Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Apple ID
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.04.2008
Prispevkov: 373
Kraj: Ptuj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.02.2018 17:20:50
Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo da sem na App Storeu zamenjal uporabnika . Zamenjal sem Email in password . Ko zelim update aplikacij pa mi zahteva password od starega uporabnika ( vidim stari email ). Torej ni mojega emaila ampak je strari in za starega išče password . Kaj storiti .

_________________
Lep pozdrav
Best regards
Iphone 12
Macbook Air
iMac 27 retina
iPad 4
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.02.2018 17:35:36
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Update aplikacije zahteva geslo od računa, s katerim je bila dotična aplikacija kupljena. Če želiš uporabljati samo en account, boš moral vse aplikacije kupiti/naložiti z novim.

https://apple.stackexchange.com/questions/197228/transferring-apple-id-purchases-to-another-apple-id

Če si pa samo zamenjal e-mail starega Apple ID-ja, potem je pa očitno bug... jaz bi na tvojem mestu poskusil reinstall aplikacij z novim ID-jem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.03.2018 17:58:27
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj bi lahko bilo naarobe na telefonu Iphone 6s se pojavi obvestilo da je potrebno Ažurirat postavke za Apple ID ko in kasneje ko zadevo hočem ažurirat mi napiše da je Apple id zaklenjen in da je potrebno vpisat telefonsko številko da pošljejo kodo ko vpišem številko,pa dobim namesto šestmestne kode celo serijo kod in kode potem ni možno vpisat.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.03.2018 20:27:32
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešeno

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.03.2018 23:18:14
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kljub temu, da ti nihce ni hotel/znal/utegnil pomagati, bi se spodobilo, da napises resitev. mogoce pa bos ti lahko komu pomagal.

lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.03.2018 22:12:19
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivijo fantje. Rabim pomoc v bistvu informacijo. Imam ipad in iphone vendar je problem pri icloudu. Z ipada sem nalagal eno sliko na icloud velikosti 1,7mb med nalaganjem se je nekaj zataknilo in prekinilo upload. Pred nalaganjem slike na icloud je icloud bil popolnoma prazen oz. Omb zaseden. Ko sem pogledal ali je slika nalozena kljub failu, nikjer je ni, torej sem mnenja da je se zmeraj icloud popolnoma prazen 0mb. Ko sem pa pogledal na ipadu in iphonu koliko je zasedenega prostora na icloudu oz. ce je se 0mb mi pa kaze da je zasedenga 1.2mb od 5gb. Graf je pa prikazan za dokumente ces 1,2mb dokumentov. Poskusil sem delete all backups, nic... Ponovno backup, nic... vse pobrisal z iclouda kar se je dalo pobrisat ampak se zmeraj kaze 1,2mb zasedenga... Enostavno imam obcutek kot da je tista slika ki sem jo nalagal bila samo do polovice nalozena na icloud. Jo je mogoce icloud zaznal kot dokument vendar ker ni bila v celoti nalozena se je zato mogoce ne da zbrisat in jo ne prikaze v icloudu? Ali je sploh mozno kako narediti “hard reset” v icloudu ali pac nek konkreten delete?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.02.2010
Prispevkov: 120
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.06.2018 16:32:42
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni. Upam da je to prava tema za moj problem... Pred dnevi sem dobil iPad od sestre. Ker pa je iPad stal v predalu najmanj 3 leta, je pozabila geslo od apple ID, zato sem ga hotel zamenjat z mojim. Vse lepo in prav, vnesem moje ime in geslo, nakar me obvesti da moram vnest varnostno kodo, katero dobim na moj iPhone, takrat pa se zadeva na iPadu ustavi, nikjer se ne pojavi okno kamor bi lahko vnesel to geslo! Nebi pa ga rad restoral na moj račun, ker je še iPad jailbreakan ima pa nameščen iOS 5.1.1.
Hvala za pomoč
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.06.2018 11:48:52
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prizla je napisal/a:
Pozdravljeni. Upam da je to prava tema za moj problem... Pred dnevi sem dobil iPad od sestre. Ker pa je iPad stal v predalu najmanj 3 leta, je pozabila geslo od apple ID, zato sem ga hotel zamenjat z mojim. Vse lepo in prav, vnesem moje ime in geslo, nakar me obvesti da moram vnest varnostno kodo, katero dobim na moj iPhone, takrat pa se zadeva na iPadu ustavi, nikjer se ne pojavi okno kamor bi lahko vnesel to geslo! Nebi pa ga rad restoral na moj račun, ker je še iPad jailbreakan ima pa nameščen iOS 5.1.1.
Hvala za pomoč


Ce jst prow stekam mas ti novejsi iphone , na svojem iphonu mas omogocen two factor avtentication.(kle se koda pokaze na zaslonu voje naprave) , medtem k iOS 5 je pa imel starejso tehnologijo two-step kater je delala preko SMS_ov in se zadevi ne ujemata..

...Ocitno obstaja resitev, pr obeh linkih isto povejo:

https://apple.stackexchange.com/questions/250343/how-to-make-older-iphone-and-ipad-with-ios-8-enter-two-factor-verification-cod

https://discussions.apple.com/thread/7565253

V pasword polje napises skupaj brez znakcov: <your password><verification code>
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.02.2010
Prispevkov: 120
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 24.06.2018 12:46:10
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Ce jst prow stekam mas ti novejsi iphone , na svojem iphonu mas omogocen two factor avtentication.(kle se koda pokaze na zaslonu voje naprave) , medtem k iOS 5 je pa imel starejso tehnologijo two-step kater je delala preko SMS_ov in se zadevi ne ujemata..

...Ocitno obstaja resitev, pr obeh linkih isto povejo:

https://apple.stackexchange.com/questions/250343/how-to-make-older-iphone-and-ipad-with-ios-8-enter-two-factor-verification-cod

https://discussions.apple.com/thread/7565253

V pasword polje napises skupaj brez znakcov: <your password><verification code>

Uf, zakon! Najlepša ti hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.09.2018 17:52:52
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zivjo
imam sledeci problem. na novi iphone sem naredil backup iz starega. ker pa sem pri menjavi telefona zamenjal tudi telefonsko stevilko, sedaj ne morem nikakor narediti dvojne autorizacije, ker mi posljejo kodo na staro stevilko (ki pa je ze izklopljena)

ali lahko kako to uredim preko racunalnika ali iphona? ali moram iphone set as new in sele potem narediti backup?

hvala
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.09.2018 14:14:27
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
zivjo
imam sledeci problem. na novi iphone sem naredil backup iz starega. ker pa sem pri menjavi telefona zamenjal tudi telefonsko stevilko, sedaj ne morem nikakor narediti dvojne autorizacije, ker mi posljejo kodo na staro stevilko (ki pa je ze izklopljena)

ali lahko kako to uredim preko racunalnika ali iphona? ali moram iphone set as new in sele potem narediti backup?

hvala


Avtorizacijo, česa ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.09.2018 15:25:03
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Avtorizacijo, česa ?


Pac prijave ali kaj jaz vem kako to imenujejo Smile
Prvo vpises id in geslo, potem pa se prekonsmsa dobis 6 mestno geslo. Kerbpa sem zamenjal stevilko, te 6 mestne kode ne dobim
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2016
Prispevkov: 112
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.09.2018 16:16:32
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če bi na računalniku šou na apple id in se prijaviš in samo pod payment and shipping spremeniš telefonsko številko?

_________________
-iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
-Airpods Pro
-Beats Studio Pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.09.2018 17:45:11
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
acmilan1899 je napisal/a:
Kaj pa če bi na računalniku šou na apple id in se prijaviš in samo pod payment and shipping spremeniš telefonsko številko?


Poiskusil in ne morem. Imam “zaklenjen” racun oz recovery. Dobil pa pravkar email, da bodo to “resili” sele cez 2 dni?! A se da to kaj pospesiti? Ker to bo ze 5ti dan brez vseh stevilk, aplikacij in vsega ostalega...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.09.2018 00:51:33
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Poiskusil in ne morem. Imam “zaklenjen” racun oz recovery. Dobil pa pravkar email, da bodo to “resili” sele cez 2 dni?! A se da to kaj pospesiti? Ker to bo ze 5ti dan brez vseh stevilk, aplikacij in vsega ostalega...


Kot prvo je najbolje da posodobis ker two step je stara zadave, razliko mas pa malo gor razlozeno.

https://support.apple.com/en-us/HT207198
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.12.2020 20:33:53
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AppleID in tista tri verifikacijska vprašanja.

A to sploh dela?
Meni vedno napiše, da so odgovori napačni. Čeprav imam zapisana in jih nisem spreminjal.

Pa še to.
Jaz sem imel AppleID drugačen od icloud maila. (varnost)
Zdaj mi je pa kar naenkrat na računalniku kot AppleID napisalo kar iCloud mail za AppleID in začelo težit za menjavo gesla.

Se vlogiram na web s starim IDjem in zamenjam geslo. (zaradi varnosti)
Računalnik še vedno teži. Potem grem na web in se vlogiram še z icloud mailom kot AppleID in zamenjam geslo. Pa mi priletijo sporočila za stari Apple ID, da sem menjal geslo. Jaz tega ne razumem več.

Po menjavi gesla me vsakič vrže na neko stran, kjer se lahko vlogiram v svoj account. Ko to hočem narest, mi teži z dvemi od tistih treh varnostnih vprašanj. Čeprav vpišem pravilne odgovore, mi sporoči, da niso OK.

Zato me zanima, če to sploh dela, ker mi še nikoli pri teh vprašanjih ni uspelo prit skozi. Pa so čist enostavni odgovori, tko da ni možno zatipkat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.12.2020 20:37:07
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno prihaja do problemov pri prijavi https://www.apple.com/support/systemstatus/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.12.2020 20:55:13
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A, hvala. Bom spremljal.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.12.2020 21:11:22
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:


Zato me zanima, če to sploh dela, ker mi še nikoli pri teh vprašanjih ni uspelo prit skozi. Pa so čist enostavni odgovori, tko da ni možno zatipkat.


Če imaš geslo, vpiši se in posodobi te tri uprasanja/odgovore da ne bodo enostavna.

Glede na to da imaš ta uprašanja/odgovore pomeni da ne uporablaš 2FA.. meni na enem appleID ju ki nima 2FA mi nekdo že cel mesec probava vdret v racun preko teh uprasanj /odgovorov ... ta mesec mi je ze 4x lockal račun .. sem bil ze v kontaktu z Applom in je bil odgovor od security teama da mi glih preko teh uprasanj/ odgovorov zaklepa račun.. Verjetno bom v kratkem še enkat klical ker me še nekatere stvari zanimajo =)

je pa njihov nasvet cimprej posodobit na 2FA Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 27.12.2020 01:16:44
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj bom res moral pojačat na 2FA.

Me pa zanima, kolk časa je AppleID tudi iCloud mail. Ker tega sigurno nisem hotel narest. Zaradi varnosti. Ker icloud mail pa kar precej uporabljam za privat zadeve. In sploh ni OK, da je to tudi AppleID.

Sem skor siguren, da to včasih ni blo tko.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani