Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Nest termostat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #221   Objavljeno 01.01.2019 16:00:27
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Likalnik je napisal/a:
Se eno vprasanje....glede nest aware....sem opazil, da ni mozno kupiti v nasi drzavi....brez tega je pa kamera delno uporabna...sicer sem po netu gledal....ce zamenam drzavo bi naceloma lahko kupil...ampak naj bi nest zunanjo temperaturo vzel od tiste drzave katera je v racunu....glede kamere mi je vseeno za temperaturo...imam pa se termostat tam bi bilo pa fino, da je prava temperatura

Je ze kdo naroceval nest aware...oziroma kako vi uporabljate kamero...brez tega?

Poleg tega...life stream par sekund zamuja...a je to normalno...ok vem da nekaj zamujanja je...samo nisem si mislil da 10 sekund....je to normalno?


Nimam nest kamere, mi pa vse kamere snemajo na sd kartico ali na ftp server doma, torej vse brez naročnin.

10 sekund je preveč, imaš kakšne težave s povezavo. Kamere imam povezane v homekitu s senzorji in obvestilo s pravilno sliko pride v momentu. Live stream mogoče sekundo maksimalno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #222   Objavljeno 01.01.2019 18:46:33
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Wifi povezava je vredu...katere kamere imas? So tudi brezzicno povezane?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #223   Objavljeno 02.01.2019 01:27:36
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tp-link, Tenvis. Vse so prek wifija
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.01.2019
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #224   Objavljeno 04.01.2019 15:58:57
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo družba!

Razmišljam o menjavi termostata za nest v sklopu preureditve na "pametno hišo"... ampak imam par laičnih problemov Very Happy
trenutno imam plinsko peč v kombinaciji z notranjo TČ. En termostat v pritličju (90% Talno) in enega v nadstropju ( 90% radiatorji razen kopalnica je kombinirana s talnim) s tem da mi termostat iz pritličja kletnih prostorov ne segreje dovolj (predvidevam da bi v kleti potreboval še en termostat 100% talno).

Je to zadevo možno urediti z Nestovim termostatom?

Se da kombinirat tudi z pametnimi termostatskimi ventili na radiatorjih?

Najlepša hvala za odgovore.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #225   Objavljeno 04.01.2019 21:00:14
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kakšna je pa to notranja TČ skupaj s plinsko pečjo? Verjetno misliš TČ za sanitarno vodo?

V tvojem primeru bi moral nest termostate vezat vsakega na svojo ogrevalno vejo (torej vsakega na svojo pretočno črpalko, ki poganja vodo po posameznem nadstropju)

termostatski ventili na radiatorjih pa niso primerni za nest ker imajo svoje temperaturno tipalo in pošiljajo signal pretočni črpalki da poganja vodo v sistemu, torej ti Nest v tem primeru ne koristi nič.

Torej v tvojem primeru bi rabil 3 termostate (klet, pritličje in mansarda), v kopalnici talno pa ima svojo nastavitev pretoka vode ker je tudi druga temperatura
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.02.2020
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #226   Objavljeno 14.02.2020 15:21:41
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno našel idealno temo, da vprašam če ima kdo kakšen kontakt od koga, ki bi priklopil Nest na toplotno črpalko? Seveda proti plačilu.

Toplotna črpalka je Mitsubishi ehst20-zubadan 12kw in so mi od Mitshubishi servisa rekli, da se lahko gor priklopi samo fizične termostate na sponko IN1 ali pa IN6, kar meni nič ne pomeni. Smile
Našel sem, da obstaja tudi vmesnik https://www.ecomfort.com/Mitsubishi-PAC-US444CN-1/p51056.html
Nest je Evropski z Heat linkom.

Hvala za vsak info!!
Moj kontakt anze@degriz.net
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #227   Objavljeno 14.02.2020 22:11:14
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to da imaš zubadan, sklepam da imaš radiatorsko ogrevanje.....

jaz osebno sem svoje nest termostate prodal, ker se je izkazalo da mi za talno gretje le-ti nebi koristili.....

glede tega vmesnika,ki si ga navedel, ga ne poznam.....nest ima svojo "pamet" in s svojim relejem (Heatlinkom) samo vklaplja/izklaplja ogrevanje.

Vprašanje kako bi Nest in Zubadan sploh skupaj komunicirala....

Nisi nič napisal kako sploh imaš vezano ogrevanje v hiši (koliko ogrevalnih vej?)

Tko na pamet bi jaz osebno raje vezal Nest na obtočno črpalko,ki poganja vodo skozi radiatorje, toplotna črpalka pa samo skrbi za dovolj tople vode v sistemu?

malce več napiši kako sploh imaš vezano doma....
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.02.2020
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #228   Objavljeno 24.02.2020 08:17:53
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sine64 je napisal/a:
Glede na to da imaš zubadan, sklepam da imaš radiatorsko ogrevanje.....

jaz osebno sem svoje nest termostate prodal, ker se je izkazalo da mi za talno gretje le-ti nebi koristili.....

glede tega vmesnika,ki si ga navedel, ga ne poznam.....nest ima svojo "pamet" in s svojim relejem (Heatlinkom) samo vklaplja/izklaplja ogrevanje.

Vprašanje kako bi Nest in Zubadan sploh skupaj komunicirala....

Nisi nič napisal kako sploh imaš vezano ogrevanje v hiši (koliko ogrevalnih vej?)

Tko na pamet bi jaz osebno raje vezal Nest na obtočno črpalko,ki poganja vodo skozi radiatorje, toplotna črpalka pa samo skrbi za dovolj tople vode v sistemu?

malce več napiši kako sploh imaš vezano doma....


Imam toplotno črpalko zubadan samo talno ogrevanje. Skupaj je 12 vej.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #229   Objavljeno 24.02.2020 12:38:42
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri talnem ogrevanju imas itak fazni zamik spremembe temperature in s korigiranjem preko Nesta ne bo sploh nekega ucinka.

Poleg tega bos s spreminanjem temperature in ogrevanjem/ohlajanjem plate porabil vec energije kokr ce bi pustil stalno temperaturo (mogoce je edino smiselni dnevno/nocni nacin)

Jaz imam isto talno gretje in sem se odlocil prodat Nest, tebi predlagam isto ker bos prevec zakopliciral vse skupaj brez ucinka, kvecjemu se vec bos potrosil energije za ogrevanje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #230   Objavljeno 29.12.2023 12:36:16
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Nest thermostat gledam že kar nekaj čass. Tisti, ki ga imate, ali ste zadovoljni? Dela vse tako kot mora, ali je kaj zaradi regije omejeno? Kje ste ga pa kupili če ni skrivnost?

Sam imam plinsko peč Immergas in bi si želel zamenjati termostat z pametnim Nestom, pa sem od serviserjev dobil bolj ali manj odgovor tipa - zakaj ne bi raje Netatmo…

Lp Matic
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #231   Objavljeno 29.12.2023 19:08:04
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga imam in nikakor ne morem zvezati na talno gretje. Če te zanima, ti lahko prodam po nižji ceni,saj mi stoji doma pol leta.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #232   Objavljeno 29.12.2023 19:23:04
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na immergas sem priklopil Tado-ja.
V bistvu samo staro termostat dol in novega gor.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani