Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
Apple TV. Da/Ne?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #381   Objavljeno 09.10.2017 18:29:26
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je ta trenutek najboljša alternativa Nvidia Shield. Podobna cena, podobna zmogljivost, Android TV namesto tvOS.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #382   Objavljeno 09.10.2017 23:09:03
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti ki nima pametnega TV-ja še razumem da kupi ATV. Ampak ni mi pa jasno zakaj ATV 4K, saj je vsak 4K TV že pameten. Meni se v letu 2017 pretakanje vsebine iz računalnika na TV ne zdi v koraku s časom. Imamo polno servisov s kvalitetnimi vsebinami - Amazon, Netflix, HBO, google play. Ti servisi so dostopni na vseh televizijah kupljenih po letu 2010. Če eni vsako leto menjavate ajfaune, bi bilo fino na vsakih 7, 8 let tudi kakšen TV kupit.

Skratka vse kar ponuja ATV se da doseči z navadnim pametnim televizorjem, le da je včasih potrebno narediti tri do štiri klike več za isti rezultat (oz. še kakšnega manj na androidnih napravah). Kdor se ne razume preveč v te tehnične podrobnosti je bolj pametno da prisluhne Applovim strokovnjakom na konferencah, ki zelo lepo povejo zakaj boste neko noviteto rabili in na kakšen način jo boste uporabljali. Vse na dlani, sploh ni treba več razmišljat, samo dinarčke daš in je to to. Laughing

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #383   Objavljeno 09.10.2017 23:22:11
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne razumeš enih stvari: ATV je zelo lepo integriran v sistem in omogoča zadeve, ki jih pametni TV ne, kot npr. AirDrop. Zrelo uporabna zadeva je tole, če vprašaš mene. Servisi me ne zanimajo, ker so plačljivi, ponudba slaba, še slabša pa s slovenskimi podnapisi. Jaz si filme snamem iz dobrega starega Partisa v HD resoluciji in potem streamam na TV. Kar hočem in kadar hočem. Kaj je tukaj tako slabega oz. zaostalega? Imam 4K TV z Androidom, pa mi ne potegne. On no Morda sem še malo iz stare šole na tem področju, ampak poskusil bom z ATV, potem pa bom videl, kako in kaj.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #384   Objavljeno 09.10.2017 23:51:39
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na partisu sploh ne dobiš 4K vsebin. Če si pirat, najdi vsaj normalen tracker in potegni dol film ki je 4K HDR s 60mbps bitrejtom, da izkoristiš vse te naprave za katere so te zlikovci - mojstri marketinga - obrali. Poredneži eni, kaj so ti naredili. Mad Laughing Very Happy

Airdrop je pač zaprti servis za pošiljanje datotek. Niso se bili sposobni zmeniti in narediti protokola po katerem bi se lahko datoteke pošiljale med vsemi možnimi napravami. Pač amaterji, nimaš kaj. Airdrop pa res ni tako čudo tehnike...

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #385   Objavljeno 10.10.2017 04:57:36
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ne razumeš enih stvari: ATV je zelo lepo integriran v sistem in omogoča zadeve, ki jih pametni TV ne, kot npr. AirDrop. Zrelo uporabna zadeva je tole, če vprašaš mene. Servisi me ne zanimajo, ker so plačljivi, ponudba slaba, še slabša pa s slovenskimi podnapisi. Jaz si filme snamem iz dobrega starega Partisa v HD resoluciji in potem streamam na TV. Kar hočem in kadar hočem. Kaj je tukaj tako slabega oz. zaostalega? Imam 4K TV z Androidom, pa mi ne potegne. On no Morda sem še malo iz stare šole na tem področju, ampak poskusil bom z ATV, potem pa bom videl, kako in kaj.


Stream filmov na tv z androidom je zelo enostaven in veliko dlna opcij je na izbiro.

Sem imel atv in chromecast, a še najbolj mi ustreza siol box:) gledam tv, streamam filme, z Tv Assist appom pa lahko imam airplay iz ios naprav, star je že nekaj let, 1080 prebavi bp pa poceni je bil:)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #386   Objavljeno 10.10.2017 06:28:12
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Na partisu sploh ne dobiš 4K vsebin. Če si pirat, najdi vsaj normalen tracker in potegni dol film ki je 4K HDR s 60mbps bitrejtom, da izkoristiš vse te naprave za katere so te zlikovci - mojstri marketinga - obrali. Poredneži eni, kaj so ti naredili. Mad Laughing Very Happy

Počasi kapljajo 4K filmi tudi na Partis. Kateri tracker pa bi mi ti priporočal, pa da imajo filmi tudi slovenske podnapise? Saj ne, da ne razumem angleško, pa tudi angleški podnapisi obstajajo, kar je potem še lažje spremljati, pa vendar je bolj udobno s slovenskimi ali vsaj hrvaškimi podnapisi.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #387   Objavljeno 10.10.2017 08:09:46
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://torrentinvites.org

Tukaj si lahko pogledaš, sicer pa se na vseh pojavijo večinoma isti filmi sočasno ko se neka riperska skupina odloči in ripa blu ray. Pred časom so strli zaščito za 4K bluray, tako da se zadnje čase pojavlja tudi precej 4K HDR vsebine, ampak moreš gledat da piše bt2020 oz v kontekstu:
The Revenant 2015 DTSHD DUAL UltraHD BluRay 2160p HEVC BT2020 HDR x265 [FreeLeech] 74.7 GB

S podnapisi pa rešiš zadevo tako da daš film dovolj naglas in začneš poslušat. Tako si tudi bolj vpet v dogajanje. Imaš pa tudi že v filmu priloženih nekaj podnapisov - angleške, nemške, francoske...

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #388   Objavljeno 10.10.2017 08:41:03
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A Smart TV ti pa ne najde podnapisov sam?

Sem se navadil na Infuse, ki ima zlo enostavno narejeno iskanje podnapisov.
Izbereš jezik in ti pokaže kaj je na voljo. Ne vem, če sem naletel na dva filma, za katere jih ne bi bilo. (na enega sigurno sem.)

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #389   Objavljeno 10.10.2017 09:04:58
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:

Skratka vse kar ponuja ATV se da doseči z navadnim pametnim televizorjem,


In kako se na navadnem pametnem televizorju vpišem v iCloud, da lahko družina zbrana pred TV gledamo poletne fotografije, spomine, deljene fotografije prijateljev, albume ... Kako uživati v Apple Music ? Exclamation

Lp,
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #390   Objavljeno 10.10.2017 09:24:02
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi vse, kar je ponujal prvi iPhone, se je dalo doseči s starimi pametnimi telefoni (Symbian, Windows Mobile, itd). Razlika je bila pač v uporabniški izkušnji. In podobno je sedaj pri Apple TV. Je pa res, da imaš sedaj že Android TV in Tizen, ki sta tudi dovolj dobra. "Navadni" pametni TV-ji so pa iz uporabniškega stališča nekaj takega kot je bila Nokia s svojim Symbianom ob izidu iPhona.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #391   Objavljeno 10.10.2017 13:57:07
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj pravim, če nisi tehnično podkovan je najbolje slediti ukazom in kupovati tisto kar ti je naročeno in uporabljati na način ki ti ga določijo. Lahko pa tudi ravnaš po svoje.

denisr je napisal/a:
In kako se na navadnem pametnem televizorju vpišem v iCloud, da lahko družina zbrana pred TV gledamo poletne fotografije, spomine, deljene fotografije prijateljev, albume ... Kako uživati v Apple Music ? Exclamation

Lp,


Vpišeš se lahko preko prvega browserja naprimer. Ampak vem, tebi je bilo povedano, da se drugače ne da. Nisi kriv, krivi so faloti iz marketinga. Ne krivim nobenega tu, da ne bo pomote. Posnetke iz Balija lahko pokažeš na 100 in 1 način, bolj in tudi manj elegantno kot je to z ATV. Stvar okusa pač. Sem tudi sam kolebal ali bi kupil ATV, ampak zdaj vidim da bi bila to samo ena škatla viška.

Aja pa še stavek o storitvi iCloud. Ste videli kaj sočnih fotografij in videoposnetkov znanih? Vse iz iClouda. Saj ne da bi kdo tu gor bil zanimiv za javnost, ampak vseeno. Zgleda da se da, če je interes. Smile Srečno shranjevanje 2TB osebnih fotografij, videoposnetkov in ostalih podatkov v iCloud. Lp, Vencelj

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #392   Objavljeno 10.10.2017 19:27:48
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Saj pravim, če nisi tehnično podkovan je najbolje slediti ukazom in kupovati tisto kar ti je naročeno in uporabljati na način ki ti ga določijo. Lahko pa tudi ravnaš po svoje.


Po 26 letih dela v IT z PC/MS navezo, mi niti na kraj pameti ne pride, da bi doma uporabljal kaj drugega kot celoten Apple ekosistem ! Cool

Lp,
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.12.2006
Prispevkov: 122
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #393   Objavljeno 10.10.2017 20:19:36
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Počasi kapljajo 4K filmi tudi na Partis. Kateri tracker pa bi mi ti priporočal, pa da imajo filmi tudi slovenske podnapise? Saj ne, da ne razumem angleško, pa tudi angleški podnapisi obstajajo, kar je potem še lažje spremljati, pa vendar je bolj udobno s slovenskimi ali vsaj hrvaškimi podnapisi.


na najboljši strani za torente RARBG so kar povečali 4K ponudbo
https://rarbg.to/torrents.php?search=2160p&category%5B%5D=44&category%5B%5D=45&category%5B%5D=42&category%5B%5D=46
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #394   Objavljeno 10.10.2017 20:44:17
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denisr je napisal/a:
Po 26 letih dela v IT z PC/MS navezo, mi niti na kraj pameti ne pride, da bi doma uporabljal kaj drugega kot celoten Apple ekosistem ! Cool

Lp,


Tega ne bom komentiral, ker bi dobil ban za 2 tedna. Srečno.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #395   Objavljeno 10.10.2017 21:43:47
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Tega ne bom komentiral, ker bi dobil ban za 2 tedna. Srečno.


Bi ga že zdavnaj moral dobit...

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #396   Objavljeno 11.10.2017 05:39:14
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denisr je napisal/a:
In kako se na navadnem pametnem televizorju vpišem v iCloud, da lahko družina zbrana pred TV gledamo poletne fotografije, spomine, deljene fotografije prijateljev, albume ... Kako uživati v Apple Music ? Exclamation

Lp,


Tv Assist app, predvajaš vse iz iPhona na tv, box, media player, pc, xbox,...
Uživaš v slikah, videjih, glasbi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #397   Objavljeno 11.10.2017 13:26:13
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denisr je napisal/a:
Po 26 letih dela v IT z PC/MS navezo, mi niti na kraj pameti ne pride, da bi doma uporabljal kaj drugega kot celoten Apple ekosistem ! Cool

Lp,



Popolnoma se strinjam ! Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #398   Objavljeno 27.10.2017 09:10:37
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Glede apple TV ja me zanima sledeče: ali lahko gledam neomejeno prenose tekem NBA? Si jih lahko tudi posnamem oziroma gledam za nazaj?
Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #399   Objavljeno 27.10.2017 09:23:03
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš naročnino oz. league pass potem lahko gledaš, enako kot na mobitelu. Tudi tekme za nazaj lahko pogledaš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #400   Objavljeno 27.10.2017 10:00:16
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha, OK, sem mislil, da je tako. No škoda. Bi bil kar močan argument za nakup...
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 23, 24, 25  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani