Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Kateri NAS
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #281   Objavljeno 23.11.2017 21:56:33
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si nastavil iz nule... torej reset na tovarniske nastavitve (ce seveda ni bil nov) in zacnes po korakih preko carovnika? Jaz sem tako nastavil... in vse deluje.... ni bilo treba nic posebej nastavljati pravic...

Imas problem z loginom iz svojega omrezja ali od zunaj? Za dostop od zunaj moras se router imeti pravilno nastavljen...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2010
Prispevkov: 60
Kraj: Lesce-Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #282   Objavljeno 23.11.2017 23:38:00
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja nastavil sem ga iz nule...je bil nov...tezava je iz moje omrezne.....do tja da bi iz zunaj dostopal se nisem prisel.....ne vem zakaj se mi ne logira....zadnja opcija je da nastavim na tovarniske nastavitve....kar pomeni spet vse na novo nastavljat....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2010
Prispevkov: 32
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #283   Objavljeno 11.12.2017 08:55:20
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni
Dobil sem stari NAS Xtreamer eTRAYz. Z ustreznim konfiguriranjem sem dosegel, da so sherane mape vidne na MBP, ne vidijo pa se v Time Machine. Na MBP je nameščen El Capitein. NAS naj bi podpiral protokole AFP in SMB. Ima kdo izkušne s tem NASom in priključitvijo na Time Machine?
Prosim vsaj za link do recepta na natu za njegovo prikličitev v Time Machine. Zaenkrat ne najdem nič koristnega.
Hvala vsem!
Tomaž

_________________
iPhone 3gs
iPhone 4s
iPhone SE
iPad 1
iPad Pro
Macbook pro 17''
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #284   Objavljeno 26.08.2018 15:30:25
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
oj,
kateri NAS priporocate za domaco uporabo?
predvsem mislim na njemu imeti gopro videoje, slike, glasbo. Nocem, da bi ob okvari diska izgubil vse videoje in slike. Kaj predlagate?

Kapaciteta bo 3-4TB dovolj. Se splaca razkirat in vzeti nekaj, kaj ima 2diska in ju imeti v raid1?

recimo to?: https://www.mimovrste.com/zunanji-trdi-diski/wd-my-cloud-home-duo-8tb-nas-wdchd-wdbmut0080jwt?utm_source=ceneje&utm_medium=referral&utm_campaign=EG&utm_content=zunanji-trdi-diski

ali to, kjer je samo en disk in so podatki (vprasljiva varnost?):
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/wd-my-cloud-home-6tb-nas-wdbvxc0060hwt-eesn

ali kaj drugega?

vecina bos NAS sluzil za shrambo, le obcasno za online dostop do podatkov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #285   Objavljeno 26.08.2018 18:53:59
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je samo en disk, potem ob okvari le tega težko pričakuješ, da podatkov ne boš izgubil.

Pri NAS-ih je zelo lepa linarna krivulja, da za več denarja dobiš sorazmerno več funkcionalnosti. 3-4 TB so trenutno potrebe ali končne pričakovane potrebe? Ali imaš dober uplink na internet? Koliko so ti podatki pomembni? Ali bi imel kaj proti, če se ti zrcalijo npr. na Google Drive?

Proti katerim vrstam izgube podatkov se želiš zaščititi:
1. Sesutje enega diska.
2. Sesutje dveh diskov hkrati.
3. Uničenje NAS-a (požar, poplava, virus...).
4. Da sam po pomoti izbrišeš kako datoteko in to opaziš šele čez nekaj časa.
5. Tiha degradacija podatkov na magnetnih diskih (bitrot).


Neka cheap WD varianta z dvema diskoma te ščiti samo pred številko 1. Boljši Synology z 2 diskoma eventuelno še pred 3 (backup na cloud ali na oddaljen disk), 4 (BTRFS datotečni sistem) in delno 5.

Na kratko. Se pa po mojem v to splača malo več investirati in kupiti modularno napravo. Npr. jaz imam Synology iz leta 2012, ki še vedno normalno dela, dobiva vse popravke, počasi sem dodal še par diskov, ker je postalo premalo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #286   Objavljeno 26.08.2018 19:53:18
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pricakujem uporabnega prostora nekje 3-4TB (min min je 2 TB). To so koncno pricakovane potrebe. Sedaj imam max 1 TB stvari.

50/50MB net. optika.

imam zakupljeno poslovno office365 in tam 1TB onedrive. vse zelo pomembne stvari bi imel torej na NASu in se tudi na Onesriveu loceno. Slike, videoje in ostalo pa le na NAS-u, vendar vseeno zelim zasciti podatke.

Kaksno zascito?
1. Proti okvari diska. Predvsem in najbolj le to.

Cena? 300€ nekje. 400€ mi je ze nekako max glede tega. Bi vzel synology, endar mislim, da ne pridem skos s tem budgetom..ali?

Predvsem mi je pomembno varnost podatkov in sele nato mrezna funcionalnost in dostop z vseh moznih naprav.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #287   Objavljeno 26.08.2018 20:10:31
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mnja, za tole dobiš res bottom-end Synota. Neke WD RAID rešitve bi ti odsvetoval. Preveč zaprto, premalo modularno.

Če dodaš še 100 EUR, dobiš za 500 EUR Synota ds218 (300 EUR), notri počiš 2x4TB Ironwolf (2x100 EUR) in imaš mir. Nastaviš RAID, BTRFS in snapshots, kar ti omogoča tudi varnost pred nenamernim izbrisom podatkov. Cloud Station nastaviš, da ti pomembne podatke zrcali v OneCloud.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #288   Objavljeno 26.08.2018 20:57:22
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ne rabiš stalno na mreži, raje vzami dve OK ohišji za diske in daj notri primerna diska. Enega za kramo, drugega za backup. Backup ti dela Time Machine in maš vse.

Skalabilnost, varnost in modularnost. Za 400 EUR brez problema.

Če rabiš na mreži, pač mašino pustiš prižgano.

Jaz imam enga starga minija brez ekrana, gor pa par diskov. Še na Firewire.
Že veliko let. Boljša NAS rešitev od tega bi me stala 3K+ EUR.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #289   Objavljeno 27.08.2018 05:33:03
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko pa poisces v kleti star racunalnik, nameces notri diske in namestis nas4free. Najcenejsa varianta in rock solid.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 260
Kraj: Copenhagen
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #290   Objavljeno 27.08.2018 12:35:10
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja 2 centa,

če rabiš storage predvsem za varnost (data redundancy) in ne za editing, naredi si izračun, če se ti sploh splača kupovati NAS+diske+stroški elektrike.

Amazon glacier je zelo poceni. Podobni paketi so tudi na Azure oz. Google cloud.
Recimo za 4TB storage te pride letno 216$ pri Amazonu.

Če pa boš pogosto dostopal do podatkov (download), potem Glacier ni prava rešitev, ker računajo data retrieval.

Izračunaj si Smile

_________________
Hakuna matata
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #291   Objavljeno 27.08.2018 12:37:19
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brainatwork je napisal/a:
Moja 2 centa,

če rabiš storage predvsem za varnost (data redundancy) in ne za editing, naredi si izračun, če se ti sploh splača kupovati NAS+diske+stroški elektrike.

Amazon glacier je zelo poceni. Podobni paketi so tudi na Azure oz. Google cloud.
Recimo za 4TB storage te pride letno 216$ pri Amazonu.

Če pa boš pogosto dostopal do podatkov (download), potem Glacier ni prava rešitev, ker računajo data retrieval.

Izračunaj si Smile


vecino le za shrambo podatkov. neke videoje uredim in je shranim. prav tako slike,..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #292   Objavljeno 27.08.2018 13:06:35
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej malo na cyberport. LINK

Majo bundle Sinology NAS + 2x4TB pod 400EUR. LINK


Sem od njih kupoval že na firmo in dajo normalno račun brez DDV in pošiljajo v SLO.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani