Jabuk
Deaktivacija računa
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.12.2018
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.12.2018 17:18:21
Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Zanima me, kako in če, deaktivirati icloud račun. Pozabil sem namreč icloud račun ter geslo ter sedaj ne morem aktivirati iphona nazaj. Namreč bil mi je ukraden ter ko sem ga dobil nazaj je bil resetiran in se morem obvezno nazaj prijaviti z tistim icloud račun s katerim sem ga registriral, žal sem pa pozabil vse.
Ali obstaja kakšna rešitev da ga resetiraš, ker ko sem klical v ameriko mi niso znali pomagati?

hvala za odgovor

_________________
Miren pozdrav, Gašper
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.12.2018 17:34:01
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni rešitve... lahko ga prodaš za rezervne dele. Če boš pa kaj hodil na Kitajsko... tam pa obstajajo ljudje, ki iz pokvarjenih telefonov serijske številke preprogramirajo v tvoj telefon, da se odklene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.12.2018 21:07:39
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako ne? Sem imel podoben primer, ko so pozabili Apple ID geslo in vsa security vprašanja...sem klical na Apple (Irska, ne US) in jim povedal, situacijo so mi rekli, da moram imeti uradni račun z IMEI kodo in datumom nakupa, ki se je ujemal in jim ga poslati po e-pošto...v roku dveh ur so deaktivirali zaklep telefona...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.12.2018 21:26:49
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ga razumel, da je čez uraden postopek že šel (saj je rekel, da jih je klical). Brez dokumentov ne gre.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.12.2018 21:46:13
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, brez dokumentov pa res ne gre...saj zato pa so naredili cel ta postopek z Apple ID...😉
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.12.2018 08:06:04
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drži, tudi sam sem klical in so zahtevali račun na katerem so tvoji podatki z datumom nakupa in serial. Če karkol od tega ni gor, ne bojo uredili. Sam nisem imel računa, imel sem pa garancijski list in vse ostalo in niso nič naredili. Na koncu sem aparat za dele prodal...Če imaš vse dokumente ti bojo odklenili bp

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.12.2018 09:53:41
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj a ni logično? Če bi ti ratalo, potem bi bil zelo zaskrbljen, ker bi lahko praktično vsak ukraden iPhone lopovi po uradni poti aktivirali.

Osebno mi je tvoja zgodba malo sumljiva. iPhone so ti ukradli, zakaj si potem ustvaril nov iCloud račun? Tudi če si pozabil geslo, bi še vedno lahko zadevo resetiral preko emaila... Na garancijskem listu ni napisane serijske številke telefona, to je tudi čudno.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.12.2018
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.12.2018 21:11:58
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsem lepa hvala za odgovore.
No, moja angleščina je malo bolj polomljena, tako da je klicala kolegica v mojem imenu in mi ni znala čist dobr rešit zadeve. Zdaj vem, da bom drugič nastopil drugače ko bo klicala. No stvar je taka, jaz imam vse papirje, račun, garancijski list, policijsko poročilo. kupil sem ga na simobilu.

Zakaj sem ustvaril nov račun, ker sem potem ko so mi ukradli dobil drugi iphone in sem si napravil nov icloud račun, ker se starega nisem spomnil, tako da sem te podatke novega trdno shranil:) Ko sem pa aktiviral tega, sem ga pa na stari icloud račun (star 4 leta), na katerem sem imel pa vpisan napačem e-mail naslov, tako da tudi ko zahtevam spremembo kode, mi pošlje na e-mail naslov ki ne obstaja. Zakomplicirano, sam takrat ko sem ustvaril račun, sem tako, da sem čim hitrej začel uporabljat telefon...nisem poznal sploh tega sistema icloud itd...

Če se še kdo spomne kakšne ideje iz prakse, bom hvaležen.

lp Gašper

_________________
Miren pozdrav, Gašper
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.12.2018 21:50:06
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš vse papirje (torej imaš tudi serijsko številko telefona), policijski zapisnik, potem bi moralo iti. Naj pa kliče nekdo, ki dobro govori angleško. Sicer so na drugi strani Grki, ki tudi malo polomljeno govorijo, ampak načeloma se da vse zmeniti.

Kako to misliš, da si imel vpisan napačen email? A je bil to kak @email.si, ki ne obstaja več ali dejansko napačen email (če to, kako si potem lahko sploh aktiviral račun, kolikor vem, moraš zadevo potrditi s svojega emaila).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.12.2018
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.12.2018 22:19:28
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bejba zna dobr govort, sam ni praktična, ker ne pozna tok dobr mojga primera. ampak ja, zdej k vem kaj in kako se pokliče nazaj in nej povejo kaj se da rešit če jim posredujem vse papirje, da bodo dobili zagotovilo da smo res lastniki telefona, pol pa naprej Smile...

a veš da se ne spomen čist točn, ne vem če sm kej potrdil, k sm si ustvaril icloud račun, tako da če se prov spomenm sm tm not vpisal še en mail kot za varnost ala taka reč kot je sedaj in sm tam dal neki mim tko da mi ni blo treba nič potrjevat...jest mam user name računa, in ko hočem spremembo kode, mi pošlje povezavo na ta izmišljen e.mail in to je to..

_________________
Miren pozdrav, Gašper
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.12.2018 07:13:33
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AppleID = email, s katerim si se prijavil.

Ti govoriš o nekem uporabniškem imenu. Kolikor vem, ga sploh ni. Samo email je.
Razdruženo: Sre 19. Dec 2018 08:16.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.12.2018 12:45:18
Re: Deaktivacija računa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Gašper: Zanimivo, da si vse pozabil - email naslov, geslo, odgovore na varnostna vprašanja...nekam pozabljiv se mi zdiš. Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani