Jabuk
AirPort Express
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.11.2004 11:41:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AirPort Express mi deluje zelo zanimiva zadeva, vendar nisem čisto prepričan, da je res to, kar mislim da je.

A drži tole:
- stvar priklopim v električno vtičnico
- priklopim kabel lokalnega omrežja
- po potrebi priklopim še USB printer in/ali Hi-Fi

Tako lahko z računanlnikom (prenosnikom) z WLAN kartico:
- dostopim do lokalne mreže in/ali morebitnega interneta
- sprožim tiskanje na priklopljen printer
- sprožim poslušanje glasbe na priključenem stolpu

Tako izgleda, da je stvar v vseh pogledih boljša od AirPort Extreme, le da nima priklopa za zunanjo anteno in modem.

Ima kdo mogoče kaj izkušenj z zadevo? Kako daleč "nese"? Kaj pa v zaprtem prostoru, v hiši?

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.11.2004 13:26:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drži vse kar si napisal. Poleg razlik, ki si jih že omenil se od AirPort Extreme razlikuje še v tem, da naenkrat lahko streže "samo" desetim uporabnikom, medtem, ko AirPort Extreme lahko naenkrat uporablja 50 uporabnikov. Zdi se mi, da za domače uporabnike to nikakršen problem.

Glede dosega pa na Applovi strani piše tole:
Range

50-foot range from the base station in typical use at 54 Mbps data rate (range depends on building construction)

150-foot range from the base station in typical use at 11 Mbps data rate (range depends on building construction)

Torej pri hitrosti 54 mbit približno 15m, pri 11 mbit pa 45m. Seveda se doseg zmanjša, če mora signal skozi kakšen zid, po možnosti betonski in okrepljen z jeklom Smile mimo mikrovalovk (enaka frekvenca) ipd.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.11.2004 16:09:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;mathjazz je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Tako izgleda, da je stvar v vseh pogledih boljša od AirPort Extreme, le da nima priklopa za zunanjo anteno in modem.</dd&rt;</dl&rt;

S temle pogledom se pa sam ne strinjam.
Extreme je veliko boljši, razlikuje se pa samo po portu za brezžično predvajanje MP3jev iz iTunes.
predvajanje glesbe namreč ne deluje drugje kot samo v iTunes. Tiskanje deluje tudi na Extreme, do interneta lahko dostopaš z Extreme. Poleg tega naj bi Extreme imel boljši domet tudi brez zunanje antene (vsaj nekateri na netu poročajo o slabem dometu Expressa) in omogoča priključitev mnogo več napravam, poleg tega pa nudi wan in ethernet port, ne pa samo en port.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.11.2004 19:12:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem koncno dobil iBooka. (prinesla mi ga je prijateljica ki je bluzila po new yorku).

No v glavnem zraven sem nabavil tudi AirPort Express. Zadevo toplo priporocam. Vtaknes v stekar, prikljucis zvocnike, ADSL modem in prineter. Zalaufas install CD in vse dela! ne mores verjet!

Zdaj me pa zanima kako bi svoj stari PC prikljucil v mrezo. Rad bi dostopal do diska in si delil ADSL povezavo, d ane bom vsakic premikal kablov.

vidim dve opciji:
1. Nabavim swich zvezem modem, swich, Air Port express in PCja.
2. Nabavim PCI kartico za brezicni internet. Jo namestim v PCja in potem povezem PCja v Air Port express omrezje.

Zanima me katera opcija bi bila smoternejsa. ce kupim WiFi kartico za PCa lahko selim airport express po bajti pa tudi kablov mi ni treba vlect ce ga selim.

Kako je potem z prenosom podatkov. Ce bi iz PCja na iBooka prenasal kake 4GB (na iBooku imam SuperDrive in bom verjetno posnel ka nekaj DVDjev ki bodo nastali na PCju).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.11.2004 23:39:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prenos podatkov je v obeh primerih omejen na maksimalno 2-3 MB/s (to je pri 54 Mbps)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.11.2004 23:46:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se prav je vseeno kaj kupim. wiFi ali sich? ok. Potem bom raje kupil WiFi PCI kartico ker sem nasel eno za cca 8kSIT in je po mojem bolj vredno dat par jurjev pa se losam kablov!

Kako pa pol? Je zajeban vzpostavt vezo z PCjem? al obstaja spet kak step-by-step?

Hvala za odgovore, vem da na trenutke sprasujem gluposti, ampak sem fresh mac user (all rady addicted :crazy: )
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.11.2004 08:36:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
theos je napisal/a:
Se prav je vseeno kaj kupim. wiFi ali sich? ok. Potem bom raje kupil WiFi PCI kartico ker sem nasel eno za cca 8kSIT in je po mojem bolj vredno dat par jurjev pa se losam kablov!

Kako pa pol? Je zajeban vzpostavt vezo z PCjem? al obstaja spet kak step-by-step?

Hvala za odgovore, vem da na trenutke sprasujem gluposti, ampak sem fresh mac user (all rady addicted :crazy: )


noben problem ni
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.11.2004 23:20:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;theos je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Se prav je vseeno kaj kupim. wiFi ali sich? ok. Potem bom raje kupil WiFi PCI kartico ker sem nasel eno za cca 8kSIT in je po mojem bolj vredno dat par jurjev pa se losam kablov!

Kako pa pol? Je zajeban vzpostavt vezo z PCjem? al obstaja spet kak step-by-step?

Hvala za odgovore, vem da na trenutke sprasujem gluposti, ampak sem fresh mac user (all rady addicted :crazy: )</dd&rt;</dl&rt;

Ce ti vse dela, mi prosim povej, katero kartico tocno si nabavil za pc (ce jo ima npr enaa ali mimovrste, bi bilo pa sploh super). Imam powerbooka in airport express (pozor: kupljeno v apple store-u v londonu na dan otvoritve, ne, ne bom dajal avtogramov), pa se bom pomoje routerja kar znebil in za povezavo se enega pcja kupil kartico. Manj kablov - lazje zivljenje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.11.2004 13:10:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je da nimam denarja ker sem se malo skesiral za ibooka in bom se malo pocakal preden kupim pc kartico. ja to za 8ksit sem najdel na enaa.com obrnil sem se par stecun (fizicnih) in nisem nasel nobene cenejse varjante
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.11.2004 13:47:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;cold_L je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Ce ti vse dela, mi prosim povej, katero kartico tocno si nabavil za pc (ce jo ima npr enaa ali mimovrste, bi bilo pa sploh super). Imam powerbooka in airport express (pozor: kupljeno v apple store-u v londonu na dan otvoritve, ne, ne bom dajal avtogramov), pa se bom pomoje routerja kar znebil in za povezavo se enega pcja kupil kartico. Manj kablov - lazje zivljenje.</dd&rt;</dl&rt;

Js mam Belkin Wireless 56g PCI in dela vse tiptop. Jo majo v BOFu morebit pa še kje drugje, kjer js nism gledu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.12.2014 18:11:46
Re: AirPort Express
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Airport express imam za predvajanje glasbe. Ima fiksni ip .98 in je prikljucen na kabel. Wifi je ugasnjen, ima pa podatke za dostop do interneta preko routerja asus.

Zdaj pa že nekaj časa opažam na asusu, da da se APEju občasno spremeni ip v .115, in asus napiše, da se iz tega ipja nanj povezujeta dva uporabnika.

Nič mi ni jasno.

A se mogoče v APEju zalaufa še kak dodaten servis. Tko kot recimo virtualec, ki ga laufam na enmu miniju, ki se na mreži pojavi kot samostojna mašina s svojim ipjem.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.12.2014 13:28:19
Re: AirPort Express
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi pingat oba ip naslova, pa bos vedel vec.
Mozno da express pozabi da bi naj imel fiskni ip in potem dobi dodeljenega iz strani dhcp serverja na asus-u.

Moj predlog bi bil restore na factory settings in na novo nastavi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.12.2014 17:44:55
Re: AirPort Express
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na ipju .98 mi normalno vrača pinge, na .115 pa ne.

Ja. Pa piše, da je na dhcpju. Bi znal bit, da mu je asus dodelil nov ip.

Sem pa opazil, da je nekaj časa imel tudi moj iPhone tisto številko dve za dva userja. Pa nima fiksnega ipja.

Me je začela zadeva že ornk zanimat. Se bom sptavil še mal po googlu brskat.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 25.05.2016 05:37:52
Re: AirPort Express
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na voljo je posodobitev.

http://www.macrumors.com/2016/05/24/apple-airport-base-station-update-7-6-7/





_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.05.2016 07:43:51
Re: AirPort Express
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobrodošla tale posodobitev sem mislim, da sanjam ko sem tole zagledal po parih letih hahaahah Apple je posodobil svojo igračo.

_________________
Lp,Dejc

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani