Jabuk
Problem z iMessage/SMS-i
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.12.2018
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.12.2018 22:54:07
Problem z iMessage/SMS-i
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam eno težavo in sicer ne morem sprejemati SMS-a od določene osebe, lahko pa ji pošiljam SMS.

Z bratom sva zaradi ene aplikacije naredila Family sharing (on je imel iMessage vklopljen, jaz izklopljen). V Family sharing sem ga povabil preko iMessage-a, torej pomeni, da sem ga jaz moral vklopiti. Vse lepo in okej, nakar čez en dan ugotoviva, da jaz njegovih SMS-ov ne prejemam, lahko pa mu jih pošiljam.

Jaz, ker nisem fan iMessage-a, sem ga po narejenem Family sharing izklopil, on ga pa ima vklopljenega, saj ga uporablja. Finta je pa v tem, da njegov telefon "tretira" mojega kot iMessage, namesto SMS-a.

Zdaj me pa zanima kako to popraviti? On bi rad imel iMessage (meni bi pošiljal SMS-e, ostalim iMessage), jaz pa bi rad bil brez iMessage (seveda samo SMS-e). Nikakor ne prideva do rešitve, ker kot sem že omenil - njegov telefon mojega prepozna kot iPhone in avtomatsko pošilja iMessage.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 327
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.12.2018 08:59:40
Re: Problem z iMessage/SMS-i
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tukaj si si sam odgovoril da tvoj iphone njegove avtomatsko prepozna kot iphone in obratno, me pa čudi da si kupujete telefone ki imajo določene rešitve in jih ne želite uporabljati.
Kaj je pa tako moteče na imessage ker kolikor vem tudi SMS letijo preko tega app-a. torej uporabljaš isti app.

imassage se vklopi in izklopi v settings pod messages, je pa res da to avtomatsko prepoznavanje iphona moti. ti izklopi imessage, brat naj na svojem pobriše vse tvoje SMS-e nato mu ti prvi pošlji SMS zeleni oblački, in upaj da bo lahko brat vrnil SMS in ne imessege.
Razliko med modrim in zelenim oblačkom poznaš??

lp

_________________
Mac mini M2pro
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.12.2018 11:27:18
Re: Problem z iMessage/SMS-i
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oba si vklopita Send as SMS. Kje?

SETTINGS -> MESSAGES -> SEND ASS SMS (Send as SMS when iMessage is unavailable. Carrier messaging rates may apply.)

Potem pomoje ne bo več težav.

Lep pozdrav,
Rok
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani