Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 90, 91, 92  Naslednja
Mastercard kartica N26
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.12.2016 19:11:02
Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od danes je N26 na voljo tudi v Sloveniji.

Če kdo rabi invite da bo šla zadeva malo hitreje naj mi piše na zasebno in napiše email ki ga bo uporabil za registracijo za N26 in mu pošljem invite.

Cenik je tukaj: https://n26.com/eu/pricing/

Za vse registracije do 1.2.2017 je Mastercard gratis. Od 1.2 dalje je 2,9 EUR na mesec oz 29 EUR če plačate letno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1587
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.12.2016 19:25:05
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in? glede na temo, najbrž nima veze z apple pay?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.12.2016 19:26:20
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo nikjer ne najdem, da bi N26 omogocal Apple Pay?

EDIT: Glede na to, da nima prav nobene zveze z Apple Pay, sem sporocilo premaknil v novo temo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Razdruženo: Čet 08. Dec 2016 19:41.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9089
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.12.2016 20:31:37
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
So na Financah včeraj opisali postopek odpiranja in par ostalih informacij o tej spletni banki.

http://www.finance.si/8852111/Kako-sem-prek-spleta-v-20-minutah-odprl-bancni-racun-v-Nemciji

Na začetku je dost ugodno, po enem letu pa pomoje dražje, kot naše banke. Zdaj je sam vprašanje, kakšne so ugodnosti/prednosti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.12.2016 21:23:17
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je drazja kot revolut Confused
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.12.2016 09:15:30
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N26 je praktično zastonj (mene stane samo prepošiljanje kartice od C&M-Nemčija do mene 7,99 EUR). Namreč Slovenija še ni država v katero bi bilo mogoče neposredno pošiljati kartico (še ne sodelujemo uradno - neki zakonski problemi, itak)

Kartico imam že od samega začetka, sedaj ko je N26 postala samostojna banka sem ravno včeraj dobil novo kartico Mastercard world. Uporabljam jo za večino spletnih nakupov, kot prepaid kartico (varnost). Ni isto kor Revolt, ker s prijavo na N26 dobiš v Nemčiji dejansko bančni račun, ki ga seveda moraš prijaviti na FURS. Kazen je kar velika, če to ne storiš.

Drugače so osnovne storitve zastonj, če pa želiš, limit (torej,da lahko greš v minus), varčevanje,.... pa je potrebno plačevati mesečno naročnino, ki je nižja kot pri slovenskih bankah. Ko boste primerjali bodite fer in primerjajte tudi iste storitve. Aplikacija je super, do sedaj še nikoli zatajila. Nekaj manjših problemov sem ravno včeraj imel pri registraciji nove kartice, kar je povezano s trenutno množičnim prenašanjem računov iz wirecard banke, preko katere je do 7.12. delovala N26, na njihov samostojen sistem.

N26 je po mojih izkušnjah odlična konkurenca sloveskim bankam, cenejša je po mojih izračunih samo Delavska hranilnica, nisem pa preveril vseh bank. Lahko mi pa verjamete, da deluje kartica povsod po svetu, brez problema. Preizkušeno v Singaporju, Avstraliji, Angliji in velikem delu Evrope. Kar nekaj Slovencev ta račun že ima (glede na odzive in podatek z njihove podpor, že razmišljajo o uvrstitv tudi Slovenije v njihov sistem in boš potem lahko za pošiljanje uporabljal tudi svoj naslov.

Podpora je odlična. Je pa treba opozoriti, da je Mastercard trenutno še berz 3d zaščite, če koga to moti. Če uporabljaš kot prepaid velike škode ob pametni uporabi ne more biti.

Če še koga kaj zanima mi lahko piše na ZS.

_________________
---------------------
Watch 5 Nike+ SGAlu
iPhone 11 pro 256Gb SG
iPhone 7+ 128Gb SG
iPad Air 2 128 GB SG
iPad pro 10 256GB SG
Mac book Pro retina 15 late 2012
Mac book Pro retina 15 2019
Mac Mini i5 Iris late 2014
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.12.2016 09:20:52
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jej30 je napisal/a:
N26 je praktično zastonj (mene stane samo prepošiljanje kartice od C&M-Nemčija do mene 7,99 EUR). Namreč Slovenija še ni država v katero bi bilo mogoče neposredno pošiljati kartico (še ne sodelujemo uradno - neki zakonski problemi, itak)

Kartico imam že od samega začetka, sedaj ko je N26 postala samostojna banka sem ravno včeraj dobil novo kartico Mastercard world. Uporabljam jo za večino spletnih nakupov, kot prepaid kartico (varnost). Ni isto kor Revolt, ker s prijavo na N26 dobiš v Nemčiji dejansko bančni račun, ki ga seveda moraš prijaviti na FURS. Kazen je kar velika, če to ne storiš.

Drugače so osnovne storitve zastonj, če pa želiš, limit (torej,da lahko greš v minus), varčevanje,.... pa je potrebno plačevati mesečno naročnino, ki je nižja kot pri slovenskih bankah. Ko boste primerjali bodite fer in primerjajte tudi iste storitve. Aplikacija je super, do sedaj še nikoli zatajila. Nekaj manjših problemov sem ravno včeraj imel pri registraciji nove kartice, kar je povezano s trenutno množičnim prenašanjem računov iz wirecard banke, preko katere je do 7.12. delovala N26, na njihov samostojen sistem.

N26 je po mojih izkušnjah odlična konkurenca sloveskim bankam, cenejša je po mojih izračunih samo Delavska hranilnica, nisem pa preveril vseh bank. Lahko mi pa verjamete, da deluje kartica povsod po svetu, brez problema. Preizkušeno v Singaporju, Avstraliji, Angliji in velikem delu Evrope. Kar nekaj Slovencev ta račun že ima (glede na odzive in podatek z njihove podpor, že razmišljajo o uvrstitv tudi Slovenije v njihov sistem in boš potem lahko za pošiljanje uporabljal tudi svoj naslov.

Podpora je odlična. Je pa treba opozoriti, da je Mastercard trenutno še berz 3d zaščite, če koga to moti. Če uporabljaš kot prepaid velike škode ob pametni uporabi ne more biti.

Če še koga kaj zanima mi lahko piše na ZS.


Popravljam Slovenija je že pokrita in lahko naročiš kartico kar na svoj naslov. Nisem preveril in sem brez veze plačal 7,99 EUR. Kaj morem tak sem j.... g. . Če rabi kdo povabilo mi lahko piše na zasebni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2016 09:58:03
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam eno vprašanje. Glede dvigov na bankomatih v eur valuti in v tujih valutah mi je jasno vse. Načeloma imaš 5 dvigov v eur brezplačnih, nato plačas % provizije. v tujini v dvigih v tuji valutu plačas %. (neugodno ampak ok)

Spletno stan N26 spremljam že nekaj časa in sicer me zanima sledeče. V ceniku je zapisano to:

Minimum monthly average of three card payments over a three month time period starting in the second full month after identity verification, otherwise an account management fee of 8.70 € (2.90 € per month) applies for the three month period in which the requirement has not been met. If you are younger than 26 years old or have a black account, minimum usage requirements do not apply.

Se pravi, če želiš res brezplačni bančni račun (brez stroškov vodenja računa) moraš biti mlajši do 26 ali imeti prilive (plača) v višini 1000 eur? si pravilno razlagam cenik? Ali je to samo za dvige na bankomatih? In imaš brez plilivov 3 dvige, s prilivi pa 5 dvigov?

Aha še ena zadeva, a plačuje kdo položnice s tega računa in uporablja ta račun kot primarno banko? Se pravi plačuje račune račune, dviguje denar, pošilja denar.. Če je namen le kot uporaba prepaid kartice lahko uporabljamo druge servise in ni problemov s prijavljanjem na furs (revolut).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1647
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.12.2016 19:10:42
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ups, to sem pa cisto spregledal, da bi bila od februarja mesecna narocnina (kartica je pa ze na poti). Surprised Sem pa ravno zadnjic nekje bral (mislim, da je bilo preden so dodali tudi Slovenijo), da je N26 pred kratkim bistveno poslabsal pogoje in ponudbo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.12.2016 10:31:26
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, dvigi na bankomatih v SLO so zaenkrat zastonj?

provizija 2EUR je za v DE po več kot 3 ali 5 dvigih?

Sem tako prav razumel?

Vprasal bi tudi, kako ste FURSu prijavili racun? Je treba it osebno, ali lahko izpolnes obrazec in posljes po mailu... Namrec odgovora iz maila nisem po enem tednu dobil.

hvala

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1647
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.12.2016 10:36:52
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Podrobne cene imas tu:
https://docs.n26.com/legal/bank-account/en/n26-016-pricelist-en.pdf

5 bankomatov je zastonj, ostalo je 2 EUR provizije.

Prijavis ga lahko osebno na uradu, po navadni posti ali pa preko e-davkov, kjer izberes NF-LD (lastni dokument), ki omogoca, da vlozis katerikoli dokument, ki ga nimajo avtomatiziranega. Preko tega tako nalozis izpolnjen obrazec DR-02, ki ga imajo nekje na svoji strani (PDF, ki ga prej izpolnis in poskeniras ali pa na kaksen drug nacin izpolnis).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.12.2016 16:19:57
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BigZZ je napisal/a:
Torej, dvigi na bankomatih v SLO so zaenkrat zastonj?

provizija 2EUR je za v DE po več kot 3 ali 5 dvigih?

Sem tako prav razumel?

Vprasal bi tudi, kako ste FURSu prijavili racun? Je treba it osebno, ali lahko izpolnes obrazec in posljes po mailu... Namrec odgovora iz maila nisem po enem tednu dobil.

hvala

lp


Prijava na FURS je izpolniti obrazec in ga popošti poslati na FURS

_________________
---------------------
Watch 5 Nike+ SGAlu
iPhone 11 pro 256Gb SG
iPhone 7+ 128Gb SG
iPad Air 2 128 GB SG
iPad pro 10 256GB SG
Mac book Pro retina 15 late 2012
Mac book Pro retina 15 2019
Mac Mini i5 Iris late 2014
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 06.01.2017 13:15:12
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prijavil se bom na N26, če ima kdo kak invite odveč, me lahko povabi in dobi tako neke nagrade.. ZS.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 06.01.2017 20:50:22
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se en clanek, kjer je govora o N26..

http://tehnozvezdje.si/n26-je-lahko-zgled-za-vse-banke-ni-pa-se-resna-zamenjava-zanje/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 06.01.2017 22:43:19
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se en clanek, kjer je govora o N26..

http://tehnozvezdje.si/n26-je-lahko-zgled-za-vse-banke-ni-pa-se-resna-zamenjava-zanje/


Prebiram in iz članka ne zmorem izluščizi kakšna je prednost te mastercard kartice napram tisti, ki mi jo je izdala NKBM...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.01.2017 07:37:23
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
highfive je napisal/a:
Prebiram in iz članka ne zmorem izluščizi kakšna je prednost te mastercard kartice napram tisti, ki mi jo je izdala NKBM...


Ce ne drugega... je tale zaenkrat brezplacna... Wink ... za kaj vec bi moral pa napisati se, za kaksno kartico od NKBM gre...

Poleg tega je tukaj se aplikacija preko katere se upravlja z racunom... In to ni samo kartica... ampak bancni racun...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.01.2017 10:51:16
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.zurnal24.si/furs-racuni-tujina-clanek-283812
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27179
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.01.2017 11:19:00
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Racun v tujini je treba prijaviti preko obrazca DR-02 ... Ampak slucajno sem ugotovil, da obrazec DR-02 ni samo en... ampak sta vsaj dva... razlicna Smile ...

http://www.fu.gov.si/fileadmin...razec_DR-02.pdf



http://www.data.si/wp-content/uploads/2012/05/dr-02slo.pdf



Resda je eden na FURSovi strani, drugi pa na data.si ... ampak pricakoval bi, da ce ze obrazec vsebinsko spremenijo, da mu dajo novo oznako... recimo DR-02a ... Smile


To sva pred nekaj dnevi ugotovila z enim uproabnikom tukaj, ko me je preko ZS spraseval, kako sem izpolnil ta obrazec... pa nikakor nisva prisla skupaj, ko sem omenil, da sem vpisal stevilko tujega racuna v polja pri rubriki 10 Smile ...

V mojem obrazcu, ki sem ga snel iz FURSove strani je rubrika 10 taka:



V njegovem, ki ga je snel uz strani data.si pa je rubrika 10 taka: Smile



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 939
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.01.2017 12:12:11
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Domnevam, da boš izpolnil fursovega? Jaz tudi razmišljam, da bi odprl račun.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.01.2017 12:33:03
Re: Mastercard kartica N26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabite prvega. Pri drugem sploh ni vprasanja o spremembah TRR.

Ce bos odprl, naredi identifikacijo do konec meseca, da imas brezplacno kartico.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani