Jabuk
iphone 6s iz US
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.09.2015
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 15.09.2015 17:52:00
iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, zanima me na kaj naj bom pozorn, ko kupujem iphone 6s v Ameriki (glede omrežja npr.). Seveda ga želim uporabljati v SLO.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.01.2010
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.10.2015 22:55:10
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V USA Apple Storih ne prodajajo več zaklenjenih in nezaklenjenih telefonov, ampak so vsi odklenjeni. Vsakemu telefonu je priložena SIM kartica USA operaterja ( T-mobile, Verizon..) ki pa ni aktivirana. Vzami tistega s T-mobile kartico, in vse kar rabiš narediti je da jo pred prvo aktivacijo zamenjaš z našo in voila.

Preverjeno dela brez problemov.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.12.2011
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.10.2015 07:33:40
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zoki,

hvala za ta odgovor. A to velja tudi za spletno Apple trgovino? (mislim da ne ampak vseeno)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.10.2015 08:53:55
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zoky je napisal/a:
V USA Apple Storih ne prodajajo več zaklenjenih in nezaklenjenih telefonov, ampak so vsi odklenjeni. Vsakemu telefonu je priložena SIM kartica USA operaterja ( T-mobile, Verizon..) ki pa ni aktivirana. Vzami tistega s T-mobile kartico, in vse kar rabiš narediti je da jo pred prvo aktivacijo zamenjaš z našo in voila.

Preverjeno dela brez problemov.


Pa je to kje napisano oz. preverjeno, da so vsi tisti kupljeni v U$ Apple Store-ih odklenjeni? Jaz sem zasledil samo to, da je opcija "contract free"... Prejsnja leta je to pomeni zgolj to, da so bili po polni ceni, brez aneksa... se vedno so pa bili zaklenjeni... Sele kasneje (kaksen mesec ali dva po uradnem zacetku prodaje) so se zaceli prodajati taki, pri katerih je pisalo poleg "contract free" se "no simlock" ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.10.2015 18:37:03
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem lani kupil 5s contract free v Apple Storu in normalno dela v Sloveniji:)

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.01.2010
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.10.2015 21:23:46
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telefon sem kupil drugi dan prodaje v Apple Store v New Yorku, in glede na to da je bilo v vrsti za mano vsaj še ene 20 ljudi ( več ali manj tujci ki so prav tako zeleli kupiti telefon brez pogodbe ) sem vsaj 20x slisal to o odklenjenih telefonih. Tako so razložili "store manegerjem" na briefingu dan pred začetkom uradne prodaje in glede na to da meni telefon v SLO na Telekomovo kartico dela popolnoma normalno ( in kolegu njegov v Rusiji ) očitno drži. Poudarjam pa da so to govorili samo za telefon s priloženo T-Mobile kartico, kaj je z drugimi ne vem.


Za Online nakup ne vem, ampak glede na zgoraj povedano je skoraj zagotovo enako. Pazi samo da vzameš T-Mobile kartico. Kakorkoli že, v Ameriko lahko vsako kupljeno stvar, ni važno kaj je, v 14 dneh vrneš nazaj, in ti dajo full refund, tako da izgubit nimaš kaj veliko.


Nazadnje urejal/a zoky Pon 19. Okt 2015 12:46; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.10.2015 11:42:01
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Zoky

Hja, kakor komu…ponavadi se mi bližnjice za nekaj deset € nikoli niso obrestovale. Na Telekomu je z dveletno vezavo 718,80€…in vsako jebo lahko rešujem pred nosom. Nisem prepričan, da ti bo Apple pokril return iz SLO…to pa zna bit kar postavka po hitri pošti… Vezava pa tudi ni neki rizik pri teh cenah…kakšen evro na leto mogoče….pa še tu obstaja neka asimptota, saj nula ne bo nikoli...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.10.2015 11:56:01
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
@Zoky

Hja, kakor komu…ponavadi se mi bližnjice za nekaj deset € nikoli niso obrestovale. Na Telekomu je z dveletno vezavo 718,80€…in vsako jebo lahko rešujem pred nosom. Nisem prepričan, da ti bo Apple pokril return iz SLO…to pa zna bit kar postavka po hitri pošti… Vezava pa tudi ni neki rizik pri teh cenah…kakšen evro na leto mogoče….pa še tu obstaja neka asimptota, saj nula ne bo nikoli...


Hmmm... zakaj bi ti Apple moral kriti "return iz SLO""... karkoli naj bi to ze pomenilo Smile ... Ce je karkoli narobe, ga bo nesel na EPL ali Pro Servis... ali pa pac katerikoli Apple servis ... taqko kot tudi ti, ki ga bos kupil pri Telekomu ... Smile

Ce ze primerjas, primerjaj primerljivo... Ne mores primerjati v enem primeru nakup po polni ceni in v drugem primeru nakup z aneksom Smile ... Ker ce bo Telekom kakorkoli spremenil pogoje (podrazil storitve, poslabsal pogoje ... pac karkoli, kar ni v prid narocnikom... ja... lahko se tudi to zgodi Smile ... ceprav je mogoce trenutno moznosti zelo malo) bos sicer imel moznost prekiniti NR in iti h konkurenci... a bos moral tudi pri Telekomu povrniti razliko za aneks Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.01.2010
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.10.2015 13:49:22
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisto zgoraj je bil odgovor glede nakupa v Ameriki ( ali v trgovini ali online ), in nima prav nobene veze z nakupom v Sloveniji. Dejstvo je da telefon v SLO ( in drugje ) normalno dela.

Pa še to, kot je rekel Jest, gre se za nakup v trgovini, za polno ceno, ne preko vezav in obrokov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.10.2015 17:26:32
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.macrumors.com/2015/10/08/sim-free-phone-6s-available/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.11.2014
Prispevkov: 12
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 14.10.2015 22:27:39
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zoky je napisal/a:
Telefon sem kupil drugi dan prodaje v Apple Store v New Yorku, in glede na to da je bilo v vrsti za mano vsaj še ene 20 ljudi ( več ali manj tujci ki so prav tako zeleli kupiti telefon brez pogodbe ) sem vsaj 20x slisal to o odklenjenih telefonih. Tako so razložili "store manegerjem" na briefingu dan pred začetkom uradne prodaje in glede na to da meni telefon v SLO na Telekomovo kartico dela popolnoma normalno ( in kolegu njegov v Rusiji ) očitno drži. Poudarjam pa da so to govorili samo za telefon s priloženo T-Mobile kartico, kaj je z drugimi ne vem.

Večkrat je bilo omenjeno da je to, da so sedaj telefoni v defaultu odklenjeni, novo z 6s; prej je bilo tako kot si rekel ti, najprej zaklenjeni 2-3 mesece, potem pa so šele prišli SIM free. Fora zaklenjen-odklenjen je menda v tem da se tistim ki kupijo telefon na vezavo ( in je posledično cenejši ) z aktivaciijo SIM kartice željenega operaterja le ta zaklene...neke nove tehnologije, ne me držat za besedo. Verjetno ti prodajalec ob nakupu aktivira priloženo kartico in s tem "zaklene" telefon, če pa ga kupiš full price in ga ne želiš aktiviraš z njihovimi karticami pa ostane odklenjen.


Za Online nakup ne vem, ampak glede na zgoraj povedano je skoraj zagotovo enako. Pazi samo da vzameš T-Mobile kartico. Kakorkoli že, v Ameriko lahko vsako kupljeno stvar, ni važno kaj je, v 14 dneh vrneš nazaj, in ti dajo full refund, tako da izgubit nimaš kaj veliko.


Se pa kar splača, če si že tam, moj 64GB je prišel 801$/710€...

P.S.: sem pogledal sedaj na račun in na njem piše:
T-Mobile Account Information
No Wireles Service Activation during iPhone Sale


Zdravo, sem videl, da si kupil iphone 6s iz zda ... se pravi, trik je samo v temu, da vzameš t-mobile verzijo in ga ne aktiviraš tam, ampak v sloveniji, LTE dela normalno ? Je v škatli od telefona kaj drugače, ameriški polnilec ali kaj takega ? Bojim se samo to, da tu ne bi delal ali pa da bi bile komplikacije pri prodaji ko bom naslednje leto kupoval 7ko Very Happy

lp
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 29.01.2012
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.09.2016 19:25:10
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

trenutno sem v US in me zanima kako je z nakupom iPhona 7? Bom imel kake težave na Brniku? Je potrebno plačati slovenski ddv čeprav plačam tukajšnjega ob nakupu? Slišam sem, da je drugače, če ga prinesem brez škatle?

Ali ponavadi pregledujejo ob pristanku?

Hvala in lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 945
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.09.2016 19:28:38
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vzem ven iz škatle, mej ga kot normalen telefon, noben ne bo dvakrat pogledal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.07.2010
Prispevkov: 150
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.09.2017 10:05:42
Re: iphone 6s iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam možnost dobiti iphone 8 iz USA, če ima kdo izkušnje me zanima:

- katero različico kupiti, da bo delovala bp v Evropi
- garancija se lahko uveljavlja pri nas?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani