Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Home button problem
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #521   Objavljeno 03.05.2016 21:49:55
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Da. Vendar telekom bo v primeru prijave stvarne napake mobilnik poslal na pregled na epl, ki bo ocenil ali je to stvarna napaka ali ne. Ali se motim ?


Kam ga bo Telekom poslal je njegov problem... Zakon je jasen... in ce zelis res uveljavljati stvarno napako, jo lahko uveljavljas izkljucno pri prodajalcu... Servis je pooblascen zgolj za garancijske zahtevke...


changmobile je napisal/a:
Se eno vprasanje. A ce mi priznajo stvarno napako oziroma ce mi ga da v garancijo in dobim nov telefon se lahko kaj zbira med barvo ? Ali dajo istega kot ga imam zdaj. Ker malo berem po internetu in ugotavljam da imajo tile space gray iphoni kar dosti tezav. Tako z home tipko kot tudi z kamero in moon efektom.

Pa se eno uprasanje da ne bom smetil na vsake 5 minut z novim postom. Je ze kaj bolj znano kako je z novimi telefoni pri garanciji ? So to novi al refurbished ?



Ne mores kar izbirati barve... Ce ti Telekom prizna stvarno napako, lahko zahtevas zamenjavo izdelka ali pa povrnitev kupnine...

Se mi pa zdi, da malo prevec kompliciras Wink ... Sam imam space gray iPhone 6s... Pa nimam nobenih problemov... in sem preprican, da jih je se cel kup takih... prav tako je verjetno tudi nekaj takih, ki imajo take probleme z belimi, zlatimi ali rose gold Wink ...


Pri garancijski menjavi dobis vedno nov aparat... Ceprav se bo verjetno nasel kdo, ki bo trdil, da to ni res... Wink ... Itak pa ni razlike, da bi to lahko opazil... tako da je cisto vseeno ali verjames enim ali drugim trditvam Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #522   Objavljeno 03.05.2016 21:58:58
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepsa hvala za odgovor. Z mojim problemom na telefonu se da komot zivet. Tudi ljudje, ki so poskusili moj telefon pravijo sicer da cutijo da se tipka udira, ampak usi recejo da jih pretirano ne moti. Konec koncev tipka res dela.

Ampak ta zadeva me je tako zelo zmotila, ko sem videl da je pri drugih gumb normalen. Saj sem se sprijaznil. Samo bojim se da bi bilo scasoma vse huje in bi se gumb cisto pokvaril.

Pa se zadnje vprasanje. Tokrat prisezem da zadnje. V primeru da mi telekom zavrne stvarno napako, lahko se vedno uveljavljam garancijo za izbrano stvar ? Ali je morem za isto napako uveljavljati obe stvari ?

Vse bolj se nagibam temu da ga zanesem z usemi papirji na epl in naj z njim naredijo karkoli. Zamenjajo telefon, tipko, ali pa recejo da je kul tako.

Kaksna mnenja ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #523   Objavljeno 04.05.2016 05:42:26
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S stvarno napako ne bos nikamor prisel, ker to ni stvarna napaka, ker knof dela.

Raje oddaj v garancijo v TC ali direkt na EPL. Like
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #524   Objavljeno 04.05.2016 06:24:42
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nesem direktno na epl. Najlepsa hvala vsem za vse odgovore. Lp

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #525   Objavljeno 04.05.2016 06:25:43
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
S stvarno napako ne bos nikamor prisel, ker to ni stvarna napaka, ker knof dela.

Raje oddaj v garancijo v TC ali direkt na EPL. Like


Ce je stvarna napaka ali ne je tezko govoriti... Ni pa vedno tako, da je stvarna napaka povezana s tem, da zadeva dela ali ne ...

Ravno pred kratkim je bil dokaj odmeven primern v medijih glede napkua rabljenega vozila, ki je imel prevrtene kilometre. Ceprav je vozilo bilo vozno... se je to, da stevec kilometrov ni kazal dejanskega stanja (kar je bilo ugotovljeno povsem nakljucno pri pregledu servisnih posegov zabelezenih na pooblascenem servisu), bila stvarna napaka ... predvsem zato, ker je prodajalec jamcil, da je stanje stevca realno oz. ni bilo manipulirano ... Ampak vseeno ... avto je bil vozen in ni kazal napak ...

Je pa dejansko to res, da je stvarno napako veliko tezje uveljavljati kot garancijo... sploh pri takih zadevah kot je tale konkretno omenjen primer s home gumbom ... Se glede garancije je tako... da je verjetno treba biti dovolj siten, da se uposteva... ker dejansko je tako, da so lahko pri enakih izdelkih rahla odstopanja in se lahko razlicno obnasa pri razlicnih napravah... cetudi so recimo iz iste serije ...

Taksno je moje razmisljanje Wink

P.S.: Jaz bi, ce bi me res motilo (tezko recem, ker je treba videti ali probati v zivo) nesel na servis (EPL) in bi tam povprasal, kako je s tem ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #526   Objavljeno 04.05.2016 07:52:14
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor. Ne bom vec tezil tu in spraseval, naredil pa nic. Odnesel ga bom na epl. Ste mi pa zdaj naredili se eno vprasanje v glavi haha, ceprav sem rekel da ne bo vec uprasanj.

A sem pri uveljavljanju garancije tudi upravicen do menjave aparata, ce epl ugotovi da se ne splaca popravljat ? Ali sem tega delezen samo ce jo uveljavljam preko telekoma ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #527   Objavljeno 04.05.2016 07:58:55
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:


A sem pri uveljavljanju garancije tudi upravicen do menjave aparata, ce epl ugotovi da se ne splaca popravljat ? Ali sem tega delezen samo ce jo uveljavljam preko telekoma ?


Hmmm.. tega vprasanja pa ne razumem popolnoma. Uradni serviser za aparate kupljene pri Telekomu je EPL... In cisto vseeno je, kje uveljavjas garancijo... Ce preko Telekoma bo trajalo dlje, ker mora Telekom se poslati na EPL in pocakati, da pride popravljen ali zamenjan nazaj iz EPLja... Ali si upravicen do novega ali ne pa je odvisno od Appla ... Ce se zadeve, zaradi katere se aparat reklamira, popravlja, bodo porpavili, ce se menja aparat, bos dobil zamenjanega ... Ce bodo pri EPLju ugotovili, da to ni napaka, ki bi jo Apple priznal, bos dobil nazaj takega, kot si ga oddal ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #528   Objavljeno 04.05.2016 08:14:27
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upravicen do menjave. To sem mislil. Velja.
Nesem na epl in sporocim kako pa kaj. Se enkrat hvala za odgovore. Vidim da sem kar zakompliciralstvar tu gor. Saj me nebi tak motlo ce telefon nebi bil nov.

Sporocim ko dobim odgovor epla v petek.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #529   Objavljeno 07.05.2016 22:24:59
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da osvežim post za ljudi, ki imajo podoben problem. Telefona nisem nesel na servis. Sem ga v četrtek malo spihal in gumb je trden kot skala. Tako da res nevem kaj je povzročilo to malo škripanje in občutek kot da je gumb čisto obrabljen. Verjetno smet Very Happy

Sem pa vesel bolj, kot če bi mi kdo dal 100 €. Haha.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2014
Prispevkov: 114
Kraj: Slov.Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #530   Objavljeno 27.06.2016 13:51:59
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče ve kdo koliko bi prišel menjan home gumb na iphonu 5s, ker mi je danes crknil, normalno se stiska, naredil sem rest, touch id pa dela normalno???
Mogoče se samo kaj odklopilo?!?

Se splača al ga prodam za 150€ (je čisto brez praske, edino zaslon se je v eku malo odlepil)???

_________________
MacBook Air 13" (2015)
iPhone 5s
iPad mini
iPod touch 4g.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 185
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #531   Objavljeno 27.06.2016 14:00:00
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"Touch id" home gumba nazalost ni mogoce zamenjati.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #532   Objavljeno 27.06.2016 22:03:09
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
RokCrnii je napisal/a:
"Touch id" home gumba nazalost ni mogoce zamenjati.

Na uradnem servisu se lahko menja - skupaj z celotnim ekranom, strošek za 5S je pa cca. 170 EUR. Like
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 185
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #533   Objavljeno 27.06.2016 22:16:07
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Na uradnem servisu se lahko menja - skupaj z celotnim ekranom, strošek za 5S je pa cca. 170 EUR. Like


Odlično. Like

To je že vse od tega, ko ste začeli menjati ekrane?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #534   Objavljeno 27.06.2016 22:19:29
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
RokCrnii je napisal/a:
Odlično. Like

To je že vse od tega, ko ste začeli menjati ekrane?

Ja ko je uradno prišlo v Slovenijo, da se lahko uredi tudi popravilo ekrana... Se zamenja itak tudi home tipka in TouchID sprogramira tko da dela naprej bp..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #535   Objavljeno 27.06.2016 23:44:59
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ufff še kr menkaja celotnega zaslona, ni poceni. Z novim iOS 10 si bodo pa servisi še bolj meli roke, glede na to, da se bo še dodatno povečala uporaba home gumba.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2014
Prispevkov: 114
Kraj: Slov.Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #536   Objavljeno 03.07.2016 10:53:41
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudeži se dogajajo Very Happy , ko sem se končno navado na nedelovanje tipke je ta začela delovati Rolling Eyes

_________________
MacBook Air 13" (2015)
iPhone 5s
iPad mini
iPod touch 4g.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.03.2017
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #537   Objavljeno 15.10.2017 16:31:05
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iphone 7 imam problem z home gumbom,ta ne deluje, je crknil sam od sebe..touch id deluje normalno. Zanima me ali kdo ve koliko stane popravilo? Namrec racuna ne najdem od telefona,ker nisem prvi lastnik se niti ne spomnim ali sem ga dobil zraven..Sem pa preveril po serijski stevilki in se je telefon v garanciji do februarja 2018.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1776
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #538   Objavljeno 15.10.2017 17:08:03
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
breskvica1990 je napisal/a:
Na iphone 7 imam problem z home gumbom,ta ne deluje, je crknil sam od sebe..touch id deluje normalno. Zanima me ali kdo ve koliko stane popravilo? Namrec racuna ne najdem od telefona,ker nisem prvi lastnik se niti ne spomnim ali sem ga dobil zraven..Sem pa preveril po serijski stevilki in se je telefon v garanciji do februarja 2018.


Sej nerabis racuna ! Tvoj iphone je racun Smile Nesi na Epl pa bos vidu kaj se da narest :

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.03.2017
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #539   Objavljeno 15.10.2017 20:55:41
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kam lahko to nesem? Vrjetno je v Lj samo ne? Se nisem nikoli imel nic od appla na servisu tak da nevem 😄
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1776
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #540   Objavljeno 15.10.2017 20:59:26
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
breskvica1990 je napisal/a:
Kam lahko to nesem? Vrjetno je v Lj samo ne? Se nisem nikoli imel nic od appla na servisu tak da nevem 😄


Na google napisi epl Smile i to je to ! Smile mas vse podatke tam

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani