Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Monitor za MacBook
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.03.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.03.2017 21:29:37
Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj,

ker vse več uporabljam svoj MacBook 12", let. 2015, za poslovne zadeve in pripravo razne dokumentacije, bi ga želela priklopiti na večji monitor...

Mi lahko kdo priporoča kakšen model ali vsaj kakšne lastnosti mora monitor imeti, da bosta kompatibilna? Oziroma ali se sploh priporoča kupiti zunanji ekran in MB priklopiti ali raje kar iMac?

Sem precej zelena na tem tehničnem področju in mi bo vsaka info prav prišla Wink Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.03.2017 22:20:10
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Računalnik - če je tale: https://support.apple.com/kb/SP712?locale=en_US&viewlocale=en_US
podpira dovolj:
Dual display and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 3840 by 2160 pixels on an external display, both at millions of colors


Sam sem pred kratkim kupil tega:

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3263_ac92132611_monitor_dell_ultrasharp_p2416d_24__qhd#izdelekKomentarji

res zelo zadovoljen!

Rabila boš pa konverter na enega od monitorjevih možnih priklopov. Pazi, hdmi podpira samo 30 Hz pri polni ločljivosti, zato to RES odsvetujem. Nekaj takega bo mnogo bolj uporabno:
https://www.amazon.com/Plugable-DisplayPort-Chromebook-Thunderbolt-3840x2160/dp/B01EXKDRAC

Najprej pa se vprašaj, kaj potrebuješ: če se ukvarjaš z excellovimi tabelami, potem so zelo zanimivi širši monitorji, ker vidiš več stolpcev naenkrat.

Če vidiš malo slabše, ali pa če bo monitor dlje od oči, potem bo bolj prijazen monitor z manjšo ločljivostjo (oziroma večjo diagonalo).

Napiši še kaj več. Pazi pa, da pred nakupom preveriš povezljivost - vsekakor boš rabila nek adapter, pazi le, da bo ustrezen.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.03.2017 22:24:00
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na vsak način je smiselno priklopit dodatni ekran.

Meni osebno je ta kombinacija veliko bolj všeč, kot iMac. Predvsem zato, ker ima iMac zgornji rob ekrana precej visoko in moraš vsakič dvignit glavo, ko greš z miško v meni. Če je zgornji rob ekrana višji od 45cm, je meni zoprno delat na takmu ekranu.

Glede priklopa; večina ekranov ima hdmi priključek, zelo veliko pa tudi display port tko da priklop ne bo problem.

Glede velikosti pa je nekako konsenz, da je 24 ali 25 colski ekran trenutno najbolj optimalna izbira.

Glede znamke; zelo razširjen je Dell, za pisarniško uporabo pa tudi ostali ne bodo razočarali.

Edino mogoče bi blo fajn vzet ekran z IPS tehnologijo. Tak ekran ne speminja barve glede na kot gledanja na ekran. Torej če gledaš na ekran od strani, vidiš enako, kot če gledaš od spredaj.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.03.2017 07:25:29
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če s tem računalnikom narediš vse kar moraš narediti in ti ne pije živcev ker bi bil počasen, potem pomoje ne rabiš imaca.

kupi soliden ekran. pomoje nujno z IPS matriko.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.03.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.03.2017 07:40:45
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je, imam ta MacBook iz prilepljenega linka Smile

Z njim nimam nobenih težav, star je 1,5 let in dela ko urca! Vse super, le ekran večji rabim Smile

V paketu sem kupila tudi ta adapter: http://www.istyle.eu/si/apple-usb-c-multiport-digital-av-adapter.html
Display Port kabel se pa načeloma lahko dobi tudi v paketu z enkranom, kajne? Je razlika z "Mini-display-to-display-port" kablom? Smile

Nekje sem zasledila, da bi se naj zaradi priklopa na večji ekran MacBook precej bolj segreval? Ali to drži? In ali bi se zaradi tega lahko zmanjšala njegova življenjska doba?
Kako je pa potem z zapiranjem Maca, ko je priključen na enkrat in bi želela delati na njemu?

Hvala vam! Ste v veliko pomoč Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2017 09:07:21
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomembno je sedaj samo katero velikost ekrana in za koliko denarja. če je možnost bi sam vzel tega novega LG-ja. Ali pa kakega Della serije U namesto P. Če pa se vrti okoli denarja pa bo tudi kak Dell serije P, ki pa ima enako matriko kot nekateri LG-ji. Obvezno pa naj bo matrika IPS.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.03.2017 09:53:03
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tameya je napisal/a:
V paketu sem kupila tudi ta adapter: http://www.istyle.eu/si/apple-usb-c-multiport-digital-av-adapter.html
Display Port kabel se pa načeloma lahko dobi tudi v paketu z enkranom, kajne? Je razlika z "Mini-display-to-display-port" kablom? Smile


Ta tvoj adapter ima HDMI za priklop ekrana. Tko da išči tak ekran, da bo delal s HDMI.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.03.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.03.2017 14:01:54
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Ta tvoj adapter ima HDMI za priklop ekrana. Tko da išči tak ekran, da bo delal s HDMI.


Ja, to mi je znano Smile Ampak je pisal zgoraj accom, da mi hdmi odsvetuje.

Bolj pomemben mi je odgovor na vprašanje, ali se bo mac zaradi priklopa na ekran precej segreval? :/

Hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.03.2017 16:45:48
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tameya je napisal/a:
Bolj pomemben mi je odgovor na vprašanje, ali se bo mac zaradi priklopa na ekran precej segreval? :/


Kar je meni znano, naj bi bilo segrevanje povezano s 4K monitorji.
Pač mora obdelat tolk več pikslov.

Sam verjetno nimaš namena priklapljat 4K monitor.

Jaz bi na tvojem mestu sprobal HDMI. Če ne drugega v eni trgovini al pa pri kakem znancu. In se potem laže odločiš. Pomoje ima tud precej uporabnikov na Jabuku priklopljene ekrane na HDMI in ti mogoče kdo drug kaj več pove.

EDIT: Bi blo pa za razmislisit o nekem thunderbolt/usb-C ekranu. Se po enem kablu napaja mašina, fura ekrena in še prenašajo podatki na navadne USB porte na ekranu.

Sam tukaj se pa pokažejo omejitve tvoje mašine. 4K ekran zna furat sam na 30hz, pa USB porti na ekranu delajo samo kot USB2. Ampak za pisarniško delo pomoje teh omejitev niti ne opaziš.

Takih ekranov je še bolj malo.
Recimo tole: https://www.youtube.com/watch?v=YTvSY3HT3Aw
Al pa tole: https://www.youtube.com/watch?v=_rhYn8M_rvw

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.03.2017 18:42:39
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tameya je napisal/a:
Ja, to mi je znano Smile Ampak je pisal zgoraj accom, da mi hdmi odsvetuje.

Bolj pomemben mi je odgovor na vprašanje, ali se bo mac zaradi priklopa na ekran precej segreval? :/

Hvala!


Samo zaradi tele omejitve (preberi specifikacije):
http://www.apple.com/shop/product/MJ1K2AM/A/usb-c-digital-av-multiport-adapter

Sicer pa je najbolj pomembno, da je delo udobno. Sam z lahkoto delam na 24 colskem ekranu z ločljivostjo 2560x144, drugi preferirajo enako ločljivost na 27, tretji (običajno tisti, ki slabše vidijo) pa so najbolj srečni na 27 colah pri hd ločljivosti (1920x1080). To zadnje (1920x1080) je tudi ločljivost, ki jo lahko prek HDMI dosežeš s frekvenco osveževanja 60Hz.

Sam bi izbiral monitor po naslednjih kriterijih:
- zahteva za udobnim delom (kvaliteta, ločljivost)
- zahteva po dovolj delovne površine (ločljivost, ki jo računalnik podpira - v tvojem primeru to ni težava, zgolj tvoje želje postavljajo pravila)
- primerna povezljivost (DisplayPort, thunderbolt, eventuelno HDMI)
- in nenazadnje cena.

IPS matrika pa je nujnost, razen če ti je res popolnoma vseeno, v kaj gledaš. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.03.2017 18:44:41
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tameya je napisal/a:
Ja, to mi je znano Smile Ampak je pisal zgoraj accom, da mi hdmi odsvetuje.

Bolj pomemben mi je odgovor na vprašanje, ali se bo mac zaradi priklopa na ekran precej segreval? :/

Hvala!


Segreval? Seveda se bo (malenkostno bolj), razen takrat, ko boš igrala zahtevne igre. Wink Takrat boš lahko kavo grela na njem. Smile

Ne, ne, saj se hecam... Dual display ne bi smel bit problem.

Zaprt notebook in drugi monitor? Verjemi, dva ekrana naenkrat sta tako hudo uporabna, da ga ne boš želela zapret.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.03.2017 06:08:16
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tvoje potrebe in trenutno nekako najboljši tale vsaj zame..

http://tinyurl.com/psc59ov

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.03.2017 06:43:37
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tameya je napisal/a:
Ja, to mi je znano Smile Ampak je pisal zgoraj accom, da mi hdmi odsvetuje.

Bolj pomemben mi je odgovor na vprašanje, ali se bo mac zaradi priklopa na ekran precej segreval? :/

Hvala!


Hdmi je čist vredu, večina nas ima hdmi! Tv imaš tudi preko hdmi verjetno in je ok.

Imam macbook air prikloplenega na hdmi, vedno zaprtega in je vse normalno. Računalnik se bo pregreval edino če boš delala kaj zahtevnega, ne pa od samega priklopa
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.03.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.03.2017 08:02:02
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Segreval? Seveda se bo (malenkostno bolj), razen takrat, ko boš igrala zahtevne igre. Wink Takrat boš lahko kavo grela na njem. Smile


Hehe Very Happy kaj so to zahtevne igre ?! Confused Very Happy (sark)

Hvala DeJc0 - bom pogledala malo za tem modelom, itak je bil nameravan nakup Dell-a.

Hvala vsem! Bili ste v veliko pomoč Wink Dobila sem vse info, ki sem jih želela Cool
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 17.03.2017 09:51:57
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Hdmi je čist vredu, večina nas ima hdmi! Tv imaš tudi preko hdmi verjetno in je ok.

Imam macbook air prikloplenega na hdmi, vedno zaprtega in je vse normalno. Računalnik se bo pregreval edino če boš delala kaj zahtevnega, ne pa od samega priklopa


HDMI je čisto v redu do ločljivosti 1920x1080.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 27.12.2017 18:35:30
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da je možno macbook aira priklopiti preko hdmi na zunanji monitor, mi je jasno. Prav tako sem prebral 3 možnosti:
- miroring, pomeni enaka vsebina na macbooku in monitorju
- extended, pomeni različna vsebina na obeh ekranih
- zaprt macbook in dodatna tikovnica in miška

Zanima me, ali je možno tudi, da imaš odprt macbook in na njem uporabljaš samo tipkovnico in trackpad z ugasnjenim zaslonom macbooka in je slika samo na zunanjem monitorju?

hvala za odgovor.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 27.12.2017 19:50:03
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2015
Prispevkov: 235
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 04.01.2018 10:40:52
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:

Rabila boš pa konverter na enega od monitorjevih možnih priklopov. Pazi, hdmi podpira samo 30 Hz pri polni ločljivosti, zato to RES odsvetujem. Nekaj takega bo mnogo bolj uporabno:
https://www.amazon.com/Plugable-DisplayPort-Chromebook-Thunderbolt-3840x2160/dp/B01EXKDRAC


Imam 4k monitor ter tv ampak ko ga priklopim z hdmi kablom macbooka pro nima take locljivosti ter slike, zmes tudi malo stekne slike ko se gleda kak film. Zdaj me p zanima ta varianta ko si dal link ? Si probal tole deluje super se vidi razlika ?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.01.2018 13:32:49
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Venozni je napisal/a:
Imam 4k monitor ter tv ampak ko ga priklopim z hdmi kablom macbooka pro nima take locljivosti ter slike, zmes tudi malo stekne slike ko se gleda kak film. Zdaj me p zanima ta varianta ko si dal link ? Si probal tole deluje super se vidi razlika ?


Prosim, napiši več o tem, kaj in kako imaš povezano...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2015
Prispevkov: 235
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.01.2018 18:16:18
Re: Priklop MB na monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Prosim, napiši več o tem, kaj in kako imaš povezano...


Preko hdmija imam povezano pa dam tam kao best for this tv oz v kojem
Primeru samsung, in je kr slaba slika na macbooku vrhunska na tvju pa kr slaba zmes tudi tak vidis kak malo zasteka slika zdaj pa bi rad to nekak da bi vsaj malo boljša bla, je pa preko orginal apple converterja iz c na hdmi pa hdmi je tudi kao oni jaki...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani