Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.12.2008 17:38:31
Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej ekipa, kako kaj?!?

Zanima me sledeča stvar, nakupil sem si nekaj glasbe preko iTunes-a in kolk sem uspel ugotovit so glasbene datoteke s končnico M4P, ki je neke vrste zaščita...pa me zanima kako si vi to pretvarjate v MP3.

Sem brskal po spletu in je en zamuden postopek, da bi si naj prvo pesmi spekel na CD in jih potem pretvoril v MP3....a mi je to preveč zamudno, zato me zanima kako se tega lotevate vi?!?

Hvala za pomoč.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.12.2008 18:03:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko kupuješ, bodi pozoren, da kupiš "plus" verzijo. Kolikor sem probal, lahko m4a datoteke brez problema konvertam v mp3... m4p pa nikakor. Tako da ti res ostane le tista opcija, da zapečeš na cd in nato zripaš. Pa še na cd lahko pomoje zapečeš samo 1x.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.02.2008
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.12.2008 22:08:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam izkušenj z m4p fajli, ampak če jih lahko zapečeš na CD, jih lahko zapeščeš tudi kot disk image (npr. s Toast Titanium), kar je hitreje in še CDja ne porabiš. Disk image potem samo mountaš in zripaš z iTunes.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.12.2008 10:49:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je sedaj s tem "Plusom" mi lahko malo bolj podorobno razložiš!?!?

Namestil sem si M4P Convertor, ki kao naredi virtualni CD in pretvori komad v MP3, a kot DJ si moram včasih kak komad priredit in rabim WAV format, da lahko kaj spremenim, odrežem, pa mi tako izdelan MP3 ne odpre noben program....

Vir: http://www.ahamediasoft.com/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.12.2008 11:26:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Kako je sedaj s tem "Plusom" mi lahko malo bolj podorobno razložiš!?!?

Namestil sem si M4P Convertor, ki kao naredi virtualni CD in pretvori komad v MP3, a kot DJ si moram včasih kak komad priredit in rabim WAV format, da lahko kaj spremenim, odrežem, pa mi tako izdelan MP3 ne odpre noben program....

Vir: http://www.ahamediasoft.com/


poskusi zapeči MP3 CD v iTunes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.12.2008 11:44:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa se to naredi?!? Sicer mam Aira pa externi disk....vendar ne vem kako posnameš to?!?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.12.2008 18:21:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mp3 cd se ne da zapecti v itunes, ce imas datoteke v formatu m4a. Prvo priporocajo in se trudijo s podporo za aac (m4a) potem pa majo v meniju za pecenje samo mp3 cd...grrr.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.12.2008 02:00:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Kako pa se to naredi?!? Sicer mam Aira pa externi disk....vendar ne vem kako posnameš to?!?


Naredi playlisto v iTunes, vstavi prazen CD v Superdrive, izberi ustvarjeno playlisto ter klikni na gumb burn disc. Izberi opcijo Audio CD in zapeči. Ko imaš nov avdio CD, ga spet importaš v iTunes kot navaden mp3. Plus iTunes content je pa glasba in videi brez DRM zaščite. Take file lahko pretvarjaš po mili volji kar softversko, ker nimajo nobene zaščite. Baje naj bi se kmalu vsa glasba na itunes osvobodila DRM, tako da verjetno takih težav ne bomo več dolgo imeli.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 15.12.2008 06:38:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za ta opis in odgovor.....bom poskusil pa da vidimo.

Pač kot DJ si morem veliko x priredit kake dele skladbe in mi je WAV format zelo pomemben....sicer pa itak SAZAS tudi te oblike nakupov ne podpira, a vsseno je boljše to, kot pa ilegalno downloadane skladbe.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.12.2008 23:51:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Kako je sedaj s tem "Plusom" mi lahko malo bolj podorobno razložiš!?!?

Če kupiš "plus" verzijo komada, ni shranjen kot m4p (protected), temveč kot m4a (v bistvu navaden aac), katerega lahko po mili volji pretvarjaš med formati.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.04.2013
Prispevkov: 53
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.01.2019 20:56:49
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ima mogoče kdo kakšno idejo kako brezplačno pretvoriti m4p v mp3? Rad bi dal kupljeno muziko v avto na mmc...

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.01.2019 21:09:04
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bolha6000 je napisal/a:
Pozdravljeni,

ima mogoče kdo kakšno idejo kako brezplačno pretvoriti m4p v mp3? Rad bi dal kupljeno muziko v avto na mmc...

lp


Greš v iTunes, klikneš na komad, v TaskBaru greš na EDIT in Convert in Convert to MP3. So mi vedno delali komadi na avtoradio.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.04.2013
Prispevkov: 53
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.01.2019 21:15:28
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Greš v iTunes, klikneš na komad, v TaskBaru greš na EDIT in Convert in Convert to MP3. So mi vedno delali komadi na avtoradio.


Pri meni imam v itunes vse zamegljeno kjer je convert...Je mogoče problem ker imam na Windowsih?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.01.2019 21:25:16
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj na iTunes pod Preferences - General - Import in izberi MP3 Encoder. Take so moje nastavitve in dela.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.04.2013
Prispevkov: 53
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 30.01.2019 21:33:50
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Probaj na iTunes pod Preferences - General - Import in izberi MP3 Encoder. Take so moje nastavitve in dela.


Ok, zdej imam možnost Create MP3 version...ampak mi napiše Could not convert because protected filec could not be converted...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 30.01.2019 22:36:09
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm pol pa ne vem. Jaz tak konvertiram glasbo ki jo imam v Playlisti preko Apple Musica.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 30.01.2019 22:42:46
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bolha6000 je napisal/a:
Ok, zdej imam možnost Create MP3 version...ampak mi napiše Could not convert because protected filec could not be converted...


Kupljena muska je zaščitena in jo iTunes sigurno ne bo pretvoril. Boš moral kak drug app dobit za to.

Musko iz iTunes pa pomoje tudi na Winsih spraviš tako, da primeš kmad in ga odneseš na desktop al pa na kak drug folder. Spet; ne vem če to dela z zaščiteno musko. S komadi iz iTunsev sigurno ne.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 30.01.2019 23:17:42
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macata ga je malo zabluzo. Kupljeno glasbo bp exportas v mp3, po postopku v itunes, kot je ze uporabnik zgoraj napisal. Za vsak kupljen komad sem si vedno naredil kopijo mp3 za v lastno zbirko.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 31.01.2019 01:50:55
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Macata ga je malo zabluzo. Kupljeno glasbo bp exportas v mp3, po postopku v itunes, kot je ze uporabnik zgoraj napisal. Za vsak kupljen komad sem si vedno naredil kopijo mp3 za v lastno zbirko.


Aaaa?

Men ne dela. Sem probal komade, ki sem jih kupil še preden sem začel plačevat Music. Torej normalno kupljene. V Edit sploh nimam Convert.

Convert imam samo v file, ki pa ponudi le Create AAC version. Ko to izberem pa napiše da se zaščiteni komadi ne morejo pretvarjat.

Je pa eno objavo pred vprašanjem (pomoje) že Microhard odgovoril na vprašanje. Že leta 2008:

"Če kupiš "plus" verzijo komada, ni shranjen kot m4p (protected), temveč kot m4a (v bistvu navaden aac), katerega lahko po mili volji pretvarjaš med formati."

Zakaj pri tebi del mi ni jasno. A imaš mogoče naročnino na iTunes Match?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 31.01.2019 02:23:23
Re: Kupljena glasba iz .M4P v .MP3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
... da navte se 2 dni levo pa desno skakal

----------

Most purchased files from the store are unprotected nowadays. If you purchased it as a FairPlay protected file you can burn to an audio CD and then re rip that to an MP3. You will need to re add the tags to the MP3 as the Audio CD may not keep the tags.

If you use Apple Music those files are DRM protected & cannot be used on non- Apple devices (read the terms of service). You also cannot burn those tracks or convert them.
Delete the Apple Music files & purchase the tracks, the purchased download should be DRM free.

--------------------------
NOTE: this is only music, video & other media are different.

It depends why it is protected.
If the files are protected because they are part of the Apple Music subscription service you cannot do anything with them.

Apple fairplay DRM (the original iTunes store DRM) allows you to burn iTunes store purchased files to a CD. Create an 'audio' format CD & then rip that inside iTunes & your files have no DRM. Apple allowed that as part of the FairPlay features.

Another option is to use iTunes Match (a paid subscription) - the idea is that DRM'd files are matched to Apples online store catalog in iTunes. If the store has non-DRM versions you can download those & replace you protected files.

If the files are from another store you need to consult the help on that store.

Otherwise you can consider purchasing the files from the iTunes store, they don't have DRM these days.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani