Jabuk
stock mail - težave s Push new Data
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.10.2017 15:40:58
stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam težavo glede "push new data" na originalnem appu za mail. Mail app mi ne preverja za novo elektronsko pošto in dokler ne zaženem aplikacije (razen v nekih izjemnih primerih in v meni nepoznanih okoliščinah, ko mi približno 1x tedensko preveri) ne vem ali imam kako novo pošto ali ne. Recimo na sliki v priponki se vidi da sem danes ob 16:09 uri odprl mail app in da je bilo nazadnje preverjeno ob 07:16 uri zjutraj! Takoj zatem seveda aplikacija začne "Checking for Mail..." in mi naloži vso novo pošto. Sicer se mi to pojavlja že skozi več zadnjih verzij iOS in različnih aparatov, pa sklepam, da imam mogoče kaj narobe nastavljeno.

Pod nastavitvami (na iOS 11.0.2, iPhone 7+) imam naslednje:
Settings>Accounts&Passwords imam Fetch New Data na Push.
Če kliknem na Push (spodaj sem dal sliko) še enkrat pokaže, da imam Push vklopljeno. Spodaj so sicer nato našteti accounti, kjer imam pa na obeh gmailih nastavljeno Fetch, kjer je druga opcija Manual.



Aja, imam icloud account, ki ga NE uporabljam za elektronsko pošto, imam pa dva gmail accounta, na katerih uporabljam samo e-pošto.



Nastavitve:

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2013
Prispevkov: 167
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.10.2017 15:58:13
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fetch imam jaz nastavljeno terminsko in ne Automatically. Pomoje ravno zaradi tega osvezuje le, ko uporabljas telefon oz. ko odpres app.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.10.2017 16:39:08
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gmail pri brezplacnih mail racunih ne omogoca "Push"... kar se tudi vidi poleg racuna, kjer pise "Fetch" ... Tisto spodaj "Automatically" pa ne vem kako deluje... Eni so pisali, da naj bi s to nastavitvijo Gmail delal kot "push mail" ...

Probaj spodaj nastavit interval... recimo na 15 minut... pa bos potem videl, ce je to to ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.10.2017 18:31:16
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest, če naložil googlovo gmail aplikacijo in nastavim isti account dela prfektno.

seveda želim uporabljat applov app, ker je malce bolje integriran v OS, predvsem pri uporabi priponk...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.10.2017 19:58:30
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
masamune je napisal/a:
Jest, če naložil googlovo gmail aplikacijo in nastavim isti account dela prfektno.

seveda želim uporabljat applov app, ker je malce bolje integriran v OS, predvsem pri uporabi priponk...


Ampak push Gmail na privzeti aplikaciji ne deluje ze nekaj let... Wink ... menda deluje samo s placljivimi Gmail racuni,,,

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.10.2017 12:19:16
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ampak push Gmail na privzeti aplikaciji ne deluje ze nekaj let... Wink ... menda deluje samo s placljivimi Gmail racuni,,,


Ja lej, očitno imaš prav. Enostavno ne dela, vam pa, da je včasih (pred leti) to delalo.

Ne vem pa v čem je fora, ker na gmail appu pa push dela povsem normalno, na istem google računu - brezplačnem seveda.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2013
Prispevkov: 167
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.10.2017 12:38:30
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
masamune je napisal/a:
Ne vem pa v čem je fora, ker na gmail appu pa push dela povsem normalno, na istem google računu - brezplačnem seveda.


Mislim, da gre za dva razlicna nacina pusha. Tistega, ki ga uporablja Google pac Apple ne podpira na iOSu (na macu ga mislim da celo podpira).
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.10.2017 14:29:30
Re: stock mail - težave s Push new Data
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za delovanje Gmail push je bilo treba vcasih drugace nastaviti racun (preko Echange Activesync)... ampak so to ukinili pred nekaj leti... in je ostalo samo se za uporabnike placljive storitve Google Apps... Kasneje je Google izdal svojega mail klienta za iOS, ki pa menda deluje tudi kot potisni racun...

https://gigaom.com/2013/07/05/push-alternatives-for-your-gmail-messages-on-ios/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani