Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Slovenski jezik
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.06.2019 22:18:30
Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
Se strinjam, da tako kot mi je svetoval urednik Monitorja in Tehnozvezdja na TW.

https://twitter.com/mropret/status/1135830126598529024

Smo lepo tiho (še vedno kupujemo precenjene produkte, zaradi posrednikov) in čakamo, da se nas usmilijo! Pet let za Apple Pay in cirka 30 let od zadnjega prevoda macOS 7.5 ... Še dobro, da so začeli brcati akademiki in SAZU?!? Angry


Saj ni treba biti tiho. Za slovenski prevod se je že delala peticija pa Applu dol visi. Kaj lahko narediš? Greš na PC in Android... pa bo Applu še vedno "dol viselo". Naši operaterji bi morali pri Applu izsiliti slovenski prevod... ampak pomoje bi jim vseeno "dol viselo".

EU bi morala uzakoniti enotni digitalni trg. Nič več geoblokade v EU. To je edina rešitev za majhne države. Ampak verjetno so zadaj preveliki lobiji in se to še dolgo ne bo zgodilo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.06.2019 05:29:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali pa se pac naucis govoriti anglesko... Res ne vem, kaj je ta obsesija s slovenskim vmesnikom. Ce ze kaj, potem pogresam Siri v slovenscini.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.06.2019 07:15:09
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Ali pa se pac naucis govoriti anglesko... Res ne vem, kaj je ta obsesija s slovenskim vmesnikom. Ce ze kaj, potem pogresam Siri v slovenscini.


Noja... jaz znam anglesko... ampak bi takoj prestavil na slovenski jezik, ce bi bi na voljo... Pa tukaj so se starejsi, ki so tudi uporabniki tovrstnih naorav... ti bi se veliko raje videli slovenski jezik... Ampak s tem smo malo zasli s teme... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.06.2019 07:41:53
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Resnici na ljubo, pri iOS si več ali manj vedno v aplikacijah. Dokler te ne bodo v slovenskem jeziku tudi vmesnik nič ne spremeni.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.06.2019 07:48:26
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Resnici na ljubo, pri iOS si več ali manj vedno v aplikacijah. Dokler te ne bodo v slovenskem jeziku tudi vmesnik nič ne spremeni.


Zal ni cisto tako... veliko aplikacij nima posebne nastavitve... in se poslovenijo glede na nastavitev v iOS... In ker ni mozno izbrati slovenscine, posledicno razvijalci tudi ne poslovenijo svojih allikacij...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Razdruženo: Ned 09. Jun 2019 07:50.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.06.2016
Prispevkov: 143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.06.2019 08:08:01
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Zal ni cisto tako... veliko aplikacij nima posebne nastavitve... in se poslovenijo glede na nastavitev v iOS... In ker ni mozno izbrati slovenscine, posledicno razvijalci tudi ne poslovenijo svojih allikacij...


V settings pod languages imaš možnost izbrati slovenščino. Premakneš jo na vrh in kot iphone language izbereš angleščino. S tem bodo predvsem datumi in vse, kar je bilo do sedaj prevedeno, v slovenščini. Prav tako bodo tudi vse aplikacije, kjer si jezika ne moreš izbrati in podpirajo slovenski jezik, v slovenščini.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.06.2019 08:11:28
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kcin2000 je napisal/a:
V settings pod languages imaš možnost izbrati slovenščino. Premakneš jo na vrh in kot iphone language izbereš angleščino. S tem bodo predvsem datumi in vse, kar je bilo do sedaj prevedeno, v slovenščini. Prav tako bodo tudi vse aplikacije, kjer si jezika ne moreš izbrati in podpirajo slovenski jezik, v slovenščini.


To je res... vendar pa pod iPhone language ni na voljo slovenscine... in v tistih aplikacijah, kjer lahko izberes jezik, so ponavadi le tisti jeziki, ki so na voljo med “iPhone language”...

Kakorkoli... ce bi Apple dal na voljo tudi slovenski jezik... bi to gotovo bil tudi povod za to, da bi se drugi razvijalci sledili...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.06.2019 08:18:09
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo bi bilo tudi, če bi že enkrat dobili slovenske tipkovnice (govorim nasploh, ne samo v Apple svetu). Pred leti je bil standard sprejet, pa nam še vedno prodajajo hrvaške in v specifikacijah piše "slovenska tipkovnica". Če drugega ne, je to zavajanje. Angry
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.06.2019 08:40:53
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kakšne so razlike med hrvaško in slovensko? Če so bistvene razlike, je bolje, da je nikoli ne izdelajo, ker so se ljudje navadili na hrvaško in je to de facto že slovenska. Če pa razlike niso bistvene, je pa vseeno, za kater trg je primarno namenjena.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.06.2019 09:02:03
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz te moke ne bo kruha.

Standard slovenske tipkovnice je bolj kot ne na smetišču zgodovine ...

Že navadni hrvaški Apple Magic Keyboard (torej brez numeričnega dela), stane 130 EUR ...

Slovenskemu Apple Magic Keyboard bi zaradi (pre)majhnega trga nabili še neke izmišljene vsote in bi prišli na vsaj 150 EUR, če ne več.

Za prihodnost pa tole:
»Lahko bomo srečni, če bodo na tipkovnici slovenske črke s strešico« (pozor: rumena zadeva!)

Embarassed Laughing

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.06.2019 09:20:03
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Kakorkoli... ce bi Apple dal na voljo tudi slovenski jezik... bi to gotovo bil tudi povod za to, da bi se drugi razvijalci sledili...


S tem se popolnoma strinjam. Verjetno bi si jabolčne naprave privoščilo še več uporabnikov, če bi bila možnost grafični vmesnik uporabljati v slovenščini.

Vsi sosedje imajo prevod (Italijani, Hrvati, Madžari, Avstrijci/Nemci), mi smo nepomembni.

Kaj mislite, a bo kdaj v bližnji prihodnosti mogoče tole spodaj uporabljati v slovenščini?


Microsoft Office for Mac madžarska verzija.

Osebno sem pristaš LibreOfficea, a ne bi škodilo, če bi se tudi Malomehki malce zmigal in dostavil slovenski vmesnik. Vendar pa zakaj, dokler se tudi Appleu fučka?

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.06.2019 09:39:47
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj žalostno je to, da Microsoft dejansko že ima veliko večino stvari prevedenih v slovenščino. Ampak tega ne da v Mac produkte, ker Apple nima slovenskega prevoda.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.06.2019 10:07:57
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekdo se je pred leti Applu zamerig glede nekaterih poslov in sedaj smo tam kjer smo. Tukaj smo zabetonirani. Če hoče kdo imeti Slovenski vmesnik bo moral presedlat h konkurenci. Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.06.2019 11:06:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In potem dobis druzbo ala Francozi in Italijani, Spanci... ki ne znajo anglesko, ker je res vse v njihovem jeziku. Sinhronizirani filmi, racunalniki, telefoni.

Poznam 60 in 70-letnike, ki normalno funkcionirajo z angleskim vmesnikom.

Ne vem, sam vmesnika ne pogresam, niti se mi zdi potreben. Sam, tudi ce je na voljo slovenski vmesnik, vedno uporabljam angleskega.



Jest je napisal/a:
Noja... jaz znam anglesko... ampak bi takoj prestavil na slovenski jezik, ce bi bi na voljo... Pa tukaj so se starejsi, ki so tudi uporabniki tovrstnih naorav... ti bi se veliko raje videli slovenski jezik... Ampak s tem smo malo zasli s teme... Wink

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.06.2019 11:37:15
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nevem zakaj tok optozujete Apple , ki je se najmansi problem ! Problem je nasplosno globalno ! Jaz sem to dojel ko se zacel ful potovati , Nemcija ,italija ...itd . Netflix v italiji ima ogromno vsebine v italijanscini , tv programi v italijanscini , pridem do kolega v nemcijo , pa da na HBO , pa nit podnapisov nit nic , govori clovek v filmu nemsko , pac take stvari mene motijo , da smo mi res podn od podna , da res nimamo nic .Se pop tv ma 90% tuje serije pa vse tak da vedno imas podnapise .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.06.2019 12:11:42
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Italijani in nemci so bili drugače vzgajani. Tam so ljudje že od nekdaj navajeni, da je vse sinhronizirano. Če bi sedaj pri nas vse filme/serije sinhroniziral in po možnosti brez izbire originalnega jezika (kot je večinoma v tujini)... potem bi pri nas verjetno ogromno ljudi znorelo. Imaš pa že veliko sinhroniziranih risank in animiranih filmov... tako da otroci se bodo počasi navadili. Jaz recimo lahko gledam nemški program brez težav sinhroniziran (sem navajen). Če je pa nekaj sinhronizirano v slovenščino pa enostavno ne morem gledat (mi deluje amatersko).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.06.2019 12:35:19
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Italijani in nemci so bili drugače vzgajani. Tam so ljudje že od nekdaj navajeni, da je vse sinhronizirano. Če bi sedaj pri nas vse filme/serije sinhroniziral in po možnosti brez izbire originalnega jezika (kot je večinoma v tujini)... potem bi pri nas verjetno ogromno ljudi znorelo. Imaš pa že veliko sinhroniziranih risank in animiranih filmov... tako da otroci se bodo počasi navadili. Jaz recimo lahko gledam nemški program brez težav sinhroniziran (sem navajen). Če je pa nekaj sinhronizirano v slovenščino pa enostavno ne morem gledat (mi deluje amatersko).


Mas prav vse ! Se strinjam v popolnosti ! Jaz osebno nimam tezav z angleščino , sam je pa beda iskreno da vsak na take stvari kot so netflix ...itd , vsaj ni za te vsebne ki so za slovenijo , vsaj podnapisi ! Ne pa da morem gledat serijo ,ki je španska , z angleskimi podnapisi v slovenski videoteki ! Wtf kaj njim ni jasno .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.06.2019 12:48:37
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... to, da Netflix (praktično) nima slovenskih podnapisov, je žalostno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.06.2019 14:56:36
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
In potem dobis druzbo ala Francozi in Italijani, Spanci... ki ne znajo anglesko, ker je res vse v njihovem jeziku. Sinhronizirani filmi, racunalniki, telefoni.


Zaradi tega bodo francoski, italijanski, španski (ta že zaradi Južne Amerike) jeziki obstali, na področju kokoške pa bo verjetno neka mešanica hrvaščine, srbščine, albanščine ...

Slovenci niso bili nikoli ponosni na svoj jezik, kulturo ipd. Ljubljana pa sistematsko uničuje narečja in jezikovne posebnosti zaradi zgrešene šolske politike in raznih drugih interesov.

Potem pa pričakovat, da bo neka korporacija prevedla vmesnik svojih izdelkov se mi zdi utopično.

Takle mamo.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.06.2019 16:39:22
Re: Slovenski jezik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje pa ne bomo imeli nič raje slovenski jezik, če bomo dobili sistemsko podprto Slovenščino na Applovih OSih.

Več bi naredili, če bi dali digitalne izdaje slovenske "literarne zakladnice" v javno dobro. Kar za Slovenijo to je javno dobro in ne vir zaslužka.

Da bi spodbujali poznavanje Slovenščine in bi to postala vrednota.
Potem ne bi Štajerci več bili ogorčeni, če jim rečeš, da vete, jete, grete ni Slovenščina in te ne bi zmerjali z žabarskim šovinistom ki sistemsko krši njihove narečne pravice.

De ne bi ducati založb v kombinaciji s podkupljivimi šolniki plenili po denarnicah nemočnih staršev, ki morajo vsako leto kupovati precenjene šolske knjige, ki jih otroci sploh ne uporabljajo.

Da ne bi bila stvar prestiža slavistov izumljati nove besede za tehnične izraze, ki jih pravzaprav sploh ne razumejo. In potem dobimo prevode, ki jih nihče ne razume. Vključno s prevajalcem.

Tega se najbolj bojim, pri prevodu OSa. Ko najdeš na googlu neko rešitev in ti piše, da odpri Paint in popravi. In iščeš ko budala da na koncu ugotoviš, da se to v SloWinsih imenuje Slikar. Tega ne rabim.

Rabim pa, da mi na vseh tastaturah delajo enaki shortcuti. In ni tako kot zdaj, da mi na SLO/CRO tipkovnici v Illustratorju pol shortcutav ne dela oziroma so razporejeni povsem nelogično.

Nemci slovnično dovolijo uporabo tujk, le srednjega sploa so.
Zakaj to ne moremo tudi pri nas. Ker bo to uničilo Slovenščino?

Kakorkoli. Stvar je večslojna. Tko kot je treba delat na splošnem poznavanju Slovenščine, je treba pazit, da se ne dela s tem škoda.

Itak pa smo za Apple hrvaška provinca. Zakaj je to tako ne vem. Je pa dost očitno, da je zadeva precej odvisna od Hrvatov. Tako Slo prevod, kot ApplePay in ostale novosti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani