Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Naslednja
IOS 12
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #381   Objavljeno 19.11.2018 22:57:05
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iKalimero je napisal/a:
Kje za vraga se nastavijo nastavitve za MMS ?


Odvisno, od katerega operaterja imas SIM kartico,,, Pri enih so te nastavitve prednastavljene in uporabniku nedostopne (A1), pri drugih so prednastavljene in uporabniku dostopne (Telekom), pri tretjih pa ni nic prednastavljeno (Telemach, T-2,...) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #382   Objavljeno 20.11.2018 06:22:04
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sim je od Bob-a in ne morem nastaviti da bi pošiljal in prejemal MMS. nastavitev je samo za internet. Če potegnem njihove nastavitve direktno nič ne pomaga. Sem tudi izklopil telefon in ne pomaga.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #383   Objavljeno 20.11.2018 06:27:19
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bob je v bistvu A1 z drugacnimi nastavitvami... zato je to najbolj problematicna kombinacija... oz. oodobno problematicna kot HoT, ki tudi uporablja A1 omrezje... Ce so ti MMSi nuja, potem je verjetno bolje zamenjati operaterja... ker bob in HoT se ze precej dolgo ubadata s tem... pa vsake toliko casa celo kdo napise, da mu deluje... v osnovi pa je tako, da vecini ne deluje... Sam ne mores kaj dosti narediti... lahko poklices njihov center za pomoc uporabnikom... mogoce ti bodo tam znali pomagati...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #384   Objavljeno 20.11.2018 06:41:07
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem že klical pa nimajo pojma Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #385   Objavljeno 20.11.2018 08:24:35
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez zamere, ampak kolikor denarja, toliko muzike. A1 ima vse to urejeno, paketi so pa tudi že od nekje 15 EUR/mesec. Če je to preveč, potem pač reci "pa-pa" MMS-i in to je to Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #386   Objavljeno 20.11.2018 10:31:11
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Brez zamere, ampak kolikor denarja, toliko muzike. A1 ima vse to urejeno, paketi so pa tudi že od nekje 15 EUR/mesec. Če je to preveč, potem pač reci "pa-pa" MMS-i in to je to Wink


Tale izjava je malo bosa... bob je namrec tudi A1 >> https://bob.si/osebna-izkaznica

In ravno A1 je tisti, ki tega NIMA postimanega ... Zaradi nevemkaksnega razloga imajo namrec samo oni tak profil pri Applu, ki nima omogocenih rocnih nastavitev... zato pa so problemi pri bob-u in HoT-u ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #387   Objavljeno 20.11.2018 12:21:28
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni na iphone 5 ios 10 delajo mmsi na bobu.
imam pa isto samo možnost spreminjanja nastavitev za internet, ne pa tudi mms, ampak mi mms dela bp.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #388   Objavljeno 20.11.2018 12:30:28
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj se mi zdi, da je amacar tudi na alterju pisal, da mu dela ... Zato sem pa napisal, naj poklice na center za pomoc narocnikom... pa pravi, da je ze in da nimajo pojma ... Tako, da jaz nimam vec idej ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #389   Objavljeno 20.11.2018 14:51:54
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tale izjava je malo bosa... bob je namrec tudi A1 >> https://bob.si/osebna-izkaznica

In ravno A1 je tisti, ki tega NIMA postimanega ... Zaradi nevemkaksnega razloga imajo namrec samo oni tak profil pri Applu, ki nima omogocenih rocnih nastavitev... zato pa so problemi pri bob-u in HoT-u ...

Jaz sem bil dolga leta na A1 in so mi vedno MMS-i delali brez problemov, tako, da ne vem, zakaj ne delajo na bobu in HOT-u. Kar pa se tiče ročnih nastavitev, sem vedno nastavljal ročno: poklical sem v center in so mi povedali, kaj moram kam vpisati, potem pa je delovalo brez problemov.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #390   Objavljeno 20.11.2018 15:55:13
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telefon se ne uporablja toliko , da bi se splačalo plačevati več kot se plačuje. Se mi zdi pa čudno , da nekaj ne dela, če ponujajo. Na srečo ni toliko pomemben ta MMS, da bi nevem koliko sekiral. Gre predvsem za princip.
Pa vseeno hvala za pomoč Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #391   Objavljeno 20.11.2018 16:41:01
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iKalimero je napisal/a:
Telefon se ne uporablja toliko , da bi se splačalo plačevati več kot se plačuje. Se mi zdi pa čudno , da nekaj ne dela, če ponujajo. Na srečo ni toliko pomemben ta MMS, da bi nevem koliko sekiral. Gre predvsem za princip.
Pa vseeno hvala za pomoč Wink


Na BoB-u delajo brez problema vse storitve...vsaj pri meni.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #392   Objavljeno 20.11.2018 18:00:11
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Jaz sem bil dolga leta na A1 in so mi vedno MMS-i delali brez problemov, tako, da ne vem, zakaj ne delajo na bobu in HOT-u. Kar pa se tiče ročnih nastavitev, sem vedno nastavljal ročno: poklical sem v center in so mi povedali, kaj moram kam vpisati, potem pa je delovalo brez problemov.


Potem nisi dovolj dolgo na A1 oz. prej na Si.mobilu ... ker so bili tudi direktno problemi z MMSi na iPhonu pred leti, preden so to postimali Smile ... Vcasih se je sicer to dalo resevat tako, da si si nalozil lasten carrier profil (ipcc) ... vendar je to bilo scasoma vedno tezje naredit, ker so morali ti profili biti uradno podpisani ... In takrat, ko so dobili uraden carrier profil je bilo tako, da je meni za nrocne nastavitve izginil, tako da tega niti nisi mogel rocno nastavljat ...

Na bob-u in na HoT-u pa ne delajo zato, ker telefon zazna, da gre za omrezje A1 (bivsi Si.mobil) in samodejno aktivira ustrezen profil, kjer pa so nastavitve za A1 ... bob in HoT pa imata vsak svoje nastavitve... bob bi sicer lahko imel enake kot A1, saj je pod istim okriljem... HoT pa zal ne more imatei, ker imajo svoje MMS nastavitve ...

Jaz sem se vedno na A1 ... in po pravici pvoem, nevem, ce delajo... ker MMS zelo redko posiljam in sprejemam... enostavno zato, ker je to eden od najnezanesljivejsih nacinov posiljanja vecpredstavnostnih vsebin Smile ... Sem in tja sicer probam... in takrat celo delujejo... pri HoT-u pa mi ni uspelo tega urediti, da bi delovalo... Sprejemanje se mi zdi, da celo deluje, ce si namestis profil, ki ga imajo objavljenega na spletni strani ali pa ti ga posljejo iz hepldeska ... Je pa res, da je vcasih treba poklicati veckrat... in biti vztrajen. Za bob sem ze od vecih slisal ali bral, da delujejo MMSi ... sam zal nimam nobene bob kartice ... Imam pa vec HoT kartic in nazadnje ko sem poskusal nastavljat pred nekaj meseci, ni delovalo... in tudi ce imas sreco in dobis pravega sogovrnika na strani HoT-a, znajo to potrdit, da je problem Smile

To imajo tudi zapisano na spletni strani >> https://www.hot.si/vprasanja-in-odgovori/index.html



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2011
Prispevkov: 188
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #393   Objavljeno 21.11.2018 09:10:18
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po zadnji posodobitvi mi javlja,da ne prepozna nekaterih polnilcev?.niso original ampak prej z njimi ni bil nikoli problem....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #394   Objavljeno 21.11.2018 14:51:19
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem imel pred časom problem v avtu, ker mi določenih kablov naenkrat ni hotel sprejeti 6S in X, na 5S je pa delal. Sem zamenjal kabel je pa delovalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #395   Objavljeno 27.11.2018 08:38:19
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene pa zanima, če obstaj kaka varjanta, da pridem v menu med utišanim klicem. Ko me kdo kliče in utišam klic, moram čakat da odzvoni do konca, da pridem nazaj v menu. To mi je zelo moteče, ker te kak pacient kliče do onemoglosti, nebi ga pa rad skenslal in pol ure čakam, da neha zvonit?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #396   Objavljeno 27.11.2018 08:41:56
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
mene pa zanima, če obstaj kaka varjanta, da pridem v menu med utišanim klicem. Ko me kdo kliče in utišam klic, moram čakat da odzvoni do konca, da pridem nazaj v menu. To mi je zelo moteče, ker te kak pacient kliče do onemoglosti, nebi ga pa rad skenslal in pol ure čakam, da neha zvonit?


Ne, klic vzame zaslon za talca. Smile Smo upali, da se bo to z iOS 12 spremenilo, pa se žal ni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.01.2013
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #397   Objavljeno 27.11.2018 21:21:42
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A lahko updatam mojga Ipad Air iz ios 9 direkt na ios 12 al je to zamujeno in bi mogu najprej ios 10...? Ko priklopim Ipad na itunes in hocem posodobit software na Ipadu mi seveda najprej hoce naredit backup ampak mi takoj vrze ven sporocilo "ipad can't backup with itunes because error occurred while reading from or writing"

Vse zivo sem ze probal. Je imel kdo tak probleam?

Hvala
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #398   Objavljeno 28.11.2018 09:28:16
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni sedaj na iOS 12 na iPhonu XS Max šteka oz. zmrzuje Control Center. Ko ga aktiviram, ne morem niti skrolati, po kakšnih 5-10 sekundah pa se zapre oz. "crasha". To se mi je zgodilo že večkrat v zadnjih nekaj tednih, na iPadu pa načeloma nimam teh problemov, sem pa opazil, da se mi sedaj že nekajkrat ni sinhroniziral koledar, ko sem ga odprl na iPadu. Ponavadi se takoj sinhronizira, sedaj pa ne, čeprav imam na vseh napravah vklopljen Wi-Fi na istem omrežju. Exclamation To sicer ni zdaj ne vem kakšen problem, je pa nekaj, zaradi česar iOS 12 ne morem oceniti kot stabilen sistem. Ostalo sicer deluje b.p.

Včeraj sem reštartiral iPhona in je zaenkrat v redu, ne vem pa, koliko časa. Predvsem mi je zanimivo to, da šteka oz. zmrzuje Control Center, ki je najbolj osnovna aplikacija operacijskega sistema, saj ostali appi delujejo brezhibno. Confused

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #399   Objavljeno 28.11.2018 12:48:55
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni na 10-ki tudi Settings kdaj pa kdaj zašteka za par sekund.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #400   Objavljeno 05.12.2018 21:24:21
Re: IOS 12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
12.1.1 je zunaj.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani