Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Transcend JetDrive Lite
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.04.2011
Prispevkov: 728
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.03.2017 07:27:36
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je mogoče kdo probal na to kartico naložit windowse? in kako delajo?

_________________
Lp!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.03.2017 08:56:53
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazn je napisal/a:
je mogoče kdo probal na to kartico naložit windowse? in kako delajo?

jakaracman je napisal/a:
Hitrost? Dovolj, da HD in 4K video predvajaš normalno z nje. Ni pa niti približno primerljiva s SSD, še od dobrega USB3 zunanjega diska je počasnejša. AMpak za met gor muziko, pa za začlasno skladišče slik/videov in podobne navlake je pa čez glavo dovolj.

ni dovolj dober odgovor? očitno bolj slabo, oz. primerljivo s starimi hdd diski?

mtkolife je napisal/a:
Zanima me tudi kako naj nastavim, da imam recimo vse dokumente na namizju shranjene na kartici in ne na SSD disku?

ne vem zakaj bi to delal.. enostavno si narediš mapo dokumenti na kartici in če zelo veliko do nje dostopaš poveš finderju, naj vsakič ko odpre novo okno štarta tisto okno v tebi ljubi mapi, v tem primeru dokumenti.
kako?
odpreš finder, klikneš levo zgori na finder/preferences/general/new finder windows show: in izbereš mapo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.04.2011
Prispevkov: 728
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.03.2017 13:24:14
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem raje uporabljam naprej kar spominsko kartico kajti na njej mi video in glazbo ter dokomente lepo in normalno odpira. Sem mislil da je zadeva bolj uporabna. Bo treba kar disk menjat v macu kr na 128 gb je tesko se winse met zraven... ce pa bo kdo poizkusil pa naj sporoci kar sem zgori spraseval.

_________________
Lp!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.03.2017 14:01:53
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo tale izdelk jetdrive lite na elCapitanu al pa na Sierri ? So kake tezave pri mount/unmountanju driva ko gre mac v sleep/unsleep ker ata google vse neki na pol najde, na uradni strani pa se kr nek pise da je podpora za elcapitan se preverja/testira.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.04.2011
Prispevkov: 728
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.03.2017 19:30:44
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupi navadno sd kartico in nebos imel teh problemov dela pa k sus vsaj meni








_________________
Lp!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.03.2017 19:59:30
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mal poglej hitrosti teh kartic v primerjavi s ta hitrimi usb ključki. Se mi zdi, da so precej počasnejše. Predvsem od usb3. Pa če se ne motim, je tudi ta slot za kartice počasnejši na enih mašinah.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.04.2011
Prispevkov: 728
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 26.03.2017 20:46:08
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za uporabo videov, muzike in razne dokumente je ta kartica ok. Za windovse da gor namestim je pa drek. Zato me zanima ce je kdo probu na oni zadevi. Info iz prve roke bi rat. Da negrem brez veze dnarja bek metat. Very Happy

_________________
Lp!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 27.03.2017 13:15:33
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno danes sem naročil transcend jetdrive 256GB...bomo videli kako bo ko pride domov..Uporabljal bi jo za slike in muziko, pa za kakšne dokumente/knjige na faksu...

Sem pa ravno dopoldne prebiral o tem kako se stvar obnese, tud ko se je veliko pisalo o tem, da se unmounta po tem ko gre računalnik u sleepmode in te stvari..Napisal so da so to poštelali, da problemov s tem ni več, da problemi so bili s prvimi generacijami teh kartic...potem pa so poštimali na način da se kartica unmounta tik pred sleepmode, ko pa računalnik spet uporabiš pa da se tkoj spet ''pokaže'' kartica...Tko nekak naj bi bilo, bomo videli če je res...

Sem gledal še razne druge opcije, pa so na forumih to najbolj priporočali.

Itak pa mislim da za muziko pa slike s telefona itd. bo ta kartica super, bomo videli. Pa tud recimo nafilaš kartico s slikami, pa kupiš novo in ni panike, filaš dalje Very Happy Very Happy

Poročam kako se obnese, če bo slučajno koga zanimal nakup. Verjetno bo pa šele čez kaka 2-3 tedne pršla Crying or Very sad Crying or Very sad

Aja pa vsekakor pa kartica ni za programe in windowse itd. To je zgolj za neke dokumente, za slike, filme in take reči. Vse programe in windowse je za met na SSD-ju...Vso ostalo kramo pa lahko na kartici al USB-ju, kar pa mislim da ni tolk napačno Smile Tud da računalnik čim manj filaš z vsemi mogočimi rečmi Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 27.03.2017 19:02:17
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mtkolife, dankesun =)
Ko dobis opisi kako so realne hitrosti in kako je glede mountja itd =)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 27.03.2017 21:55:37
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ej thxslo ni panike, bom poročal in opisal vse izkušnje Cool

Res upam da bo super delovala, da bom lohk gor mel vse ključne reči kar se faksa tiče, pa muziko pa kak film Very Happy Mam čist nov MBpro s 128gb (ki sem ga dobil bajno ugodno, zato sem tud nabavil 128gb) in kr čakam tist dodaten plac za vso ''kramo'' Very Happy

Sem pa zasledil še eno ameriško kartico, ki je baje še boljša ampak je pa tud boljša cena...Stane 399$ in je isto 256gb. Za tole transcend sem pa dal 156$, sicer še vedno ni tolk malo, ampak je razlika v ceni očitna Neutral

Tiste opcije ko maš adapter pa microSD kartico pa sm tud gledal, ampak sem se na konc kar za to transcend odloču, ker je ubistvu ta kartica delana izključno (oz. bolje rečeno z velikim poudarkom) za Macbook pro pa Air-e...torej je verjetno firma kar dobro verjetno stvar zrihtala...to je blo zgolj moje sklepanje Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.10.2009
Prispevkov: 276
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 27.03.2017 22:28:56
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja draga je uporabljala model 130 / 128 GB v Airu in nikoli nobenih problemov. Mounta se takoj in vedno. Namen kartice je bil iTunes glasba in skladisce za fotke. Za ta namen vrhunsko.

Hitrost prenosa sem probal sedaj in je taksna (kartica je stara 3 leta, mogoce so nove hitrejse)
1,14 GB film
Z desktopa na kartico 40 sekund
S kartice na desktop 28 sekund
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 27.03.2017 23:11:07
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To si dobil podobno, kot tale v testu:
https://www.youtube.com/watch?v=aPhq2DkMke8

Uradno: 95read 60write, realno pa malo manj.

Zlo uporabno, če zmanjkuje prostora, sam ni pa primerljivo s SSDjem.

Jaz bi dal tecimo tja download folder, kjer se mi nabirajo kupi šare, ki jo nisem sposoben zmetat stran. On no

Opcija je tudi kak hiter USB 3 ključek, ki krepko presegajo te hitrosti, oz. dosegajo SSDje. So precej cenejši, sam se pa ne skrijejo tako elegantno v ohišje mašine.

Recimo Lexar P20 s 400MB/s.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 27.03.2017 23:51:31
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam da bom tudi s kartico u mojem Macbook Pro 13' zadovoljen ravno tako kot draga od AH Smile

Kar se pa tiče USB 3 ključka katerega macata predlagaš, se bi kar strinjal s tabo, edino res je nerodno da tisti ključek ven štrli..Nevem kako vi z računalnikom delate, ampak jaz velikokrat ležim na postelji z njim v naročju ipd Very Happy V takih primerih bi lahko marsikdaj pomotam ruknil v ključek in upsi... Rolling Eyes Rolling Eyes

Ta problem sem rešil s sandisk ultra fit 3.0


Mogoče malenkost počasnejši od tega ki ga ti macata predlagaš...Ampak raje počakam minuto dlje, da mi prenese slike, kot pa da ga ruknem pa poškodujem. Je pa to med tako imenovanimi ''mini ključki'' (tistimi ki ne štrlijo) glede na ceno/hitrost/kvaliteto najboljše ocenjen ključek --> prebral marsikateri test in review Smile

Nekako takole pa zadeva zgleda v macu:




Skratka zadeva je super če mene prašate Smile Ampak tale usb mam tud za prenašat stvari z računalnika na računalnik...tisto kartico pa bi mel neprestano v računalniku, za recimo downloade safarija itd. torej da bi res neprestano bla noter brez povlečt ven, ko bi jo enkrat dal noter bi tam ostala (tud zdi se mi brezveze, da glede na to da so možnosti razširitve, da kartice nebi mel uporabljene, usb ključ pa pač lohk kadarkoli ven povlečeš pa preneseš stvari z enega računalnika pa kopiraš na kartico itd)... Neutral[img]https://internet-mall-im.akamaized.net/27558761/235/240[/img]
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 28.03.2017 00:01:00
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja te ta hitri ključki zgleda ne morjo bit tolk majhni, ker majo vgrajene neke hude kontrolerje podobne tistim v SSD diskih. Zato tudi tako velike hitrosti.

Ta mali ključki so pa tako kot JetDrive in flash kartice malo omejeni s hitrostjo. Žal.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 06.04.2017 18:20:05
Re: Transcend JetDrive Lite
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo klapa, danes sem v macbooka 13" vključil novo transcend jetdrive 256GB. Zaenkrat deluje super, tud kar hitra je...pa ene 5x je šel računalnik v sleepmode in vedno je bla kartica mountana, tako da očitno so kar uredu poštimali stvari s temi problemi. Če bo kakšen problem z njo vam sporočim, ampak zaenkrat dela super Neutral
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani