Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.06.2018 08:59:44
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ti imas problem s CEC-om (ker ga apple tv ima, siol box pa ne). Na apple tv-ju izklopi CEC pa bodo tezave z ugasanjem in preklapljanjem izginile. Lahko izklopis tudi na TV-ju... pri Philipsu se imenuje EasyLink.

@warcanoid: pa ne mores primerjat media center in youtube na siol boxu s tistim na apple tv. En je uporaben, drug je pa “za silo”.


Zanimivo je da sem apple tv čisto odklopil, priklopljen je bil le Siol box, bom pa še danes poskusil z isklopom Easylinka. Če bo kaj boljše

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.06.2018 09:34:07
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če še enkrat dobro premislim, je verjetno problem v CEC povezavi med TV-jem in soundbarom. Tudi soundbar verjetno uporablja CEC (zato, da se prižge in ugasne skupaj s TV-jem). In potem je tudi logično, da se ti težave pojavijo samo takrat, ko je soundbar s TV-jem povezan preko HDMI-ja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 28.06.2018 10:47:42
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težava je identična kot na Apple tv. Le da pri soundbaru je tudi problem, da spusti zvok naključno. Če recimo vklopim v nastavitvah na Tv-ju hdmi ARC, ne spusti takoj zvoka, delajo zvočniki od tv-ja. Potem nekaj šaltam in sam spusti zvok, po določenem času pa sam prestavi na hdmi 1 ( to je arc), ampak siol box je priklopljen na hdmi 2. Posledično ni zvoka in slike. To je bilo tako včeraj, ampak nisem mogel testirat zakaj to počne ker se je vmes ugašal tv. Ni mi povsem jasno zakaj avtomatično zvoka ne spusti in dela skozi soundbar na hdmi 2 kjer imam vtakjen siol box? Če logično premislim, opcijo ARC imam vklopljeno na tv-ju v nastavitvah, kabel je vtakjen. Zakaj avtomatično ne spusti zvoka? Sem včeraj zgubil živce z prenosom zvoka na soundbar. Tako , da bom danes po vsej verjetnosti, kar preko optičnega kabla povezal. Ali je potrebno pri optični povezavi kaj vklopit posebi v nastavitvah obeh naprav? Po moje bi moramo avtomatično delat ko vtkanem kabel...

Naj še omenim, da takoj ko sem ARC Hdmi aktiviral v nastavitvah, easylink sem ugasnil, se je začel ponovno ugašat. Očitno težava izhaja iz aktivacije ARC hdmi

_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 28.06.2018 11:57:23
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudno... potem pa uporabi optični kabel. Moralo bi delovati samo od sebe. Če kaj ne bo delovalo, preveri nastavitve prehajanja zvoka na TV-ju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 28.06.2018 12:40:33
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj mi je celo žena sporočila da je nehal Tv delovat, se ne odziva, črna slika, samo utripa rdeča lučka ko podaš ukaz na daljincu. Drugače se neda ugasnat tv. Ko pridem domov ga komplet odklopim iz elektrike, upam da ni ekran crknil

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.06.2018 19:45:53
Re: Bluetooth/wifi/AirPlay zvočnik oz. zvočni sistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tv se je sam postavil nazaj, kabel arc hdmi odklopil, povezal z opticnim kablom. Vse dela bp.

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani