Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Izginil mi je iPhoto
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.02.2017 08:57:31
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala! To pa sploh nisem vedla (no ja, še marsikaj drugega ne vem!Smile

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.02.2017 09:20:26
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hotela sem biti pametn,a pa sem obti;ala takoj na za;etku. Pri kormiraju App ra;una. Ko sem se prijavila s gmail naslovom in paswordom za to, pa ni sprejelo. Pa sem na[la [e neki password za Apple, pa tudi to ni sprejelo. Napotki naprej za App mail pa so tako komplicirani da se sploh ne znajdem na njih.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 28.02.2017 13:58:17
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
system preferences/icloud/mail (pritisni da bo zeleno)
nato uporabi mail aplikacijo. v tvojem docku (slika na 1 strani) tretja od levo proti desni.
če imaš definiranih več email računov moraš pri pošiljanju izbrati pravi račun.. tam kjer piše from, klikneš in izbereš icloud račun.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 28.02.2017 21:09:10
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole pošiljanje po mailu je super, samo mora it obvezno čez Applov mail server.
Nekaj podobnega ina tudi GoogleMail, edino mal manjši file dovoli prenest.

Podobno deluje tudi https://wetransfer.com/
Tukaj file ostane samo določeno obdobje na serverju.
Kako deluje, si lahko ogledaš tule:
https://www.youtube.com/watch?v=kh-pEQaFQNw

Kolk imaš pa dolge te tvoje filme? Če so krajši od 5 minut, jih Applov Photos app šteje kot fotografije in jih lahko šeraš takole:
https://www.youtube.com/watch?v=iRJj9kFkf_4

Fotke, ki jih tako objaviš, ne štejejo v kvoto, ki jo Apple da brezplačno za iCloud.
Fotke/filmi ostanejo na iCloudu tudi, če jih pri sebi zbrišeš. Jaz to zadevo precej uporabljam ko snemam hčerine hip-hop/street tekme. Nastopi so vedno krajši od 5 minut in je idealno za poslat posnetke ostalim staršem. Zadeva se tudi dost hitro uploada, saj ne naloži polne resolucije, pač pa le 720p.

Seveda lahko uporabiš tudi ostale cloud servise (DropBox, OneDrive, Google Drive, itd.) Zoprno je edino prenašat velike movije v polni resoluciji, ker zadeva zlo dolgo traja. Zato je fino, če se ob nalaganju movie konvertira v nižjo resolucijo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 28.02.2017 21:26:26
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bom snemala pogovre s pacienti, ki trajajo tudi 2 uri. Razmišljala sem, da bo boljše posneti v dveh delih. Pa sem mislila tudi konvertirati na tisto 400-nekaj. Drugi problem pa bodo Webinarji. Še nisem upala odpreti to eno stran, ki jo imam. Groza me je tehnične angleščine!
Film še od prilike znam posneti. Problem pa je kako snemati powerpoint oz preklapati s slik na sebe. Po tem bi še morala slediti obdelava.
To je moj veliki problem: če hočem ono nadaljevati, po tem moram še to znati. Nimam pa čase sedaj prvo študirati računalništvo, pa biznis, pa marketing, vmes še jezike in še marsikaj--in vse to od začetka. Groz me je tega skakanja v globoko vodo ko pa ne znam plavati.
Dejanski nimam izbire: ali bom skočila ali pa nadaljnjih 30 let kar med štiri zidovi čakala da umrem.
Danes sem še posebej slabe volje.Možgani so mi zatrokirali. Jutri bom šla vse študirati.
Danes, razen vsega, sem še matrala snaho izprobavajoč ali pride posnetek preko dropboksa ali pa ne. Mislila sem, da se da link poslati. Piše tako, vendar ona ni dobila linka. Dobila je samo, ko sem ji poslala ceo posnetek. Torej, nič mi ni jasno.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.02.2017 21:51:43
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DropBox zna bit zlo počasen in muhast.

Kako pa prenašaš file na DropBox?
Sinhroniziraš en folder na računalniku, al kako drugače?

Jaz ga na Macu uporabljam kar čez browser (Firefox).
Odprem dropbox v browserju in potem file z miško odnesem iz desktopa v okno Firefoxa, v katerem je odprt DropBox.

In potem počasi prenese file. Včasih pa tudi ne.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 01.03.2017 05:06:06
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem kot slepa kura. Uspe mi narediti po tem pa že ne vem kako. Saj se matram, po tem ne vem kako mi je uspelo.
Sedaj na zadnje sem "vadila" na Quick timer player-ju - tako,kot so me prejšnje dni naučili. Posnamem, pa v File-u poiščem Export. Sedaj ga dam na 420 in da shranim v Dropboxu. Po tem od tam tam Shere--pa napišem v okenček mail tega, kom hočem poslati.
Samo v začetku nisem vedla da toliko dolgo traja da se zadeva naloži v Dropbox. In nisem vedla zakaj ni zelene poke zraven in zakaj mi izpisuje da ni šlo čez (šlo je, samo je prispelo šele po večih urah.
Tako sem poskušala prenesti link--kot sem brala da lahko. Vendar, čeprav na slikah ob razlagi stoji da pri Share je izbira ali hočem link prenesti ali pa datoteko, pri sebi tega ne vidim. Pa mi se je zdelo da če kliknem na manege link--da bo link preneslo pa ni.
Mogoče bi za prenašati link potrebovala plačljivo verzijo. Ne vem.
Torej, to bi že šlo. Problem pa je prostor na mojem računalniku, pa kako s velikim datotekam in kako jih prenašati

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 01.03.2017 08:51:37
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT...zakaj se vi raje ne bi udeležili kakšne brezplačne delavnice v eni izmed Apple trgovin (npr. iStyle, EPL, I-Store, ...) ?
Uporabnikom z bolj malo računalniškega znanja je precej težko razlagati in podajati rešitve fakole preko foruma.

Samo predlog Wink

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 01.03.2017 09:09:29
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Povejte mi prosim več o tem, saj ne vem.
Sicer, upisala sem se že na brezplačni tečaj--res da je bil za upokojence, pa mi ni dost koristil. Namreč, jaz že vem precej samo vspovsod so ogromne luknje. Vedno sem sistematično učila vse, samo to mi je izpadlo. Mogla sem delati v službi, kjer mi ni bil potreben, po tem še problemi... Dok sem trenila, je minilo 10 let---.
Sedaj pa začnem eno, po tem nepričakovano izkrsne nekaj, na kar nisem računala. Tako tudi sedaj. Vprašala sem kako posneti pogovor. Rekli so--tam ti je orodje.. Videti je bilo preprosto in enostavno, po tem pa bup---kot to srbi govorijo: upadeš kod šljiva v govno"
Ravno tako se tudi počutim.
Tečaji za začetnike so pa res za začetnike. Jaz bi mogla zapraviti leta in leta, da končno izvlečem tistih nekaj "stavkov" da popolnim svoje luknje.
Sedaj sem sama takšna, kot kar nikoli nisem in ni bilo v mojem značaju in od česa sem obvarovala svoje otroke.
Kot o tem jamram kar naprej: imam ogromno znanja, katerega bi lahko predala drugima. Vendar za to potrebujem vse to, kar prej nisem potrebovala, niti sem pomislila, da bo sploh kdaj potrebovala. Pa ne samo računalnike, temveč tudi biznis, marketing, in podobne zadeve.
Torej, mladi, to NIAKOR NE POČETI kar sem jaz. Uz vso mojo pridnost-sem zaribala.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 01.03.2017 10:21:24
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT je napisal/a:
...
Tako sem poskušala prenesti link--kot sem brala da lahko. Vendar, čeprav na slikah ob razlagi stoji da pri Share je izbira ali hočem link prenesti ali pa datoteko, pri sebi tega ne vidim. Pa mi se je zdelo da če kliknem na manege link--da bo link preneslo pa ni.
Mogoče bi za prenašati link potrebovala plačljivo verzijo. Ne vem.
Torej, to bi že šlo. Problem pa je prostor na mojem računalniku, pa kako s velikim datotekam in kako jih prenašati


Greš v DropBox (recimo v Safariju).
Klikneš na file, ki ga hočeš šerat.
Klikneš na Share:

Če file še ni linkan, se ti izpiše kvadratek, kjer maš gumb "Create Link".
Če je file že linkan, imaš gumb "Copy link".

Torej rečeš Copy Link. S tem skopiraš link v "spomin" (Clipboard).

Greš v tvoj program iz katerega pošiljaš maile.
Sestaviš nov mail in v besedilo "pejstaš" prej skopirani link.

Pejstaš na več načinov:
- lahko pritisneš kombinacijo tipk cmd-V
- lahko pritisneš desni gumb na miški in izbereš Paste
- lahko v meniju izbereš Edit-Paste

No in potem (seveda) pošlješ ta mail. Smile

Prejemnik bo kliknil tvoj link in si bo lahko ogledal ali pa downloadal file iz DropBoxa.

Tuki maš pa risanko, ki ti pove isto stvar, kot sem jaz napisal:


_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 01.03.2017 10:25:58
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT je napisal/a:
Povejte mi prosim več o tem, saj ne vem.
Sicer, upisala sem se že na brezplačni tečaj--res da je bil za upokojence, pa mi ni dost koristil. Namreč, jaz že vem precej samo vspovsod so ogromne luknje. Vedno sem sistematično učila vse, samo to mi je izpadlo. Mogla sem delati v službi, kjer mi ni bil potreben, po tem še problemi... Dok sem trenila, je minilo 10 let---.
Sedaj pa začnem eno, po tem nepričakovano izkrsne nekaj, na kar nisem računala. Tako tudi sedaj. Vprašala sem kako posneti pogovor. Rekli so--tam ti je orodje.. Videti je bilo preprosto in enostavno, po tem pa bup---kot to srbi govorijo: upadeš kod šljiva v govno"
Ravno tako se tudi počutim.
Tečaji za začetnike so pa res za začetnike. Jaz bi mogla zapraviti leta in leta, da končno izvlečem tistih nekaj "stavkov" da popolnim svoje luknje.
Sedaj sem sama takšna, kot kar nikoli nisem in ni bilo v mojem značaju in od česa sem obvarovala svoje otroke.
Kot o tem jamram kar naprej: imam ogromno znanja, katerega bi lahko predala drugima. Vendar za to potrebujem vse to, kar prej nisem potrebovala, niti sem pomislila, da bo sploh kdaj potrebovala. Pa ne samo računalnike, temveč tudi biznis, marketing, in podobne zadeve.
Torej, mladi, to NIAKOR NE POČETI kar sem jaz. Uz vso mojo pridnost-sem zaribala.



Tukaj so navedene delavnice
http://www.istyle.eu/si/delavnice
https://www.epl.si/delavnice

Tisti začetniških tečaji (ponavadi za Windows in PC) so pa res bolj ali manj nesmisel.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 01.03.2017 10:42:44
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala! Zagotovo bom šla.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 01.03.2017 10:44:23
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nelly - berem vse skupaj in ne morem da se ne bi oglasil z nasvetom.
Sam se vrsto let ukvarjam z videom in vsem kar sem spada, hkrati pa delam v centru z "pacienti" kakor jih ti imenuješ. Pri nas jim rečemo uporabniki. Snemam in montiram skoraj vsak dan. Meni osebno so tvoje težave otroški vrtec, vem pa, da sem bil pred uh leti na isti stopnji kot si sedaj ti. Nič ni šlo skupaj ....

Jaz ti dobro namerno predlagam, da si najameš nekoga, ki ti bo posnel, zmontiral, skonvertiral, naložil in razposlal linke. Tako boš ti ostala mirnejša in se boš lahko posvetila samo razgovorom, brez sinhronega mišljenja, kako boš to kasneje urejala.


Med dopustom pa si posnami 2-3 - 5 sekundna kadra in se z njimi igraj tako dolgo, da boš kasneje znala vse sama.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 01.03.2017 11:06:50
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala! Vendar koliko to stane, da nekoga najameš za vse to, kar ste povedali?
Namreč,Celo življenje sem delala za drobižek, samo da pomagam. Potem so mi še to oropali, kar sem imela...
To kar delam je pomembno vendar ni popularno. Srečna bom, če bom saj uspela povrniti svoje stroške. Namreč, če sedaj zapravim vse (pa v interesu drugih!), po tem to nikoli več ne bom mogla nadoknaditi. A res mi se ne da umirati v neki hiiralnici, ker ne bom imela za platiti za sebe neko pošteno soico v nekem domu.
Pa tudi sicer, to je kot želja ven priti iz labirinta. Tako ni samo problem kako posneti temveč tudi moram najti obliko kaj sploh posneti, kako prezentirati vse to.
Tako me vse skupaj prisiljuje da grem korak za korakom (pa še to počasi).In toliko, koliko lahko plačam.
Mogoče pa res imate prav! Če bi se manj brigala za formo (ki mi tako in tako ne gre) bi lažje uresničila vsebino in bi lažje in hiterje prišla naprej kot tako, ko se trgam na vse strani.
Problem pa je da tudi ko sem plačala, pa nisem dobila nič. Tako so me za spletne strani že 3x krepko nategnili. Sedaj ravno ugotavljam da so me na še enem področju, kjer sem platila za usluge.
Kot sem že rekla: v moja generacija se večne vkvarja s takšnimi zadevami. Mladi pa greste svoje poti in težko je najti "žrtve" ki bi ti saj napotili kam naj se obrneš.
Torej, prosim va, povejte mi, koliko bi koštala postavitev nekega brezplačnega webinarja, kjer bi del bil posnet (govor in powerpoint) del pa bi bil res v đivo, s odgovarjanjem na vprašanja?
Hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 01.03.2017 11:49:34
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede webinarjev si omenjala, da že imaš neka navodila. Kaj je to zaena zadeva?

Sicer nimam skoraj nič izkušenj s tem področjem, samo obstajajo brezplačne rešitve na internetu.

Recimo tole: http://bigbluebutton.org
Poglej si demo, če ti bo sploh delal.

Ni pa to prav enostavna zadeva. Rabi met na računalniku inštaliran Flash, ki je pa že bolj zgodovina. Integriran je v Moodle cloud, ki je za manjše zadeve brezplačen: https://moodlecloud.com/en/

Mislim, da ima to rešitev Gea College. Za Mac uporabnike znajo bit problemi.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 01.03.2017 12:10:12
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno sem vam hotela napisati, kakšna sem kura. Ni čudno, da je vaš kolega zgubil živce z mano.
Kot prvo, šele maloprej sem opazila te nadaljnje in slikovne napotke, ki ste mi jih poslali. Očitno se nisem spomnila še porolati nižje, ko sem gledala vaše sporočilo. Včeraj sem že bila čisto zmešana.
In na to ugotavljam, da sem dejansko vse to naredila. Res da po principu slepe kure vendar sem le uspela. Samo...
Torej, meni niti v Dropboxu v Finderu niti na spletnem dropboxu ne piše "shere link". V Dropboxu v Finderu pa piše Copy link. In jaz sem pričakovala da se bo nekaj odprlo pa kazalo kam naj kopiram in niti na kraj pameti mi ni prišlo, da to enostavno nekam pastam sama. Ispisalo mi je o clipboardu za kaj nisem nikjer našla kaj to dejansko je in kje ga najdem da bi od tam vzela ta link. Torej, totalna idiotija--problem za začetnike!
V drošboxu na spletu pa sem videla, da piše da treba link kreiarati. In link je bil v tem okencu kot je okence tudi ko pošiljaš datoteko. IN jaz sem to po tem poslala na naslov. Dobili so, vendar prazno iz brez linka.
Sedaj sem snahi poslala link prek viberja. Ni se še javila, vendar se je takoj prikazala vsebina, kot če prenašam linke kakšnih drugih straneh. Torej, to deluje. Eni drugi punci pa sem kopirala link v to obvestilno okno. Ker ko sem slala bres kopiranega linka pa ni nič dobila. Nobena se še ni javila. V službi sta.

Res sem kura, da se nisem spomnila pastati.
Bila sem že čisto obupana nad sabo. Sedaj me je samo sram. Dobila pa sem spodbudo da sem le vedla narediti. Torej, sedaj je ta del sedel. Boomše mogla preštudirati, in izpisati--za vsak slučaj, da ne pozabim. In sedaj lahko grem na naslednji korak.
https://www.gotomeeting.com/webinar
To pa je en naslov za Webinarje. So še tudi drugi, pa jih še nisem izbrskala. Pa je tudi FB-life, pa je ženskica, čigav seminar sem poslušala, da je to komplicirano in je tema za naslednji tečaj. To pa ne bo kmalu...če bo sploh.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 01.03.2017 12:29:22
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja cene so pa v tej ljubi državi zelo različne.
Lahko najdeš kakšno dobro dušo in ti bo vse naredil zastonj, ker se mu boš zasmilila, lahko pa pogledaš po netu. Nekateri imajo storitve zaračunane po uri, nekateri pa po projektu.

Po moji grobi oceni, tak tvoj projekt ne bi smel biti dražji od 300 eur.
Me pa skrbi tale tvoj dve urni pogovor z pacientom. Če si prav razlagam, misliš postavit kamero, jo vklopit in dve uri pustiti? Potemtakem ne vem, kaj bi naj kdo montiral, če je vse iz istega zornega kota. Kljub strokovnosti videa oz. razgovora, moraš poskrbeti, da bo video gledljiv. Si ne predstavljam nikogar, ki bi toliko časa gledal posnetek, brez da se kamera premakne, ne glede na to, kako zanimiv je/bo pogovor.

In na koncu, ne vem ali vse to delaš samo zase ali tudi za ustanovo v kateri si, ker bi lahko potemtakem oni primaknili oz. pokrili stroške?
Nenazadnje pa seveda tudi pazi, da imaš pisna dovoljenja za objavo od vseh, ki jih boš posnela in predvajala na netu. Če bo v ozadju tvojega videa zmontirana tudi glasba, pa računaj na to, da rabiš tudi za glasbo avtorska dovoljenja, v kolikor ti tako imenovana "free" glasbena podlaga ne bo ustrezala.

Še cel kup je nekih "video" pravil, ki se jih je treba držati. Važno je, da ne obupaš in ne podležeš paniki, ko kaj ne bo šlo iz prve.
Poglej tudi v forum "Filmar", tam boš po moje najprej našla koga, ki ti bo praktično priskočil na pomoč.

lp

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 01.03.2017 12:42:14
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno nisem bila dovolj natančna. Pogovor je samo za pacienta. To je dejansko individualni tečaj. Tako da posluša ne blebet temveč nasvete a tudi sebe, kar človek tudi to ne zazna kaj dejanski sam govoril. Tega ni treba montirati.
Za obdelavo je pa webinar--torej, jaz bi pripravlia neko učno temo iz mojega področja. In to prestavila in s power pointom, po tem pa tudi s odgovarjanjem na vprašnja. Tam pa je le boljše, da te gledajo (čeprav nisem atraktivna;) kot da je samo zvočni posnetek. Snemam pa s kamerom na laptopu. V quick timeru je opcija da se snema ekran, vendar takrat pa se ne sliši govor. Torej, to stvar nisem še pogruntala. In, to kar bo posneto, pa tudi nadaljnje odgovarjanje na vprašanja v živo pa bo verjetno treba nekako obdelati. To bi potem bilo na razpolago vsem, ki jih zanima. Npr ponujeno na mojih spletnih straneh kot zasonj ali kot plačljiva vsebina.
Nisem zaposlena v nikakšmi ustanovi. Če bi bila, po tem sedaj ne bi vam tukaj jamrala. Plačam pa vse sama iz svoje pokojnine in privarčevanega denarja.Namreč, stara sem 65 let vendar te svoje "študije" za svoj poklic sem sedaj dokončala in sedaj RES znam delati kot je treba in kot nihče drugi. In, zato sem se morala tudi okurjažiti, da se lotim učenja vsega tega, kar mi prej ni bilo potrebno, česa prej sploh ni bilo.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 01.03.2017 19:04:00
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam en hitr quick time nasvet.. snema tudi mikrofon samo izbrati ga moraš.


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 02.03.2017 07:24:05
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani