Jabuk
iCloud pošta - IMAP težave
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.06.2017 16:04:49
iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima še kdo težave pri dostopanju do iCloud pošte preko IMAP-a v Outlook 2013? S telefona lahko dostopam, preko browserja tudi, iz Outlooka pa je nehalo delovati enkrat tekom dneva (vmes sem že restartal, odstranil account in ga probal na novo dodati, ampak se zdaj že na tej točki ustavi - vpraša za geslo, se poskuša prijaviti, pa ne gre).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.06.2017 16:27:44
Re: iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Two factor authentication? Nekje na forumu sem bral, da moraš v iCloud web vmesniku zgenerirat geslo za "stare" aplikacije kot je Outlook.

Edit:

https://appleid.apple.com/account/manage

Pod Security imaš "APP-SPECIFIC PASSWORDS"... "Generate Password…"
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2017 16:33:16
Re: iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, na to sem pomislil, ker so prejsnje dni poslali en mail na to temo. Nisem pa se nasel, kje se to generira (ali pa mi se niso aplicirali tega na account). Pa tudi ne vem, ce Outlook na desktopu to podpira sploh... (pri Gmailu vem, da je bilo treba nastaviti, da podpira "stare ne-varne aplikacije", kar je bilo po defaultu na OFF in tudi ni slo preko IMAP-a).

EDIT: Hvala za link. Izgleda, da section za app-specific passwords res (se) nimam.

EDIT2: Sem slabo prebral navodila - two-factor authentication sem moral najprej vklopiti na telefonu. Generiral sem geslo, ampak v Outlooku ni sprememb - ce vpisem geslo od accounta ali app-specific geslo, v nobenem primeru ne pusti dodati accounta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.06.2017 14:35:53
Re: iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ja, na to sem pomislil, ker so prejsnje dni poslali en mail na to temo. Nisem pa se nasel, kje se to generira (ali pa mi se niso aplicirali tega na account). Pa tudi ne vem, ce Outlook na desktopu to podpira sploh... (pri Gmailu vem, da je bilo treba nastaviti, da podpira "stare ne-varne aplikacije", kar je bilo po defaultu na OFF in tudi ni slo preko IMAP-a).

EDIT: Hvala za link. Izgleda, da section za app-specific passwords res (se) nimam.

EDIT2: Sem slabo prebral navodila - two-factor authentication sem moral najprej vklopiti na telefonu. Generiral sem geslo, ampak v Outlooku ni sprememb - ce vpisem geslo od accounta ali app-specific geslo, v nobenem primeru ne pusti dodati accounta.


me zanima če si že rešil?
Pred kratkim me je en klical s podobno težavo.
Da bi na androidu nastavil @me mail račun ga ne more. Predvidevam da mora najprej nastavit two-factor authentication in potem še v nastavitvah appleid-ja generirat pass. Kot vidim ta pass generira sam in ga ne moreš nastavit (je pa vsaj konkreten Smile )
Če prav razumem potem ta nov generiran pass vpišeš pod pass v mail odjemalcu? username pa še vedno ostane enak apple id-ju?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.06.2017 16:41:56
Re: iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, tako je - ta specificni password uporabis namesto passworda od accounta, username je pa enak IDju. Pa porti so za imap.mail.me.com 993 (SSL), za smtp.mail.me.com pa 587 (TLS).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.06.2017 18:57:54
Re: iCloud pošta - IMAP težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Ja, tako je - ta specificni password uporabis namesto passworda od accounta, username je pa enak IDju. Pa porti so za imap.mail.me.com 993 (SSL), za smtp.mail.me.com pa 587 (TLS).


Ok, super.
Torej je tebi potem tudi ratalo.

P.s.: a tale two factor deluje ce nimas iphone-a? Namrec ce imas nastimano mobilno cifro dobis obvestilo na iphone v obliki push notifications. Ce mas to cifro v androidnem telefonu se zgodi kaj?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani