Jabuk
iPhone 5s odstopanje stekla
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 60
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.07.2016 19:45:30
iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanima me, če je že kdo imel težavo da bi mu kar naenkrat žačelo odstopati steklo in bi ga lahko "potisnil" nazaj na svoje mesto ob pritisku s prstom in bi še kar sililo ven. To se pa dogaja od zgoraj zelo očitno in proti dnu telefona sorazmeroma pojema dokler ni vse na svojem mestu na dnu.

Telefon pa sem kupil preko simobila, 1 leto garancije mi je že poteklo in me zanima kam lahko dam telefon na servis razen, da ga nesem k simobilu in če bom moral plačati popravilo, ker bral sem da je lahko okvarjena, nabrekajoča se baterija vzrok za ta pojav, ali ga lahko recimo dam tudi na applov servis.

Kaj svetujete v tem primeru? Hvala za vso pomoč.

lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.07.2016 20:48:35
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Definitivno napihnjena baterija. Je imel oče isti problem in sem mu kakšen mesec nazaj zamenjal baterijo (iPhone 5 star tri leta in pol).

Pišejo pa tukaj, da telefone, ki so mlajši od treh let (do 36 mesecev) Apple brezplačno zamenja (čeprav so izven garancije)... tako da najprej poskusi na ta način. Sicer pa baterijo dobiš poceni (vključno z orodjem) na ebayu... menjava pa tudi ni pretirano zahtevna...

https://www.ifixit.com/Answers/View/171371/iPhone+5+front+glass+panel+separating-lifting+away+from+body
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 60
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.07.2016 21:34:11
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Natanko takšen je moj problem ja. Kot si napisal, da bi naj take telefone zamenjal, naj glede tega kontaktiram sedaj simobil ali naravnost apple ter kje, s tem mislim na apple trgovino ali apple support, pač preko katere možnosti?

Hvaza za info.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.07.2016 21:40:42
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nesi na uradni servis, ne rabis nic klicat okoli.... Simobil pa kar pozabi..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 60
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.07.2016 22:41:55
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje pa so kaj uradni servisi pri nas? Samo v iStore trgovinah?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.07.2016 22:58:14
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
breskev je napisal/a:
Kje pa so kaj uradni servisi pri nas? Samo v iStore trgovinah?


http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=17418

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 60
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.07.2016 22:40:47
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz vsega tega mi sedaj ni jasno na koga bi se naj obrnil, oziroma kam odnesel telefon, da bi ga uredili brez dodatnih doplačil ali ga celo zamenjali za novega kot pravijo da ga v roku 36 mesecev od nakupa, če je težava z baterijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2012
Prispevkov: 160
Kraj: Bedford - UK
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.07.2016 22:42:05
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Omg Smile sej ti je dal link malo visje.. Odnesi v EPL v Lj-center (kongresni trg). Mislim, da bos tam najhitrejs resu brez nepotrebnih zapletov Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.08.2012
Prispevkov: 39
Kraj: Novo mesto, Kočevje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.07.2016 07:32:09
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Definitivno napihnjena baterija. Je imel oče isti problem in sem mu kakšen mesec nazaj zamenjal baterijo (iPhone 5 star tri leta in pol).

Pišejo pa tukaj, da telefone, ki so mlajši od treh let (do 36 mesecev) Apple brezplačno zamenja (čeprav so izven garancije)... tako da najprej poskusi na ta način. Sicer pa baterijo dobiš poceni (vključno z orodjem) na ebayu... menjava pa tudi ni pretirano zahtevna...

https://www.ifixit.com/Answers/View/171371/iPhone+5+front+glass+panel+separating-lifting+away+from+body


Tudi jaz imam enako težavo - Iphone 5s (december 2013). Sem se pozanimal na EPL, pa so odgovorili, da ker je telefon starejši od dveh let, so vse oblike "jamčevanja" zaključene...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.07.2016 09:59:11
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče bi bilo dobro direktno poklicati Apple Support... ker napihnjena baterija je dokaj nevarna stvar. V skrajnem primeru lahko telefon celo zagori... in verjamem, da Apple zna narediti izjemo v takih primerih. Sicer pa še vedno preostane menjava na lastno pest. Kot sem že omenil, ni preveč zahtevno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.08.2012
Prispevkov: 39
Kraj: Novo mesto, Kočevje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.07.2016 13:30:34
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Mogoče bi bilo dobro direktno poklicati Apple Support... ker napihnjena baterija je dokaj nevarna stvar. V skrajnem primeru lahko telefon celo zagori... in verjamem, da Apple zna narediti izjemo v takih primerih. Sicer pa še vedno preostane menjava na lastno pest. Kot sem že omenil, ni preveč zahtevno.


Bom poskusil direktno na Apple support. Ker Telekom me usmerja na EPL, EPL pa na Telekom, ki je nosilec vseh "jamčevanj". EPL v odgovoru na mail tudi pravi, da če steklo že odstopa, sama menjava baterije ni mogoča in je potrebno zamenjati cel aparat (cena 343, 23 €).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 60
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.07.2016 19:32:32
Re: iPhone 5s odstopanje stekla
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urkoworld je napisal/a:
Bom poskusil direktno na Apple support. Ker Telekom me usmerja na EPL, EPL pa na Telekom, ki je nosilec vseh "jamčevanj". EPL v odgovoru na mail tudi pravi, da če steklo že odstopa, sama menjava baterije ni mogoča in je potrebno zamenjati cel aparat (cena 343, 23 €).


Sem sam klical na Apple support in so me napotili na uradni servis v moji bližini, torej Ljubjana, Graz, Zagreb ter mi poslali še ta link.

https://www.apple.com/si/legal/statutory-warranty/

Ko začne steklo odstopat, če zaradi otekajoče se baterije, bi naj dobil nov aparat, vendar sem tudi sam v zanki kot si ti, servis me pošilja k SiMobilu naj se z njimi zmenim, oni pa spet k servisu s katerim imajo pogodbo.

Sem premišljeval, da bi za vikend šel v enega od uradnih servisov v Grazu, ker bom na poti tja tako ali drugače, ker so povedali na Apple supportu, da je kritje mednarodno in ne bo problem, če pridem s težavo v avstrijski servis. Bom tam povprašal, da postavijo diagnozo in upam, da lahko še takrat tam popravijo zadevo ali preprost zamenjajo telefon z novim, kar ne vem kako bo možno ko pa ni več kaj dosti 5s model ali se pač motim?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani