Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 35, 36, 37  Naslednja
Dobre cene
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #361   Objavljeno 30.01.2019 02:23:52
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nobenih subvencij a strani Apple ni, ali pa jih operaterji V USA pospravijo v svoj zep, uporabnikom pa mastno zaracunajo.
Tudi nobenih dobrih akcij s strani operaterjev ni. Edino ce presedlas na drugega operaterja ali vzames dodatno stevilko, lahko ubodes BOGO. Na podoben nacin je meni pred casom uspelo dobiti zeninega X for ‘free’+ taxa. ( aja pa pogoje je bil trade in starega telefona,vsaj iphone 6, in nova stevilka) Nic ni na koncu zastojn:)

Ce ne nameravas izvajat taksnih manevrov, se tukaj se najbolj splaca iti direct v Apple in se z njimi zmenit, vse ostalo je trunutno tko tko..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #362   Objavljeno 30.01.2019 09:02:31
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eh, sem šel tja probat "srečo" - mi v predalu leži en iPhone 5s. Sicer ni najbolj ohranjen. Bil je vedno v silikonskem ovitku, ampak ker se je na eni strani silikonski ovitek otrdil, med ovitek in aparat pa je prišlel prah ima ohišje neke vidne "odrgnine". Če bi ga spoliral bi bil verjetno kot nov ... samo res se mi ne da ubadat s tem.

Back to the story ... ko ga je fant za šaltarjem videl, ga je sicer nesel pogledat šefici ampak ... ona ga sploh v roke ni prijela. "Ne to ne bo šlo, a ne vidiš kak je".

Sam sem mnenja, da za stare naprave se verjatno splača teh 150 EUR ... ampak morajo bit tip top, kar je pomoje redkost. Da bi pa novejšo napravo tja nesel ... bi mi verjetno dali tako oceno, da jo na Bolhi dražje prodam.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #363   Objavljeno 30.01.2019 09:24:47
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je Apple sedaj stestiral max. vrh, do koder še lahko sežejo s ceno in bodo morali začeti nižati. Če ne že obstoječih modelov, pa naslednje, ki bodo prišli ven. To še posebej velja za tuje trge, v ZDA niti nimajo toliko problemov s tem. Pri čemer ne smejo upoštevati samo tečajnih razlik, ampak tudi makro-ekonomske kazalce oz. kupno moč. Ta je recimo v SLO zagotovo nižja kot v ZDA. Jasno mi je tudi, da se jim za SLO hebe, ampak tukaj je vsaj še cel balkan, kjer pa vendarle številke niso zanemarljive, saj bodo počasi morali začeti ceniti VSAK tržni delež, tudi tisti najmanjši.

Kitajci jih močno stiskajo v kot, sploh Huawei, ki niti približno nima slabih telefonov, bi rekel, da morda celo boljše od Samsunga. Tudi za Apple se počasi izteka obdobje debelih krav, ko so lahko kasirali, kolikor se jim je zahotelo in bogatili na maržah. Počasi se bodo morali zadovoljiti z realno situacijo in se ji prilagoditi. Verjetno bo šlo tudi kaj na račun kvalitete, ampak enostavno bodo morali zmanjšati apetite. Sedaj je celo Cook priznal, da je problem tudi cena in jo bodo na nekaterih trgih korigirali že kar takoj.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #364   Objavljeno 30.01.2019 10:03:46
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolcnik je napisal/a:
Eh, sem šel tja probat "srečo" - mi v predalu leži en iPhone 5s. Sicer ni najbolj ohranjen. Bil je vedno v silikonskem ovitku, ampak ker se je na eni strani silikonski ovitek otrdil, med ovitek in aparat pa je prišlel prah ima ohišje neke vidne "odrgnine". Če bi ga spoliral bi bil verjetno kot nov ... samo res se mi ne da ubadat s tem.

Back to the story ... ko ga je fant za šaltarjem videl, ga je sicer nesel pogledat šefici ampak ... ona ga sploh v roke ni prijela. "Ne to ne bo šlo, a ne vidiš kak je".

Sam sem mnenja, da za stare naprave se verjatno splača teh 150 EUR ... ampak morajo bit tip top, kar je pomoje redkost. Da bi pa novejšo napravo tja nesel ... bi mi verjetno dali tako oceno, da jo na Bolhi dražje prodam.


Za mojega 6S na Ameriškem Applu dobim 200$ pri nas mi ponujajo DO 90 €... telefon je ohranjen v NULO. Mislim, da so znoreli s to akcijo. Nateg!!
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #365   Objavljeno 30.01.2019 18:18:40
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdaj se je nazadnje kaj splačalo kupiti v Sloveniji? Ne spomnim se tako dolgo nazaj...

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #366   Objavljeno 30.01.2019 19:03:47
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Mislim, da je Apple sedaj stestiral max. vrh, do koder še lahko sežejo s ceno in bodo morali začeti nižati. Če ne že obstoječih modelov, pa naslednje, ki bodo prišli ven. To še posebej velja za tuje trge, v ZDA niti nimajo toliko problemov s tem. Pri čemer ne smejo upoštevati samo tečajnih razlik, ampak tudi makro-ekonomske kazalce oz. kupno moč. Ta je recimo v SLO zagotovo nižja kot v ZDA. Jasno mi je tudi, da se jim za SLO hebe, ampak tukaj je vsaj še cel balkan, kjer pa vendarle številke niso zanemarljive, saj bodo počasi morali začeti ceniti VSAK tržni delež, tudi tisti najmanjši.

Kitajci jih močno stiskajo v kot, sploh Huawei, ki niti približno nima slabih telefonov, bi rekel, da morda celo boljše od Samsunga. Tudi za Apple se počasi izteka obdobje debelih krav, ko so lahko kasirali, kolikor se jim je zahotelo in bogatili na maržah. Počasi se bodo morali zadovoljiti z realno situacijo in se ji prilagoditi. Verjetno bo šlo tudi kaj na račun kvalitete, ampak enostavno bodo morali zmanjšati apetite. Sedaj je celo Cook priznal, da je problem tudi cena in jo bodo na nekaterih trgih korigirali že kar takoj.

Tu ima Apple 3 probleme:
1. previsoke cene
2. nov hardver ni nek velik napredek od prejšnjih
3. stari telefoni delujejo čisto v redu

S tem da bodo "spustili" cene ne bodo ravno rešili še drugih dveh, čeprav sta 2. in 3. skupna vsem proizvajalcem.

Dvomim pa da bodo šli na take cene kot so bile pred 2 leti - jaz sem iPhone 7 128 GB (srednja velikost diska) v prosti prodaji dobil za 870 EUR (Telekom), danes je iPhone XS srednji razred (256 GB) v Sloveniji v prosti prodaji najceneje 1319 EUR (A1). To je 50% dvig cene v 2 letih.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #367   Objavljeno 30.01.2019 20:41:27
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje treba it višje s ceno pri boljših konfiguracijah računalnikov.

8 GB dodatnega rama je zdaj na 240€, lahko testirajo 300€ če bo šlo skozi.
256GB SSD so ocenili na 250€, to bi pomoje šlo lahko na 330€.

Upgrade so že preprečili tako da tu več ni leakov. iPhone pa bi lahko šel do 2000€ v naslednjih nekaj letih. Na tak način bi lahko podjetje beležilo rast profita, tudi če bi prodali manj.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #368   Objavljeno 30.01.2019 21:38:12
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te ta novi telefoni so čisti hardverski overkill. Narejeni so za AI, AR itd, ki pa trenutno še nima nobene pomembnejše vloge.

Če ne bo nekega preboja pri uporabi telefona, bo nadaljni razvoj telefonov nesmiselen. Za slike objavljat na Snapchat al pa FB ne rabiš telefona, ki se ti odklene z nanovejšo tehnologijo 3D FaceID.

Tko kot nihče ne rabi več kalkulatorja z vgrajenim BASICom. Pa smo pred 30 leti nujno rabli SHARP 1401.

Apple se mora zmislit nekaj novega. Pa ne kul kosa elektronike, ampak zadevo, ki rešuje življenske probleme. Take stvari, kih v zadnjem času producira Musk. Pa če ne druzga, pa metalec ognja za prižiganje roštilja na pikniku.
https://www.boringcompany.com/not-a-flamethrower/



_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #369   Objavljeno 30.01.2019 21:43:38
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
frin je napisal/a:
jaz sem iPhone 7 128 GB (srednja velikost diska) v prosti prodaji dobil za 870 EUR (Telekom), danes je iPhone XS srednji razred (256 GB) v Sloveniji v prosti prodaji najceneje 1319 EUR (A1). To je 50% dvig cene v 2 letih.


To je to, isto je z macbookami zdaj, neko napihovanje cene.
Potem pa ko kriza pride, vrnejo iPhone SE nazaj v prodajo, ki so ga ukinili pred pol leta Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #370   Objavljeno 31.01.2019 06:55:39
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo naj cene spustijo, pa s prihodom novega modela starega nehajo prodajati (mogoče še eno generacijo za nazaj, ostalo pa konec).

Pa predvsem pri MacBookih imajo enostavno preveč modelov: MacBook, MacBook Air, Pro z Touch brez... Preveč.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #371   Objavljeno 31.01.2019 11:45:23
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
https://www.youtube.com/embed/Hz6aQ7bRL8s


Meni še zmeraj ni jasno zakaj ljudje delajo tak halo za navaden brener.



Levo je metalec ognja, skrajno desno pa not-a-flamethrower.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #372   Objavljeno 19.02.2019 10:22:53
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Qnap cyber sale pri Cyberport.de

Mogoče se najde kak ugoden NAS.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #373   Objavljeno 28.02.2019 20:35:15
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macbook air 2017, 829€ www.mediamarkt.at

Macbook air 2018 Retina je npr 1209€ pri www.electronic4you.si

380€ več pa ni vreden Retina, jao apple apple Confused

Cene pri naših prodajalcih so 200€ višje Mad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #374   Objavljeno 28.02.2019 21:07:36
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Macbook air 2017, 829€ www.mediamarkt.at

Macbook air 2018 Retina je npr 1209€ pri www.electronic4you.si

380€ več pa ni vreden Retina, jao apple apple Confused

Cene pri naših prodajalcih so 200€ višje Mad


Res bi bila cena lahko nižja. A ni samo zaslon boljši, recimo je tudi trackpad, tipkovnica, pa odklepanje na prstni odtis... Imam 2018 in sem zaenkrat zelo zadovoljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #375   Objavljeno 01.03.2019 20:41:56
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Macbook air 2017, 829€ www.mediamarkt.at

Macbook air 2018 Retina je npr 1209€ pri www.electronic4you.si

380€ več pa ni vreden Retina, jao apple apple Confused

Cene pri naših prodajalcih so 200€ višje Mad


Počem to sklepaš, da ni? Po prodaji mogoče? Al si samo pameten?

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #376   Objavljeno 02.03.2019 20:58:39
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Retina na mcbook?
Se kako se pozna razlika, ko bulis 8 ur v ekran. Mel 15” no retina, me je ubijala glava. Sedaj pri 13” retina, no problem tudi pri 8+ ur. Crke veliko lazje brati, pa ce prav so manjse:)

Torej vse je odvisno za kaj pravzapravs rabis.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #377   Objavljeno 03.03.2019 01:01:23
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Frips je napisal/a:
Retina na mcbook?
Se kako se pozna razlika, ko bulis 8 ur v ekran. Mel 15” no retina, me je ubijala glava. Sedaj pri 13” retina, no problem tudi pri 8+ ur. Crke veliko lazje brati, pa ce prav so manjse:)

Torej vse je odvisno za kaj pravzapravs rabis.


Po tem kar si napisal lahko sklepamo, da so tvoji problemi z glavoboli psihosomatske narave. Nezadovoljstvo z ločljivostjo na starem računalniku bi lahko bil eden od razlogov za glavobol.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #378   Objavljeno 03.03.2019 04:53:35
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Whatever Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #379   Objavljeno 18.03.2019 22:26:24
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v Mediaworld Italija je cena za iphone 8 64GB 549eur.
Nižja, kot da vzameš pri nas na vezavo😀

https://www.mediaworld.it/product/p-745523/apple-iphone-8-64gb-grigio-siderale
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #380   Objavljeno 14.04.2019 18:28:27
Re: Dobre cene
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Mediaworld Italija Macbook air retina 1149€.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 35, 36, 37  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani