Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 29, 30, 31  Naslednja
Apple Watch series 3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #161   Objavljeno 23.09.2017 22:34:45
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem prebral ja ... sicer je mel tudi S1 plastično zadnjo stran pa ne vem če je bilo kaj težav s tem...

Ocenjujem, da glede na dejstvo da je na notranji strani ne bo težav ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #162   Objavljeno 24.09.2017 08:25:31
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Okej moram dat iz sebe:
Eden izmed glavnih razlogov, da sem se odločil za nakup je možnost uporabe AW kot remote control za predvajanje glasbe na iPhoneu.
Stvar se mi je noro dopadla - npr. sedim v avtu in se mi zahoce poslušati album od Dire straitsov, telefon pa v jakni. Pogledam na uro, izberem album in se že vrtijo Dire straitsi. Ni treba iskat telefona in whatnot...
In zdaj berem da to ne gre več na WOS4 ... mislim WTF?!? Ker da zdaj lahko samo nadzoruješ playback - kar lahko itak delam prek obvolanskih kontrol?
Zaaaakaaaaaj?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #163   Objavljeno 24.09.2017 08:55:38
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
trirog je napisal/a:
Okej moram dat iz sebe:
Eden izmed glavnih razlogov, da sem se odločil za nakup je možnost uporabe AW kot remote control za predvajanje glasbe na iPhoneu.
Stvar se mi je noro dopadla - npr. sedim v avtu in se mi zahoce poslušati album od Dire straitsov, telefon pa v jakni. Pogledam na uro, izberem album in se že vrtijo Dire straitsi. Ni treba iskat telefona in whatnot...
In zdaj berem da to ne gre več na WOS4 ... mislim WTF?!? Ker da zdaj lahko samo nadzoruješ playback - kar lahko itak delam prek obvolanskih kontrol?
Zaaaakaaaaaj?

Če te kaj tolaži dejstvo, bi naj to funkcionalnost spet vrnili v WatchOS, zakaj pa so jo odstranili, ve verjetno samo bog... Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #164   Objavljeno 24.09.2017 10:47:30
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tiče "composite" vs keramičnega hrbta ure... ali je kdo kje zasledil, če obrabljen/spraskan "composite" hrbet kaj vpliva na delovanje senzorjev?

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #165   Objavljeno 24.09.2017 11:00:41
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Kar se tiče "composite" vs keramičnega hrbta ure... ali je kdo kje zasledil, če obrabljen/spraskan "composite" hrbet kaj vpliva na delovanje senzorjev?

Ne me držat za besedo, ampak zasledil sem, da so vsi senzorji iz kompozitnega materiala, keramična pa je samo PREVLEKA čez ta kompozitni del, kar bi verjel in se mi zdi logično. Pri tem pa je treba upoštevati POTENCIALNO občutljivost tega kompozitnega materiala na praske (predvsem pri polnjenju) in potenje iz rok. Tudi ta namreč ima nek svoj vpliv, ki je pri keramičnem zadku verjetno ničen, pri "plastiki" pa vprašanje, kako to zdrži na daljši rok. Ampak tukaj smo spet pri vprašanju, kaj je daljši rok za uro: leto, dve, tri? Po treh letih je verjetno Watch v primerjavi z novimi modeli že tako zastarel, da te enostavno zamika, da bi jo zamenjal. Iz tega vidika tudi kompozitni zadek ne bi smel biti (pre)velik problem, saj bo večina uro uporabljala max. 3 leta (verjetno pa bolj dve), potem pa jo boš prodal.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #166   Objavljeno 24.09.2017 11:22:45
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drži. Keramična je samo prevleka.
Bojda pa praske na delovanje senzorja nimajo vpliva, ker ima tako ali tako vgrajene difuzorje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #167   Objavljeno 24.09.2017 11:23:26
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Če te kaj tolaži dejstvo, bi naj to funkcionalnost spet vrnili v WatchOS, zakaj pa so jo odstranili, ve verjetno samo bog... Wink


Phew ... lahko linkaš source?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #168   Objavljeno 24.09.2017 11:38:48
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ne me držat za besedo, ampak zasledil sem, da so vsi senzorji iz kompozitnega materiala, keramična pa je samo PREVLEKA čez ta kompozitni del, kar bi verjel in se mi zdi logično. Pri tem pa je treba upoštevati POTENCIALNO občutljivost tega kompozitnega materiala na praske (predvsem pri polnjenju) in potenje iz rok. Tudi ta namreč ima nek svoj vpliv, ki je pri keramičnem zadku verjetno ničen, pri "plastiki" pa vprašanje, kako to zdrži na daljši rok. Ampak tukaj smo spet pri vprašanju, kaj je daljši rok za uro: leto, dve, tri? Po treh letih je verjetno Watch v primerjavi z novimi modeli že tako zastarel, da te enostavno zamika, da bi jo zamenjal. Iz tega vidika tudi kompozitni zadek ne bi smel biti (pre)velik problem, saj bo večina uro uporabljala max. 3 leta (verjetno pa bolj dve), potem pa jo boš prodal.


Hm, tudi jaz nekako tako razmišljam, da bi jo imel 2-3 leta, ja. Težko pa je reči, koliko se hrbet Apple ure obrabi v tem času v primeru vsakdanje nošnje. Ker bi bila to moja prva Apple ura, zaenkrat še malo odlašam. Skoraj stavil bi, da bo drugo leto redisign, neka večja sprememba (tanjša? brez obrobe?), ker 4 leta pač skoraj bodo mogli molzti istega dizajna. Zato me po eni strani mika še malo počakati, po drugi strani pa, če bo nek nov model/oblika so spet možnosti "porodnih" napak, kot je to ponavadi pri radikalnejših spremembah obstoječega produkta, ki jih potem čez eno leto porihtajo v "S" izvedbi. Tako da po drugi strani bi potem vseeno raje kupil preizkušeno zadevo, pa potem hipotetično magari čez 2 leti lepo zamenjam za "S" izvedbo nove variante.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #169   Objavljeno 24.09.2017 11:42:53
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Zato me po eni strani mika še malo počakati, po drugi strani pa, če bo nek nov model/oblika so spet možnosti "porodnih" napak, kot je to ponavadi pri radikalnejših spremembah obstoječega produkta, ki jih potem čez eno leto porihtajo v "S" izvedbi. Tako da po drugi strani bi potem vseeno raje kupil preizkušeno zadevo, pa potem hipotetično magari čez 2 leti lepo zamenjam za "S" izvedbo nove variante.

Tudi jaz tako razmišljam. In Love

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2010
Prispevkov: 454
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #170   Objavljeno 24.09.2017 12:21:13
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
trirog je napisal/a:
Okej moram dat iz sebe:
Eden izmed glavnih razlogov, da sem se odločil za nakup je možnost uporabe AW kot remote control za predvajanje glasbe na iPhoneu.
Stvar se mi je noro dopadla - npr. sedim v avtu in se mi zahoce poslušati album od Dire straitsov, telefon pa v jakni. Pogledam na uro, izberem album in se že vrtijo Dire straitsi. Ni treba iskat telefona in whatnot...
In zdaj berem da to ne gre več na WOS4 ... mislim WTF?!? Ker da zdaj lahko samo nadzoruješ playback - kar lahko itak delam prek obvolanskih kontrol?
Zaaaakaaaaaj?


Enak scenarij uporabljam tudi jaz.. in me je tole res razjezilo, ker sem drugace z apple watch zelo zadovoljen.

Glede serije 3 in “jambranja/razocaranja”.. ne vem zakaj bi sploh bil potreben redizajn, ker je ura odlicna Smile upam da ostane enaka, saj sem imel okroglo android in to ni to.

Zdaj pa se eno vprasanje, ce pustim watch os 3 a obstaja kaksna moznost, da bi se ura sama posodobila na os 4? Upam da ne ker si res ne zelim izgubiti omenjene funkcionalnosti.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2010
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #171   Objavljeno 25.09.2017 15:13:27
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali že ima kdo LTE verzijo? Zanima me, ali ta model uporablja več pomnilnika za lokalno shranjevanje glasbe?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #172   Objavljeno 25.09.2017 18:12:09
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Its coming Wink))
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2010
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #173   Objavljeno 25.09.2017 18:58:04
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje si jo naročil in kako? Mene zanima Nike + edition Smile.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #174   Objavljeno 25.09.2017 20:34:17
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
powerrr je napisal/a:
Kje si jo naročil in kako? Mene zanima Nike + edition Smile.

Nike+ bo treba še mal počakat.
Ker mi pa watchfacei niso tako nujni (ok pasek bi biu kul), drugih ekskluzivnih funkcionalnosti pa ni (siri podpira start vadbe) sem se odločil za navadno verzijo in sem naročil zadnjo 42mm srebrno varianto pri electronic4you.si z 9 eur postnine
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.09.2017
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #175   Objavljeno 26.09.2017 07:31:36
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mi lahko nekdo prosim razloži, zakaj apple na svoji uradni spletni strani prodaja le apple watch series 3 in series 1? kje pa je series 2?
(sam se namreč zanimam za nakup series 2) hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.07.2010
Prispevkov: 150
Kraj: Izola
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #176   Objavljeno 26.09.2017 08:29:39
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni več v ponudbi, 3 je nova 2 =P
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2012
Prispevkov: 146
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #177   Objavljeno 26.09.2017 08:48:51
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
trirog je napisal/a:
Nike+ bo treba še mal počakat.
Ker mi pa watchfacei niso tako nujni (ok pasek bi biu kul), drugih ekskluzivnih funkcionalnosti pa ni (siri podpira start vadbe) sem se odločil za navadno verzijo in sem naročil zadnjo 42mm srebrno varianto pri electronic4you.si z 9 eur postnine


Ne poznam electronic4you.si pa me zanima a so zanesljivi? Se prav samo 8 euro poštnine in ti pošlejo v slo?

_________________
 Macbook Air 2012 i5 8G rama 128 SSD
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #178   Objavljeno 26.09.2017 09:42:43
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Boris_Lion_SLO je napisal/a:
Ne poznam electronic4you.si pa me zanima a so zanesljivi? Se prav samo 8 euro poštnine in ti pošlejo v slo?


Se že bolj splača potem preko Cheaper n more kupiti... ceneje.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #179   Objavljeno 26.09.2017 12:49:01
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Se že bolj splača potem preko Cheaper n more kupiti... ceneje.


Kako je ceneje?

Ce gledamo recimo Apple Watch 3 42mm brez LTE...

Cena ure je enaka kot v AT ali DE online Apple Store (399€) ... preko cheaperandmore.com pa je najnizji strosek dostave (paket do 0,5 kg) okoli 10€ ... vendar pa glede na tezo bo verjetno prej naslednji rang (do 1 kg), ki znese 13,99€ ...

Preko UK Stora pa je ura celo drazja, kar je zanimivo, glede na slab tecaj funta... in pride 359GBP kar znese slabih 410€ ...

electronic4u je zaupanja vreden trgovec in so tudi uradni avtorizrani Apple reseller >> https://www.electronic4you.si/apple

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #180   Objavljeno 26.09.2017 12:58:13
Re: Apple Watch series 3
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Kako je ceneje?

Ce gledamo recimo Apple Watch 3 42mm brez LTE...

Cena ure je enaka kot v AT ali DE online Apple Store (399€) ... preko cheaperandmore.com pa je najnizji strosek dostave (paket do 0,5 kg) okoli 10€ ... vendar pa glede na tezo bo verjetno prej naslednji rang (do 1 kg), ki znese 13,99€ ...

Preko UK Stora pa je ura celo drazja, kar je zanimivo, glede na slab tecaj funta... in pride 359GBP kar znese slabih 410€ ...

electronic4u je zaupanja vreden trgovec in so tudi uradni avtorizrani Apple reseller >> https://www.electronic4you.si/apple


Pardon, narobe sem gledal. Izgleda, da so na electronic4you iste cene kot na nemskem Apple Storu, ja. Tako da je v tem primeru verjetno celo še malo ugodneje na Electronic kot cheapernmore.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
« Poglej prejšnjo temo - iPad, Watch, ... - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 29, 30, 31  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani