Jabuk
iPad SIM unlock bug
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 408
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.11.2016 18:45:35
iPad SIM unlock bug
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tiste ki boste iskali omenjeno nastavitev...

SIM unlock opcija se pojavi pri vklopu naprave.

V primeru da je izbran jezik English UK nastavitve za SIM unlock ni. Tudi vklop/izklop Mobile data ti ne ponudi možnosti za unlock SIM kartice.

Če je izbran jezik English US je na voljo Settings -> Cellular data (in ne Mobile data), in znotraj tega SIM lock/unlock.
Tudi pri vsakem vklopu/izklopu Mobile data se pojavi okno za unlock SIM kartice (če že ni unlockana).

To obnašanje se je verjetno pojavilo pri kakšni od zadnjih posodobitev, oziroma dopuščam možnost da sem nevede zamenjal jezik tablice (čeprav se ne spomnim da bi se igral s to nastavitvijo).

Sam menim da gre za bug (iPad Air 2, sw 10.1.1)...

Lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.11.2016 18:54:03
Re: iPad SIM unlock bug
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prejsnjo temo sem dal v kanto, ker je bila ze zaceta popolnoma napacno...

In tudi sedaj sem se vedno mnenja, da to ni splosen bug... ampak je anomalija, ki se je zaradi nevemkaksnih razlogov pojavila na tvojem iPadu ... Mogoce zaradi kaksnega softvera... mogoce je iPad kdaj bil jailbreakan ... mogoce je krivo tudi vreme... pojma nimam...

Sem ze prej naredil screenohoste, zato jih objavljam tukaj, da ne bom obtozen, da govorim nekaj na pamet Smile ...

Sem na svojem iPad Air 2 64GB LTE z namesceno zadnjo veezijo iOS 10.1.1 probal obe varianti ... z izbranim jezikom English (UK) in Englih (US) ... pa je v obeh primer enako... le tam, kjer je pri eni varianti Cellular, je pri drugi Mobile ...

Pri izbranem jezuku English (US):








Pri uzbranem jeziku English (UK):









P.S.: Upam, da se ne bo tudi v tej temi nadaljevalo "obracunavanje"... Ce si imate kaj takega za povedat oz. napisat... naredite to preko zasebnih sporocil.

Avtorju teme pa za naslednjic priporocam, da izbere malo bolj kulturen nacin komunikacije... brez kletvic in podobnega neprimernega pisanja ... Wink ... in bo tudi nivo odgovorov mogoce bolj normalen ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.11.2016 21:58:04
Re: iPad SIM unlock bug
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če sem prav razumel v prejšnji temi (priznam, težko je bilo), avtor teme ne sprašuje po možnosti spremembe PIN-a, temveč zgolj odklepa SIM kartice, da lahko naprava prične uporabljati mobilno omrežje.

Podobno kot pri zagonu telefona, če pritisneš "cancel", gor levo piše "no service". Šele ko nekam pokličeš, te ponovno vpraša za PIN.

Pri iPad-u pač ne moreš nikamor poklicati...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.01.2017 10:31:27
Re: iPad SIM unlock bug
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter_nn je napisal/a:
Tudi vklop/izklop Mobile data ti ne ponudi možnosti za unlock SIM kartice.
Lp


Ti pa vklop/izklop Airplane Mode ponudi možnost za unlock SIM kartice.

Lp,
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani