Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Izginil mi je iPhoto
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.02.2017 06:51:42
Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spet sem nekaj zaribala.
Nekidan, v želji da se znajdem okoli iMovie-ja, sem preveč hitro klikala sem ter tja. Videla sem, da se je računalnik zmešal. Sem resetirala, očitno pa ni bilo dovolj. Po tem sem posnela tisti 2 urni pogovor in se matrala kako ga najti in tudi poslati. Čisto slučajno sem opazila, da imam samo še nekaj več kot 1 GB prostora na disku in da je moj film zasedel 10 GB
V paniki sem hitro iz findera vse mogoče prenesla na zunanji disk, v prvi vrsti vse, kaj je imelo neke veze s fotografijam.
V Finderu sem imela razne mape s fotografijam. Fotografijam sem na zadnje urejevala pred veliko leti. Vmes se je nekaj spremenil, pa ji prišel iPhoto. Pojma nisem imela kaj je kaj. Nisem pa našla časa (in kurajže) da se lotim še tega pa sem samo nalagala fotografije v iPhoto.Tukaj je bilo vse dobro. Ostale so pa teh nekaj map v finderu za katere nisem vedla kam sodijo. Ničesar se nisem dotikala (čakalo je "boljše čase" ko bom uredila)l. Sedaj, ko sem v paniki prenašala, dejanski nisem vedla kaj je s čem povezano.
Danes sem hotela eno fotografijo prenesti v iPhoto pa ni šlo. Izpisalo je, da iPhoto ne najde. Na to sem priklopila disk, pa še poskušala prenesti povlečenjem datoteke na samo ikonco, ki je spodaj v vrsti. Vendar moj iPhoto še naprej ne funkcionira.Slike so na zunanjem disku, lahko jih od tam odprem, vendar iPhoto brez diska ne funkcionira.
In sedaj- seveda, pojma nimam kaj naj počnem.
Prosim za pomoč.
Hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.02.2017 12:22:59
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ka,j če bi za začetek osnovni začetek začela uporabljat Google vem, da ni lahko ampak je začetek in vejremi mi na besedo vsak obisk Googla boš vedno bližje.

Ker, da tukaj pišeš cele romane za neke banalne stvari in kuriš energijo sebi in nam ki beremo tele labirinte.

Osnove operacijskega sistema se boš mogla naučit druge ni takole šlepanje pa tud ne bo šlo v nedogled.

A avto tud na pol voziša pa mal v miže in podobno.

Skrajni čas je, da se malo naučiš uporabljat ta tvoj računalnik ali pa ga pač ne boš in to je to.

Enkrat sem ti ponudil pomoč preko skaypa ali kaj podobnga pa nisi mela interesa zdaj pa ga tudi jaz nimam znajdi se sama.

Oziroma saj ti bo tvoja generacija spet odnesla rit.


Pa brez zamere kako se boš naučila, če ne tako da boš prisiljena to narest.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.02.2017 12:39:38
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dragi Dejc0!
Ne spominjam se več tvoje Skype ponudbe. Verjetno je tudi ona bila v tem stilu kot kar sedanji "nauk".
Prepričana pa sem, da veliko bolj vem od tebe, kaj pomeni UČITI SE!
In verjami mi, ne bi tvegala da mi nekdo tako zaničevalno prigovarjajo, če mi res to ne bila nuja. In verjami mi, da imam sedaj VELIKO BOLJ perečega dela, kaj moram opraviti in velko druge snovi za naučti in res se nimam časa igračkati z učenjem še o fotografiji. To bi bil še en novi študij, zraven obstoječih 3-4 čez katere se intenzivno prebijam na sploh v tem zadnjem letu.
Če mi ne želiš pomagati, je tvoja stvar. Dosedaj se je še vedno našla kakšna dobra duša, ki mi je potrpežljivo razložila to, kar sem potrebovala. In zahvaljujoči njim sem se veliko naučila.

Sedaj bom malo nesramna...vendar ne morem a da se ne nasmejem tvojem "amblemu", ki si ga izbral, da te predstavlja. Oprosti, morala sem povedati.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.02.2017 12:46:57
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nelly ti bi se mogla naučit postavljati vprašanja.. ker tole klobaso razumet je res težko in limitira proti nemogočemu..

napiši kratko in jedernato pomembne stvari, verzija sistema (jabuk levo zgori, about this mac) ipd., dodaj kak screenshot (shift + cmd + 3), v zadnji fazi lahko posnameš tudi video..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.02.2017 12:52:55
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi znala vprašati, potem bi tudi sama zguglala.
Ko hočem sliko prebaciti v iPhoto--kot sem to dosedaj delala, se pokaže to:



_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.02.2017 13:02:31
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no vidiš tole je bilo kratko in jedernato..

photos aplikacija ti želi odpirati nek photolibrary do katerega nima dostopa, ki se je nazadnje nahajal na disku my passport.. sklepam da je to zunanji usb disk..

zapri photos.. odpri še 1x, vendar med klikom na ikono drži alt(option) tipko. potem pa izberi create new.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.02.2017 13:26:25
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To sem naredila.
Iz iPhona sem prenesla sliko vendar npr sa Vibera, ko sem odprla sliko in hotela prenesti v iPhoto (kot sem to vedno počela), pa ni reagiralo.
Vprašanje je tudi,, ali se ne bi dalo vrniti staro mapo in v njem nadaljevati? Namreč, poskusila sem pa ni šlo. Nisem pa se upala ekspeerimentirati.


_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.02.2017 21:33:36
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pejt na windowse al pa si kupi kalkulator to je zate ne mac Very Happy
Drugače pa kot ti je že nekdo napisal klobase so za v mesnico nimam nič proti tebi vem, da si starejša ženska pa vseeno saj si se vezalke tudi naučila zavezat na čuvlju.

Tko je nisem nesramen sam me nervirajo n00bi wtf 21vek...

Moj emblem lol pa saj so te živali pametnjše kot ljudje mislim vsaka žival je pametnejša od človeka sam človek misli, da je on pameten in žival neumna komedije...

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.02.2017 22:38:51
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prosim, poglej zdej se svojo klobaso, pa dvakrat razmisli, ce kdo karkoli zastopi iz tega. V to tvojo klobaso si metal besede tako, kot so ti padle na pamet. Starejsi ljudje se tezko navadijo na nove stvari, tako se bomo tudi mi verjetno tezko navadli na nekaj novega cez 40-50 let, zato pa ni potrebno, da zalimo drug drugega.

Pa brez zamere.

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.02.2017 23:00:03
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj bi ti zameril boli me sam ta ženska je res extreme Smile Osnove bom jaz znal ko bom star 99 Idea

Kje ti vidiš klobase kera kitica ti ne gre povej bom raztolmačil 😉

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.02.2017 02:13:39
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ah, Dejc0! Kot je videti, manjka ti še zelo veliko "osnov" iz vseh področij življenja, in to takšnih, ki jih že majhni otroci obvladajo.

Vendar jaz sem lepo vprašala, pa nisem dobila odgovora: zakaj ne morem prenesti sliko v novo odprti iPhoto!
Lepo bi prosila za pomoč, ker se sedaj res ne morem ukvarjati še s tem. Pa tudi sicer, v osnovah dajo samo "osnove"--ko se gre iz nule. In ne dajo napotke o tem kaj če nekaj zaribaš.
Da sem "ekstremna" so mi že številni povedali, čeprav zaničevalno, temveč pohvalno. Zaradi tega, ker, kot so to sami ugotavljali, ljudje moje generacije se ravno ne lotevajo tako intenzivnih učenj na vseh teh področjih kot kar jaz počnem in to z namenom, da bi se ponovno aktivirali.
Hvala!

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 27.02.2017 06:01:17
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT je napisal/a:
Ah, Dejc0! Kot je videti, manjka ti še zelo veliko "osnov" iz vseh področij življenja, in to takšnih, ki jih že majhni otroci obvladajo.

Vendar jaz sem lepo vprašala, pa nisem dobila odgovora: zakaj ne morem prenesti sliko v novo odprti iPhoto!
Lepo bi prosila za pomoč, ker se sedaj res ne morem ukvarjati še s tem. Pa tudi sicer, v osnovah dajo samo "osnove"--ko se gre iz nule. In ne dajo napotke o tem kaj če nekaj zaribaš.
Da sem "ekstremna" so mi že številni povedali, čeprav zaničevalno, temveč pohvalno. Zaradi tega, ker, kot so to sami ugotavljali, ljudje moje generacije se ravno ne lotevajo tako intenzivnih učenj na vseh teh področjih kot kar jaz počnem in to z namenom, da bi se ponovno aktivirali.
Hvala!



Lahko imaš svoje mnenje hvala bogu.Samo resno ti se tud potruditi nočeš rajsi tukaj pišeš romane kot, da bi napisala dve besedi v google.

Pa še nekaj sploh ne kritiziram tebe osebno ali kaj podobnega moti pa me tvoj odnos do tega kako ti rešuješ te težave povezane z računalnikom in vpletaš vse soforumaše v to.

Res me ne zanima vse to kaj si delala in kako je do tega prišlo naslednjič samo napiši kako naredim to brez romana.

Enkrat sem ti prijazno ponudil pomoč preko Skaypa "Prijazno" pa te ni zanimalo češ da nimaš časa za take stvari! Saj je nekje forumu ta ponudba zapisana

Pa še nekaj moje življenje je blo preveč pisano, da mi govoriš kaj vse se moram naučiti.Ampak to je tvoja pravica in gre iz tvojih ust zako kar izvoli,

Z veseljem ti pomagam v naslednjo samo jaz re tećko odgovorim klobasam Very Happy če me boš na ZS prosila ti bom ve razložil in naučil, če bo treba

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 27.02.2017 06:22:50
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V enem stavku sem povedala svoj trenutni problem. In sem prosila za nasvet (ali kako rešiti, ali pod kakšnim naslovm in kjer najdem razlago, ki jo lahko preštudiram)
Od tebe sem dobila roman in NE PA NASVET v enem stavku.

Pomoči nikoli nisem odklonila. Vendar ne vem, kako nočeš nikakor razumeti, če ti človek lepo reče, da se -kot npr sedaj-NIMAM ČASA IN NE MOČI UKVARJATI se Z FOTOGRAFIJO, KER MORAM VELIKO DRUGIH TEHTNIH ZADEV NAREDITI.
Nikoli se ne izgovarjam da bi se izvlekla. Tisto kar rečem je vedno res in tehtno.Ko bi ti pa napisala s čim vse se ukvarjam in matram, po tem bi me napadel, da pišem romane, ki te ne zanimajo.
In ne morem več od začetka študirati računalništvo (čeprav bi želela) ker nimam več dovolj let življenja, da bi vse tako korenito preštudirala, kot bi želela in VSE TO KAR BI ŽELELA.
Osebno pa te ne bom prosila. Iz preprostega razloga: ne bom moledovala pred nekim lažnim bogom, kot kar si se ti izkazal.Tvoje zaničevanje mene je že zdavnaj prekoračilo meje spodobnega. Pa še to sem ti oporistila saj si verjetno mislil da sem sem neka lena šmrklja (neka "blondinka", ki pričakuje, da ga strežejo in spredaj in zadaj.
No ja, sedaj sem pa že res postala "blondinka" Smile
No ja, tudi tebe sem zaslužila. Saj ko se "razjezim", po tem uspem iztisniti še kakšno kapljo moči, za katero sem mislila da več ni v meni.
Hvala!

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 27.02.2017 07:33:57
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
joj nely no.. sej sem ti vse odgovoril v mojem prejšnem odgovoru. naslednjič ga 10x preberi.

da ti zdej še z drugimi besedami povem..

poišči svojo staro photoslibrary (photoslibrary2-EZAVALODI), nazadnje jo je photos aplikacija videla na zunanjem disku, ki ima ime My Passport..

tako da, če želiš imeti stalen dostop do nje jo prenesi na interni disk (tist v macu), ponovno odpri photos aplikacijo z držanjem option(alt), izber other library in izberi tisti photoslibrary, ki bi ga rada uporabljala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 27.02.2017 09:25:35
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj sem pa res zaribala --zaradi svojih starih grehov.
Zmešnjava je nastala, ko je Apple spremenil Photo v iPhoto, po tem mi je še hčerka prenašala zadeve sa starega na novi laptop. Podvajale so se neke datoteke. Ker se nisem znajdla, nisem upala brisati samo sem označevala.Po tem že leta nisem gledala kam slike gredo.
Sedaj pa sem v panika reagirala. Ko pa sem hotela nazaj dati datoteko, nisem ta pravo vrnila na računalnik. Strah, da ne bi kaj narobe delala, povezana s neprimernimi očali. Postopek že pred vašo pomočjo je bil pravilen. In tudi vas sem ubogala kot ste rekli.
Šele sedaj sem pa ugotovila, da zaradi neprave datoteke mi ni moglo delovati.
Hudo mi je nerodno in se opravičujem zaradi zmešnja in sitnarjenja. In hvala za potrpežljivost.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 27.02.2017 09:36:47
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu je Apple zamenjal iPhoto s Photo Smile

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 27.02.2017 09:52:06
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res ne vem. Od tega je že veliko let. Skenirala sem stare slike iz albuma in jih nalagala--kot mi je hčerka rekla. Sama več niti nisem slikala.Šele pozneje sem nekaj še slikala na kakšnem potovanju--kaj je po tem že bilo s takšno elektronskimaparatom.Zadnja leta pa samo nalagam to, kaj mi otroci pošljejo o sebi in o vnučki.
Tako nič ne vem o tem. A ker hočem začeti spet delati, sem prisiljana marsikaj drugega na hitro naučiti, s čem prej nikoli nisem imela posla ker ni bilo potrebno.Ne dohajam vse. Pa seveda, tudi glava več ni to kar je bila v mladosti.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.02.2017 10:20:29
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakorkoli. V glavnem vi ste uporabljali iPhoto sedaj pa je novejši program Photos.

Če iamte kje staro knjižnico od iPhoto na zunanjem disku jo lahko skopirate na računalnik. Ko bo na računalnik jo je pa potrebno spremeniti iz iPhoto library v Photo library (če ne veste kako poskusite z youtube migrate iphoto library).

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.02.2017 10:40:10
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala ya nasvet. Bom pogledala. Čeprav na računalnik nazaj več ne bom mogla dati, saj me čaka snemanje webinarjev in pogovorov z pacienti. Zato mi je vse sesulo, ker nisem mislila, da je ta en (prvi) posnetek zassedel 10 GB in ne vem še kaj je vmes prišlo, da sem ostala na 1 GB praznega prostora.
Tako me sedaj čaka postati kos snemanju, obdelavi filma in ne vem še kaj vse. Groza me je, ko samo pomislim na vse to, kar me še čaka. Me je strah, da se bo tudi gospod Google razjezil na mene Wink
Lep pozdrav

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 27.02.2017 11:13:34
Re: Izginil mi je iPhoto
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Enako lahko naredite tudi, če je iphoto library na zunanjem disku My Passport. Pomembno je samo, da v tem primeru zaženete aplikacijo Photos.

Tukaj so navodila od Apple za kreiranje nove Photo knjižnice ali pa uporaba obstoječe.

https://support.apple.com/kb/PH21363?locale=sl_SI
https://support.apple.com/en-gb/HT204655

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani