Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
WiFi problem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 20.08.2015 22:34:29
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tone je napisal/a:
Ali bi lahko bil tale "nsurlsessiond" vzrok težav? Če je, kako se ga znebiti?

https://discussions.apple.com/thread/6605949
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 20.08.2015 23:06:19
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, ampak jaz teh odgovorov ne razumem. Izklopil sem iCloud, mogoče bo to pomagalo.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 21.08.2015 07:34:05
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok.. če ti to ne bo delovalo..
v naslednjem linku predlagajo, da izklopiš avtomatski pregled za update sistema.. system/preferences/appstore/automaticly check for updates
http://apple.stackexchange.com/questions/180465/how-to-make-nsurlsessiond-actions-less-anonymous-to-the-user
mogoče ti v ozadju nalaga kakšne update.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 16.03.2014
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenia
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 24.08.2015 13:41:29
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo, si bom kar tole temo sposodil. imam mbk late 2011 in sem updejtal na yosemite 10.10.5 . stalno mi dol meče wifi povezavo. problem je pomoje res v mac-u ker na iphonu dela normalno, prav tako na njenem prenosniku (lenovo). imajo pa wifi prek siol routerja. ma kdo kaksno idejo kaj bi lahko blo? se pa bol slabo spoznam na te zadeve zato prosim za newbie odgovore Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 24.08.2015 14:18:09
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težava je skoraj 100% v softwareu.

Je pa zelo veliko napisanega na to temo, mogoče obstaja celo kaka rešitev.
Se pa problem stalno pojavlja, ga odpravijo in spet ponovijo. Že kar nekaj časa.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.03.2017
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.03.2017 19:47:01
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da napišem kaj se je zgodilo meni, da ne bo kdo po nepotrebnem kupoval nov računalnik, kot sem ga skoraj jaz Angry .

Doma smo "prešaltali" na operaterja Telekom (Innbox modem) in ob prvi uporabi računalnika mi moj starejši Imac24 (OSX 10.6.8. Snow Leopard) zmrzne. Ugašanje je bilo možno samo na gumb, včasih ob prižigu ni prišel do namizja, včasih je ozadje bilo, ne pa tudi ikon, namesto da bi prešel v sleep mode, se je ugasnil ... skratka, čisto se mu je zmešalo in po nekaj kliknih je vsakič vse zmrznilo. Niti pomislil nisem na kakršno koli povezavo z operaterjem. Naključje pač. No in ko sem ga formatiral, peljal celo na diagnostiko na servis, kjer so tudi posumili grafično (čeprav je njim deloval), ko sem po Ebayu že iskal grafične, saj Apple za 8 let stare modele ne zagotavlja več rezervnih delov ... sem na koncu ugotovil, da je problem res v menjavi operaterja. Na tujih forumih sem zasledil precej težav, kako določeni starejši operacijski sistemi ne delujejo na novejših modemih.

Rešitev: V Macu je bilo treba v internetnih nastavitvah izklopiti IPV6. Svašta.

Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 06.04.2017 13:34:24
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včasih me pa zaradi takih stvari prime, da komplet šaro od apple treščm v kanto Smile

Imam MBP late 13 in iphone 7. Oba na isti mreži. Rezultat hitrosti povezave je pa na sliki. Spodnji je seveda od MBP. Vse žive nasvete z neta sem že probal pa ništa.


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 06.04.2017 14:50:22
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Včasih me pa zaradi takih stvari prime, da komplet šaro od apple treščm v kanto Smile

Imam MBP late 13 in iphone 7. Oba na isti mreži. Rezultat hitrosti povezave je pa na sliki. Spodnji je seveda od MBP. Vse žive nasvete z neta sem že probal pa ništa.



Samo tele hitrosti so odvisne od vec dejavnikov... med drugim tudi od modema, routerja, povezave ...

Imam internet preko kabelske TV z deklarirano hitrostjo 100/4 ...

Tole je speedtest narejen na iMac-u, prikljucen na router (Vigor 2925n-plus) preko ethernet kabla:




tole pa na iPhone 7 preko WiFi:



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 06.04.2017 16:27:33
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem če vem kaj si hotu povedat. Vse naprave imam na isti router povezane preko wifi in vse razen mbp imajo normalno hitrost.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 06.04.2017 16:42:15
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če na mbp ugasneš wifi in ga nazaj prižgeš? So potem enake hitrosti, al se kaj zpremeni?

Meni mbp občasno zgublja povezavo. V bistvu kaže, da je povezan, mreža pa ne dela. Ampak wifi problemi se spreminjajo glede na verzijo sistema. Včasih celo dela brez težav. Potem so pa še problemi z "g" verzijo routerja. Se mi zdi, da morajo novejše applove naprave imet obvezno "ac" router.

Pa še to. Danes sem probaval en sony usb3.1 ključek. Na mbp 2015 je bil write/read 35/42 na isti mašini vštekan v Sonetov thunderbolt2 dock pa 42/130. Ne vem, kaj naj si mislim. Pomoje Applov hardware tolk švoh.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 06.04.2017 17:24:40
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Ne vem če vem kaj si hotu povedat. Vse naprave imam na isti router povezane preko wifi in vse razen mbp imajo normalno hitrost.


Hotel sem povedati, da ni nujno, da so problemi s tvojimi Apple napravami... ampak je prej problem drugje... Lahko imas nek router, ki se ne zastopi najbolje s tvojimi napravami...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 06.04.2017 18:26:06
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po moje je tud problem v sistemu. Imam pa ac ruter.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 07.04.2017 05:06:24
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iMac..



iPhone..





Zakaj tako ogromna razlika??

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 07.04.2017 05:44:42
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
verjetno wifi čip v iphonu ne gre hitreje kot 200mbit. zakaj? mogoče zaradi power consumption/preformance razmerja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 07.04.2017 16:49:33
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še moja izkusnju od tega tedna glede MacOSX in routerjev

Prejsnji ponedeljek sm ugotovu da mi ene 7 let str Asus router zmrzuje če se večkrat povežem v majhnem razmaku. Najprej sm mislu da je cel internet fuč in T-2 krivec, potem ko sm prsu do tega da pade DNS se zacnes sprasevat kdaj hudiča dol pade... No in padu je dol ko se je Mac Book Pro z Mac OSX Lionom v 5-7 povezal na router .. Se pravi ko sm rebootal Router je DNS padu dol ko je MacBook povezal v 5 to Al v 7mo.. Desektrak se povezat pa da nebi padu DNS mi ni ratal... Router sm tud dal na tovarniške nastavitve.. updejtu na zadn Asusov firmware in skoz isti problem ... Druge naprave so se lahko 100X povezale na router pa je router normalno delu.Samo MacBook z MacOSX Lion je router zjebu... No nakonc sm zadevo popravu tko da sm dal DDWRT 2016 firmare na Asus router wl-500gpv2 in zadeva spila ko urca.

Glede na to da ma apple skoz vec "home network servicow" kot npr airdrop,airplay,continuity se kr ne čudm da str router dol pade =)
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 07.04.2017 17:09:53
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@DeJc0: cca 200Mbit/s je nekje max, kar lahko dosežeš na 2x2 MIMO AC WiFI-ju s 40MHz kanalom. Za več je potreben 80MHz kanal. My guess... iPhone se ti poveže samo s 40MHz kanalom, iMac pa z 80MHz... sicer pa "white people problem". Že sam paket oranžni diamant na T-2 je luksus... da ga bi pa res na polno izkoristil na vseh napravah bi bil pa luksus na kvadrat.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 07.04.2017 20:16:05
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
@DeJc0: cca 200Mbit/s je nekje max, kar lahko dosežeš na 2x2 MIMO AC WiFI-ju s 40MHz kanalom. Za več je potreben 80MHz kanal. My guess... iPhone se ti poveže samo s 40MHz kanalom, iMac pa z 80MHz... sicer pa "white people problem". Že sam paket oranžni diamant na T-2 je luksus... da ga bi pa res na polno izkoristil na vseh napravah bi bil pa luksus na kvadrat.


Hvala za razlago nekaaj takega sem sumil prejle sem spet zalaufal speedtest..




_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 07.06.2017 18:22:13
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se je komu že zgodilo, da mu macbook kar naenkrat ne najde več domačega wifi omrežja ? Namreč kar naenkrat, ko sem ga prižgal več ni našel wifija. Najde vse wifije v bližini, razen mojega ne. Probal sem resetirati router,macbooka itd. Vse ostale naprave so normalno povezane na wifi.. To se mi je že zgodilo, samo potem drugi dan je spet delovalo normalno kakšen teden.. Sedaj pa že dva dni ne najde Mad kot zanimivost se mi je to začelo dogajati, ko sem preklopil iz t-2 na telekom.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 13.11.2017 17:26:38
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, mi zna kdo pojasnit zakaj se moj Macbook ne poveze na domac wifi. Zadnje cese sploh ne zazna in se ne poveze na domac wifi kljub temu, da wifi deluje saj so ostale naprave normalno povezane in
ga zaznajo. Prav tako se macbook lahko poveze na ostala omrezja, samo domacega ne najde, kako je to mogoce?

Hvala za odgovore
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2014
Prispevkov: 54
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 13.11.2017 17:43:10
Re: WiFi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
283128 je napisal/a:
Se je komu že zgodilo, da mu macbook kar naenkrat ne najde več domačega wifi omrežja ? Namreč kar naenkrat, ko sem ga prižgal več ni našel wifija. Najde vse wifije v bližini, razen mojega ne. Probal sem resetirati router,macbooka itd. Vse ostale naprave so normalno povezane na wifi.. To se mi je že zgodilo, samo potem drugi dan je spet delovalo normalno kakšen teden.. Sedaj pa že dva dni ne najde Mad kot zanimivost se mi je to začelo dogajati, ko sem preklopil iz t-2 na telekom.


Pozdravljeni. Tudi pri meni je enak problem pri macbooku. ipad in iphone se brez problema povežeta na wifi, macbook pa najde moje wifi omrežje šele po nekaj minutah. kaj je za to krivo ne vem, vendar mislim, da ponudnik internetnih storitev nima vpliva na to, glede na to, da na ostalih napravah deluje, jaz npr. uporabljam internet prek LTE modema.

_________________
Macbook Air 13" Early 2015
iPad Air 4 (2020) Space Gray 64GB
iPhone 11 Pro Max Silver 64GB
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani