Jabuk
Water damage iphone in Emonagram servis
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.01.2018
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.01.2018 15:21:16
Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ne vem če to spada sem, pa vseeno bi vas prosila za vašo izkušnjo.

Iphone mi je padel v vodo, včeraj sem ga nesla na Emonagram servis, povedala da je water damaged, se ne prižge ampak ob polnjenju utripa logo. Želela sem točno vedeti kaj je narobe s telefonom, glede na to da ga računalnik zaznava, itunes mi pa ob restoru javlja error. Brala sem, da je v takih primerih lahko fuč matična, morda pa je lahko samo poškodovana kamera ali pa zvočnik ali kaj podobnega in to povzroča kratek stik pri polnjenju, updateu... Kakorkoli že.

Klicali so me iz servisa in mi povedali, da so ugotovili da je telefon water damaged in da mi ga lahko samo zamenjajo, več oni ne bodo poizvedovali kaj je narobe, ker taka ni procedura. Torej nisem izvedela nič novega.

Lahko kje sploh izvem kaj točno je poškodovano v telefonu? Telefon je star pol leta.


HVALA!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.01.2018 15:37:17
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolko2 je napisal/a:
Pozdravljeni,

ne vem če to spada sem, pa vseeno bi vas prosila za vašo izkušnjo.

Iphone mi je padel v vodo, včeraj sem ga nesla na Emonagram servis, povedala da je water damaged, se ne prižge ampak ob polnjenju utripa logo. Želela sem točno vedeti kaj je narobe s telefonom, glede na to da ga računalnik zaznava, itunes mi pa ob restoru javlja error. Brala sem, da je v takih primerih lahko fuč matična, morda pa je lahko samo poškodovana kamera ali pa zvočnik ali kaj podobnega in to povzroča kratek stik pri polnjenju, updateu... Kakorkoli že.

Klicali so me iz servisa in mi povedali, da so ugotovili da je telefon water damaged in da mi ga lahko samo zamenjajo, več oni ne bodo poizvedovali kaj je narobe, ker taka ni procedura. Torej nisem izvedela nič novega.

Lahko kje sploh izvem kaj točno je poškodovano v telefonu? Telefon je star pol leta.


HVALA!


Odpreš posušiš dela. Very Happy

Moj je bil eno uro 8m pod vodo bohinjsko jezero stauhal odpru posušu dela še danes BP.

Drugače pa je tale kr mojstr diagnostika brezplačna.

https://www.irepair.si/

_________________
Lp,Dejc

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.01.2018
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.01.2018 15:48:07
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Odpreš posušiš dela. Very Happy

Moj je bil eno uro 8m pod vodo bohinjsko jezero stauhal odpru posušu dela še danes BP.

Drugače pa je tale kr mojstr diagnostika brezplačna.

https://www.irepair.si/


Je bil odprt, posušen, testiral smo če je problem v bateriji, ampak ni. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.01.2018 00:20:38
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pol leta star telefon ?

Kaj si ga 100m pod vodo dala ? ze iPhone 6S ma dihtnge k zdržijo določene pogoje

Če je iPhone novejši od 6S pa da ti je samo v vodo padu si nažalost mela iPhone z dihtno napako. Sklepam po tem ko vidiš kaj Youtubevci počnejo z iPhonom 7,8 pa delajo normalno.

Vsak iPhone ima v notranjosti neke vodne senzorcke k se pobarvajo, verjetno jih majo tud novejsi tko da lahko tud to pogledas če je res voda vzrok.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.01.2018
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.01.2018 13:36:54
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Pol leta star telefon ?

Kaj si ga 100m pod vodo dala ? ze iPhone 6S ma dihtnge k zdržijo določene pogoje

Če je iPhone novejši od 6S pa da ti je samo v vodo padu si nažalost mela iPhone z dihtno napako. Sklepam po tem ko vidiš kaj Youtubevci počnejo z iPhonom 7,8 pa delajo normalno.

Vsak iPhone ima v notranjosti neke vodne senzorcke k se pobarvajo, verjetno jih majo tud novejsi tko da lahko tud to pogledas če je res voda vzrok.


Iphone SE imam. Voda je definitivno vzrok:)

Zanima me predvsem, če priporočate kakšen servis (poleg irepair), ki bi znal sploh povedat kaj točno je narobe, ker tale uradni servis je samo pogledal vodne senzorje in to je bil problem rešen za njega. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.01.2018 15:35:54
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolko2 je napisal/a:
Iphone SE imam. Voda je definitivno vzrok:)

Zanima me predvsem, če priporočate kakšen servis (poleg irepair), ki bi znal sploh povedat kaj točno je narobe, ker tale uradni servis je samo pogledal vodne senzorje in to je bil problem rešen za njega. Smile


V llublani mas kar nekaj servisov , malo poklici ce majo glih kako SE razmontirano pa ce se jim da malo pretestirat z drugo maticno.

Ponudl so ti drug telefon ker je 99% sansa da se je skuru en del na maticni , verjetno pa bi bla cena popravila skor ceni telefona.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.05.2018 08:25:37
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vceraj mi je v morje padel X. v vodi je bil 15 minut na globini 30cm. opral sem ga s sladko vodo in susil cez noc. cud o mi je ker je telefon takoj ugasnil, ko je padel v vodo. telefon se ne prizge vec, ko sem ga poskusil priklopiti, se ekran samo zasveti, neke crte so in to je to. Ali morda kdo iz prve roke ve kako je z garanciji, glede na to da bi moral biti vodoodporen??? Nimam pri sebi garancijskih pogojev.
Hvala že vnaprej.
lep pozdrav Tadej

_________________
Je treba delat, če hočiš kej imet!
www.findme.si
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.05.2018 08:30:41
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozabi na garancijo. Vodoodporen pomeni, da ga lahko poliješ z vodo, primeš z znojnimi rokami, ipd. Nikakor pa ne, da ti pade v vodo (pri padcu je odvisno vse od višine in kota... podobno kot če bi ti padel na tla... tukaj delujejo sile, na katere telefon ni odporen, zato je tudi voda prodrla v notranjost). Poleg tega je bil v stiku s slano vodo, kar je še toliko slabše od sladke vode. Skratka... čim prej na servis, če želiš, da se še kaj reši (če ni že prepozno). Definitivno pa ne bo v garanciji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.05.2018 08:34:50
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telefon mi je zdrsnil iz žepa, nobene visine, bil je v ovitku,... na netu sem prebral da je vodoodporen do 1 metra do pol ure. sam nategujejo folk.
hvala vseen bom videl kaj bodo povedali.

lep pozdrav
Tadej

_________________
Je treba delat, če hočiš kej imet!
www.findme.si
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.05.2018 09:00:55
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Direktno iz applove strani:
Citiram:
iPhone X is splash, water, and dust resistant and was tested under controlled laboratory conditions with a rating of IP67 under IEC standard 60529. Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear. Do not attempt to charge a wet iPhone; refer to the user guide for cleaning and drying instructions. Liquid damage not covered under warranty.


IP67:
Citiram:
Protection from contact with harmful dust. Protected from immersion in water with a depth of up to 1 meter (or 3.3 feet) for up to 30 mins.


Ti praviš, da je bil v vodi 15 minut, ter da se je takoj ugasnil... kako to veš? Verjetno bi ga takoj vzel iz vode... ne pa čakal 15 minut. Poleg tega pa je zdrs iz žepa še vedno na kakšnem metru višine (sklepam, da nisi sedel na vodi).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.05.2018 09:47:51
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S tamalim sva na valobranu, ki je narejen iz velikih skal lovila ribe in ko sem pocepnil mi je iz žepa zdrsnil med kamenje v vodo. Preden smo premetali tiste skale je to to. Ko sem ga vzel iz vode je bil ugasnjen, zato sem predvideval da je ugasnil takoj. Kukr kol verjetno sem popusil. Sem ga pa dal se na sonce da se presusi in bom videl ce se zbudi. Verjetno pa najbolje na original servis jutri? Katerega priporocate da ga bojo takoj v roke vzel? Hvala!

_________________
Je treba delat, če hočiš kej imet!
www.findme.si
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 02.05.2018 09:55:00
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EPL
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 02.05.2018 09:56:41
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tedy23 je napisal/a:
v vodi je bil 15 minut na globini 30cm. opral sem ga s sladko vodo in susil cez noc. cud o mi je ker je telefon takoj ugasnil, ko je padel v vodo. telefon se ne prizge vec


- videl si da je padel pa si rabil 15 minut za tistih odmerjenih 30cm
- telefon je suh po 1 dnevu zato ker ti tko mislis

Ha zivel 1 maj , sklepam da nisi trezn se danes...jebiga pocitnce so ble mal drazje =)

Edit:
Je ze mikrohard tvojo cvetko prej ugotovil.

Edit2:
-telefon je padu v vodo in kar naekrat si mogu premetat skale da si do njega prisel.. hahahahaha
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 379
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 02.05.2018 11:00:18
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni vodoodporen to je Apple Watch. iPhone je water resistant, to pa je nekaj čisto drugega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 02.05.2018 11:05:05
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
- videl si da je padel pa si rabil 15 minut za tistih odmerjenih 30cm
- telefon je suh po 1 dnevu zato ker ti tko mislis

Ha zivel 1 maj , sklepam da nisi trezn se danes...jebiga pocitnce so ble mal drazje =)

Edit:
Je ze mikrohard tvojo cvetko prej ugotovil.

Edit2:
-telefon je padu v vodo in kar naekrat si mogu premetat skale da si do njega prisel.. hahahahaha


Ce nimas kej panetnga za napisat lhka za sebe obdrzis!
LP

_________________
Je treba delat, če hočiš kej imet!
www.findme.si
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 02.05.2018 13:04:59
Re: Water damage iphone in Emonagram servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tedy23 je napisal/a:
Ce nimas kej panetnga za napisat lhka za sebe obdrzis!
LP


Ej na temu forumu itak nc vc pametnga ni zarad takih trollov.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani