Jabuk
iPhoneX - problem z itunes store in apple music
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.04.2018
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.04.2018 17:24:31
iPhoneX - problem z itunes store in apple music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živ.

Upam da mi lahko kdo pomaga. Perd nekaj dnevi sem kupil nov iPhone X (pri A1) in vse naštimal, vpisal s svojim up.imenom in geslom v itunes, zadeva brez problemov.

Nato sem naredil backup in imam sedaj težavo, ker ne morem v telefonu iskati glasbe v apple music in tudi ko iščem npr Coldplay mi ne najde niti enega albuma, pesmi, ....nitid druge skupine ali pevca.

Prav tako imam problem z itunes store (isti problem). Moja ima iphone ( in ji dela vse ok. Prav tako imam isti problme na Ipadu.

Ko sem brskal po netu in iskal rešitve, sem našel na uradni apple strani navodila kako rešiti problem (internet povezava-ok, sistem-ok, update account-ok, software-ok zadnji, datum in čas-ok). Zadeva še vedno en deluje.

Prosim za pomoč! Hvala vsem za kakršna koli navodila, usmeritve, linke...

LP, Tomaž
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.01.2011
Prispevkov: 192
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.04.2018 08:04:54
Re: iPhoneX - problem z itunes store in apple music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej imas vkljopljen Apple Music? ter poglej kje iščeš ali po apple music ali v tvojem libaryu Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.04.2018
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.04.2018 12:20:02
Re: iPhoneX - problem z itunes store in apple music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bil ravnokar v iStylu BTC in so mi pomagal...vsaka čast Nejcu (študent). Glupa fora in upam da bo še kakšnemu pomagal. Podjetje imam v tujini in sem pod plačilna sredstva dal službeno kartico. Ker je iOS tolk pameten, da je zaznal da se nahajam v SLO in ne v državi kjer imam podjetje ni delalo. Ko sem spremenil na SLO in brez kartice, je takoj delalo. Potem sem dopolnil s privat kartico in deluje Bp.

Upam da bo komu še pomagalo. Popldan naredim še na iPadu. Blesava fora ampak samo da sedaj deluje. Še enkrat hvala Nejcu iz iStyle Lj. BTC.

Lp, Tomaž
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.04.2018 15:24:17
Re: iPhoneX - problem z itunes store in apple music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm, cudno tole vse skp,da bi Apple bil tak bedak da bi "Regijsko" omejeval dostop do plačjivih vsebin. Torej vsem ki potujejo po svetu bi onemogočal nakup vsebin ker niso v "svoji" drzavi. Milsm da se Apple pri vseh svojih storitvah drži istega principa torej ko enkat dokažes da si "resident" neke države lahko ko potuješ in si v kerkoli državi kupuješ "aplikacije,musko" iz trgovine (apptore,itunes itd) tvoje države.

https://discussions.apple.com/thread/767699
Da si resident dokažes z:
a) a credit card with a billing address in that country, or
b) a mailing address in that country and a gift certificate or a prepaid card that was bought in that countr

https://www.wikihow.com/Switch-Countries-in-iTunes-or-the-App-Store
Država ki jo nastavis ujemat z naslovom plačilne kartice
The credit card’s billing information needs to match the country you want to switch to.

https://forums.macrumors.com/threads/using-a-different-countrys-apple-music.2033315/
Kar se tiče geo lokacije ....
I believe you need a US billing address and US credit card attached to the iTunes account before it will accept the gift cards.
from what I understand I don't believe you need VPN, the access to the stores and content is done via the iTunes account not geo blocks, which is why it works when your travelling.
I would say that iTunes and Apple Music isn't designed to be used like that, the reason the catalogue is different is local rights in your country, so it is possible Apple might deactivate the account as your "faking" your country of residence.

https://support.apple.com/en-gw/HT204956
Imaš mogoče firmo/službeno kartico v državi kjer Apple music še ni na voljo ?

Men se bl zdi da ti kaka nastavitev fali ki ni bla nastavlena na državo kjer imas firmo/bančno kartico.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani