Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Naslednja
Apple TV. Da/Ne?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #321   Objavljeno 15.08.2017 12:38:24
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
No jest pa z airplay komot gledam filme, ne samo kratke. Sem kupil plex, infuse .... pa mi je airplay najelegantnejši.

Kateri app za predvajanje filmov pa uporabljaš, da potem Airplayaš na Apple TV? Mikrohard je namreč povedal, da Kodi za iMac NE omogoča AirPlay, ali sem kaj narobe razumel?

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #322   Objavljeno 15.08.2017 13:18:38
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
No jest pa z airplay komot gledam filme, ne samo kratke. Sem kupil plex, infuse .... pa mi je airplay najelegantnejši.

In zakaj potem ne napišeš, s čim airplayaš recimo en mkv film s srt podnapisi?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.12.2012
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #323   Objavljeno 16.08.2017 15:28:16
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://beamer-app.com
super zadeva, Very Happy
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #324   Objavljeno 16.08.2017 16:27:50
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No saj to je tisto, za kar sem vedel (samo ime sem pozabil)... ampak ne razumem, zakaj bi bilo to bolj enostavno za uporabo kot pa Plex. Za dodatek je pa Plex še brezplačen...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #325   Objavljeno 17.08.2017 06:49:04
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Za dodatek je pa Plex še brezplačen...

Zanimivo, da je Plex brezplačen in na voljo v App Store, Kodi pa ne in je tak problem zadevo inštalirati na Apple TV oz. prodajajo celo celoletni dostop, ker ti pri developer accountu po 7-ih dneh zadeva mrkne in moraš iti znova. Exclamation

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #326   Objavljeno 17.08.2017 08:32:50
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kodi v originalni obliki ne more na app store, ker krši določene pogoje, ki jih je Apple postavil (problem je python addon interpreter). Imaš pa na App Storu na voljo Kodi derivate (prilagojen Kodi z odstranjenim pythonom). En tak je MrMC. So pa večinoma za plačat.

Plex je pač brezplačen, ker služijo na drug način (plex pass z dodatnimi featureji).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #327   Objavljeno 17.08.2017 09:12:25
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Kodi v originalni obliki ne more na app store, ker krši določene pogoje, ki jih je Apple postavil (problem je python addon interpreter). Imaš pa na App Storu na voljo Kodi derivate (prilagojen Kodi z odstranjenim pythonom). En tak je MrMC. So pa večinoma za plačat.

Plex je pač brezplačen, ker služijo na drug način (plex pass z dodatnimi featureji).

A drugače pa Plex deluje enako oz. podobno kot Kodi, vsaj, kar se tiče streamanja filmov, ki jih imaš na disku? Mene namreč zaenkrat drugo na zanima, torej razni add-oni itd. Vse, kar si želim je, da na Apple TV brez problemov gledam filme s podnapisi, ki jih imam na disku.

Sedaj sem si na iTunes pogledal MrMC. Pa saj to je v bistvu Kodi, kot si napisal Razz Mislim, da bi to meni prišlo v poštev in bi bilo čisto OK za moje potrebe. Ni res? In z veseljem jim dam 7 EUR, pa nimam nobene zafrkancije z nalaganjem Kodija.

Še vprašanje glede novega Apple TV-ja, ki naj bi prišel ven letos jeseni in naj bi podpiral 4K in še kaj. Je realno, da ga bodo predstavili septembra, ali potem pozneje, novembra oz. tam nekje? Bi se verjetno splačalo počakati, ne? Če namreč do sedaj nisem imel Apple TV-ja, lahko sedaj počakam še 2-3 mesece in bom kupil čisto nov model. Bi bilo to smiselno, ali lahko vseeno vzamem raje obstoječi Apple TV 4 in ne bom nič zamudil z novim? Itak 4K filmov še ni veliko, pa tudi 1080p je zelo lepo gledljiv na TV-ju.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #328   Objavljeno 17.08.2017 09:20:48
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Plex je meni bolj všeč od Kodija... ampak ima ta minus, da zahteva instalacijo Plex serverja na računalnik. Torej navadni NAS serverji za Plex niso dovolj.

Bi pa za tvoje potrebe bil MrMC res dovolj... lahko si pogledaš tudi Infuse app.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #329   Objavljeno 17.08.2017 09:24:28
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še nekaj me zanima glede streamanja. Koliko hitrosti Wi-Fi omrežja je minimalno, da ti lepo teče vse skupaj in ni zatikanja ali kakšnih drugih neugodnosti? Meni sicer sedaj gradijo optiko in bo pripravljena v roku meseca ali dveh, ampak trenutno imam pa ADSL s hitrostjo 20/2 Mbs. Bi bilo to še dovolj, da lepo dela vse skupaj, ali je premalo? Na TV-ju mi HD programi delujejo normalno, zato sklepam, da bi bilo dovolj tudi za streamanje preko Apple TV-ja, ampak vseeno raje vprašam. Itak potem, ko bo optika, to ne bo več vprašanje, ker bom imel optiko 100/50 MBs. Neutral

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #330   Objavljeno 17.08.2017 10:53:18
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Še nekaj me zanima glede streamanja. Koliko hitrosti Wi-Fi omrežja je minimalno, da ti lepo teče vse skupaj in ni zatikanja ali kakšnih drugih neugodnosti? Meni sicer sedaj gradijo optiko in bo pripravljena v roku meseca ali dveh, ampak trenutno imam pa ADSL s hitrostjo 20/2 Mbs. Bi bilo to še dovolj, da lepo dela vse skupaj, ali je premalo? Na TV-ju mi HD programi delujejo normalno, zato sklepam, da bi bilo dovolj tudi za streamanje preko Apple TV-ja, ampak vseeno raje vprašam. Itak potem, ko bo optika, to ne bo več vprašanje, ker bom imel optiko 100/50 MBs. Neutral


Pri meni ne deluje lepo Airplay na ATV3 z povezavo 48/3Mbps (kabelska)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #331   Objavljeno 17.08.2017 16:42:15
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa na ATV4? Mad

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #332   Objavljeno 17.08.2017 18:04:34
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to se pogovarjate o streamingu preko interneta (WAN) al o streamingu po domačem omrežju (LAN)?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #333   Objavljeno 17.08.2017 23:22:47
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A to se pogovarjate o streamingu preko interneta (WAN) al o streamingu po domačem omrežju (LAN)?

Pogovarjamo se o streamanju iz iMaca na Apple TV v istem stanovanju na Wi-Fi omrežju. To je verjetno preko interneta, ne?

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #334   Objavljeno 18.08.2017 05:25:06
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Pogovarjamo se o streamanju iz iMaca na Apple TV v istem stanovanju na Wi-Fi omrežju. To je verjetno preko interneta, ne?


Ne... to je v lokalnem omrezju... in hitrost internetne povezave nima prav nobene zveze.. v bistvu internetnega prikljucka za to sploh ne potrebujes... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #335   Objavljeno 18.08.2017 07:29:18
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ne... to je v lokalnem omrezju... in hitrost internetne povezave nima prav nobene zveze.. v bistvu internetnega prikljucka za to sploh ne potrebujes... Wink

Čakaj, čakaj, kako to misliš, da internetna povezava nima nobene zveze... Jaz imam ADSL 20/2 MBps in točno toliko oz. še manj mi recimo na napravah kaže recimo Speed test. Ali to ne pomeni, da tudi Apple TV iz iMaca ne more dobiti več podatkov, kot toliko? Tega nekako res ne razumem. Lahko to malo bolj natančno razložiš? Confused Kot jaz razumem stvari, je velika razlika, ali imaš ADSL povezano, ali pa optiko in to, kot vem, še kako vpliva na hitrost prenosa podatkov po domačem omrežju. Govoriva seveda o Wi-Fi omrežju, ne preko kabla, ki bi bil priključen iz ene naprave v drugo. Torej iMac je v pisarni, Apple TV pa v dnevni sobi, s HDMI kablom priključen na TV. Torej med iMacom in Apple TV ni nobene fizične povezave, ampak samo Wi-Fi.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #336   Objavljeno 18.08.2017 07:53:46
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


ADSL je povezava med tvojim "modemom" in internetom. Notranja WIFI povezava je najverjetneje precej hitrejša (odvisna od vrste omrežja in tipa uporabnikov).

Recimo jaz imam zunanjo linijo 50/50 optiko, notranje omrežje pa je AC, kar pomeni švoh 1000/1000.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #337   Objavljeno 18.08.2017 08:07:04
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V kolikor gledaš Netflix na mek računalniku in ga prenašaš preko Airplay na tv gre tukaj za dvojno streamanje. Od Netflixa se pretaka vsebina k tebi (internetna hitrost je pomembna - 25mbps za 4k hdr), airplay in podobni servisi pa koristijo domači wifi, to je od oke 300mbps.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #338   Objavljeno 18.08.2017 08:35:09
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Čakaj, čakaj, kako to misliš, da internetna povezava nima nobene zveze... Jaz imam ADSL 20/2 MBps in točno toliko oz. še manj mi recimo na napravah kaže recimo Speed test. Ali to ne pomeni, da tudi Apple TV iz iMaca ne more dobiti več podatkov, kot toliko? Tega nekako res ne razumem. Lahko to malo bolj natančno razložiš? Confused Kot jaz razumem stvari, je velika razlika, ali imaš ADSL povezano, ali pa optiko in to, kot vem, še kako vpliva na hitrost prenosa podatkov po domačem omrežju. Govoriva seveda o Wi-Fi omrežju, ne preko kabla, ki bi bil priključen iz ene naprave v drugo. Torej iMac je v pisarni, Apple TV pa v dnevni sobi, s HDMI kablom priključen na TV. Torej med iMacom in Apple TV ni nobene fizične povezave, ampak samo Wi-Fi.


Ce streamas lokalno iz racunalnika do ATV, ne potrebujes povezave v internet ... Ce pa streamas preko spleta iz raznih cloud storitev, pa je seveda pomembna hitrost internetne povezave...

Speedtest uporablja zunanje streznike, zato ti pokaze najvec toliko, kolikor je hitrost povezave v internet ...


V lokalnem omrezju imas lahko recimo gigabitno hitrost preko ethernet kabla, preko WiFi-ja gre najvec toliko, kolikor omogoca uproabljen protokol oz. WLAN stanrard:

802.11 - do 2 Mb/s
802.11a - do 54 Mb/s
802.11b - do 11 Mb/s
802.11g - do 54 Mb/s
802.11n - do 540 Mb/s

... v smeri proti internetu pa je hitrost omejena s tem, kaksno linijo imas (ADSL, kabel, otpika ,... ) in kaksno maximalno hitrost placujes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #339   Objavljeno 18.08.2017 13:09:55
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, jaz imam zunanji internet ADSL 20/2 Mbps, notranji Wi-Fi, ki je priklopljen v modem, pa je Linksys Velop. Imam štiri takšne node, ki so postavljeni po hiši. Tile nodi (https://www.mimovrste.com/dostopne-tocke/linksys-modularni-razsiritveni-sistem-velop-ac6600-3-vozlisca-whw0303-eu) naj bi imeli do 2 Gbps prenosa podatkov, saj vsako vozlišče služi kot usmerjevalnik, ojačevalnik signala, dostopna točka in most, kar bi naj pomenilo, da ni izgub med posameznimi enotami.

Kako pa lahko vem, koliko imam realno hitrost prenosa v tem domačen omrežju? Če dam v aplikaciji test hitrosti, mi spet pokaže samo zunanji internet, to je recimo celo samo 12 Mbps downloada in 2.3 Mbps uploada (test sem naredil ravnokar, ko to pišem in vidim, da je danes download zelo šibek, ker običajno pride do skoraj 20 Mbps). Se da kako izmeriti hitrost prenosa v notranjem omrežju? Je za to kakšna aplikacija ali pa spletna stran?

Mi je pa sedaj malo bolj jasno vse skupaj, saj me je recimo prenesečalo, kako to, da mi datoteke, ki jih iz iPhona prenašam v iMac preko Airdrop (npr. fotografije in video), prenese tako hitro, res hitro. Čez palec povedano, mi celo goro fotk in posnetkov prenese v manj kot pol minute iz iPhona na iMaca. Sedaj mi je malo bolj jasno zakaj: ker je "notranji" t.j. domači internet oz. mreža toliko hitra.

Potem tudi ogled filmov na Apple TV iz iMaca, na katerem bi bili filmi na zunanjem disku ter recimo ogledani preko aplikacije MrMC ne bi smeli biti več noben problem. To mora potem "leteti" kot šus. Razz

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #340   Objavljeno 18.08.2017 13:49:53
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale app si privošči:
https://itunes.apple.com/us/app/blackmagic-disk-speed-test/id425264550?mt=12

Z njim testiraš prenos podatkov iz ene mašine na drugo.

Ampak. Tvoj WiFi je AC, tko da ne bi smelo bit nekih problemov pri prenosu/streamu.

Jaz imam v AC ruter vštekan en USB ključek in iz njega vleče ATV4 vsebine.

Načeloma je tko, da 4K ne gre čez AC. Ampak tega ATV itak ne podpira.

Gre pa normalno tudi iz telefona čez AirPlay na ATV. Posnetki so v 1080 kvaliteti.
Torej; najprej od telefona do routerja in potem iz routerja v ATV. Vse čez AC WiFi.
Če ni AC (recimo n), se pa opazi, da mal šteka.

Pa še moj glas za Infuse. Ga uporabljam. Zelo zadovoljen. Edino fotk ne zna predvajat. Samo filme. To me pa moti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani