Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
N26 alternativa?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.12.2018 14:03:02
N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali obstaja kakšna podobna banka kot N26?

Sem izgubil kartico (sicer našel dan po naročilu nove).
Izberem express delivery, dobim kartico, ki jo ni mogoče aktivirati.

Preko supporta mi naročijo novo, delivery time 14 dni. A so nori? Express kao ni na voljo.

Zaradi okoliščin nimam druge banke, in gotovine v žepu prav tako ne.
Bom starše prosil da jim prenakažem, ampak 14 dni za dostavo nove? No go.

Zato iščem alternativo.
Hvala za konstruktivne predloge.

Lp,
Peter
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.12.2018 14:11:12
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alternativ je polno, samo kaj je sploh tvoj cilj? Da imaš kartico čim prej?

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.12.2018 14:31:01
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Revolut, Transferwise, ... Vprasanje kdaj bos dobil zaradi vseh praznikov sedaj. Revolut vem da je v par dneh ce vzames premium.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.12.2018 15:30:30
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alternativa so kartice drugih bank... NLB, SKB, Abanka, Adiko,... Ampak nikjer ne bos kartice dobil takoj... Ne vidim ravno nekega smisla v takem vprasanju... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.12.2018 18:11:31
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri vseh bos cakal vsaj kaksen teden, kot so ze ostali rekli. Revolut je najboljsa alternativa, ceprav nimajo web vmesnika in si potem bos, ce se kaj zgodi telefonu.
Od nasih free alternativ je pa npr. Mastercard od mBills trenutno najboljsa (jaz sem jo dobil prej kot v enem tednu). Predplacniska Visa od NKBM je tudi bila kar na nivoju, pa Visa Electron od Banke Koper. (Ce se omejim na brezplacne oz. nizkocenovnike.)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.12.2018 19:10:15
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da tudi ce bi imel slovensko banko, bi ti zarad prihajajocih praznikov rekli dva tedna... je pa res da bi lahko dvignil na salterju. Najbolje da prenakazes starsem ti dvignejo in dva tedna zivis s cashem...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.12.2018 19:24:53
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj je velika verjetnost, da bo kartica ze konec tedna ali v zacetku naslednjega v nabiralniku..... Tako da zaradi takega razloga iskati drugo opcijo je nesmisel... Na take zadeve je fino pomisliti prej...

Najbolje si je sedaj urediti recimo mBills >> https://mastercard.mbills.si , ki je brezplacna... ali pa Revolut, ki je tudi trenutno brezplacna...



https://revolut.com/r/thomas9dx

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.12.2018 22:43:17
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Revolut + google pay, pa ti je vseeno kdaj pride kartica. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.12.2018 08:27:37
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem rahlo presenečen nad odgovori.

Imam samo en račun (N26).
Jaz bi izpostavil odnos do stranke! Izgleda da nas je dovolj, da se jim jebbee.

Dobil sem novo kartico, express delivery, ki zaradi njihove napake ne deluje.
Brez gotovine in možnosti dviga gotovine in plačevanja (s praznim hladilnikom in rezervoarjem v Mercatorju in na Petrolu pač ne moreš plačati z bančnim nakazilom) mi naredijo novo kartico s 14 dnevno dostavo!?
V takem primeru je extra express in opravičilo edin način!

To da moram jaz nekoga prositi da mu nakažem in on potem dvigne in da meni je nesprejemljivo. Ja, partnerka vztraja da gre ona na bankomat, in mama mi je pustila svojo ba kartico, samo to ni to. Ok!?

Po mojih merilih je to poden od podna banka.

Iščem drugo banko, kdaj bo kartica sedaj ko sem na sposojanju ni več pomembno. Samo se bojim (tako pri vseh ostalih stvareh) da je povsod podobno. Živela svoboda in možnost izbire.

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.12.2018 08:36:56
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter_nn je napisal/a:
Sem rahlo presenečen nad odgovori.

Imam samo en račun (N26).
Jaz bi izpostavil odnos do stranke! Izgleda da nas je dovolj, da se jim jebbee.

Dobil sem novo kartico, express delivery, ki zaradi njihove napake ne deluje.
Brez gotovine in možnosti dviga gotovine in plačevanja (s praznim hladilnikom in rezervoarjem v Mercatorju in na Petrolu pač ne moreš plačati z bančnim nakazilom) mi naredijo novo kartico s 14 dnevno dostavo!?
V takem primeru je extra express in opravičilo edin način!

To da moram jaz nekoga prositi da mu nakažem in on potem dvigne in da meni je nesprejemljivo. Ja, partnerka vztraja da gre ona na bankomat, in mama mi je pustila svojo ba kartico, samo to ni to. Ok!?



Po mojih merilih je to poden od podna banka.

Iščem drugo banko, kdaj bo kartica sedaj ko sem na sposojanju ni več pomembno. Samo se bojim (tako pri vseh ostalih stvareh) da je povsod podobno. Živela svoboda in možnost izbire.

Lp


Brez zamere ,sam neki folk ma res probleme v glavi ! a se ti zavedas sploh kaj pišeš ? Model odpri si racun kot vsak normaln clovek in ne pritozuj se nad drugimi , ki ti kartico ne izdelajo in ne poslejo nasledn dan ... halo pa kje ti zivis na marsu al kaj ? Ne da ti pametujem alpa tezim , ti pa povem da te ima zdaj trenutno skor celi forum za nekega čudaka !

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.12.2018 08:47:35
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim kaj tebi ni jasno. Da v času bozičnih praznikov traja dva tedna da dobiš kartico. Ja sej pizda če na mimovrste ali pa amazonu naročim nek bedn izdelek, pa ni na zalogi tudi traja. Kdo pa misliš da si, da boš v dnevu dobil kartico. Mislis, da samo tebe čakajo?

To da pa nimaš keša, imaš prazen tank in hladilnik si si pa sam kriv. Kaj pa če bi POS terminali nehali delovati zaradi neke katastrofe. Tudi ne bi mogel plačevati. Zato pa še vseeno velja, cash is the king. In ga vedno rabiš imet nekaj da preživiš par dni, nikjer ne piše, da mors živet samo od plastike. Sem izkusil kako je ko kartica ne primer na Kubi. Pizda tresel sem se a bo šlo čez ali ne..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.12.2018 09:08:45
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolk je naš digitalni način življenja ranljiv. Človek izgubi kartico in za en mesec postane neopravilen. Lahko je 100x logično, da zadeva traja. Problem pa je. In to velik.

A si predstavljate, da za 14 dni pade internet. Folk bo od lakote umiral. Pa ni tko nemogoče. Sam dostop do krovnih domenskih serverjev se prekine. In te so vsi v Ameriki. Če se ne motim.

Lani, ko sta imela Kim in Donald nuklearno orgijo, je bila narejena ocena, koliko je sploh nevarna ena atomska, ki bi zadela ameriko. Elektromagnetni udar bi uničil toliko elektronske opreme, da bi padlo celotno ameriško elektro omrežje. Vzpostaviti ga ne bi mogli vsaj eno leto in bi od lakote pomrlo 90% američanov.

Pa ne rabi bit atomska bomba. Smo imeli par let nazaj žled. Kolega na kureščku se je moral izselit, ker je njegova hiša popolnoma odvisna od elektrike. Te pa ni blo. Tud pumpo za kanalizacijo ima na elektriko. Pa trofazni tok in generator ni pomagal. Je bil sam na eni fazi.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.12.2018 09:20:01
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot da bi bral sporocila malega otroka. mamica mi je pustila BA da lahko zivim. P**** ce si retard pac trpi, drugace pa si prenakazi in pocakaj max 2 tedna da gredo prazniki mimo.

Vprasanje kaj je bilo v resnici tukaj s tvojo kartico. N26, revolut in podobni tudi ne strelajo kartic sami ampak imajo za to izvajalce, ki pa bodo verjetno tudi na bozicnem odihu kot ti, tvoja punca in mama.

Kam je sel svet.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.12.2018 09:42:55
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah ni glih retardiran. Je pa problem, ker noben ne verjame več, da gre lahko kaj narobe.

Pa na periferiji živimo in računamo, da bomo imel enake servise kot v središču Londona al pa Los Angelesa.

Jaz človeka razumem, ker isto obolevam pri dobavah iz ebaya ali Amazona. Anglež dobi robo isti dan brez poštnine, jaz sem pa lahko vesel, če je prej kot v enem tednu in poštnina manjša od 5eur.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.12.2018 10:52:50
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stanja na računu imam dovolj! Samo ne morem do njega! Razumljivo?
Tudi gotovine sem imel dovolj, samo poln tank, tri račune z gotovino, in nekaj špecarije in je pošlo.

Ja, pričakujem express delivery!
Pazljivo beri, 14.12.2018 so mi zaračunali 25 EUR za express delivery. Dobil sem defektno kartico. 19.12.2018 pa express delivery ni mogoč, samo 14 dnevna dostava. Zakaj že?

A konec decembra DHLji, UPSi in podobni nehajo delat?

Vse kar pričakujem je fer odnos, opravičilo in normalen express delivery. Zakaj že express delivery ni možen? Ok, bo pa 4 dni trajal namesto 2. Še vedno bo express, ne 14.

Ba od mame, ja, da bom sam dvignil kar si bom nakazal na njen račun. Ne da se ona rabi z menoj ukvarjat 14 dni. Nimamo vsi sorodnikiv za prvim vogalom.

Po mojem skromnem mnenju N26 ni resna banka, nekaj za igrat se kot drugi ali tretji račun, če niso sposobni kartice poslati po express pošti (tudi če decembra traja trikrst dlje kot običajno).

Naj se malo po Hoferju zgkedujejo, kaj je to stranjam prijazna usluga
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.12.2018 11:02:53
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak to se ti bo lahko zgodilo z VSAKO banko... v tem casu... Drug teden so vec ali manj prazniki... in takrat dostavne sluzbe ne dostavljajo... zato tudi verjetno ni mozno placati za ekspress dostavo... ali pa je cena taksna, da ekonomsko ni upravicena pri racunu, za katerega ne placujes nic. In to, da si prejel defektno kartico, tudi ni ravno banka kriva... OK... posredno je, ker so si izbrali taksnega dobavitelja kartic... ampak to se lahko zgodi pri vsaki banki... Zato se mi ne zdi zaradi enega taksnega incidenta banko tretirati kot nezanesljivo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.12.2018 11:08:42
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš čas slučajno pojdi na našo največjo banko NLB vprašat, če vzameš najdržaji Premium paket, ki stane 13 EUR na mesec kdaj dobiš zlato kartico domov. Če ti lahk referentka tam na šalterju obljubi kdaj bo in če je lahk ekpress. Poščijejo se nate, je grdo ampak tako pač je... Men je banka N26 en teden preden sem šel na Kubo potrdila da bo kartica delovala. Pa ni. Ko sem se vrnil, sem jim jebal majku, ampak a misliš da se je kej zgodilo. Ja rekli so sorry.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.12.2018 11:15:45
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Če imaš čas slučajno pojdi na našo največjo banko NLB vprašat, če vzameš najdržaji Premium paket, ki stane 13 EUR na mesec kdaj dobiš zlato kartico domov. Če ti lahk referentka tam na šalterju obljubi kdaj bo in če je lahk ekpress. Poščijejo se nate, je grdo ampak tako pač je... Men je banka N26 en teden preden sem šel na Kubo potrdila da bo kartica delovala. Pa ni. Ko sem se vrnil, sem jim jebal majku, ampak a misliš da se je kej zgodilo. Ja rekli so sorry.

Ne rabim NLBja. Gre za odnos. To da rabim nekoga drugega prosit za tako uslugo. Nič drugega. Nekateri pravijo da lahko glasuješ s svojo denarnico. Jaz pravim da ni nobene prave izbire, povsod isti odnos, na žalost.

Na žalost je povsod isto, tako da greš z dežja pod kap. Vsem se jebbe za stranke, in večini strank se jebbe za to. Zato pa gre družba kamor gre...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.12.2018 11:52:28
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešitev si torej že našel, ne?
Iz N26 računa lahko nakazuješ na ostale račune. Če nakažeš sorodniku in ti on dvigne denar si zadevo začasno rešil.

Po praznikih se pa lahko v miru lotiš in narediš svoj finančni načrt.
Mislim, da je najboljša varianta, da imaš račun kamor prejemaš plačo pri lokalni banki, ker lahko v primeru problemov s kartico zmeraj greš na banko z osebnim dokumentom in dvigneš denar. Sredstva si lahko prenakazuješ na N26 ali sorodno banko, ki omogoča napredne storitve, ki si jih verjetno želiš.

Proti vetru scat nima smisla.


Nazadnje urejal/a Rainbow Čet 20. Dec 2018 12:39; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.12.2018 12:01:47
Re: N26 alternativa?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskrbet moraš sam zase. Od drugih težko kaj pričakuješ. Zato so spet aktualne community/klub/omrežje variante. Globalna vas, v katero verjamejo milenijci je pase.

Jabuk in podobne lokalne skupnosti postajajo spet aktualne. Včasih smo imeli zadruge. Potem smo se šli grozde. Vendar globalizacija to vse uspe povozit. Zaenkrat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani