Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Photos aplikacija - obup
Ste zadovoljni z uporabo/odzivnostjo aplikacije Photos?
da, seveda
33%
 33%  [ 7 ]
ne, zadeva je drek
28%
 28%  [ 6 ]
uporabljam drugo rešitev
23%
 23%  [ 5 ]
meni je ok, lahko bi pa bilo bolje
14%
 14%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 21
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 260
Kraj: Copenhagen
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 05.08.2016 12:13:54
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam se ukvarjam s tem "problemom" že kar nekaj časa, vendar nikoli ni dovolj časa, da bi finaliziral Smile

Trenutno testiram/uporabljam Google Photos, ker je za naše potrebe primernejši. Bom pa s prihodom iOS 10 in MacOS Sierra poskusil še enkrat z iCloud in Photos.

Na to temo priporočam tale članek in vse komentarje Smile
http://9to5mac.com/2015/09/23/opinion-even-with-lower-icloud-prices-icloud-photo-library-still-isnt-worth-the-hassles/

In pa:
http://thesweetsetup.com/apps/best-photo-management-solution/

_________________
Hakuna matata
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 09.08.2016 06:31:40
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešitev za Photos, pa tudi za tiste s 16gb napravo ali s 5gb iClouda:
https://youtu.be/Fi2MUL0hNNs

http://www.iclarified.com/56352/new-google-ad-targets-frustrated-16gb-iphone-owners-video
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.10.2016 16:22:52
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz bi pa imel eno drugačno vprašanje:

ne lastim si Mac-a, se pa močnoo nagibam k nakupu macbook pro-ja.. Imam dokaj veliko zbirko slik ( cca 90Gb ) , ki jo imam na win10 laptopu urejeno po mapah.. Če bi šel na Mac-a, bi vsekakor probal uporabljat njihov app Photos.. Zdaj pa moje vprašanje.. V aplikaciji lakoh določiš, da se slike kopirajo v "njihovo" mapo photos library, ampak to pomeni, da "izgubim" vsa svoja poimenovanja map.. ČE pa aplikaciji "rečem", naj slike ne kopira v photos library, ampak naj si naredi samo povezavo, pa baje ravno tako photos library "zasede" kar nekaj prostora.. Je to res, oziroma koliko prostora bi zasedla mapa photos library, če bi ji "rekel", naj slik ne kopira v svojo mapo.. Upam, da sem dokaj razumljivo natipkal vprašanje..

TENKJU
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.10.2016 21:24:18
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale Photos tudi meni ni najbolj jasen. Jaz dajem noter slike, shranim jih pa tudi posebej na zunanji trdi disk za arhiv, ker je bolje imeti sike na dveh medijih, kot samo na enem. Wink Tudi v Photos si sicer lahko urediš zadeve po mapah, ampak meni ta app ni tako v redu, čeprav ga uporabljam. Na trenutke je malo konfuzen.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.10.2016 22:45:46
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz imam v photoslibrary cca 10% nekih "smeti", ki nimajo veze z original slikami, sem pomoje spadajo thumbnails, places, faces,...
original slike so v photoslibrary mapah organizirane po datumu in če se ne motim po uri.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 27.10.2016 01:52:36
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uporabljam Pixave top zadeva sem si kupil original in sem prezadovoljen res pa da je ios app še v izdelavi.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 27.10.2016 04:22:20
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res sem želel, da bi Apple Photos uspel. iOS, MacOS, Facetime, Messages, Keynote, Pages... vse zelo solidne aplikacije in servisi.

Ampak žal ne seže Google Photos niti do kolen. Algoritmi za prepoznavanje slik tečejo lokalno (plus z vidika zasebnosti), vendar so precej hroščati, slabo prepoznavajo objekte in podobno. Edino, kar še manjka Googlu, je OCR na fotkah. Ampak ne dvomim, da to tudi sledi, samo v zadnjih 6 mesecih so dodali ogromno novih funkcij.

Pred kake pol leta končal migracijo fotk. Cca. 140GB, oziroma cca. 55.000 fotografij. Do sedaj sem imel po folderjih dogodke + dump vseh slik v enem folderju po letih, tako da sem pridelal ogromno duplikatov (tudi z drugačnimi imeni).

Naredil sem po liniji najmanjšega odpora, nobenega iskanja duplikatov, enostavno sem vse vrgel na Photos. Algoritmi so odlični, zadeva prepozna duplikat, tudi če je bil rekompresiran, samo da EXIF približno štima. Za ročni delete mi je ostalo cca. 200-300 duplikatov, ki so bili posneti v drugem time-zone-u, ampak še to samo na prehodu med conami (recimo 24ur po prihodu v ZDA in obratno nazaj... ni mi uspelo ugotoviti, kaj je narobe... tudi če je EXIF isti in vse).

Zelo zadovoljen. Trenutno so Google Photos to, kar je bil v začetku Gmail za email.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 27.10.2016 09:54:35
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem nad photos razočaran, že z vidika delovanja programa na macu. Katastrofa, nikakor se ne znajdem.
Le izdelava fotoknjig v photos je super, čeprav moram še vedno naročat v Avstrijo ker k nam ne pošiljajo. Drugače pa fotke letijo na Synology photostation in google photos. Like

_________________
You are what you think.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.11.2012
Prispevkov: 71
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 29.10.2016 13:38:48
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazpog je napisal/a:
jaz bi pa imel eno drugačno vprašanje:

ne lastim si Mac-a, se pa močnoo nagibam k nakupu macbook pro-ja.. Imam dokaj veliko zbirko slik ( cca 90Gb ) , ki jo imam na win10 laptopu urejeno po mapah.. Če bi šel na Mac-a, bi vsekakor probal uporabljat njihov app Photos.. Zdaj pa moje vprašanje.. V aplikaciji lakoh določiš, da se slike kopirajo v "njihovo" mapo photos library, ampak to pomeni, da "izgubim" vsa svoja poimenovanja map.. ČE pa aplikaciji "rečem", naj slike ne kopira v photos library, ampak naj si naredi samo povezavo, pa baje ravno tako photos library "zasede" kar nekaj prostora.. Je to res, oziroma koliko prostora bi zasedla mapa photos library, če bi ji "rekel", naj slik ne kopira v svojo mapo.. Upam, da sem dokaj razumljivo natipkal vprašanje..

TENKJU


Tudi mene zanima kako imeti slike po mapah kot na win? kakšna rešitev?

_________________
MacBook Pro 13 Retina 256Gb
iPhone 13 Pro 128Gb Graphite
Watch Nike Series 5 GPS 44mm
AirPods Pro 2
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.10.2008
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 18.12.2016 08:21:27
Re: Photos aplikacija - obup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
imam arhiv cca 25.000 slik in filmov - 100GB.

V photos sem uvozil slike, sedaj imam pa sledeč problem:

Ko sem vklopil Icloud Photo Library(da bi se mi slike iz mobilnih naprav avtomatsko prenašale v Photos na Macu) mi je na mobilne naprave Photos prenesel celotno zbirko, verjetno thumbnails a mi je vseeno zmanjkalo prostora na napravah, porabil je cca 1gb.

Kaj delam narobe in kaj je rešitev?
Hvala!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani