Jabuk
office 365 - Q&A
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.05.2017 20:44:36
office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali kdo uporablja Office 365 za mail?

Nekaj testiram in ugotavljam določene prednosti/slabosti pa me zanima če jih še kdo opazi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.05.2017 09:46:59
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Misliš Outlook v okviru paketa Office 365?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.05.2017 13:32:54
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga ampak na win 10 v službi.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.05.2017 22:04:54
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma mori me sledče.
Vec ali manj se v pisarni uporablja web outlook. Na ios pa bodisi stock mail app ali oa outlook app.

Problem pa je sledeč. Kar na stacionarni mašini (na web outlooku) narediš v mapi drafts na mobilcu niso isti draftsi.

Ce uporabim app outlook niso drafts mape sinhronizirane.
Ce uporabim mail app (nastavljen racun kot exchange) drafts ni sinhroniziran.
Ce uporabim mail app (nastavljen kot other account in ročno vpisem nastavitve za office365 mail serverje) pa je drafts sinhroniziran. Je pa pri tej opciji izgubljena funkcionalnost push-a.

Res mi ni jasno kva ms-u tukaj ni jasno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.06.2017 21:53:17
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem preveril ...

Sinhronizacija osnutkov med web outlook 365 in dekstop outlook 365 deluje brez težav.

Sinhronizacija med web outlook 365/desktop outlook 365 in ios outlook app pa ne deluje. Očitno se v ios outlook app shranjujejo osnutki samo lokalno, sinhronizacija pa ni podprta.

Sem pa našel kako bi se naj to uredilo na iOS 10 in Mail app
https://blog.appriver.com/2016/11/ios-10-introduces-draft-folder-synchronization-in-mail-app/

Nisem sprobvaval lahko pa preveriš sam in sporočiš.

Drugače pa ima iOS outlook app še par takih cvetk, npr. sinhronizacija stikov je samo enosmerna kar pomeni, da v ios outlook app ne moreš vnašati ali urejati stikov Sad


Sem poskusil v ios outlook app narediti osnutek in je ostal samo na tel ... tako, da zgleda bo nekaj na tem, da to deluje samo lokalno ...

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.06.2017 21:16:17
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Sem preveril ...

Sinhronizacija osnutkov med web outlook 365 in dekstop outlook 365 deluje brez težav.

Sinhronizacija med web outlook 365/desktop outlook 365 in ios outlook app pa ne deluje. Očitno se v ios outlook app shranjujejo osnutki samo lokalno, sinhronizacija pa ni podprta.

Sem pa našel kako bi se naj to uredilo na iOS 10 in Mail app
https://blog.appriver.com/2016/11/ios-10-introduces-draft-folder-synchronization-in-mail-app/

Nisem sprobvaval lahko pa preveriš sam in sporočiš.

Drugače pa ima iOS outlook app še par takih cvetk, npr. sinhronizacija stikov je samo enosmerna kar pomeni, da v ios outlook app ne moreš vnašati ali urejati stikov Sad


Sem poskusil v ios outlook app narediti osnutek in je ostal samo na tel ... tako, da zgleda bo nekaj na tem, da to deluje samo lokalno ...


Kar sem že sam stuhtal in natuhtal je edino to, da v stock mail app v ios ročno nastavim account (other mail in ne exchange).
V tem primeru drafts delujejo in se sinhronizirajo. AMPAK taka nastavitev vzame PUSH funkcionalnost.

Men je tole ABSURD kar si micosoft dovoli. In to pri produktu ki ga že furajo kar nekaj let in bi človek rekel da je ja že speglano.

Tudi kot se ze omenil s kontakti. V samem outlook appu! Mislm kot bi se norca delal, kot da je treba nevem kaj narest da to omogočjo.

Sicer ce imas contacts nastavljen na exchange verjetno deluje samo je potem to spet ločen app da nekoga dodaš med stike.

Edina pametna funkcija je predlagani stiki...ker to pa deluje vse povsod na vseh odjemalcih. To je res dobra funkcija, zato mi ni jasno zakaj pri bolj banalnih stvareh zadeve ne klapajo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.06.2017 11:16:08
Re: office 365 - Q&A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za contacte sem si bral, da je to kao boljše, da na enem mestu urejaš in ne na več mestih. Mene sicer ne moti, ker sem vesel, da imam tako ločene kontake od službe in privat.

Za drafts je pa pač škoda v tvojem primeru, da ni kake kljukice glede sinhronizacije ... mene sicer ne moti, ker ne uporabljam.

Si morda probal s sparks app?

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani