Jabuk
Prenos slik
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.12.2017 22:50:48
Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo,

Zanima me tole: na iphone 6s imam okrog 2000 slik. Obup, vem 🤢! Skratka, ko jih zelim dati na racunalnik mi jih zazna samo okrog 70. V cem je fora? Kako naj te slike dobim dol?

Naredila sem backup preko iTunes. A naj zdaj nastavim tovarniske nastavitve pa potem restore in probam se enkrat? Ali kaj naj? 😀 tudi na iCloud jih imam samo nekaj, ceprav mi skozi opozarja, da je Storage almost full. Slednje me tudi zanima v cem je fora?

Aja se tole, ki pa ni povezano: kaj je to Siri? 🙈

Hvalezna bom za vsako pomoc!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.12.2017 23:29:09
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preden karkoli probaš, ugasni in ponovno prižgi telefon.

Probaj kakšno od tistih slik, ki se ne vidijo, poslat po mailu.

Kako so slike, ki se ne vidijo, prišle na telefon? Si jih fotkal s Camera appom, al si jih naredil kako drugače (drug app, prenesel od kod drugod, itd.)

Če uporabljaš Maca, jih probaj prenest s sistemskim Image Capture.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.12.2017 23:39:17
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to da so vprašanja začetniška, bom poskusil jaz pomagat ki sem tudi začetnik. Very Happy

Siri je osebni asistent, ki omogoča opravljanje opravil samo s spraševanjem. To pomeni, da lahko z uporabo svojega glasu pošljemo sporočilo, dodamo sestanek v koledar, določimo alarm, nekoga pokličemo ali pošljemo sporočilo in še več.
Vir https://www.google.si/search?q=kaj+je+to+siri&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=K3okWrGdJcuuUYvlktAG

Veliko načinov je za slike prenest. Nisi napisala na kakšen računalnik ...najbrž z Windowsi?

Z Mac-om je lažje...zadnje čase še najraje uporabljam AirDrop.
Ne vem kako je z Windowsi. Par let nazaj vem da mi ni ajfona pokazal kot disk in nisem mogu prenest slike.
Zdaj je najbrž drugače.
To, da vidiš samo 70 je najbrž nekakšna neumnost ki si jo spregledala. Mogoče je še kakšna vrstica ki jo ne vidiš...

Če nastaviš tovarniške nastavitve ali restore boš imela "prazen" telefon. Bo tak kot da je nov ...brez vsebine in vseh tvojih podatkov.

Ok, če si naredila backup ga lahko seveda spet dobiš nazaj, ampak ne najdem razloga zakaj bi to naredila.

Probaj malo poslikat kaj se ti zgodi ....lažje bo ugotoviti kje je problem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.12.2017 06:43:33
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni zadnje čase ljuba opcija je Google Photos. Naložiš na telefon aplikacijo, naerdiš sinhronizacijo in evo, vse fotke s telefona maš v oblaku oz. v storitvi Google photos. Vse fotke ahko tudi fizično cukneš na računalnik...windows ali mac.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.12.2017 07:11:46
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fotke ti iz telefona nalaga najprej na icloud (oblačna storitev) od koder se potem sinhronizira na rač. Pri tebi je problem v tem, da imaš icloud storage full, na kar te tudi opozarja. Zastonj ga dobiš samo 5GB, več moraš dokupiti (settings->(prva opcija čist na vrhu s tvojim imenom_apple ID, icloud, iTunes&App Store->iCloud->Manage Storage->Change storage Plan). Če boš dokupila icloud Storage se ti bodo tudi ostale slike uplodale.ž

Kako pa si jih hotela prenesti na rač, da jih vidiš samo nekaj?

Kot že omenjeno je tudi google Pthotos opcija (podobno kot iCould).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.12.2017 10:51:09
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Preden karkoli probaš, ugasni in ponovno prižgi telefon.

Probaj kakšno od tistih slik, ki se ne vidijo, poslat po mailu.

Kako so slike, ki se ne vidijo, prišle na telefon? Si jih fotkal s Camera appom, al si jih naredil kako drugače (drug app, prenesel od kod drugod, itd.)

Če uporabljaš Maca, jih probaj prenest s sistemskim Image Capture.



Živjo, hvala za odgovor!
Slike so direkt iz telefona oziroma kar sem slikala s telefonom.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.12.2017 10:53:16
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Glede na to da so vprašanja začetniška, bom poskusil jaz pomagat ki sem tudi začetnik. Very Happy

Siri je osebni asistent, ki omogoča opravljanje opravil samo s spraševanjem. To pomeni, da lahko z uporabo svojega glasu pošljemo sporočilo, dodamo sestanek v koledar, določimo alarm, nekoga pokličemo ali pošljemo sporočilo in še več.
Vir https://www.google.si/search?q=kaj+je+to+siri&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=K3okWrGdJcuuUYvlktAG

Veliko načinov je za slike prenest. Nisi napisala na kakšen računalnik ...najbrž z Windowsi?

Z Mac-om je lažje...zadnje čase še najraje uporabljam AirDrop.
Ne vem kako je z Windowsi. Par let nazaj vem da mi ni ajfona pokazal kot disk in nisem mogu prenest slike.
Zdaj je najbrž drugače.
To, da vidiš samo 70 je najbrž nekakšna neumnost ki si jo spregledala. Mogoče je še kakšna vrstica ki jo ne vidiš...

Če nastaviš tovarniške nastavitve ali restore boš imela "prazen" telefon. Bo tak kot da je nov ...brez vsebine in vseh tvojih podatkov.

Ok, če si naredila backup ga lahko seveda spet dobiš nazaj, ampak ne najdem razloga zakaj bi to naredila.

Probaj malo poslikat kaj se ti zgodi ....lažje bo ugotoviti kje je problem.


Smile dobra... Very Happy

Prav ni neumnost. Sem probala tudi na bratovem računalniku. Do zdaj nisem imela teh težav. Zdaj prvič se mi je zgodilo. Ko se s kablom priklopim na računalnik in opdrem DCIM datoteko mi v njej pokaže le par slik. Tudi če dam prenesi slike in videe mi prenese le par teh slik. Čudno res.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.12.2017 10:54:57
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vanjuš je napisal/a:
Smile dobra... Very Happy

Prav ni neumnost. Sem probala tudi na bratovem računalniku. Do zdaj nisem imela teh težav. Zdaj prvič se mi je zgodilo. Ko se s kablom priklopim na računalnik in opdrem DCIM datoteko mi v njej pokaže le par slik. Tudi če dam prenesi slike in videe mi prenese le par teh slik. Čudno res.


Po tem bi jaz predvideval da so slike shranjene v iCloudu, glede na to da jih ne pokažev DCIM mapi.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.12.2017 10:55:26
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kkemikk je napisal/a:
Fotke ti iz telefona nalaga najprej na icloud (oblačna storitev) od koder se potem sinhronizira na rač. Pri tebi je problem v tem, da imaš icloud storage full, na kar te tudi opozarja. Zastonj ga dobiš samo 5GB, več moraš dokupiti (settings->(prva opcija čist na vrhu s tvojim imenom_apple ID, icloud, iTunes&App Store->iCloud->Manage Storage->Change storage Plan). Če boš dokupila icloud Storage se ti bodo tudi ostale slike uplodale.ž

Kako pa si jih hotela prenesti na rač, da jih vidiš samo nekaj?

Kot že omenjeno je tudi google Pthotos opcija (podobno kot iCould).



Živjo, hvala za odgovor.
Ma ne vem, ker sem na iCloud zbrisala slike. Razen če jih nisem prav. Jaz se v to res ne spoznam očitno Surprised Very Happy

Na računalnik sem jih želela tako kot po navadi prenesti s kablom...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.12.2017 10:59:51
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
abbracci je napisal/a:
Po tem bi jaz predvideval da so slike shranjene v iCloudu, glede na to da jih ne pokažev DCIM mapi.


Niso, ni jih Sick
Kaj, če bi jaz lepo telefon nastavila na tovarniške in potem dala restore? Pa poskusim slike še enkrat dat preko kabla dol? Mogoče imam kje kakšno kljukico preveč ali premalo v nastavitvah... Ne vem, ugibam. Je pa res, da mi včasih moj dveletnik z YT kam zaide.... On no Very Happy Potem pa bod pameten.

Mimogrede, berem, da iphone pri nizkih temeperaturah rad crkuje. Sem mislila, da se moj poslavlja... To je pa res dober telefon za tak denar ne?! Je tukaj kak hakeljc tudi? Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.12.2017 11:20:12
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če fotke ne bodo šle v backup in jih posledično ne boš dobila nazaj po restoru? Jaz trga ne bi tako delal.

A ti vseh teh 1000 slik v Photos vidiš?

Na vsak način probaj par problematičnih slik poslat po mailu, al pa skopirat na kak cloud. Da vidiš, če to gre skozi.

Pa telefon restartaj. Meni se pogosto zgodi, da zbrišem fotke, telefon pa še kar šteje, da so tam. Šele ko restartam telefon, dojame, da jih ni več.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.12.2017 11:51:10
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo v iCloud ji ne bo šlo, če javla da je storage almost full. bo treba neko alternativno clound verijanto uporabit (dropbox, google photos...).

Jaz tud nebi kar restoral, ker v iCloudu jih pomoje nimaš, glene na že prej omenjen full storage in se res lahko zgodi da ji ne več.

Iz kerega konca SLo pa si? Če iz Mb lahko tudi osebno pogledava in vidiva v čem je problem.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.12.2017
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.12.2017 14:13:48
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kkemikk je napisal/a:
Samo v iCloud ji ne bo šlo, če javla da je storage almost full. bo treba neko alternativno clound verijanto uporabit (dropbox, google photos...).

Jaz tud nebi kar restoral, ker v iCloudu jih pomoje nimaš, glene na že prej omenjen full storage in se res lahko zgodi da ji ne več.

Iz kerega konca SLo pa si? Če iz Mb lahko tudi osebno pogledava in vidiva v čem je problem.



Vidis, Slovenija je tako majhna pa hkrati tako velika: iz Nm konca sem 😀

No potem pa bom na tale google vrgla slike. In potem jih na telefonu samo oznacim in zbrisem? Pa bo potem iCloud prazen al moram spet kaj obkljukat? Oprosti res sem ze cist zmedena ob vseh teh varjantah 🤢
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 04.12.2017 16:40:23
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri kateri velikosti pa google cloud downsempla fotke.
Nisem siguren, ker ne uporabljam, samo se mi zdi, da jih (v nekem primeru) ne shrani v polni velikosti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 04.12.2017 17:28:01
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pri kateri velikosti pa google cloud downsempla fotke.
Nisem siguren, ker ne uporabljam, samo se mi zdi, da jih (v nekem primeru) ne shrani v polni velikosti.

Za slike je 16 MP omejitev, za video pa 1080p. Kar je večje bo downsizalo. To je če se odločiš za neomejeno kapaciteto. Drugače si omejen na 15 GB + dokup.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2017
Prispevkov: 1
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 13.12.2017 09:05:19
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, še ena dokaj nova uporabnica, ki je zaenkrat navdušena nad iOS-om Smile kako to dela... ni primerjave niti z najboljšim androidom Razz

Zanima me pa samo; sproti se mi fotke shranjujejo v Google Photos (vse, tiste ki jih pofotkam ali shranim iz kje drugje), a potem lahko iz albumčkov enostavno fotke zbrišem pa je spet prostor oz. se sprosti pač?

Upam, da je razumljivo napisano. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 13.12.2017 09:55:48
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tako je. lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.12.2007
Prispevkov: 31
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 13.12.2017 11:21:55
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, z klikom na "Free up space".

Summer je napisal/a:
Živjo, še ena dokaj nova uporabnica, ki je zaenkrat navdušena nad iOS-om Smile kako to dela... ni primerjave niti z najboljšim androidom Razz

Zanima me pa samo; sproti se mi fotke shranjujejo v Google Photos (vse, tiste ki jih pofotkam ali shranim iz kje drugje), a potem lahko iz albumčkov enostavno fotke zbrišem pa je spet prostor oz. se sprosti pač?

Upam, da je razumljivo napisano. Smile

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.12.2017
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 17.12.2017 15:02:58
Re: Prenos slik
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj pa kontra - iz pc-ja na iphone brez kabla in brez iclouda,
se da prenesti slike na iphone s Team Viewerjem + bluetooth ali wifi ?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani