Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Nakup Macbooka pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 06.06.2018 19:50:58
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najbolje da počakaš do začetka faxa in boš najbolje videl pri sebi in sošolcih, kaj rabiš (macbook ali ipad + pencil).

lahko razmišljaš še v eni smeri, za 2900€ si lahko kupiš macbook pro 13" (ki bo vsekakor dovolj zmogljiv za fax medicine in neprofesionalno editiranje videov) + zunanji monitor 24" (za doma) + osnovni model ipad 2018 + apple pencil. ker po moje računalnik boš vsekakor potreboval (seminarske z grafi itd in tega si ne predstavljam delat na ipadu).

se strinjam s predhodnikom, da kupiš ko rabiš. odločitev je seveda tvoja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.11.2012
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 06.06.2018 21:29:25
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poleg tega nosit okrog 13 pa 15 ni primerjave.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 07.06.2018 05:38:22
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blueberry je napisal/a:
Saj vem, da vse to dela na air-u, ampak poleg uporabe na faksu bi ga rabil še za editanje videov, kar sem do zdaj delal na hackintoshu... Pa še eno vprašanje, a se mogoče splača namesto macbooka vzet iPad pro za na faks? Študirat grem medicino, pa ne vem sploh kako naj si delam zapiske, mogoče je lažje na iPadu, ker ima Apple pencil? Pa mogoče je boljše ker si lahko ppt-je samo slikam? A ma mogoče kdo kakšne izkušnje s tem?


Editiranje videjov dela bp na airu, illustrator prebavi tudi večje stvari,...
Samo ipad za fax pa je premalo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 07.06.2018 07:03:36
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zapiske se lahko dela enostavno z zvezkom in kemičnim pisalom...
To ni nobena znanost. Ponavadi se dobi slajde v naprej si jih natisneš in pišeš če je to problem.
Za študij in zapiske je potrebno imeti samo voljo in vztrajnost, če tega ni ti noben Mac ne iPad ne bosta pomagala pri uspešnem študiju.

Na SLO fakultetah pa je tako, da če rabiš neko ultra zmogljivo opremo ti jo zagotovi fakulteta. To da si jo kupiš sam je pa samo luksuz, ki smo se ga že vsi navadili. Nihče na fakulteti te ne more in ne sme prisiliti v nakup računalnika za 3k€.

Sedaj pa k dejanskemu problemu. Če kupuješ Macbook Pro bi ti jaz svetoval, da ga greš v živo pogledat in se odločiš za velikost zaslona.
Glede konfiguracije pa enostavno razmisli koliko diska rabiš in ga toliko vzameš, glede procesorja je skoraj vseeno kaj vzameš glede na to za kar ga boš rabil ne bo prevelike razlike med nobeno konfiguracijo. Ram pa bi jaz vedno vzel na MAX sploh, če misiš imeti računalnik dlje časa.

iPad pa je tako, sam ga nimam sem ga pa sprobal. Lepo se da pisat ampak ni tako da ga boš 1.10. vzel in ti bo vse kar letelo, se ga je potrebno kar navadit zato jaz o iPadu sploh nebi razmišljal. Plus dobra stvar za distrakcijo je iPad sploh če nimaš discipline.
V Ad-ih vse ful lepo zgleda in so stvari predstavljene skoraj kot "must have" v realnosti pa žal ni tako.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 07.06.2018 07:44:55
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je bil za zapiske, predvsem pri učenju iPad zakon v kombinaciji s Pencil.
Res, da se moraš malo navadit pisanja in določene aplikacije, ampak ko se, meni ni blo boljšega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2014
Prispevkov: 47
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 07.06.2018 09:49:44
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom verjetno počakal do oktobra pa potem videl. Mogoče res vzamem 13” MBP + iPad. Saj iPad-a sem drugače navajen, imam Air 2, ki mi je za gimnazijo precej pomagal, ampak ne podpira pencil-a. Macbook Air-a res ne bi, ker sem navajen na retino. Zaenkrat bom pa samo kupil na bolhi en magsafe pa je to to, do oktobra bo že še šlo hah

Hvala vsem za pomočSmile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 07.06.2018 11:33:49
Re: Nakup Macbooka pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uporalbjam svojega ipada pri delu, si preprosto delam v notes zapiske in potem če rabim si delam na ipadu skice in čičkam/razmišljam potem. Pač namesto na papir ali tablo, delam večino tega na ipadu, pa še shranjen imam potem vse v cloudu in na voljo povsod Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani