Jabuk
Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2 duo)
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.01.2012
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.07.2017 08:21:33
Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2 duo)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Imam tezave z omenjenim prenosnikom, nekega dne se enostavno ni hotel prižgati, potem sem ga imel pod posteljo nekaj časa in po nekem času sem ga hotel ponovno zagnati. Po nekajkratnih poizkusih mi ga je ratalo prižgati in je tudi normalno delal. Sumil sem na baterijo, ki je ze bila dotrajana. Baterijo sem zamenjal z novo in se je znova bootal z lahkoto, dokler se spet ni popolnoma izpraznil. Ponovno sem se ga trudil prižgati vendar nič. Probaval vse živo (pram reset, smc reset, safe boot, iztaknil in vtaknil ram...) na koncu je spet kar na enkrat prizgal in od takrat sem ga imel na polnilcu cca pol leta in ga tudi nisem ugasal za dlje časa (tudi ko sem baterijo izraknil za kratek čas in vtaknil nazaj, se je prižgal). Včeraj sem ga raztavil in nanesel termalno pasto na cpu in gpu (nvidia chip) (ker je bila se prva) in sem ga hotel zagnati in spet nič. Po tujih forumih brskam in ne najdem podobnega problema. Sumim na logic board vendar, škoda mi ga je zavržti ker sem ga že parkrat zagnal samo nevem kaj je sprožilo zagon. Upam da sem razlocno razlozil in da ima kdo izkusnje z omenjenim problemom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.07.2017 08:45:23
Re: Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kondenzatorji na plati so fuč? možno, da bi jih kak mojster zamenjal.

baterija ti pa sedaj spet ne deluje če prav razumem?

če ti je z batrijo delovalo, potem probaj najti kako baterijo, magar na sposojo za 2 minuti, da lahko eleminiraš eno neznanko.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.01.2012
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.07.2017 08:51:53
Re: Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne ne baterija je ok, sodeč ob indikatorju ob strani. Pac problem je zagon. Sem ze pisal tudi na nek servis pa da vidmo kaj mi bojo svetovali. Zanimivo mi je da ko se zazene dela vse normalno razen malo se je bolj grel zato sem na novo pasto menjal, drugace ga sploh nebi ugasal ker ga imam doma na mizi, ga ne nosim nikamor. Hvala za odogovor Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.07.2017 09:32:58
Re: Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no potem je pa verjetno res kak kondenzator oddelal svoje in šel v pokoj.

probaj najt kakega bolj domačega mojstra.. oz. fušerja Wink servisi te bodo verjetno močno upalili po žepu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.07.2017 20:14:59
Re: Težave z macbook pro 15 unibody late 2008 (intel core 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Treba je zamenjati točno en (1) kondenzator na plošči z novim in računalnik bo spet živel kot nov.

Več info na ZS Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani