Jabuk
Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.05.2019 21:03:03
Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Žena ima Iphone Xr (kak mesec star) in na njem ima ona osnovni face id, moj je sekundarni. Odklepa pa tudi na hčerin obraz. Njej ne vsakič, po določenih poskusih pa ji odklene. Hčerka ima sicer passcode, tako da večkrat uporablja telefon. Ko mi je prvič rekla, da ga je odklenila brez passcode, ji nisem verjel in ji pametnoval, da je možnost 1:100000 in da me zaj.... Potem mi je pokazala in je res.... Tako lahko telefon odklenemo s tremi facami Devil

A ni blo rečen, da je možnost, da bi face id lahko pretentali samo enojajčni dvojčki. Žena in hčer sta 25 lert narazen, tako....

Sem malo brskal o tem in nekateri pišejo o podobnem problemu. "Težava" naj bi bila, da si ob odklepanjem s pass code telefon zapolni faco (ker misli da je bil face id fail in da bi tako izboljšal prepoznavo).

Je že mel kdo kako podobno izkušnjo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.05.2019 23:08:01
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, tudi pri kolegu je bilo enako (odklenil je tudi njegovemu bratu). Pač ostali (podobni) obrazni ne smejo odklepati s tvojim passcodom. Če nekdo pozna tvoj passcode, je face ID tako ali tako brezpredmeten.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.05.2019 09:42:43
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sergei je napisal/a:
Ja, tudi pri kolegu je bilo enako (odklenil je tudi njegovemu bratu). Pač ostali (podobni) obrazni ne smejo odklepati s tvojim passcodom. Če nekdo pozna tvoj passcode, je face ID tako ali tako brezpredmeten.



Sam tega ni bilo nikjer omenjenega. Če spremenim pass code se še lahko vedno odklepa. Se strinjam, da je fave id brezpredmeten, če veš pass, gre pa za princip in gamo o nezmotljivisti face id.

Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.05.2019 09:58:16
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sekundarni obraz (alternative appearance) je sicer namenjen temu, da ga uporablja ista oseba če uporablja kake makeupe itd, ki dovolj spremenijo obraz, da ga FaceID ne prepozna več.
Če pa pod to dodaš drugo osebo, se iPhone uči da je to “ista oseba” kar dela tudi pri vsakem odklepu telefona s passcode, ko FaceID ne prepozna obraza.
Se pravi, da če dodaš 2 obraza staršev + otrok odklepa telefon je verjetnost, da FaceID dejansko prepozna ta obraz seveda velik.
Bolj kot pomankljivost FaceID, je to pomojem “napačna” uporaba sistema, ki seveda ima svoje limitacije. Je pa tu Apple “kriv”, ker je njihova politika, ena naprava za eno osebo, in se ne spuščajo v razne profile itd., kar nekomu uatreza, nekomu pa ne.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.09.2010
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.05.2019 09:58:41
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se ne motim, je bilo omenjeno, da se pri uporabi funkcije "alternate appearance" za drugo osebo, poveča možnost, da nekdo z podobnim obrazom odklene telefon.

Našel sem pa tudi to temo: https://discussions.apple.com/thread/8251423 ne vem pa če je to res.

LP, Matjaž
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.05.2019 10:09:41
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je, vse tukaj piše: https://support.apple.com/sl-si/HT208108
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.05.2019 13:20:59
Re: Face ID - odklepa tudi na hčerin obraz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do sedaj je bila najhujša frustracija “matr sem pozabljiv”, zdaj pa prihaja shizofrena faza “sem jaz sploh jaz?”
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani