Jabuk
Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.08.2017
Prispevkov: 1
Kraj: Velenje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.08.2017 11:11:24
Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živijo, namen imam kupiti Macbook, saj mi odgovarja build quality in majhen footprint za prenašanje, vendar pa bi ga veliko uporabljal za pisanje v Wordu in Power Pointu. Kolegica, ki si je nekaj mesecev nazaj kupila Macbook Air mi je povedala, da ji macbook za to vrsto dela ne odgovarja, saj tipkovnica naj ne bi imela vseh potrebnih znakov in jih mora nekaj vnašati ročno. Sam nimam nič izkušenj s tem, zato se obračam na vas, da mi podaste svoje.

Hvala za odgovore. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.08.2017 11:36:18
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj ne vem točno, kakšni so ti posebni znaki, ampak jaz sem spisal celotno diplomo na MAC z Wordom pa ni bilo problema - ali pa pač nisem uporabil nobenega "posebnega" znaka.

Edini problem, ki ga opažam je v tem, da Word na MAC nima korekture - da bi kazalo pravopis...

vsaj meni nikakor ni uspelo vzpostaviti po določenih navodilih, ki so tukaj na forumu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.08.2017 12:48:37
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem prej vsa leta uporabljal Office 2010 na Windowsih, letošnje šolsko leto pa sem uporabljal ves čas Office 2016 na Macu, lahko rečem brez pripomb. Napisal sem kar nekaj seminarskih, naredil kar nekaj PowerPoint predstavitev in to ne ravno osnovnih, ampak z veliko animacijami in drugimi dodatki ter efekti. Res super zadovoljen, vse je laufalo brez pripomb, tudi združljivost z Windows mašinami na faksu s starimi verzijami officev brez problema. Kar mi je blo zanimivo, da so se animacije v powerpoint predstavitvi pri kolegici, narejene na widnows mašini z office 2016 vedno nekaj zamaknile potem na faksu in jih je mogla na faksu popravljat na računalniku, kjer je predstavljala, meni niti enkrat in je bilo vse brez problema. Edina slabost je to, da črkovalnik ne dela in pa da so druge storitve v Office 365 čudne, slaba sinhronizacija datotek, vedno se nekaj izpisuje, ampak to je mela težave tudi kolegica na windows kompu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.08.2017 09:34:18
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem katere znake tvoja kolegica pogreša, ampak običajno nimam problema da katerega znaka nebi bilo. mogoče res niso takoj opazni na tipkovnici in so na voljo preko kombinacije tipk, ampak še vse sem najdo vedno in res redko, kaj ročno not vnašam (ampak teh tudi na win tipkovnicah ni).

Tudi besede mi podčrtuje (mi dela po navodilih na tem forumu)

Tako da jaz ne vidim težave sploh Smile


Ni navedeno

Prispevek: #5   Objavljeno 09.08.2017 10:29:48
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom
kkemikk je napisal/a:
Ne vem katere znake tvoja kolegica pogreša, ampak običajno nimam problema da katerega znaka nebi bilo. mogoče res niso takoj opazni na tipkovnici in so na voljo preko kombinacije tipk, ampak še vse sem najdo vedno in res redko, kaj ročno not vnašam (ampak teh tudi na win tipkovnicah ni).

Tudi besede mi podčrtuje (mi dela po navodilih na tem forumu)

Tako da jaz ne vidim težave sploh Smile


Kje pa so ta navodila za črkovalnik?Razz Bi želel prileti povezavo do tja, ali pa vsaj "naslov" teme? Very Happy Hvala Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.02.2009
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.08.2017 11:09:02
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=20139
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.08.2017 21:05:58
Re: Uporaba Worda in Power Pointa na MacOS - izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da spišem tekstov (količinsko gledano) za par diplomskih na mesec, lahko mirno rečem, da je office for mac čisto OK in da ni nobenih čudnih znakov, ki bi falili ...
Črkovalnik ima v officu 2011 urejen, tako da s tem tudi ni problema ...

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani