Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
microSIM, nanoSIM, ...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #181   Objavljeno 02.06.2014 05:10:35
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noja... To koliko das operaterju, je relativno... Marsikdo ne da niti 15€ mesecno... Za to pa dobi ogromno storitev... Paketov, kjer v zameno za naorcnino ne dobis nobenih storitev, skorajda ni vec... Poleg tega marsikdo v ceno narocnine steje tudi obrok za nakup mobilnika...

Strosek z menjavo SIM kartice pa ocitno ni tako zanemarljiv... Konec koncev to ni le "en kos plastike"...





Glede primerjave... Operater tudi ne izdeluje mobilnikov... Torej je razlika v tem, da RTV (se ne) ne prodaja TVjev...... Tako mobilni operater kot RTV sta primarno ponudnika storitev... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2012
Prispevkov: 601
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #182   Objavljeno 02.06.2014 06:18:34
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Noja... To koliko das operaterju, je relativno... Marsikdo ne da niti 15€ mesecno... Za to pa dobi ogromno storitev... Paketov, kjer v zameno za naorcnino ne dobis nobenih storitev, skorajda ni vec... Poleg tega marsikdo v ceno narocnine steje tudi obrok za nakup mobilnika...

Strosek z menjavo SIM kartice pa ocitno ni tako zanemarljiv... Konec koncev to ni le "en kos plastike"...


Glede primerjave... Operater tudi ne izdeluje mobilnikov... Torej je razlika v tem, da RTV (se ne) ne prodaja TVjev...... Tako mobilni operater kot RTV sta primarno ponudnika storitev... Wink


No, poten pa se daj pozanimat, koliko operater odsteje za to sim kartico,2-4€ maximalno, ce gledas da dobis z kitajske razne activatorske kartice pod 2€, katera ni nic drugace izdelana!

_________________
 iPhone 6s 64 gb Space Gray   iPad Air 16 gb Cellular Space Gray   / 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #183   Objavljeno 02.06.2014 06:32:15
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa je to kaj vazno, za koliko jo dobi? Z menjavo ima operater tudi nekaj dela... saj mora nekdo to v centrali popravit... In operater je komercialni ponudnik... in ne dobrodelna ustanova, da bi ti kaj nudili zastonj...

Proizodnja cena iPhone-a je tudi precej nizja kot prodajna... In kitajci delajo kopije za par € Very Happy ...

Casi, ko smo placevali jurja ali dva jurja tolarjev samo za golo narocnino... poleg tega pa po dobrih 100 tolarjev na minuto pogovora so mimo...

Sedaj je v ceni narocnine zajetih ze kar nekaj storitev... Zato pa je treba tudi dodatne zadeve, za katere je bilo vcasih samoumevno, da so zastonj oz. zajete v narocnino, placati... Ce bos zelel prekiniti narocnino, ti bodo to tudi zaracunali... prav tako recimo v vecini primerov menjavo paketa... in se kaj drugega tudi...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #184   Objavljeno 02.06.2014 07:30:58
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem bil prisiljen obrezat Micro sim v Nano sim, saj je na Telekomu SIM2 moč dobiti le v kombinaciji z Micro sim, čeprav imajo v ponudbi tudi iPad Air... Crying or Very sad On no

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #185   Objavljeno 02.06.2014 07:31:39
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa si se ti kdaj pozanimal, za koliko revoz naredi cliota, da ga ti potem dobiš za slabih 10 jurjev? 5? Manj? Pa ni čisto nič važno, za koliko ga naredi. Si se kdaj vprasal za koliko naredijo kilo kruha, v trgovini je pa tri evre? Spet ni čisto nič važno. Toliko je. Če hočeš, kupi, če ne, ne. Kot ni nič važna osnovna cena simke. Ni obvezno uporabljati mobilnika. Povsem prostovoljno je.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2012
Prispevkov: 601
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #186   Objavljeno 02.06.2014 10:54:29
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Pa si se ti kdaj pozanimal, za koliko revoz naredi cliota, da ga ti potem dobiš za slabih 10 jurjev? 5? Manj? Pa ni čisto nič važno, za koliko ga naredi. Si se kdaj vprasal za koliko naredijo kilo kruha, v trgovini je pa tri evre? Spet ni čisto nič važno. Toliko je. Če hočeš, kupi, če ne, ne. Kot ni nič važna osnovna cena simke. Ni obvezno uporabljati mobilnika. Povsem prostovoljno je.


To leti na mene? Narobe mislis, jaz nisem placeval in tudi nebom! Tudi ce je samo 12€. Razlika med temi vasimi primerjavami je v tem da pri operateru mesecno v vsakem primeru veliko pustim, z tem da mi dajo za dzabe sim, lahko samo izkazejo zahvalo za redno placane racune.. Poznam jih veliko, ki dobivajo opomine...Se dobro da ste nekateri taki tu, ki raje placate ( sim kartico) kot pa da bi si upali vprasat oz da vam je izpod casti ali je to za dzabe ali ne, mgoce zaradi takih ki placate/preplacate ( vsi nekje preplacamo, karkoli ze je)- drugi ne rabimo. Pa drzite se teme, ne pa kar o avtomobilih, dnevnih regaliv, tvjih..

_________________
 iPhone 6s 64 gb Space Gray   iPad Air 16 gb Cellular Space Gray   / 
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.05.2014
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #187   Objavljeno 06.06.2014 13:58:52
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu se meni zdi, da je odvisno kam greš vprašat za nano SIM. Predvsem v večjih mestih se mi zdi, da ti prav ničesar nočeja dati zastonj. Sam sem šel vprašat v Ljubljani in nato izven LJ, pa to z enakim pristopom, pa so mi v LJ gladko želel takoj zaračunat, medtem ko so izven LJ to brez težav naredili.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2014
Prispevkov: 33
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #188   Objavljeno 06.06.2014 15:36:38
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri nas je tko: za "naše" naročnike operaterja je obrezanje zastonj, za vse ostale se plača 5 EUR.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.03.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #189   Objavljeno 01.09.2016 13:39:21
Nano sim v drugem telefonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Pred kratkim mi je 5s padel v vodo, zaenkrat dela, vendar ga bom sedaj nesel na servis. V vmesnem času želim usposobiti staro dobro Nokio, vendar se začne nenavadno obnašati, ko vanjo vstavim mojo nano sim z adapterjem na običajno sim. Začne se prižigati in ugašati, skratka, telefona se ne da uporabljati, niti ne dobi signala. Ko vanj vstavim drugo nano sim, dela normalno.

Je možno, da je težava zaradi tega, ker je bila moja sim "izpostavljena" vodi? V mojem 5s mi sicer dela normalno...

Hvala,

lpj

Hvala za ustrezno prestavitev teme.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #190   Objavljeno 01.09.2016 18:21:51
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prej bi rekel da Nokia ne zazna nano strukturo same simke. jaz sem v neko staro E5 mislim da vstavil nano sim + adapter in je sploh ni zaznal aparat. nano sim je od 2012 naprej v uporabi in dosti starih naprav jo ne registrira Like

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.03.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #191   Objavljeno 01.09.2016 21:03:36
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha.. Drugo nano sim je sicer zaznal brez problema, je pa res, da je bila ta od simobila, moja pa od mobitela... Bo verjetno res kaj na tem..

Hvala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #192   Objavljeno 02.01.2017 15:13:20
Re: microSIM, nanoSIM, ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
Prej bi rekel da Nokia ne zazna nano strukturo same simke. jaz sem v neko staro E5 mislim da vstavil nano sim + adapter in je sploh ni zaznal aparat. nano sim je od 2012 naprej v uporabi in dosti starih naprav jo ne registrira Like

LP



hmmm... ne vem... v preteklosti sem imel v lasti SE W850i, kateri mimogrede še sedaj dela... (sedaj ima bolj kot ne nostalgično vrednost). Brez težav pa prebere NANO Sim...
Sploh pa, iz izkušenj... na telekomu menjajo SIM zastonj, v kolikor je od zadnje menjave več kot 2 leti... drugače pa mislim, da menjava stane 20€

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani