Jabuk
Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.02.2018 20:29:57
Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
zanima me ce je mozno na zgoraj omenjenem modelu zamenjati tipke, in sicer iz UK tipkovnice na nemsko. Zivim namrec v DE in bi kupil Macbook-a iz UK ter zamenjal tipke. Zanima me, ce je stvar ze kdo sam sprobal????
Gledal sem povsod, virov je malo na netu, vendar vse nakazuje na to, da je zadeva izvedljiva.
Tukaj recimo prodajajo tipke:
https://www.thebookyard.com/product.php?cPath=66_510_499_577_578_581&products_id=18542

Tukaj pa je super trgovina s poceni robo (sem ze kupoval tukaj, zadovoljen):
https://www.eglobalcentral.de/product/macbook%20pro%20touch%20bar%2013?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=macbook%20pro%20touch%20bar%2013

Prosim za podatke, ce kdo kaj ve vec.

PS.: Sem klical na Apple tukaj v Kölnu in so rekli, da zamenjava tipkovnice NI MOZNA. Mi je cisto jasno, da ne bojo krsili prodajne strategije, saj bi si s tem unicili trg.

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.02.2018 20:55:20
Re: Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj imaš en video, kako dejansko sname tipko. Če dobiš druge jih lahko daš pač gor namesto teh.

Sem si pa jaz na MBP late 13 menjal (ni sicer isti mehanizem) več tipk in dela normalno.

Preveri edino, da nabaviš za točno pravi model Axxxx.

https://www.youtube.com/watch?v=nnroNe9NduU


Nazadnje urejal/a Tby100 Pon 05. Feb 2018 21:19; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.02.2018 21:10:24
Re: Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, saj to sem mislil. Videov je kar par, kjer sami snamejo in dajo nazaj. Ce beres komentarje na YouTube je dosti ljudi unicilo tecaje in s tem funkcijo tipke.
Glede na to, da moram zamenjati 21 tipk, je moznost, da kaj polomim kar velika Rolling Eyes

Je kdo tukaj s servisa, kjer je ze podobno pocel na taksnem modelu?

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.02.2018 21:20:12
Re: Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
No, saj to sem mislil. Videov je kar par, kjer sami snamejo in dajo nazaj. Ce beres komentarje na YouTube je dosti ljudi unicilo tecaje in s tem funkcijo tipke.
Glede na to, da moram zamenjati 21 tipk, je moznost, da kaj polomim kar velika Rolling Eyes

Je kdo tukaj s servisa, kjer je ze podobno pocel na taksnem modelu?


No, to je pa tudi res ja.

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.03.2018 13:55:01
Re: Macbook Pro 13" Touch Bar 2017 zamenjava tipk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, ali je sploh še relevantno, ker so zdaj tipkovnice nekoliko drugačne, ampak o osebni izkušnji toliko ...

Jaz sem redno menjevala tipke na starem belem MacBook-u (2006). Redno zato, ker so mi 4x znotraj garancije menjali polomljen topcase skupaj s tipkovnico.
Prvič sem bila super pozorna in je šlo vse ok. Drugič se mi je zdelo, da je delo rutinsko in sem polomila plastične zatiče na treh tipkah. Enkrat so mi jih po menjavi topcase-a preshuflali kar na servisu (ob menjavi so dobili drugačen layout tipkovnice) in je šlo vse gladko.

Nekajkrat sem brez težav šarila po tipkah tudi po 2009 MBP.

(Pred kratkim mi je tipkovnica na slednjem začela crkovati. Uradni servis pravi, da se delov ne dobi več. Neuradni servis računa skoraj 200 EUR izključno za delo, ker moraš računalniko dobesedno razstaviti na prafaktorje, da menjaš mehanizem tipkovnice. In obstaja več serij istega modela z malenkost drugačnimi tipkami, pa tega sploh ne moreš prebrati iz specifikacij. Na tem neuradnem servisu smo poskusili štiri modele, da bi obdržala svoje kapice, pa noben ni bil kompatibilen. Tako da: kapice je možno menjati, tipkovnico pa "misija vso srečo".)

Eden od linkov prodaja samo tipke za menjavo. Mene bi vsaj malo skrbelo, da tipke ne bodo identične in da bodo "štrlele iz povprečja", razen če jih ugrabijo, ko si druge stranke zaželijo menjave nemške tipkovnice v angleško.

A gre res za bistveno razliko v ceni? Če že kupuješ iz Anglije (a zaradi cene?), zakaj ne bi kupil v ZDA in naročil originalno nemško tipkovnico?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani