Jabuk
bestbuy europe in apple watch
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2012
Prispevkov: 261
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.01.2018 05:55:18
bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, če je bilo to že kje omenjeno. Pardon, če je bilo.

Na bestbuy europe strani imajo zelo dobre cene applovih apple-ovih ur (mogoče tudi drugih apple izdelkov a nisem gledal).

Je kdo tam že kupoval?

Za primer refurbished ura series 3: https://www.bestbuy.com/site/apple-refurbished-apple-watch-series-3-gps-cellular-42mm-space-black-stainless-steel-case-with-black-sport-band-space-black-stainless-steel/6151332.p?skuId=6151332

Ali pa nova series 2: https://www.bestbuy.com/site/apple-apple-watch-series-2-42mm-space-black-stainless-steel-case-space-black-milanese-loop-band-space-black-stainless-steel/5546300.p?skuId=5546300

In še športna različica series 3 (vem, da je cellular funkcija pri nas brez veze ampak vseeno...): https://www.bestbuy.com/site/apple-apple-watch-series-3-gps-cellular-42mm-space-gray-aluminum-case-with-dark-olive-sport-loop-space-gray-aluminum/5979418.p?skuId=5979418

GPS only series 3: https://www.bestbuy.com/site/apple-apple-watch-series-3-gps-42mm-space-gray-aluminum-case-with-black-sport-band-space-gray-aluminum/5706654.p?skuId=5706654

Cene so zanimive. Kaj mislite?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.01.2018 06:16:42
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaki evropski strani?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.05.2011
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 22.01.2018 07:07:08
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
We can ship BestBuy.com orders to:
- The 50 United States
- U.S. Virgin Islands
- Guam
- APO/FPO addresses

Pa tudi če bi pošiljali v Evropo, bi bili verjetno poštni stroški kar visoki in imaš potem še obračun DDV.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.01.2018 08:05:44
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
kaki evropski strani?


Sem se tudi jaz spraseval...

Menda je celo bil nekoc BestBuy Europe ... ampak samo do januarja 2012 ... >> https://en.wikipedia.org/wiki/Best_Buy_Europe



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2012
Prispevkov: 261
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.01.2018 13:18:10
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim ja. Ta link bestbuy.co.uk te sicer preusmeri, sem pa mislil, da so naročila v evropokljub temu možna.
Hvala za odgovore in lp.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2012
Prispevkov: 261
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.01.2018 13:42:10
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam še eno vprašanje. Kako je z naročilom ure preko ebay-a? Je iz zda. Bi znalo ti imeti kakšne posledice pri delovanju ure? Verjetno ne, če gre za gps only model. Je pa vprašanje carine ne?
Hvala za odgovore
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.01.2018 14:09:14
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zelenicaj je napisal/a:
Imam še eno vprašanje. Kako je z naročilom ure preko ebay-a? Je iz zda. Bi znalo ti imeti kakšne posledice pri delovanju ure? Verjetno ne, če gre za gps only model. Je pa vprašanje carine ne?
Hvala za odgovore

carino bos moral placat sepravi ddv itd kar je zadev is usa kar pregledujejo vsaj iz osebnih izkusenj.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.01.2018 14:17:47
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zelenicaj je napisal/a:
Imam še eno vprašanje. Kako je z naročilom ure preko ebay-a? Je iz zda. Bi znalo ti imeti kakšne posledice pri delovanju ure? Verjetno ne, če gre za gps only model. Je pa vprašanje carine ne?
Hvala za odgovore


Odvisno od prodajalca na eBayu... eBay je namrec samo platforma ... in ce je prodajalec iz EU, bos placal samo to, kar ti tam napise (cena artikla + stroski posiljanja) ... ce pa je prodajalec izven EU pa bos moral poleg tega placati se stroske carinjenja in DDV ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.09.2011
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.01.2018 21:16:34
Re: bestbuy europe in apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zelenicaj je napisal/a:
Imam še eno vprašanje. Kako je z naročilom ure preko ebay-a? Je iz zda. Bi znalo ti imeti kakšne posledice pri delovanju ure? Verjetno ne, če gre za gps only model. Je pa vprašanje carine ne?
Hvala za odgovore


Kar se carine tiče:
Jaz sem naročil pametno uro iz ZDA. Vse stroške (poštnina, uvozne dajatve in DDV) sem imel obračunane že ob nakupu - Ebay global shipping program. Pri nas so pri dostavni službi nekaj mutili (in zadržali pošiljko, ker je "kao" potrebno plačati stroške carinskega postopka), a sem jim poslal kopijo potrdila računa in link do eBay-a, da ne rabim plačati niti centa. Potem je čez nekaj dni bila pošiljka dostavljena.

Kakor koli, nisem imel sreče, ker ura ni delala (tehnične težave) in sem jo poslal nazaj v ZDA. Dobil sem povrnjene vse stroške - vključno s carino, poštnino... Če to ne bi bilo obračunano že ob nakupu, bi bil postopek vračila carine bolj zapleten - se pa da uredit, ker sem preveril na finančni upravi.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani