Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Nest termostat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #201   Objavljeno 20.09.2018 19:05:47
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Sem tudi sam hotel vzeti Nest ampak kot prvo se ga v EU ne prodaja in kot drugo sem pred tem že nabavil Bosch CT 200. Če bi sedaj želel povezati Nest bi rabil še en vmesnik od Bosch, ki podpira te odprte protokole (OpenTherm, ...) ampak zaenkrat se mi ne zdi vredno delat dodatne stroške.

Sta mi pa od Nest še zanimiva Hello in pa Alarm za zaznavanje dima/plinov. Ima morda kdo kaj od tega?


imam nest protect 1.generacije (za dim pa CO), sicer komaj nekaj mesecev, je pa enkrat en dan mal za brezveze pretiraval z zaznavanjem dima ko se je kuhalo pa se je ene 3x sprožil. 2 generacija baje da dela bistveno bolje.

Je pa po resnici malce draga zadeva to (100eur) samo za detekcijo dima in CO.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #202   Objavljeno 20.09.2018 19:09:23
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa kaj je pa treba prilagodit.
Sem mislil, da se ga ne da registrirat na web, al kaj podobnega.


sam sistem za US verzijo bazira na 12V napetosti, tudi nima brezžične možnosti kot jo ima EU verzija. S tem da US verzija podpira še hlajenje (američani imajo malce drugačen sistem ogrevanja, mislim da večinoma bazira na toplotni črpalki, če se ne motim)

Drugače pa zelo dvomim da bi ratalo usposobit US verzijo za Evropo, razlike v ceni itak ni, važno da se kupi EU verzijo. Se pa da vse to dobit na Ebayu (al pa pri meni Very Happy Very Happy )
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #203   Objavljeno 20.09.2018 19:47:20
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pa kaj je pa treba prilagodit.
Sem mislil, da se ga ne da registrirat na web, al kaj podobnega.


Tako kot je Sine64 povedal.
Jaz sem pred Ecobee4 dodal trafo za napajanje iz 220 na 110, in ecobee4 v bistvu preklaplja line od peči na katerega je zvezan 220V rele, s preklopnim signalom 12V, ki prižiga in ugaša ogrevanje tako, kot ga je tudi star termostat.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #204   Objavljeno 20.09.2018 19:50:04
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sine64 je napisal/a:
imam nest protect 1.generacije (za dim pa CO), sicer komaj nekaj mesecev, je pa enkrat en dan mal za brezveze pretiraval z zaznavanjem dima ko se je kuhalo pa se je ene 3x sprožil. 2 generacija baje da dela bistveno bolje.

Je pa po resnici malce draga zadeva to (100eur) samo za detekcijo dima in CO.


Mam 2. generacijo in dela OK, lansko leto smo imeli nekaj problemov s kaminom, da se je mal pokadilo in je javil...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.05.2012
Prispevkov: 87
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #205   Objavljeno 08.11.2018 19:05:51
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V septembru sem inštaliral Netatmo termostat. Rele je bil vezan direktno črpalko, samo napajanje pa rele dobival iz peči. Ker se je napajanje prekinjalo glede na temperaturo vode v peči, se je rele ves čas izklapljal in ni bil povezan s termostatom.

Nato je električar rele priključil direktno na vtičnico, da je vseskozi na napajanju. Pri testiranju je rele nato lepo vklapljal črpalko, ki je skrbela za kroženje vode po radiaotrjih. Glede na toplo vreme nisem bil preveč pozoren, sem pa sedaj opazil sledeče.

Termostat lepo komunicira z relejem. Tudi na releju sveti kontrolna lučka in na prvi pogled je vse ok. Vednar je problem v tem, da rele ne vklaplja več črpalke. Električar je preveril in dejansko rele ne pošilja več napetosti na črpalko.

Je imel kdo podobne izkušnje? Je možno, da imam športno smolo in je rele fuč? Ker je bil kupljen na Amazonu me zanima kako je z uveljavljanjem garancije oz. kako je s servisem (kot vidim jih prodaja Telos).

Ker se najhladnejše obdobje bliža, bi bil vesel vsakega nasveta.

Hvala!!!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #206   Objavljeno 09.11.2018 11:25:30
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCimet je napisal/a:
Ker je bil kupljen na Amazonu me zanima kako je z uveljavljanjem garancije oz. kako je s servisem (kot vidim jih prodaja Telos).
Hvala!!!


Jaz sem imel pri 2 nakupih na Amazon.de težave z uveljavljanjam garancije pri nas, sem jih kontaktiral (greš na strani pod svoje naročilo in javiš, da imaš težave, pa ti takoj odgovorijo) in so mi vrnili denar (sicer ne vse, ker je bilo že proti koncu garancije).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.05.2012
Prispevkov: 87
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #207   Objavljeno 09.11.2018 22:07:37
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, na koncu se je izkazalo, da je bila zadeva napačno zvezana.

Rešitev, če bo koga kdaj zanimala, je na tej povezavi:

https://forum.netatmo.com/viewtopic.php?f=19&t=13366
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #208   Objavljeno 29.12.2018 01:03:25
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo,

Mogoce kdo uporablja Nest IQ outdoor kamero? Sem jo pravkar dobil in imam manjso tezavo ze takoj na zacetku, ker ne najde wifi-ja ampak skos ene errorje ven mece...na spletu je tega dost...pa nobene pametne resitve....jo kdo ima in mu jo je uspelo povezati?
Ker termostat mi pa super dela...takoj povezan preko app na wi fi....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #209   Objavljeno 29.12.2018 08:31:39
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si kupil novo ali rabljeno?
Jaz imam sicer starejso outdoor kamero, zaenkrat se zapakirano ker jo moram zmontirat....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #210   Objavljeno 29.12.2018 09:19:39
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kamera je nova...sicer iz amerike...ampak mislim, da to nima veze...adapter sem kupil za nas trg....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #211   Objavljeno 29.12.2018 09:33:38
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaksni erorrji pa so? Mogoce kaksna slika kaj napise?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #212   Objavljeno 29.12.2018 10:39:07
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gre za to...da na zacetku naredis prvi setup....na aplikaciji dodas novo napravo...skeniras kodo...in potem bi ti morala kamera najdit wifi...na katerega se poveze....probal sem ze vse...na treh razlicnih telefonih, drug router, izbrisal app, odstranil termostat in prvo dodal kamero....uglavnem nic ne pomaga

Na njihovi spletni strani so vse error kode opisane...gre pa zato, da mi vsakic drugo error kodo ven vrze...oziroma se kaksna ponovi...ampak v principu so vse isto, da se pac ni povezal na wifi

https://nest.com/support/article/What-do-Nest-Cam-s-error-codes-mean-How-do-I-fix-them





Se slika...error code

Sem pisal ze nest suportu in posiljatelju, da pac ne dela....

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #213   Objavljeno 29.12.2018 11:15:02
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
probaj povezat kamero direkt v računalnik preko usb. Kakšno imaš wifi zaščito? wpa2 personal?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #214   Objavljeno 29.12.2018 17:51:18
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem jo povezal na racunalnik pa ni nic drugace....v vsakem primeru moram narediti prvi setup preko nest aplikacije....mislim, da je tezava na bluetoothu....ker ne poveze....moras imeti oboje wifi in BT, da gre skozi.....uglavnem ne vem kaj naj naredim.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #215   Objavljeno 29.12.2018 18:18:15
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmmm že skoraj nimam ideje kaj bi lahko še poiskusil....jaz sem sedaj probal svojo nest outdoor kamero in mi poveže vse BP, je pa res da mora bit obvezno povezana preko napajalnega dela vtičnice, ne samo preko USB v računalnik, gre pa v obeh primerih čez wifi konfiguracijo.....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #216   Objavljeno 29.12.2018 19:10:30
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislis, da bi lahko bilo kaj povezano, ker je kamera iz USA in sem zraven dobil njihov adapter...jaz sem pac adapter zamenjal z nasim modelom...vzel sem.od mobitela...mora biti type C...da bi bil presvoh?....

Aja se to mi prosim povej...se tebi poveze preko BTja...pri instalaciji?...ker dobivam errorje tudi zaradi BTja....kao naj bi se sama avtomatsko povezala na telefon preko BTja....sem jo hotel se sam rocno seznaniti preko BTja...ampak se ne poveze na telefon...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #217   Objavljeno 29.12.2018 19:41:42
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst bi raje dal travel adapter na originalnega gor, da ti pretvori ameriski priklop v EU (glej sliko), ostalo bi pustil vse original.

https://goo.gl/images/5k1RKF

prva generacija outdoor camera (torej ni IQ) nima BT, torej ti ne morem povedat....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #218   Objavljeno 30.12.2018 16:12:06
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo...zadeva deluje;) razlog...potreben je bil travel adapter....od telefona adapter je kamero prizgal...luci so svetili ampak ocitno je bil presvoh, da bi povezal vse skupaj na net....sedaj sem uporabil original adapter in dodal travel adapter in zadeva se je iz prve povezala...tako,da je ze nastimana;)

Sine64 Hvala za pomoc in idejo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #219   Objavljeno 30.12.2018 16:17:32
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malenkost Wink se mi je zdelo da bo to resilo problem, sem imel podobno ko sem povezal kamero samo preko usbja....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #220   Objavljeno 31.12.2018 18:12:49
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se eno vprasanje....glede nest aware....sem opazil, da ni mozno kupiti v nasi drzavi....brez tega je pa kamera delno uporabna...sicer sem po netu gledal....ce zamenam drzavo bi naceloma lahko kupil...ampak naj bi nest zunanjo temperaturo vzel od tiste drzave katera je v racunu....glede kamere mi je vseeno za temperaturo...imam pa se termostat tam bi bilo pa fino, da je prava temperatura

Je ze kdo naroceval nest aware...oziroma kako vi uporabljate kamero...brez tega?

Poleg tega...life stream par sekund zamuja...a je to normalno...ok vem da nekaj zamujanja je...samo nisem si mislil da 10 sekund....je to normalno?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani