Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iCloud Activation Lock
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.06.2013
Prispevkov: 16
Kraj: piran
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.11.2016 18:11:36
iCloud Activation Lock
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo
Mene zanima ali se da še uporabljat ženin iphone 5,ko je pa pozabla geslo in vse ostalo na Cloud računu,sem ji ga restoral in sedaj nikakor ne morem ga ponovno aktivirat brez računa,klical na Apple in zahtevajo račun in škatlo a tega žal nimamo več,saj smo ob selitvi pol stvari zmetali v smeti,klical na tri različne servise po Sloveniji in so mi vsi odgovorili isto,da se ne da brez računa in naj ga jim prodam za rezervne dele.
Malo sem pogledal na netu,pa sem zasledil polno teh nekih
iCloud Bypass Activation Lock videoposnetkov,a noben ni uporaben.
Hvala za pomoč LP Taj
prilagam nekaj slik







[/b]
Premaknjeno: Ned 20. Nov 2016 19:09.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2008
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.11.2016 20:18:36
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne da se odklenit, pomaga lahko le Apple sam moraš pač priložit kak dokaz da je res tvoj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.11.2016 21:36:12
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sm ti poslal sporocil....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.04.2008
Prispevkov: 872
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.11.2016 18:39:26
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri nas doma je tudi težava. Mulc (sin) Very Happy je ostal brez telefona 1 mesec kazensko (5S), tik pred tem si je spremenil pass za vstop v telefon. Danes ga je dobil nazaj in se SEVEDA ne spomni passworda. Mi lahko svetujete kaj narest prosim.
Hvala
Lp Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
zdje pa zganja žalost in joka ...
ne spomnim se a sem bil sam pri 11 letih tudi tako pameten, da nisem poslušal nasvetov starejših Very Happy
govorim samo o passwordu za zaklep telefona

_________________
iPhone 12 Pro Max 128 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.11.2016 19:05:05
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce ve podatke od apple racuna ga imho lahko spravi v dfu in na novo nalozi os.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.04.2008
Prispevkov: 872
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.11.2016 19:12:41
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amacar je napisal/a:
Ce ve podatke od apple racuna ga imho lahko spravi v dfu in na novo nalozi os.

misliš mail in pass icloud? to vem jaz...se pravi DFU in nato na novo OS. a moram OS dol potegnt od kje al mi bo avtomatsko ponudil zadnjega?

_________________
iPhone 12 Pro Max 128 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.11.2016 19:29:10
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislil sem mail in pass od iclouda ja. Sicer se tega nisem delal, ker se nisem pozabil kode, tako da ne vem. Mogoce obstaja tudi kaksna druga resitev brez brisanja, kot pravim nisem testiral. Za dfu pa sem tudi pozabil, sem menda 4s-a nazadnje spravljal v dfu, mislim pa, da ti bo samo dol potegnilo ios.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.12.2015
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.01.2017 20:19:30
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni imam podoben problem. Torej iPhone se mi je sredi noči samodejno zaklenil (dobil sem tudi na email LOST MODE ENABLED)
Ker mi ni bilo nič jasno, sem "napamet" vpisoval passcode...istočasno sem dobil na mail da je iPhone že najden na mojem naslovu, in pa email da se je neka oseba vpisala v iCloud z mojim Apple IDjem v sistemu Windows (to mi je zelo čudno, saj sam uporabljam OSX že nekaj let)
Naredil sem restore v Itunes, in zdaj imam to slavno sporocilo in zaklenjen iPhone. Iphone je zaklenjen ker je povezan z APPLE IDjjem.
Naredil sem Account Recovery in po 5dneh sem dobil od Apple naj potrdim verification email in da bom dobil navodila ko bo Account pripravljen v nekaj dneh..

Tole je res neprijetna situacija in upam da tole rešijo. Sicer imam originalno škatlo in račun od Telekoma. Torej mislim, da ne bi smelo biti težav.


Ima kdo podobne izkušnje? In kako je rešil zadevo?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.08.2012
Prispevkov: 53
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.01.2017 22:16:19
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam se ukvarjam z enakim problemom, v sluzbi imamo ipad, ki je seveda zaklenjen z icloud accountom. Slo servis ga ne more oz. Ne zeli odkleniti in te posljejo, da se obrnes na apple direkt. Na applu sem dobil informacijo, da ga odklenejo le na podlagi posredovanega racuna, problem pa je v tem, da imamo vse, skatlo, papirje, ki so zraven ob nakupu le računa ni in ne morem urediti odklepa. Dfu mode ne pomaga, sem zvlekel dol z neta verzijo in jo nalozil vendar se naprej zahteva icloud pass. Edina resitev je racun.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.01.2017 22:27:27
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa sej firma, ki ga je prodala mora imeti račun. Naj ti dajo kopijo. Reč, da ga rabi davčna.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.12.2015
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.01.2017 22:32:25
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem ga preko bolhe v letu 2014, imam pa Garancijo od Telekoma, morda imajo tam kopijo. (od tistega, ki mi je telefon prodal nimam vec kontakta)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.01.2017 23:56:00
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
i32774 je napisal/a:
Tudi sam se ukvarjam z enakim problemom, v sluzbi imamo ipad, ki je seveda zaklenjen z icloud accountom. Slo servis ga ne more oz. Ne zeli odkleniti in te posljejo, da se obrnes na apple direkt. Na applu sem dobil informacijo, da ga odklenejo le na podlagi posredovanega racuna, problem pa je v tem, da imamo vse, skatlo, papirje, ki so zraven ob nakupu le računa ni in ne morem urediti odklepa. Dfu mode ne pomaga, sem zvlekel dol z neta verzijo in jo nalozil vendar se naprej zahteva icloud pass. Edina resitev je racun.


Tukaj mi nekaj ne pije vode cisto - ce je v sluzbi sklepam, da je bil kupljen na firmo. Iz tega izhaja, da opcije, da ne najdete racuna ni, ker kolikor vem, je potrebno kopijo racuna vedno posredovati racunovodstvu. Torej je jasno, da racun lahko dobis preprosto od racunovodstva
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.08.2012
Prispevkov: 53
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.01.2017 07:49:19
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
Tukaj mi nekaj ne pije vode cisto - ce je v sluzbi sklepam, da je bil kupljen na firmo. Iz tega izhaja, da opcije, da ne najdete racuna ni, ker kolikor vem, je potrebno kopijo racuna vedno posredovati racunovodstvu. Torej je jasno, da racun lahko dobis preprosto od racunovodstva


Nazalost ni bil kupljen na firmo, se je znasel na firmi preden sem bil tam. Ce bi bil na davcno ne bi bilo problema dobit racuna v racunovodstvu. Vem edino, da je kupljen na Mobitelu, mogoce kdo ve ali bi lahko mobitel izdal kopijo racuna po imei stevilki.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.01.2017 07:58:11
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje bo vprasati direktno na Mobitel... vendar dvomim, da se bo dalo... sploh ce na racunu ni naveden vas naslov ... Smile ... Mogoce ce jim razlozis celotno situacijo in ce se bo tistemu, ki bo zadevo dobil v obdelavo, dalo to poiskati ... Smile

In SLO servis ga ne more odkleniti... zato so ti tudi rekli,d a se obnres direktno na Apple ...

Ce je bil kupljen na Mobitelu, je verjetno zraven tudi garancijski list. Poskusi to poslati na Apple ... ce je zigosan in izpolnjen seveda ... Je pa to dokaj zapletena zadeva... in prav, da je tako... Ker to je dober mehanizem proti kraji ... in ce bi lahko na enostaven prisel do uradnega odklepa... bi bila zascita zanic ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.12.2015
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 17.01.2017 08:42:36
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, samo, za nekatere je to temna stran 2stopenjske verifikacijske kode, da lahko zaradi minimalne napake nekateri izgubijo telefone vredne 700EUR+

Ne vem... bomo videli, tole je res svinjarija. Konec koncov sem imel iPhona skonektnga z iTunesi vec kot leto dni, in zdaj niti ne morem updejtat aplikacij na Macbooku, saj imam Apple ID disable-an. Še čudno, da mi prenosnika niso zaklenali če sta povezana.

Tole sem našel
http://www.bolha.com/telefonija/mobilna-telefonija/deli-za-pametne-mobilne-telefone/icloud-remove-odklep-icloud-1303028063.html?aclct=1455204988&kw=icloud
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 17.01.2017 16:34:11
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gregor3 je napisal/a:
Ja, samo, za nekatere je to temna stran 2stopenjske verifikacijske kode, da lahko zaradi minimalne napake nekateri izgubijo telefone vredne 700EUR+

čaki ti zdej tukaj pomoje neki mešaš.. če bi ti že imel 2stopenjsko verifikacijo nastavljeno se ti to nebi moglo zgoditi, ker bi moral ta, ki ti je zmešal štrene pri vstopu v icloud potrdit vstop s tvojim telefonom.

pri icloud find my iphone funkciji lock je pa pač tko ja, če nimaš nastavljenega passcoda na telefonu, kot ga očitno ti nisi imel.
ker, če imaš pa nastavljen passcode ti nič ne morejo, ker se enostavno logiraš na icloud in telefon spraviš iz lost moda, pravkar sprobano.


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 17.01.2017 16:47:31
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gregor3 je napisal/a:
Ja, samo, za nekatere je to temna stran 2stopenjske verifikacijske kode, da lahko zaradi minimalne napake nekateri izgubijo telefone vredne 700EUR+


Pa še nekaj... zadnjič sem ob aktivaciji nove naprave, po lastni šlampariji zaštrikal verification code... seveda, zgodi se zaklep... ampak še vedno sem imel na voljo vnos Recovery Key-a... na tak način sem potem tudi zelo elegantno rešil zadevo..

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.12.2015
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 19.01.2017 15:24:01
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
9. dan brez iPhona, oz zalockan in neuporaben mobitel... se bom pa načakal... preden Apple naredi naslednji korak...itak imajo vse avtomatizirano(vsaj do sedaj)...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 19.01.2017 15:47:24
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gregor3 je napisal/a:
9. dan brez iPhona, oz zalockan in neuporaben mobitel... se bom pa načakal... preden Apple naredi naslednji korak...itak imajo vse avtomatizirano(vsaj do sedaj)...


Sedaj resujes to preko Cricka? (link do oglasa na bolhi, ki si ga dal nekaj sproocil visje?)

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.12.2015
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 19.01.2017 16:13:03
Re: iCloud Activation Lock IPHONE 5
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preko Appla rešujem, druge ni...tole je zadnje sporočilo (email)



Uporabil sem lahko le drugo moblino številko, kajti ta originalna je še v iPhonu, ki pa je zalockan.

Zdaj pa čakam nadaljna navodila...le kaj bo to...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani