Jabuk
Toslink in 5.1
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2014
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.02.2018 10:53:26
Toslink in 5.1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

potreboval bi malo pomoci. Zvocnike Logitech Z5500 sem iz PC-ja prestavil na TV, na katerega predvajam iz MacBooka.

Na TV grem preko MDP na HDMI, na zvocnike pa preko miniToslink na Toslink oboje iz MacBooka. Predvajam iz VLC-ja. Dolby Digital in DTS spusti lepo cez zvocnikom, kar je pa AAC 5.1 pa nikakor ne uspe, zvocniki dobijo PCM 2.0.

Zna kdo pomagat kako dobit to cez, bodisi da zvocniki dekodirajo ali pa player? V Audio MIDI setup pod Multichanel je vse sivo, edina moznost Stereo.

Bral sem nekaj o Perian-u pa ne vem a je to se aktualno in ali dela samo na QuickTime - ga ne maram ker gnjavi s convertingom dlje kakor je video dolg...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.02.2018 16:59:11
Re: Toslink in 5.1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej malo za za external zvocne kartice.

It is important to note that digital audio signals, such as 5.1/7.1 multi-channel PCM, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS:X, and Auro 3D Audio cannot be transferred via Digital Optical connections - These formats require HDMI connections.

The reason for this difference is that when the digital optical connection was developed, it was made to comply with digital audio standards at the time (mainly 2-channel CD playback), which did not include 5.1/7.1 channel PCM, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, or DTS:X. In other words, digital optical cables do not have the bandwidth capability to handle some of the newer home theater surround sound formats.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.02.2018 20:05:08
Re: Toslink in 5.1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zvočniški dekoder ne prebavlja AAC formata, samo DTS oziroma Dolby Digital, pri meni je isto PCM 2.0
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2014
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.02.2018 20:39:35
Re: Toslink in 5.1
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne prebavlja ne. Sem mislil da bi VLC lahko dekodiral in na zvocnike poslal dekodirano, ampak ce razumem vec kot 2 kanalni PCM ne bo slo zaradi toslink povezave?

Zunanje kartice ne rabim, ker je itak vecina v Dolby Digital, edin en film mi ni dal miru z AAC kodekom, pa sem mislil, da kaj ne znam nastavit.

HVala za pomoc
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani