Jabuk
kvaliteta fotografij iPhone XS
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.03.2019 11:19:22
kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Sem velik oboževalec Apple izdelkov od leta 1999. Ob računalnikih, si lastim tudi več iPhonov. Imel sem iPhone 4S, 5S, 6S, 7, 8 in XS.

Na forum pišem zato, ker so vsi Apple izdelki vedno reklamirani kot najboljši izdelki v celotni konkurenci. Verjamem in tudi vidim, da so Apple izdelki res kvalitetni, zato tudi sem nad njimi navdušen in jih z veseljem uporabljam tako privat, kot poslovno.

Želel pa bi izpostaviti en vsaj zame velik problem, pomanjkljivost, ki se pri tako dragem izdelku kot je iPhone XS nebi smel pojaviti. Težava je pri fotoaparatu. Fotografije posnete z iPhoneXS pri dnevni, dobri svetlobi so v redu, zadovoljive, žal pa niso odlične, ko pa je svetloba slaba, recimo slikano v večernih urah, v kakem baru, diskoteki ali night club-u, kjer je svetloba slaba, pa so fotografije žal naravnost porazne, neuporabne! Osvetlitev objektov ali ljudi je porazna, slike so popolnoma nejasne, zamegljene, zelo nekvalitetne! Najhuje je to, da konkurenca naprimer Samsung ali Huawei, zmoreta to neprimerno bolje! Zakaj je to tako? Na vsaki konferenci, kjer predstavljajo nove modele iPhonov, vedno predstavljajo tudi nove kamere, kako so odlične iin boljše od konkurence. Žal temu ni tako. Kvaliteta fotografij napram konkurenci je žal porazna. Za nakup iPhone XS sem se odločil tudi zato, ker je obljubljal vrhunske fotografije, ki pa jih žal ne nudi.

A morda obstajajo kake finte za izboljšanje kvalitete fotografij, ali se pać žal preprosto naj zadovoljim z dejstvom, da v slabih svetlobnih pogojih aparat "vreden" 1200 EUR zmore izdelati slike, ki so na ravni 10 let stare VGA kvalitete?? Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.03.2019 11:43:44
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak da fotografije na iPhonu niso superiorne.
Predvsem v primerjavi z ostalimi flagship telefoni.

Ampak, da se pa kaj ukrent. Sam ni "trotelziher" kot pri ostalih.

Ena stvar je HDR. Sam ne sme bit velik premikanja na posnetku.

Druga stvar je pa da zakleneš fokus in osvetlitev.
tapkneš na ekran tam, kjer misliš, da mora pomerit svetlobo.
potem s prstom potegneš gor ali dol da ročno popraviš dvetlobo.
potem pa držiš prst na tisti točki fotke, kjer želiš, da naj naredi fokus.
pri tem se ti zgoraj pojavi rumen kvadratek za AF lock.

Pred leti sem fotkal neke plesne dogodke v temnem okolju, s svetlobnimi efekti in veliko premikanja. Fotoaparat je jasno čist počepnil. Zato sem naredil enako kot sem opisal zgoraj. V prostoru sem našel neko fiksno zadevo (kak steber, zid, ali pa kar tla...), se postavil na razdaljo, iz katere sem nameraval slikat ostalo dogajanje in zaklenil fokus in svetlobo na ta objekt. Potem sem cel večer fotkal po prostoru in dobil dost dobre fotke.

Kake bolj profi tehnike, ti bodo pa fotografi razložil, ki so tudi na tem forumu.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.03.2019 11:49:23
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja saj to vse sem probal, ampak zadeva traja predolgo za kak ujet trenutek, pa še vedno je kvaliteta napram konkurenci, kjer ljudje samo kliknejo žal porazna...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.03.2019 12:04:05
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je tudi en izmed razlogov, zakaj se marsikateri dolgoletni Apple user počasi obrača h konkurenci, ki je poleg vsega še znatno cenejša Smile

Jaz sem na Applu že od 3G modela. Poleg iOs-a me je prepričal tudi OSX, ki je naravnost fantastičen. Sem pa tudi sam že skoraj prepričan, da po iPhone 7 ne bo več Applovega telefona. Čeprav mi je bilo to na začetku kar težko sprejeti Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.03.2019 12:09:23
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam da veš, da ti premikajočih objektov ali oseb v klubih in v prostorih slabe svetlobe tudi Pixel, SGS10 in Huawei ne bodo ujeli, če vsaj malo razumeš kako dela njihov "BrightSight, Nightsigth ipd".
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.03.2019 12:10:51
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja Rok, tako kot si napisal. Mene pri konkurenci žal pač moti Android, ki je za moje pojme žal premalo user friendly, tako kot so Applovi iOS in OSX. Ampak ja, razumem zakaj si se tako odločil, meni je zdaj žal vsakega centa, ki sem ga dal za SX-a, ker dela slabše fotografije kot je delal moj prastari 6S...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.03.2019 12:13:36
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Upam da veš, da ti premikajočih objektov ali oseb v klubih in v prostorih slabe svetlobe tudi Pixel, SGS10 in Huawei ne bodo ujeli, če vsaj malo razumeš kako dela njihov "BrightSight, Nightsigth ipd".


Primerjal sem fotografije, ki smo jih trije prijatelji posneli ISTOČASNO v istem lokalu iste osebe, pod istimi pogoji. Huawei mislim da P20 lite je bil najboljši, Samsung S8 je bil tudi odličen, iPhone XS pa je naredil taki zmazek, da si fotke nisem niti upal pokazat!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.03.2019 12:19:51
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, po mojih izkusnjah je 4S bil zadnji, ki je delal OK fotografije. Pri naslednikih sicer na zaslonu telefona izgledajo OK, ko pa jih das na racunalnik in pogledas na 27" zaslonu ali vecjem, je clovek kot iz plastelina, trava in drevje je kot bi jih naslikali impresionisticni slikarji (glej tudi: Monet effect iphone) itn.

Ni mi jasno, kako lahko spravijo skozi oglasno kampanjo "shot on iphone", kjer fotko dajo celo na billboard. Tisto bi pa res moralo izgledati kot impresionisticna slika in ne fotografija.

Menda se da "mitigirati", ce uporabis kaksen alternativen app za fotografiranje, ki podpira RAW format. Malo vec je dela potem na racunalniku, zato tega niti nisem uporabljal prevec. Baje je problem cudnih fotk na ifonih v avtomatskem postprocesiranju v zadnjih nekaj verzijah telefonov. V redkih kombinacijah mu uspe narediti solidno fotko, je pa to vedno loterija (niti spodobna dnevna svetloba ni garant, da bo slo).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.03.2019 12:22:04
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bojan76 je napisal/a:
Primerjal sem fotografije, ki smo jih trije prijatelji posneli ISTOČASNO v istem lokalu iste osebe, pod istimi pogoji. Huawei mislim da P20 lite je bil najboljši, Samsung S8 je bil tudi odličen, iPhone XS pa je naredil taki zmazek, da si fotke nisem niti upal pokazat!


Potem pa moreš svoje roke popravit.

Namreč z razlogom moja vedno hoče moj telefon ko slika. Ker njen P20 Lite, dela slabše slike od mojga X.


Nazadnje urejal/a nf7 Pon 04. Mar 2019 12:28; skupaj popravljeno 2 krat
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.03.2019 12:22:25
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Res je, po mojih izkusnjah je 4S bil zadnji, ki je delal OK fotografije. Pri naslednikih sicer na zaslonu telefona izgledajo OK, ko pa jih das na racunalnik in pogledas na 27" zaslonu ali vecjem, je clovek kot iz plastelina, trava in drevje je kot bi jih naslikali impresionisticni slikarji (glej tudi: Monet effect iphone) itn.

Ni mi jasno, kako lahko spravijo skozi oglasno kampanjo "shot on iphone", kjer fotko dajo celo na billboard. Tisto bi pa res moralo izgledati kot impresionisticna slika in ne fotografija.

Menda se da "mitigirati", ce uporabis kaksen alternativen app za fotografiranje, ki podpira RAW format. Malo vec je dela potem na racunalniku, zato tega niti nisem uporabljal prevec. Baje je problem cudnih fotk na ifonih v avtomatskem postprocesiranju v zadnjih nekaj verzijah telefonov. V redkih kombinacijah mu uspe narediti solidno fotko, je pa to vedno loterija (niti spodobna dnevna svetloba ni garant, da bo slo).


Tako je! Napram konkurenci so fotografije na iPhonih PORAZNE!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2019
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.03.2019 12:25:36
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Potem pa moreš svoje roke popravit.

Namreč z razlogom moja vedno hoče moj telefon ko slika. Ker njen P20 Lite, dela slabše slike od mojga X.


Žal, ni v roki problem, problem je v aparatu. Morda je z mojim XS kaj narobe, tudi zato sem pisal na forum, da vidim kakšne izkušnje imate drugi s fotografiranjem. Jaz sem z vsakim novim modelom pričakoval vedno boljše fotografije, vsaj na ravni konkurence, pa sem vedno znova bolj razočaran..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.03.2019 12:31:14
Re: kvaliteta fotografij iPhone XS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če pa hočeš več nadzora nad sliko, pa potegni dol Camera+ 2 (1,99$). V izredno slabih svetlobnih razmerah jo uporabljam jaz, ker lahko kontroliraš Shutter in Exposure. Lahko se tudi koristi namesto navadne Camera aplikacije, samo razlike v dobri svetlobi niso velike.

Če pa ti XS dela slabše slike kot P20 Lite, potem pa ja, je definitivno nekaj s tvojim telefonom narobe.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani