Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Alternativa Iphonu
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 15.04.2019 10:54:04
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Sam sem imel moznost oba preizkusit za kaksne pol urce. S10 mi je lih nekako prave velikosti, oneUI deluje odlicno. Vse so nekako poenostavili, boljsa izkusnja za uporabnika. Telefon deluje gladko, brez kakrsnihkoli zatikanj. Fotoaparat je proti applu 1000 let naprej (brez zamere - sam se vedno uporabljam desetko), samo se vedno je android. Nekaj gest so uvedli, ampak se vedno je vecina potrditev oz vrnitev s androidovimi tremi gumbi ( sploh vracanje na prejsnjo stran na netu me moti uporaba puscice/gumba).

Huawei P30 je meni osebno prevelik, sploh sedaj z zakrivljenim zaslonom. HuaweiOS deluje se vedno "nekako" nedodelan - ko bi le lahko sam popravil kaksne zadeve. Telefon deluje tekoce, brez zatikanj, fotoaparat pa je - brez besed. Skoraj lahko recem da je na nivoju dslr-ja. Sploh nocni nacin ke fenomenalen. Telefon kot celota pa mi nekako ni, ni nekega wau efekta.

Sam lahko recem, da me je samsung veliko bolj pritegnil oz presenetil kot pa huawei.


Tiste tri gumbe lahko pri Samsungu zamenjaš s gestami in deluje enako kot na X - samo je pa res, da so trije gumbi.

Najboljše je pa da lahko uporabljaš split screen - spodaj Youtube i zgoraj recimo mail.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 15.04.2019 11:44:33
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno telefona ne kupujes na osnovi tega kako ga bos prodal naprej. Je pa res da iPhone drzi boljso vrednost kot Android.

Pa poglej prednosti in slabosti vsake platforme in se na osnovi tega odlocis.

Najboljse je tisto, kar tebi in tvojim zahtevam najboljse sluzi. Pa naj bo to iPhone z iOS ali Huawei, Samsung, LG, ... z Android.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 15.04.2019 11:49:12
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejansko je pa res, da iPhone veliko lazje prodas, kot kaksnega Androida ... in se manj cene izgubi ... Pri Androidnih flagshipih je tako, da so ob zacetku prodaje precej dragi (cene nic kaj dosti nizje kot pri iPhonih)... jim pa cena ze nekaj mesecev po izidu precej pade ... Pred leti je bilo celo tako, da si recimo kupil kaksen iPhone samo za premostitev nekega krajsega obdobja in si ga po parih mesecih prodal skoraj za enako ceno kot si dal zanj ... Pri recimo Huawei ali Samsungu pa je tako, da se ze ob zacetku prodaje da v tujini dobiti precej ceneje kot pri nas ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1587
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 15.04.2019 12:13:43
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No men je pa smešno poveličevanje split screena na mobiju. Že itak je vse majhno zdaj naj mam pa še deljen zaslon. To tu pa tam uporabim na Ipad pro 12. Imam še ipad mini 4, tam pa to že ne uporabim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 15.04.2019 13:12:33
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No men je smesno da sodis le po sebi. Tebi mogoce je, meni pa je uporabno. Mogoce se komu drugemu.

Vse je odvisno zakaj pametni mobilnik uporabljas. Social media, mobile office, ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 15.04.2019 13:34:55
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Dejansko je pa res, da iPhone veliko lazje prodas, kot kaksnega Androida ... in se manj cene izgubi ... Pri Androidnih flagshipih je tako, da so ob zacetku prodaje precej dragi (cene nic kaj dosti nizje kot pri iPhonih)... jim pa cena ze nekaj mesecev po izidu precej pade ... Pred leti je bilo celo tako, da si recimo kupil kaksen iPhone samo za premostitev nekega krajsega obdobja in si ga po parih mesecih prodal skoraj za enako ceno kot si dal zanj ... Pri recimo Huawei ali Samsungu pa je tako, da se ze ob zacetku prodaje da v tujini dobiti precej ceneje kot pri nas ...


To glede Android telefonov drži ampak iPhone pa tudi več ne drži tako cene kot v preteklosti. Razlog za iPhone je veseda v tem, da je na voljo pri operaterjih.

iPhone je dober predvsem v kombinaciji celega ekosistema in zaradi stabilnosti ter aplikacij. Drugače se pa Android zelo lepo izpopolnjuje in verjamem, da bo zadovoljiv vedno več ljudi saj si bodo lažje kupi sebi ljubo napravo (samsung, huawei, pixel*).

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1587
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 15.04.2019 13:39:37
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
No men je smesno da sodis le po sebi. Tebi mogoce je, meni pa je uporabno. Mogoce se komu drugemu.

Vse je odvisno zakaj pametni mobilnik uporabljas. Social media, mobile office, ...

Karkoli uporabljaš, razdeljen zaslon mobija ne more biti ne vem kako uporaben.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 15.04.2019 13:52:51
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je pac tvoje mnenje. Moje iz izkusenj je pac drugacno.
Kakorkoli tvoje mnenje ni merilo.

Ti pac na 12 iPadu delajo z eno aplikacijo naenkrat, jaz pac delam z 2 ali celo 3.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1587
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 15.04.2019 16:07:49
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje ni zate in tvoje ne zame.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1647
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 15.04.2019 17:12:09
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Nekaj gest so uvedli, ampak se vedno je vecina potrditev oz vrnitev s androidovimi tremi gumbi ( sploh vracanje na prejsnjo stran na netu me moti uporaba puscice/gumba).

A nima zdaj vecina androidov v nastavitvah moznost, da se tri gumbe izklopi in uporablja izkljucno geste (spet nekaj, cesar Apple se ni vsaj zavoljo konsistentnosti dal tudi v starejse iPhone z gumbom)?
Jaz se tudi proti P30 Pro oziram...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 15.04.2019 18:29:59
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@azrael ja lahko izklopis in jih ni na ekranu. Sam imam tako.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 15.04.2019 20:13:10
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa delujejo geste kot recimo pri iphonu x? Ker ce je nekaj na pol je potem se slabse kot s tipkami..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 15.04.2019 20:32:35
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Pa delujejo geste kot recimo pri iphonu x? Ker ce je nekaj na pol je potem se slabse kot s tipkami..


Delajo kot na iPhonu, jest imam nastavljeno tako da je leva nazaj, srednja domov in leva odpre multitask.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 15.04.2019 21:59:25
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem pa bi bilo potrebno preiskusiti..
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10414
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 15.04.2019 22:54:28
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne delajo kot na iPhonu, ker je že v osnovi drugače (tri črte spodaj namesto ene). Je pa podobno. Na Samsungih si lahko naložiš tudi app iz stora, kjer si lahko nastaviš back gesto za swipeanje iz roba zaslona. S tem je še bolj podobno kot na iPhonu... ampak je spet samo približno podobno (za moj okus ne dovolj dodelano).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 16.04.2019 12:25:36
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni delujejo na xiaomiju gesture super (ni nobenih črt), definitivno ne grem več nazaj na iphone, če ne bodo kaj res pametnega predstavili. Od applovih storitev nisem odvisen, delujejo pa vsi flagshipi približno enako, če vzameš še pa pol nižjo ceno v poštev, pa itak ni več logike za iphone, čeprav sem včasih vsako leto ob izzidu menjal telefon (od i4->i7).

Šel sem pa lani iz i7 -> Xiaomi Mi8 -> Xiaomi Mi9


Nazadnje urejal/a amacar Tor 16. Apr 2019 12:37; skupaj popravljeno 1 krat
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10414
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 16.04.2019 12:35:10
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Good for you. Jaz pa že več let ne čutim potrebe po menjavi telefona. Niti Apple, niti konkurenca ne izdata več nič revolucionarnega, kar bi vzpodbujevalo menjavo telefona.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 16.04.2019 18:32:56
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Meni delujejo na xiaomiju gesture super (ni nobenih črt), definitivno ne grem več nazaj na iphone, če ne bodo kaj res pametnega predstavili. Od applovih storitev nisem odvisen, delujejo pa vsi flagshipi približno enako, če vzameš še pa pol nižjo ceno v poštev, pa itak ni več logike za iphone, čeprav sem včasih vsako leto ob izzidu menjal telefon (od i4->i7).

Šel sem pa lani iz i7 -> Xiaomi Mi8 -> Xiaomi Mi9


Kako pa kaj uporaba na xiaomiju?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 17.04.2019 16:49:59
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno kaj te zanima, meni deluje bp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2058
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 18.04.2019 08:47:29
Re: Alternativa Iphonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Good for you. Jaz pa že več let ne čutim potrebe po menjavi telefona. Niti Apple, niti konkurenca ne izdata več nič revolucionarnega, kar bi vzpodbujevalo menjavo telefona.


Likewise. Prav nič me ne vleče v nadgradnjo. Dokler baterija drži in se ne zdi pretirano počasen, bom ostal na 4 leta starem.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani