Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Google maps
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 21.08.2016 21:48:35
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo kaj izkušenj z offline google maps?
Ce ima aplikacija internet potem karto vseeno louda iz neta? Al kaj pomaga oz. manj prenese iz interneta ce imas območje v offline načinu zloudano na napravi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 21.08.2016 22:15:37
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če boš povezan na net, ti bo lepo kurlo, tud do 5MB/min. Offline mape uporabljalj offline. Ne vem pa, če kaj pomaga.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 21.08.2016 23:28:44
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maartin je napisal/a:
Če boš povezan na net, ti bo lepo kurlo, tud do 5MB/min. Offline mape uporabljalj offline. Ne vem pa, če kaj pomaga.


Ok, si mi vse povedal kar me je zanimalo. Skratka ko bom v tujini in rabil navi je najbolje izklopit podatke.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 27.02.2017 10:54:15
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo me je razočaral včeraj Google Maps, ko me je hotel peljati na desno, ko prideš po obvoznici v Šentvid iz tunela, tam pa se lahko zavije samo na levo (in že kar nekaj časa je tako - sem pričakoval, da bo Google bolj ažuren).

Kako jim lahko javim takšno napako?

EDIT: ok, nekaj sem jim javil preko 'send feedback'. Koliko mislite da je možnosti, da bodo dejansko kaj popravili? Ima že kdo kaj izkušenj? Smile


Nazadnje urejal/a real001 Pon 27. Feb 2017 11:22; skupaj popravljeno 3 krat

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2011
Prispevkov: 231
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 27.02.2017 11:02:33
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni ! Imam iphone 7 plus , najnovejši ios . Imam eno vprašanje in sicer ne deluje mi več public transport nearbi . Do mogoče enega meseca nazaj je delovalo čist normalno. Nisem pa nič spreminjala nastavitve . Mogoče kdo ve rešitev?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 27.02.2017 17:37:29
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je bolj problem v temu, da Google nima pokrite prevoze za vse lokacije v SLO. Npr. v LJ mi skos kaže public transporte - javni avtobus prevoz.

Ko pa sem bil na obali, pa nič. ko sem se vrnil nazaj v LJ je spet kazalo.

moras pa seveda imeti vključeno lokacijo in pa dato ali wifi.

Malo preveri kaj ima google napisan glede public transporte za SLO. tale funkcija je tudi dokaj nova - da imaš widget s telimi podatki preko google maps appa.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2011
Prispevkov: 231
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 27.02.2017 17:50:39
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
Mislim, da je bolj problem v temu, da Google nima pokrite prevoze za vse lokacije v SLO. Npr. v LJ mi skos kaže public transporte - javni avtobus prevoz.

Ko pa sem bil na obali, pa nič. ko sem se vrnil nazaj v LJ je spet kazalo.

moras pa seveda imeti vključeno lokacijo in pa dato ali wifi.

Malo preveri kaj ima google napisan glede public transporte za SLO. tale funkcija je tudi dokaj nova - da imaš widget s telimi podatki preko google maps appa.

LP




Nič nisem spreminjala kar naenkrat ne deluje več . Vse imam vklopljeno , prej je super delovalo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 27.02.2017 18:29:52
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa ti je prej na isti lokaciji kazalo? sedaj pa ne več?

lakho je tudi kak bug. mogoče restarti telefon, odstrani widget pa ga na novo dodaj oz. celi app pobriši in ga dodaj nato pa dodaj še widget.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2011
Prispevkov: 231
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 28.02.2017 09:19:15
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
pa ti je prej na isti lokaciji kazalo? sedaj pa ne več?

lakho je tudi kak bug. mogoče restarti telefon, odstrani widget pa ga na novo dodaj oz. celi app pobriši in ga dodaj nato pa dodaj še widget.




Vse sem že probala in ne deluje , prav hecno ker je super aplikacija in mi je bila prav všeč. Hvala za pomoč Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2011
Prispevkov: 231
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 01.03.2017 05:21:27
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kolala je napisal/a:
Vse sem že probala in ne deluje , prav hecno ker je super aplikacija in mi je bila prav všeč. Hvala za pomoč Smile
. Danes je bila posodobitev za google maps in eto deluje spet . 😀👍
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 01.03.2017 14:29:28
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Like
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.11.2014
Prispevkov: 99
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 01.03.2017 17:33:24
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko podatkov recimo porabi Google Maps (približno) od Kopra do Ljubljane, če je vklopljen tako GPS kot podatkovna povezava.

In pa ali sedaj ko marsikje preberem, da deluje preko GPSa se lahko odpravim iz Kopra v Milano čeprav imam podatke v tujini ugasnjeje?

In pa katera od boljših aplikacij porabi najmanj prostora na telefonu. Mene trenutno zanimajo samo Slovenija Italija in Hrvaška in da zasede res čim manj prostora, ne pa da se kar neki veča in veča.

Po tujih straneh hvalijo Waze vendar ker jezikov ne razumem najbolje bi prosil za kratko pomoč.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 01.03.2017 18:55:30
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kot brezplačno aplikacijo, katera dela samo preko GPS - ne rabiš date - je to HERE (bivša Nokia). Punca jo koristi in je TOP! https://here.com/en Zloudaš mapo države in voziš Like

Jaz sem kupil Sygic (preko promocije za 19,90€ Europe & Russia) in je tudi TOP! - če bi takrat poznal HERE bi bil tudi s tem zadovoljen. Ni mi pa žal za nakup Sygic-a. https://www.sygic.com/gps-navigation koristil sem ga v SLO, IT, HR, AU, DE in vse OK Like

Google Maps je tudi super ampak rabiš dato in GPS. Dokler si v SLO in imaš dovolj prenosa podatkov v paketu je OK. Izven SLO je dokaj tema, ker nima vsak paket dato za tujino že všteto v sami kvoti paketa.

Osebno ti predlagam HERE vsaj za začetek. Je free tako da nimaš kaj komplicirati Razz Like

Če se ne motim...lahko da bo tole malo bolj na blef...nekaj let nazaj sem testiral google maps in vozil cca. ne vem, 30min in sem porabil cca. 80MB - lahko pa sam potestiraš in javiš Like Treba si vzeti v zakup, da poleg google maps-a se ti bo tudi kakšna druga aplikacija povezala na internet takrat. Raje resetiraj števce za dato da bo bolj natačno vse izmerjeno Wink

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 01.03.2017 19:04:01
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
kot brezplačno aplikacijo, katera dela samo preko GPS - ne rabiš date - je to HERE (bivša Nokia). Punca jo koristi in je TOP! https://here.com/en Zloudaš mapo države in voziš Like

Jaz sem kupil Sygic (preko promocije za 19,90€ Europe & Russia) in je tudi TOP! - če bi takrat poznal HERE bi bil tudi s tem zadovoljen. Ni mi pa žal za nakup Sygic-a. https://www.sygic.com/gps-navigation koristil sem ga v SLO, IT, HR, AU, DE in vse OK Like

Google Maps je tudi super ampak rabiš dato in GPS. Dokler si v SLO in imaš dovolj prenosa podatkov v paketu je OK. Izven SLO je dokaj tema, ker nima vsak paket dato za tujino že všteto v sami kvoti paketa.

Osebno ti predlagam HERE vsaj za začetek. Je free tako da nimaš kaj komplicirati Razz Like

Če se ne motim...lahko da bo tole malo bolj na blef...nekaj let nazaj sem testiral google maps in vozil cca. ne vem, 30min in sem porabil cca. 80MB - lahko pa sam potestiraš in javiš Like Treba si vzeti v zakup, da poleg google maps-a se ti bo tudi kakšna druga aplikacija povezala na internet takrat. Raje resetiraj števce za dato da bo bolj natačno vse izmerjeno Wink

LP


Tudi Google Maps lahko uporabljaš v Offline načinu... vnaprej downloadaš določen del zemljevida in ga potem uporabljaš.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 01.03.2017 19:39:48
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot si sam že omenil...DOLOČEN del mape lahko zloudaš. Na tak način ne boš nikoli prišel iz LJ v Munich Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 01.03.2017 22:48:49
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem sel lani v Spanijo z avtom - in sem uporabljal Google Maps s prenosom podatkov. Potem sem naslednje 3 tedne za vsako pot po Spaniji uporabljal Google Maps s prenosom podatkov. In potem se pot nazaj. K temu se lahko pristejem razne "hitre" poti v Lj..

Prenos podatkov (sodec po telefonu) je bil od avgusta 2016 do konec januaja 2017 za Google Maps 290MB

Osebno se mi zdi, da je GM dobro optimiziran za prenos. Po juniju 2017, ko bo veljal enoten cenik prenosa podatkov v EU bo to drobiz (7,5€ za 1GB)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 01.03.2017 23:38:52
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH - Takšna cena za GB bo po prekoračitvi domačih zakupljenih enot.

Npr. na ORTO Tripster+ imam jaz 9GB prenosa podatkov. Če v obdobju ko sem v tujini, porabim vseh 9GB, se mi komaj potem začne obračunavat.

Da ne bo nesporazumov glede tega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 02.03.2017 02:15:50
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tripster+ ima 1gb za tujino. celotna evr. unija pokrita - bilokateri operater in pa par drugih držav - določeni operaterji.

od kje tebi 9gb?

kako veš kako bo tripster+ deloval po sprejeti zakonodaji eu?

stara tripster in tripster plus (prejšnja 2 paketa) npr. tisti tripster je imel najprej 4GB (od tega max. 1gb tujina in 3gb doma ali vseh 4gb doma in nič tujina)...kasneje so ga spremenili v 4gb doma in 1 tujina ločen.

kaj bo se še ne ve.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 02.03.2017 16:33:08
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
TilenH - Takšna cena za GB bo po prekoračitvi domačih zakupljenih enot.

Npr. na ORTO Tripster+ imam jaz 9GB prenosa podatkov. Če v obdobju ko sem v tujini, porabim vseh 9GB, se mi komaj potem začne obračunavat.

Da ne bo nesporazumov glede tega.


Moja objava ni bila de facto namenjena ceni, ki sem jo napisal. Nisem se nikjer opredelil to tega (razen, da bo 1GB 7.5 EUR). Kako bo na zaračunavanje vplivalo dejstvo, da imamo zakupljene količine prenosa podatkov pri svojem operaterju pa ne vem. Če je tako - sem lahko popolnoma brez skrbi, ker imam mesečno 5GB prenosa podatkov.

Jaz sem samo želel povedati, da se z junijem spremeni obračunavanja (na podlagi EU) in NAJPOMEMBNEJŠE = da je Google Maps dobro optimiziran za prenos podatkov, kar je razvidno iz mojega prešnjega post-a.

Lp, T
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 02.10.2017 13:22:25
Re: Google maps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprasanje glede Google Maps. Je mozno, da si v iOS na iPad-u in GM sam nacrtujem pot in ne tiste, ki jih on ponudi?

Lp

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani