Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #101   Objavljeno 02.12.2014 08:49:18
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Celotna časovnica:
tuš, i4 (delalo) -> simobil, i5 (delalo) -> iz i5 na i6 (ni delalo) -> bob (ne dela).

Sedaj razmišljam, da skenslam 070 številko, katero vlečem za sabo iz tuša in si zrihtam bob številko - če je sploh hec v številki.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #102   Objavljeno 02.12.2014 08:55:17
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Phoinix je napisal/a:
Celotna časovnica:
tuš, i4 (delalo) -> simobil, i5 (delalo) -> iz i5 na i6 (ni delalo) -> bob (ne dela).

Sedaj razmišljam, da skenslam 070 številko, katero vlečem za sabo iz tuša in si zrihtam bob številko - če je sploh hec v številki.


Lahko probas se enkrat aktivirati? Sem ti tudi poslal ZS ... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #103   Objavljeno 02.12.2014 08:55:42
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot je rekel jest,iz tusa na simobil potem zdej na telekomu,i5 in i5s sta na simobilu delala,i6 in i6 plus pa ne,na telekomu pa dela Smile Z cifro 070.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #104   Objavljeno 04.12.2014 09:05:46
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Številko sem prenesel k drugemu operaterju. Pričakoval sem, da bo vse "seamless" (glede na to, da je ista številka), ampak me je po prižigu telefona z novo SIM kartico pričakalo sporočilo glede aktivacije iMessage/Facetime in zaračunanju le-tega. Tapnil sem OK. Ko pa sem preveril v Settings stanje, je telefonska števillka brez kljukice in je tudi sive barve (da ne morem enostavno tapniti gor, da bi označil).

Kaj moram sedaj narediti, da bo zadeva delovala naprej normalno tudi s številko?

Kje pa lahko preverim, če je vnešena pravilna številka SMS centra?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #105   Objavljeno 04.12.2014 09:16:26
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj se z reset network settings,jaz ko sem sel iz simobila na telekom sem mogel tut reset network settings nardit ker drugace ni aktiviralo.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #106   Objavljeno 04.12.2014 09:18:15
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Številko sem prenesel k drugemu operaterju. Pričakoval sem, da bo vse "seamless" (glede na to, da je ista številka), ampak me je po prižigu telefona z novo SIM kartico pričakalo sporočilo glede aktivacije iMessage/Facetime in zaračunanju le-tega. Tapnil sem OK. Ko pa sem preveril v Settings stanje, je telefonska števillka brez kljukice in je tudi sive barve (da ne morem enostavno tapniti gor, da bi označil).

Kaj moram sedaj narediti, da bo zadeva delovala naprej normalno tudi s številko?

Kje pa lahko preverim, če je vnešena pravilna številka SMS centra?


Poskusi se enkrat izklopiti in ponovno vklopiti iMessage ... Mogoce je fajn narediti tudi "Reset Network Settings" ... Poleg stevilke mora biti kljukica... to da je sivo pa je OK...



Stevilke SMS centra ne mores spreminjati... Ta je shranjena na SIM kartici in je gotovo pravilno vnesena.. nima pa to nobene povezave z iMessage... To deluje preko internetne povezave in preko Applovih streznikov in nima zveze z operaterjevim SMS centrom ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #107   Objavljeno 04.12.2014 09:36:46
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda, da se je zadeva kasneje uredila "sama od sebe". Zdaj je kljukica spet pri stevilki. Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #108   Objavljeno 04.12.2014 10:41:42
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
Izgleda, da se je zadeva kasneje uredila "sama od sebe". Zdaj je kljukica spet pri stevilki. Rolling Eyes


Sem imel enak problem ko sem restoral telefon...počakaš nekaj trenutkov, pa se samo nastavi Smile

_________________
iPhone 11 64gb
iPhone 12 pro 128gb
iPad 4 16gb
iPad mini 2 16gb
iMac 27 late 17
Macbook Air 13 late 15
Macbook pro 15 middle 19
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #109   Objavljeno 10.12.2014 11:08:41
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V katerem grmu tiči zajec:

Citiram:
pozdravljeni,

sporočamo, da se težava s prejemanjem aktivacijskega sms sporočila pojavi, zaradi blokade dohodnih sporočil oz. spama.

Trenutno smo v pogovorih z operaterjem za rešitev težave.



Okvirnega časa, kdaj bo rešitev, žal ne moremo opredeliti.


Za razumevanje se vam zahvaljujemo.

lepo pozdravljeni,


Ne dela mi na bobu, včerajsem poskusil mojo kartico na i5, pa sedaj še ženi (simobil) ne dela več. Problem je torej res na ravni operaterja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #110   Objavljeno 23.12.2014 12:53:39
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V iphone sem dal bob kartico, ki so sicer uporabljam na ipadu; iMessages je aktiviralo takoj in lahko brez zadržkov rečem, da je težava v 070 preneseni številki. Punca, ki je pri simobilu z 070 številko ima še vedno identične težave.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2014
Prispevkov: 96
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #111   Objavljeno 30.12.2014 17:31:34
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LP vsem. Bom kar tu postavila vprašanje, da ne odpiram nove teme.

V glavnem. Zakaj se mi pri eni osebi vsa sporočila (SMS-i in iMessagi) shranijo v isto temo, pri drugih pa je to dvoje posebej? V čem je fora dveh različnih tem? Je to odvisno od tega, kdo komu prvi pošlje iMessage?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.05.2011
Prispevkov: 60
Kraj: Mirna
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #112   Objavljeno 30.12.2014 17:44:07
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno je na številjko drugo pa na mail.

_________________
iPhone 15 PRO MAX
iPad PRO M2
iPhone 8
iPod Nano 7
Watch SE
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #113   Objavljeno 30.12.2014 17:45:22
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V izogib temu nastaviš kontakt samo na številko.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2014
Prispevkov: 96
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #114   Objavljeno 30.12.2014 17:50:33
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa se potem iMessagi vseeno pošiljajo? Oziroma kako naj to nastavim? Mailov ne bi rada brisala s seznama.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #115   Objavljeno 31.12.2014 07:49:32
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iMessages lahko prejemaš na številko ali na mail, odvisno kako imaš naštimano v nastavitvah. Isto tako je pri pošiljanju
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2014
Prispevkov: 96
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #116   Objavljeno 31.12.2014 10:24:48
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, to razumem. Sem si nastavila na telefonsko številko. Še vedno pa ni logično, zakaj so iMessagi in SMS-i v ločenih temah pri ISTI osebi. Razen če ma ta oseba nastavljeno, da prejema iMessage samo na mail.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #117   Objavljeno 31.12.2014 13:08:33
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato, ker ima oseba, ki ji pošiljaš naštimano, da iMessages prejema na mail, sms-i gredo pa itak na številko.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #118   Objavljeno 02.05.2017 17:16:26
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Phoinix je napisal/a:
V katerem grmu tiči zajec:

Citiram:
pozdravljeni,

sporočamo, da se težava s prejemanjem aktivacijskega sms sporočila pojavi, zaradi blokade dohodnih sporočil oz. spama.

Trenutno smo v pogovorih z operaterjem za rešitev težave.



Okvirnega časa, kdaj bo rešitev, žal ne moremo opredeliti.


Za razumevanje se vam zahvaljujemo.

lepo pozdravljeni,


Ne dela mi na bobu, včerajsem poskusil mojo kartico na i5, pa sedaj še ženi (simobil) ne dela več. Problem je torej res na ravni operaterja.


Kot kaze so se tezave z aktivacijo iMessage/Facetime pri Si.mobilu oz. sedaj A1 vrnili... Mogoce je krivo ravno to, da so se presktrukturirali ...

Sem imel nekaj casa svojo A1 SIM kartico v drugih telefonih... V iPhone pa sem imel bob SIM kartico ... Danes sem hotel spet prestaviti A1 SIM kartico v iPhone 7 ... pa se iMessage in Facetime noceta aktivirati ... Sem bil ze na liniji z Apple supportom in se je Steffen zelo potrudil... ampak sva sla skupaj cez vse tisto, kar sem ze sam naredil (reset network settings, izklop/vklop iMessage/Facetime, odjava iz iCloud in ponovna prijava ... )... vec kot eno uro sva se zafrkavala (se je povezal na moj telefon in remote gledal, kaj se dogaja... Edino pritiskati ne more nic... ampak se pojavi samo puscica, s katero pokaze, kaj naj pritisnem ...

Sem sedaj klical se na A1 support... a me je gospodic na liniji hotel takoj prepricati, da je krivda na strani Appla ... Pa sem mu dal vedeti, da poznam zadeve in da nisem ne salabajzer... in tudi vem, da so imeli pred casom ze s tem probleme... No na koncu je potem vseeno rekel, da bo sprejel prijavo in jo posredoval naprej tehnikom...

Sem se spomnil, da sem probaval samo z A1 in bob SIM kartico... ki itak uporabljata isto omrezje in sem zele probati, ce je z drugo SIM kartico kaj bolje... Imam eno anglesko "Trufone" SIM kartico, kjer je nalozeno se nekaj dobroimetja ... in sem jo vstavil... aktiviral iMessage in v sekundi ali dveh je bilo aktivirano ... prav tako FaceTime ... Torej sem prisel do sklepa, da je ocitno spet nekaj narobe pri Si.mobilu ... ups... sedaj A1 Smile ...

Ali ima slucajno se kdo podoben problem? Pa ni treba probavati, ker ce je generalni problem z routingom, kot je ze bil pred casom... ne boste mogli ponovno aktivirati iMessage Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.05.2012
Prispevkov: 38
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #119   Objavljeno 02.05.2017 19:08:30
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večino današnjega dne sem preživel ukvarjajoč se z reševanjem istega problema, pa sem mislil da ga imam samo jaz na grbi... Very Happy

Teta je pred mesecem prešla iz boba na SiMobil/A1, in sem ji v iPhone 6 dal kartico z začasno številko, ki jo je dobila na SiMobilu. Številko so ji čez par dni prenesli, ampak ji potem nisem uspel aktivirati z njeno prenešeno tel. št. še enkrat in je do danes izpisovalo kar mail od Apple ID. Poskusil sem že vse kar bi mi svetovali na Apple Support, tudi clean restore sem naredil 3x. Brez uspeha... Poskusil sem s svojo SiMobil kartico, in Telekomovo, obe mi je takoj aktiviralo. Voila Cool

Pomislil sem celo, da bi morda težavo lahko odpravila menjava SIM kartice... Morda pa niti ne bo potrebe, če se na A1 kaj zganejo. Upam da kmalu! Wink

P.S. Ko naredim restore njenega backupa nazaj na telefon, se med naslovi pri iMessage pojavi tudi začasna številka, ki jo je imela, levo od nje pa infinite loop. Številka je obarvana sivo, tako da se z njo v bistvu ne da nič

_________________
iMac 27" Late 2013, iMac 27" Mid 2010, iMac Early 2009/MacBook Pro Mid 2012, MacBook Pro Early 2011, MacBook Pro Mid 2009/MacBook Late 2009/iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Mini Retina, iPad 3, iPad 2/iPhone SE, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS/iPod Touch 5th gen, iPod Touch 4th gen/iPod Classic 5th gen/iPod Nano 2nd gen/Apple TV 3rd gen/ Time Capsule, Airport Extreme, Airport Express
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #120   Objavljeno 03.05.2017 15:18:57
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem slučajno vstavil sim kartico ven iz aparata in jo ponovno vstavil in enaka težava ne aktivira na telefonski številki...

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani